2 въпроса за кърменето и пушенето

  • 18 890
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 606

4000 са вредните вещества в цигарите, 16 доказано канцерогенни. Дали кърмиш или не кърмиш... вредата е една и съща. По-добре поне да кърмиш...


А най-добре е да спреш да пушиш.

Аз НЕ пуша.

Не визирам теб,предполагах че не пушиш.По-принцип го пиша. Peace

# 31
  • Мнения: 668
fata morgana,
 
ЛЛЛ са ползвали данни от някакъв научен рисърч за да напишат това с 20те цигари и никотина. Те няма как да са правили изследване на тези вреди, защото това са клинични изследвания, които са много скъпи и се правят само с финансиране, а то обичайно идва от определени източници, които не са нот-фор-профит.

Според мен е много трудно да се каже, ако в храната на детето има силно токисчни и канцерогенни и мутагенни вещества дали ползите преобладават. В случая с никотина е най-малкия възможен проблем. Никотинът не е токсичен, той просто е пристрастяващ.Токсични са другите неща, които "случайно" са пропуснати в статията.

Съжалявам, но за мен няма компромис в това. Който иска да се обижда. Аз няма да кажа, че е ОК да се хани бебе с канцерогенна храна, в каквато и да е фома. Peace

# 32
  • Мнения: 668
..
"Обожавам" такива статии!!!! Просто смърди на доброто финансиране, което са получили "учените" за да напишат това безобразие я от Филип Морис я от друга цигарена компания!

И разбира се, невинните хора не си дават сметка какво четат!

В статията пише: вредата от НИКОТИНА е съществена след 20 цигари. А вредата от катрана? От нитрозамините? От формалдехида? От тежките метали? От въглердодния окис? Не се споменава нищо. И учЕните не могат да бъдат обвинени, че са излъгали...те са говорили само за никотина все пак. Никой не е отварял дума за останалите отрови. ooooh! #2gunfire



4000 са вредните вещества в цигарите, 16 доказано канцерогенни. Дали кърмиш или не кърмиш... вредата е една и съща. По-добре поне да кърмиш...



Не схванах логиката...Детето ти няма връзка с твоето пушене ако не го кърмиш. Ако приемем, че не пушиш в стаята при него, разбира се. Ако пушиш в една стая с бебето, то положението е тежко защото е симптоматично за манталитета, образованието и интелеткуалното ниво на семейството. Тогава самото пушене е най-малкия поблем.


Шаманката, вие ме гръмвате...има ли хора, които си пушат при детето в къщи? Shocked

А относно позлите и вредите, искам да подчертая, че не казват, че ползите надделяват над вредите до 20 цигари, а че вредите от НИКОТИНА /само от него/ са по-малки отколкото липсата на кърмене. НИКЪДЕ не се споменава за вредите от нитрозамините, формалдехида, въглеродния окис и т.н Моля разберете това! Това е наичинът по който се пише изгоден на някои организации рисърч-като се пишат двусмислени и заблуждаващи, но технически точни неща, които подвеждат хората да мислят едно, като то реално е съвсем друго.

Точно същия случай го има в изследванията за Гардасил, ваксината за папилома вирус. Там казват, че след ваксината намалява с 98% ракът на цервикса дължащ се на тези няколко подвида папилома вирус. Изпуснат е факта, че ракът на шийката намалява с 0%, защото други подвидове започват да се размножават и е все едно дали си ваксиниран срещу тези няколко от ваксината. Ей така се печелят милиарди. Цигарената индустрия не работи за здравето на човека и си плаща за да се прави рисърч като горепосочения с 20те цигари и никотина. Бъдете будни като четете, не се хеващайте на двусмислици.

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 14:53 от Archangel

# 33
  • Мнения: 1 125

Детето ти няма връзка с твоето пушене ако не го кърмиш. Ако приемем, че не пушиш в стаята при него, разбира се. Ако пушиш в една стая с бебето, то положението е тежко защото е симптоматично за манталитета, образованието и интелеткуалното ниво на семейството. Тогава самото пушене е най-малкия поблем.

