въпрос относно случка с мобилен телефон

  • 4 870
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
За съжаление има такива родители, които винаги защитават децата си и те "Никога не са виновни". За мен това е грешно, когато някой е виновен трябва да си понесе последствията. Няма значение, че е бутнал чантата. Той трябва да си понесе последствията. Сега чупи телефон, след някоя друга годинка може да чупи други по сериозни нещаи сигурно пак "няма да е виновен". Когато не си понасят вината всички знаем повечето какви стават....
Аз също мисля, че трябва да поговориш с родителите, но ако имаш някой едричък познат нека присъства.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Телефона не е ли гаранционен? Нов ли е, втора употеба?

# 17
  • Мнения: 234
Моят син също ходи на училище с телефон,точно поради причината да имам връзка с него,когато не е в училището  и да мога да го контролирам.Купили сме му обаче мобилен за 100 лв.,та ако нещо се случи с него да не ни е яд.Въпреки това му е обяснено как сам си е отговорен за него, и  че ако не си го пази сам-никой няма да му го пази.Той си го носи на врата,защото си мисля,че това място е най-безопасно.
В случая мисля,че от думите само на децата няма да успеете да разберете точно какво се е случило.Всеки се защитава и обикновено гледа да избяга от отговорност.Затова може би ще се наложи да си поправите мобилния сами и от тук на татък твоето дете да бъде по-предпазливо и отговорно за вещите си.
А ,че онова което е бутнало чантата е виновно-спор няма.Виновно е не затова,че е счупило телефона,а затова,че изобщо е блъснало чантата.То не е знаело,че в чантата има телефон,но щом е стигнало до там да блъсне нещо,значи има някаква вина.Може следващия път,когато реши да отприщи агресията си да счупи някоя глава например.

# 18
  • Мнения: 1 425
По мое време, нямахме такива екстри в училище.
За какво са им на децата в даскалото телефони?  Tired
Да нямахме и лекарите в училище не раздаваха на 13-18 годишните , презервативи за деня на СПИН. Тогава не ставаха катастрофи пред училищата и още колко много неща....
Сори за оффа...

# 19
  • Мнения: 431
Аз не мисля, че трябва да ти плащат. Подкрепям мнението на BirdsFlu.

# 20
  • Мнения: 4 841
На мен пък ми е чудно как всички са фенове на саморазправата - яки мъже, сплашване, "ответен удар" - егати носталгията по мутренското минало  Sick...
И все чуждите деца са виновни, а нашите са едни ангелчета...

Монетата винаги има две страни. Те не знаеш, дали дъщеря ти не го е предизвикала с думи, например. Не знаеш дали чантата не е бутната неволно. Ако телефонът не  е бил вътре, дори нямаше да разбереш за този "инцидент".

А това, че щом днес блъска чанти, утре ще блъска глави, съвсем искрено ме развесели  Laughing Laughing Laughing

# 21
  • Мнения: 184
Не мога да повярвам, че я съветвате да отиде на срещата с мутра. Защото "по - едричък познат" на мен ми звучи точно така. И какво ще покаже тя с това на детето си?! Че конфликтите се решават със сила!!! Ето какво!
И след като момчето е блъснало чантата, не можем да го виним, че нарочно е счупило телефона. Той знаел ли е, че вътре има телефон, Шампанско? Аз също имам момче и ми е ясно, че те така се задяват с момиченцата - щипят ги, скубят ги, бутат им чантите. Знам, че не е редно и говорим винаги по тези въпроси, но май и възрастта си казва думата понякога.
Ако го е направил нарочно, то тогава си права да искаш да поемат щетата.

# 22
  • Мнения: 4 371
Телефона не е ли гаранционен? Нов ли е, втора употеба?
И да е гаранционен, не е дал дефект, а е бил счупен.
Според мен родителите на другото дете трябва да платят ремонта на телефона. От къде на къде сина им ще бута чужди чанти.

# 23
  • Мнения: 4 406
няма как да разберете какво наистина се е случило. ако аз бях майката на момчето, също нямаше да съм съгласна да платя.

# 24
  • Мнения: 47 986
не мисля да ги караш да плащат, но им обърни внимание на това, че синът им бута чанти и съученички! това все пак не е нормално, нали?! а и не се карайте на дъщеря ти за случилото се, все пак всичко се случва...дет се вика утре пък може да й откраднат телефона в градския транспорт, колкото и да внимаваме, има ги тези неща  Sad

# 25
  • Мнения: 184
На мен пък ми е чудно как всички са фенове на саморазправата - яки мъже, сплашване, "ответен удар" - егати носталгията по мутренското минало  Sick...
И все чуждите деца са виновни, а нашите са едни ангелчета...

Монетата винаги има две страни. Те не знаеш, дали дъщеря ти не го е предизвикала с думи, например. Не знаеш дали чантата не е бутната неволно. Ако телефонът не  е бил вътре, дори нямаше да разбереш за този "инцидент".

А това, че щом днес блъска чанти, утре ще блъска глави, съвсем искрено ме развесели  Laughing Laughing Laughing



Права си, BirdsFlu!
Не знаем какво е предизвикало случката.
Моят син беше оскубал едно момиченце, то взело, че се обадило на баща си и онзи долетял да се разправя. Да, ама после се оказа, че неговата хубавица преди това три пъти вземала шапката на моя хубостник и я хвърляла в калта.
Е, къде е справедливостта тогава?!
На таткото му се наложи да се извини. И на мене и на детето ми. Приех извинението, защото трябва да показваме на децата, че нещата винаги трябва да се случват со кротце, со благо.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Телефона не е ли гаранционен? Нов ли е, втора употеба?
И да е гаранционен, не е дал дефект, а е бил счупен.

Зависи какво включва гаранцията. Ако изобщо има гаранция...

# 27
  • Мнения: 4 371
Има ужасни деца, не можете да го отричате. Едно момче в 6ти и 7ми клас ме пребиваше, без да съм му направила нищичко. Баща ми идваше да го вразумява всяка седмица, при директорката ходихме, но докато не напуснах училището, тоя дрисльо не спираше да ме тормози.Чудя се на баща ми как не го ступа накрая.

# 28
  • Мнения: 4 585
Дело не можеш да заведеш за такава сума. Има минимална сума, а тая е под минималната.
Ако си сигурна, че е виновен хубостникът, а хубостницата невинна, може да се обърнеш
към арбитър. Ама забравих как се казваше. Дето решава спорове без да влизат в съда.
Имам неусложлива памет - това е бич божи.

# 29
  • Мнения: 3 153
В крайна сметка това е риска да дадеш на децата си "скъпи играчки"-деца са, нямат чувство да съхраняват вещи и това е положението. Децата крещят, тичат, играят и т.н., няма виновен в случая, щом не е било умишлено и с цел да се потроши телефона.

Общи условия

Активация на акаунт