2 въпроса за кърменето и пушенето

  • 18 892
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 486
ХМ съвсем "добронамерено" те питам, що сте създали дете, което бавно но сигурно тровите? newsm78

# 61
  • Видин
  • Мнения: 4 921
ХМ съвсем "добронамерено" те питам, що сте създали дете, което бавно но сигурно тровите? newsm78
... което след време най-вероятно и то ще пуши, по примера на мама и тати  ooooh!

# 62
  • Мнения: 909
ХМ съвсем "добронамерено" те питам, що сте създали дете, което бавно но сигурно тровите? newsm78
... което след време най-вероятно и то ще пуши, по примера на мама и тати  ooooh!

Не винаги деца на пушачи,стават такива. NaughtyТака ,че вместо детето не мислете.



Извинете, ама чак сега зацепих, че цялата тази полемика засяга и мен
Понеже нали бях писала да се въздържате от лични коментари...
Та ако предположим, че пуша и хипотетично стана тази „поне 1 майка отказала цигарите след прочетеното тук”
Значи: 1. спирам цигарите и се пренасям в нов неопушен апартамент
2. веднага минавам на изкуствена кърма – мойта явно не става, нали съм пушачка, па макар и бивша
3. изгонвам таткото и си купувам вибратор – вибраторът не пуши, явно ще е по-полезен за доброто на детето
4. изгонвам детето – явно не е достатъчно добро щом е дете на пушачи – и си взимам кукла
Така ще имам много повече време за каузата против тютюнопушенето

Бих пописала още, но предпочитам да отида да си играя с детенце  Laughing

А на теб ,мога да ти кажа следното...пушач съм ,но като разбрах ,че съм бременна веднага си изгасих цигарата.Все още кърмя и не пуша...,можеш да издържиш стига да искаш.Така че или ги спри тези цигари..или си храни детето с АМ ,но не недей да пишеш простотии !!!

# 63
  • Мнения: 184
ХМ,защо наистина задаваш въпроси,след като иронизираш хората?
С риска да се повторя аз СЪМ бивша пушачка! Пушех из цялата къща. Мъжът ми също е пушач.
След като забременях отказах цигарите. Сега в къщи се пуши само в кухнята и нямам нужда нито от друга къща,нито от вибратор. При детето ми не давам да се пуши. Да ти кажа честно жал ми е за такива безхарактерни личности като теб! Ако искаш нещо правиш го! Ако искаш съвет приемаш го,а не само да задаваш въпроси,чиито отговори не те удовлетворяват!

# 64
  • София
  • Мнения: 6 688
Мама НушИ, а детето ви не ходи ли в кухнята и не диша ли дима там? Не се заяждам - както казах, аз пуша по 2-3 цигари на ден, но не в апартамента си, и не разбирам хора, които пушат в дома си, пък било то и в кухнята - децата ни ходят (или пълзят навсякъде) - затова питам. По същата логика не разбирам и хора, които водят децата си в кафета/ресторанти, където се пуши.

# 65
  • Мнения: 184
Olive , приемам градивната критика и отговарям веднага.
Ние сме с камина и тя стои в кухнята. При всяко нейно зареждане/което е често/ се отваря прозорец,следователно кухнята ми е винаги проветрена. През деня така или иначе никой не пуши защото мъжът ми е на работа,а вечер въобще не  пускам детето в кухнята,която е достатъчно далече от другите стаи. Ние живеем в къща и кухнята е сравнително отдалечена от другите стаи. Лятото се пуши само на двора. Смея да твърдя, че съм осигурила чист въздух на детето си и също като теб съм много против воденето на деца на запушени места, както и пушенето около тях.

# 66
  • Мнения: 2 376
мама Нуши, вчера бяхме на гости при роднини, които пушат.
Бяха проветрявали цял ден, не пушеха докато бяхме там. Тази сутрин и аз и детето миришем  на цигари.
След като спрях да пуша въпреки проветряването къщата си смърдеше на цигари. Просто смрадта се набива в мебели, тапети,...
За един пушач е доста трудно да усети миризмата.