 Mr. Green Е чакай сега ... не набърквай манталитета, образованието и интелектуалното ниво с кърменето. И с пушенето пред детето. Да, изобщо не е най-добрият възможен вариант, но изказването ти е прекалено крайно, чак абсурдно.

НИКЪДЕ не се споменава за вредите от нитрозамините, формалдехида, въглеродния окис и т.н Моля разберете това!

Е хайде като си много "интелигентна" ха ми обясни как точно вреди въглеродният оксид чрез кърменето ... няма да можеш, разбира се, защото просто НЕ вреди.

# 34
  • Мнения: 3 718
Архангел, съжалявам, че ви озадачавам, но за да го напиша, значи има такива хора. Има не малко родители, които пушат в къщи, не малко баби и дядовци също го правят. Никак не малко майки или бащи носят бебетата си в една ръка и цигара в другата. Ужасяващо много майки пушат докато детето им щастливо се рови в пясъка и после хвърлят фаса си точно в този пясъчник. Има ли значение в случая тези хора как храня децата си? Детето е пасивен пушач независимо дали майката го кърми или не.

Ще се радвам да разбера как вие бихте отговорила на майката пуснала темата.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 606
НИКЪДЕ не се споменава за вредите от нитрозамините, формалдехида, въглеродния окис и т.н Моля разберете това!

Е хайде като си много "интелигентна" ха ми обясни как точно вреди въглеродният оксид чрез кърменето ... няма да можеш, разбира се, защото просто НЕ вреди.


Ти май не си усведомена за някои неща doh.Преди да кажете нещо поне помислете малко.Ети ти един цитат:

"Въглеродният окис е отровен газ, без цвят и мирис. Той попада в организма през белите дробове и се разпространява чрез кръвта. Не позволява на кръвта да пренася и използва правилно кислорода и уврежда мозъка и други органи."

# 36
  • Мнения: 2 376
..
"Обожавам" такива статии!!!! Просто смърди на доброто финансиране, което са получили "учените" за да напишат това безобразие я от Филип Морис я от друга цигарена компания!

И разбира се, невинните хора не си дават сметка какво четат!

В статията пише: вредата от НИКОТИНА е съществена след 20 цигари. А вредата от катрана? От нитрозамините? От формалдехида? От тежките метали? От въглердодния окис? Не се споменава нищо. И учЕните не могат да бъдат обвинени, че са излъгали...те са говорили само за никотина все пак. Никой не е отварял дума за останалите отрови. ooooh! #2gunfire



4000 са вредните вещества в цигарите, 16 доказано канцерогенни. Дали кърмиш или не кърмиш... вредата е една и съща. По-добре поне да кърмиш...



Не схванах логиката...Детето ти няма връзка с твоето пушене ако не го кърмиш. Ако приемем, че не пушиш в стаята при него, разбира се. Ако пушиш в една стая с бебето, то положението е тежко защото е симптоматично за манталитета, образованието и интелеткуалното ниво на семейството. Тогава самото пушене е най-малкия поблем.


Шаманката, вие ме гръмвате...има ли хора, които си пушат при детето в къщи? Shocked

А относно позлите и вредите, искам да подчертая, че не казват, че ползите надделяват над вредите до 20 цигари, а че вредите от НИКОТИНА /само от него/ са по-малки отколкото липсата на кърмене. НИКЪДЕ не се споменава за вредите от нитрозамините, формалдехида, въглеродния окис и т.н Моля разберете това! Това е наичинът по който се пише изгоден на някои организации рисърч-като се пишат двусмислени и заблуждаващи, но технически точни неща, които подвеждат хората да мислят едно, като то реално е съвсем друго.

Точно същия случай го има в изследванията за Гардасил, ваксината за папилома вирус. Там казват, че след ваксината намалява с 98% ракът на цервикса дължащ се на тези няколко подвида папилома вирус. Изпуснат е факта, че ракът на шийката намалява с 0%, защото други подвидове започват да се размножават и е все едно дали си ваксиниран срещу тези няколко от ваксината. Ей така се печелят милиарди. Цигарената индустрия не работи за здравето на човека и си плаща за да се прави рисърч като горепосочения с 20те цигари и никотина. Бъдете будни като четете, не се хеващайте на двусмислици.
Не само, че пушат, но пушат надвесени над количката, с детето на ръце.... На няколко пъти майки пушачки щяха да ми изгорят детето докато водеха прохождащите си деца..

Дори и да не пушат пред детето, което се случва рядко, миризмата на цигари стои с часове. Дишането на това чудо според педиатрите също е вредно.

Лично аз гледам по принцип на спора "вредно ли е пушенето", като на леко идиотски. Не вярвам да има дори и ниско интелигентен човек, който да си въобразява, че пушенето не вреди. Обаче е въпрос на личен избор. Всеки сам за себе си преценява своите приоритети. Имам познати, които са спряли да кърмят на втория месец, за да пушат ... Може би знанието, че все пак може да пушат сравнително безопасно би им помогнало по някакъв начин включително и за това да продължат да не пушат Simple Smile, а може би не...

CO-то при кърмене и аз не знам как може да вреди  (чрез кърмата на детето), защото бебето диша самостоятелно и газообмена не е свързан с този на майката  Thinking Виж, при бременност е друго.

# 37
  • Мнения: 668

Детето ти няма връзка с твоето пушене ако не го кърмиш. Ако приемем, че не пушиш в стаята при него, разбира се. Ако пушиш в една стая с бебето, то положението е тежко защото е симптоматично за манталитета, образованието и интелеткуалното ниво на семейството. Тогава самото пушене е най-малкия поблем.

 Mr. Green Е чакай сега ... не набърквай манталитета, образованието и интелектуалното ниво с кърменето. И с пушенето пред детето. Да, изобщо не е най-добрият възможен вариант, но изказването ти е прекалено крайно, чак абсурдно.

НИКЪДЕ не се споменава за вредите от нитрозамините, формалдехида, въглеродния окис и т.н Моля разберете това!

Е хайде като си много "интелигентна" ха ми обясни как точно вреди въглеродният оксид чрез кърменето ... няма да можеш, разбира се, защото просто НЕ вреди.


Не, не- не набърквам кърменето с интелектуалното ниво. Само споменавам директната връзка между интелеткуалното ниво и това дали пушиш в стаята на бебе. Това просто не подлежи на коментар, дори.

Ти твърдиш, че въглероден окис не се предава чрез кърмата? Може да си права. Обаче това как помага на тезата, че е ОК да пушиш и да кърмиш? Някой беше споменал колко хиляди вредни вещества има в цигарения дим, ако едно не преминава в кърмата, а само създава хипоксия в тъканите на майката то това не прави кърмата по-полезна.



Архангел, съжалявам, че ви озадачавам, но за да го напиша, значи има такива хора. Има не малко родители, които пушат в къщи, не малко баби и дядовци също го правят. Никак не малко майки или бащи носят бебетата си в една ръка и цигара в другата. Ужасяващо много майки пушат докато детето им щастливо се рови в пясъка и после хвърлят фаса си точно в този пясъчник. Има ли значение в случая тези хора как храня децата си? Детето е пасивен пушач независимо дали майката го кърми или не.

Ще се радвам да разбера как вие бихте отговорила на майката пуснала темата.

ами....какво да кажа...трагедия

за мен човек със съвест е този, който ако не може да спре да пуши, пуши извън дома си, когато има дете
най-малкото -на неостъклен балкон
за варианти, бебето да спи в звловонни облаци или да се пуши в съседната стая изобщо не говоря като за нормални ситуации
от там нататък изобщо не бих отговаряла на никакви въпроси как по-здравословно да се отглежда бебето
все едно Хитлер да ме пита как да подобри храната на тия, които праща в газови камери...еми...няма да взема въпроса на сериозно. Според мен такива неща са за измиване на ръцете на собствената съвест и са пълна измама и абсолютно несериозни.