# 67
  • Мнения: 184
Britt ,може би си права,но аз вече не съм пушая и мен също ме дразни миризмата на цигари. В моята кухня може и да се пуши, но аз когато забременях не съм се опитвала да се оправдявам с безмислени извинения и спрях цигарите. Темата беше започната от жена, която иска да кърми и да пуши, а аз съм категорично против това. Така или иначе децата ни са постоянно изложени на вреден въздух около себе си. Само докато излезем навън и вече сме вдишали какво ли не. Пак казвам в моята кухня може и да се пуши, но аз държа далече детео си от вредния дим.  И не аз съм майката,която излага детето си на опасност, а тази, която го кърми и се оправдава с това, че е изпушила 2 цигари,както и майки като тази,която видях онзи ден да държи детето си в кенгуру и да пуши срещу него. Да за съм бивша пушачка и в моята кухня се пуши от 1 човек - мъжа ми. Никой не може да ме убеди, че това е по-вредно отколкото пушенето от майката кърмачка или дори да не е кърмачка. Аз направих моя избор преди 2 години,когато разбрах, че съм бременна. Продължавам да кърмя сина си и съм горда с това, че съм отказала цигарите и съм предпочела детето си. И мисля, че не аз съм тази, която има нужда от съд в момента,тъй като моят пост беше направен в отговор на жената поставила темата и после решила да иронизира участниците в нея.

# 68
  • Мнения: 2 376
Мама Нуши, не те съдя, не те критикувам.  Hug Не знам защо си останала с такова впечатление, ако съм се изразила неправилно, извини ме. Просто споделих моя опит с миризата на цигари.
И за мен кърмиш/не кърмиш, пушиш ли-  вредиш на детето. Най-малкото примерът е важен.

# 69
  • Мнения: 184
Може би понякога реагирам малко емоционално без да има нужда. Днес май е такъв ден. Лошото е, че ту се заформят спорове между хора, които са на едно мнение, а на този,който трябва да си вземе поука от постовете тук,хич не му пука!

# 70
  • Мнения: 36
Може би понякога реагирам малко емоционално без да има нужда. Днес май е такъв ден. Лошото е, че ту се заформят спорове между хора, които са на едно мнение, а на този,който трябва да си вземе поука от постовете тук,хич не му пука!
не съм търсила поука, а отговори на въпроси и изрично ви помолих да се въздържате  Laughing
никъде не казвам, че пуша
всичко написано след първото ми благодаря е чесане на ... ъъъ ... пръсти по клавиатурата
след като пишещите имат право да си измислят истории за мен, то и аз имам такова
пренебрегнахте молбата ми, не четете какво ви питам и не отговаряте на въпросите ми - иронията е най-мекото в случая
или само аз нямам право да се изкажа?

# 71
  • Мнения: 909
Може би понякога реагирам малко емоционално без да има нужда. Днес май е такъв ден. Лошото е, че ту се заформят спорове между хора, които са на едно мнение, а на този,който трябва да си вземе поука от постовете тук,хич не му пука!
не съм търсила поука, а отговори на въпроси и изрично ви помолих да се въздържате  Laughing
никъде не казвам, че пуша
всичко написано след първото ми благодаря е чесане на ... ъъъ ... пръсти по клавиатурата
след като пишещите имат право да си измислят истории за мен, то и аз имам такова
пренебрегнахте молбата ми, не четете какво ви питам и не отговаряте на въпросите ми - иронията е най-мекото в случая
или само аз нямам право да се изкажа?

След като  не пушиш...,защо изобщо пусна тази тема?!?Или при тебе е "чесане на ...ъъъ....пръсти по клавиатурата"?!?

# 72
  • Мнения: 472
Може би понякога реагирам малко емоционално без да има нужда. Днес май е такъв ден. Лошото е, че ту се заформят спорове между хора, които са на едно мнение, а на този,който трябва да си вземе поука от постовете тук,хич не му пука!
не съм търсила поука, а отговори на въпроси и изрично ви помолих да се въздържате  Laughing
никъде не казвам, че пуша
всичко написано след първото ми благодаря е чесане на ... ъъъ ... пръсти по клавиатурата
след като пишещите имат право да си измислят истории за мен, то и аз имам такова
пренебрегнахте молбата ми, не четете какво ви питам и не отговаряте на въпросите ми - иронията е най-мекото в случая
или само аз нямам право да се изкажа?
XM,мила...благодаря ти ,че си била толкова добра и само си ни иронизирала,а не си била по-крайна както заслужаваме....да те пренебрегнем така и да не четем правилно какво си написала....ама сме и ние едни....
Извинявай,повече няма да се повтори!

# 73
  • Мнения: 847
ХМ, навсякъде,където съм чела, пише че,ако се пуши,най-добре да е след кърменето,за да има максимално време до следващото кърмене. Освен това,можеш да опитваш да пушиш по половин цигара вместо цяла /първата половина/.Аз лично рядко съм запалвала,но се е случвало и винаги съм гледала да спазвам това правило.

Общи условия

Активация на акаунт