на майката пуснала темата, бих казала ако иска да кърми да НЕ пуши и че всичко останало са нещо като опити да преодолееш гравитацията, като се дърпаш за яката
други отговори за нея нямам, колкото и да им е неприятно на някои хора

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 21:07 от Archangel

# 38
  • Мнения: 668
НИКЪДЕ не се споменава за вредите от нитрозамините, формалдехида, въглеродния окис и т.н Моля разберете това!

Е хайде като си много "интелигентна" ха ми обясни как точно вреди въглеродният оксид чрез кърменето ... няма да можеш, разбира се, защото просто НЕ вреди.


Ти май не си усведомена за някои неща doh.Преди да кажете нещо поне помислете малко.Ети ти един цитат:

"Въглеродният окис е отровен газ, без цвят и мирис. Той попада в организма през белите дробове и се разпространява чрез кръвта. Не позволява на кръвта да пренася и използва правилно кислорода и уврежда мозъка и други органи."

за някои неща не съм Осведомена Laughing, така е
цигарите и ефектите им върху човека, спадат към тези, за които съм сравнително доста добре осведомена

Ето какво намерих относно въглеродният окис и кърмата: When using NRT there is no contamination of breast milk with other components of tobacco smoke such as carbon monoxide and the 4,000 or more other dangerous chemicals.

http://www.13quit.org.au/docs/FactSheet_SmokingPregnancy.pdf

NRT=nicotina replacement therapy-става дума за никотинова лепенка

казват, че ако ползваш никотинова лепенка, ПОНЕ кърмата ти не се заразява с другите компоненти на цигарите като ВЪГЛЕРОДЕН МОНООКСИД и останалите 4 хиляди опасни химкала

очевидно кърмата може да се зарази с въглероден монооксид

ако продължаваш да твърдиш, че не може, отворена съм към дискусия-дай ми данни, че не е така, и че СО не преминава в кърмата.

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 21:45 от Archangel

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 606
НИКЪДЕ не се споменава за вредите от нитрозамините, формалдехида, въглеродния окис и т.н Моля разберете това!

Е хайде като си много "интелигентна" ха ми обясни как точно вреди въглеродният оксид чрез кърменето ... няма да можеш, разбира се, защото просто НЕ вреди.


Ти май не си усведомена за някои неща doh.Преди да кажете нещо поне помислете малко.Ети ти един цитат:

"Въглеродният окис е отровен газ, без цвят и мирис. Той попада в организма през белите дробове и се разпространява чрез кръвта. Не позволява на кръвта да пренася и използва правилно кислорода и уврежда мозъка и други органи."

за някои неща не съм Осведомена Laughing, така е
цигарите и ефектите им върху човека, спадат към тези, за които съм сравнително доста добре осведомена



Това не беше написано за теб,а за bibona.В случая писах че въглеродния окис чрез кръвта влиза в кирмата, защото виждаш тя какво е писала.Защитих те просто, защото си права.И да видях си грешката У вместо О. doh

# 40
  • Мнения: 668


Това не беше написано за теб,а за bibona.В случая писах че въглеродния окис чрез кръвта влиза в кирмата, защото виждаш тя какво е писала.Защитих те просто, защото си права.И да видях си грешката У вместо О. doh

недоразумение, значи Peace Simple Smile

# 41
  • Мнения: 281
Bibona, вече се натъквам на няколко места на твои постове, където си личи "интелигентния" ти начин на общуване.

По въпроса - споделям мнението, че е по-добре да не се кърми, ако кърмачката, успокоена от подобни статии, реши да се "ограничи" до 20-тина цигари дневно...Но лично аз смятам, че на майките кърмачки, които пушат им тежи на съвестта и в повечето случаи се касае за цигара - две на ден и тогава определено е по-добре да се продължи с кърменето.

# 42
  • Мнения: 184
Момичета защо изобщо водите този спор. Вреда от цигарите има и то огромна. Аз както ви казах съм бивша пушачка,при това страстна,опитвала съм се да откажа пушенето хиляи пъти и не можах...До момента, в който забременях. Майката е майка ,за да закриля детето си, а не , за да го трови с цигари.
Преди да забременея вкъщи се пушеше навсякъде,понякога дори и в спалнята. Когато разбрах, че съм бременна, гонех гостите си да пушат навън,аз самата не стоях в задимени стаи и избягвах затворени кафенета. А като родих... нещата останаха същите,защото направих избор между цигарите,егоизма си и бебето си и сега се чудя: как по дяволите съм можела да пуша,та аз сега разбирам какво е да дишаш...

# 43
  • Мнения: 425
Не са една и две темите по въпроса за кърмене и пушене-ето нещо от списание Мединфо бр.8/2007г

[Влиянието на тютюнопушенето върху бебето и малкото дете   
   Майки, които имат неблагоразумието да продължат да пушат и по време на кърменето, трябва да знаят, че никотинът преминава през кърмата и кърмачето е изложено на всичките негови негативни ефекти от най-ранна възраст. 
   Известно е, че при пушачите белодробните заболявания са в пъти по-чести отколкото при непушачи. Пасивното тютюнопушене, на което е изложено детето , не е по-малко вредно. Тютюневият дим в околната среда съдържа над 4 000 вида химически вещества, голяма част от които са отровни. 
Едно ново проучване, проведено в Сан Диего, установява, че дори ако в съседната на бебето стая се пуши, това също му се отразява. Доказани са следи от никотин по кожата на главата и в кръвните изследвания на такива бебета. Нивата на вредни вещества дошли от цигарите са седем пъти по-високи от тези на деца, чиито родители изобщо не пушат. Десет процента от никотина полепва по стените, дрехите, кожата и косата. След това децата вдишват или приемат чрез кожата си натрупаните отрови. Това става, когато родителите прегръщат децата си с дрехите, с които са пушели или децата просто играят на пода в стаята, в която се е пушело. 
Вече е доказано, че изложените на никотинов дим деца са в пъти по-предразположени за развитие на астма и други заболявания на дихателната система в сравнение с контролите. Ако боледувате от астма, пасивното пушене ще влоши дихателните ви проблеми."

Лично за мен са пълни дивотии това с 90-те минути преди или след кърмене дето можело да се пуши и за "безвредните"5,10,20? цигари!
 

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Момичета защо изобщо водите този спор. Вреда от цигарите има и то огромна. Аз както ви казах съм бивша пушачка,при това страстна,опитвала съм се да откажа пушенето хиляи пъти и не можах...До момента, в който забременях. Майката е майка ,за да закриля детето си, а не , за да го трови с цигари.
Преди да забременея вкъщи се пушеше навсякъде,понякога дори и в спалнята. Когато разбрах, че съм бременна, гонех гостите си да пушат навън,аз самата не стоях в задимени стаи и избягвах затворени кафенета. А като родих... нещата останаха същите,защото направих избор между цигарите,егоизма си и бебето си и сега се чудя: как по дяволите съм можела да пуша,та аз сега разбирам какво е да дишаш...

Много си права, но каквото и колкото и да говорим ако го нямаш в главата и съвестта си все тая.

Лично за мен са пълни дивотии това с 90-те минути преди или след кърмене дето можело да се пуши и за "безвредните"5,10,20? цигари!
 

И с теб съм напълно съгласна и затова писах всичко до тук дали ще е 1 или 20 все тая.Все отрова.За мъничето което гради имунитет и всички органи и системи се обновяват и развиват дори и само пасивно пушене ще е вредно камо ли прието чрез храна.

Общи условия

Активация на акаунт