Има температура Задължителен ли е антибиотика?

  • 1 320
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
еее чак толкова, моя на 37, 7 и нагоре си е усезаемо топъл, 39,3 дигна само веднъ и беше горещ направо, отпуснат от Т несъм го виждала...засега поне....но 37,3...не бих я усетила изобщо....освен ако нарочно не му я премеря...

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 289
Ходихме на лекар За сега и гърлото му е спокойно Изписа му витамин С по 1 ампула и ако продължи да вдига 37,5 или повече утре пак да отидем. Каза че зъбките му са набъбнали но е рано още да избият Ако продължи да вдига и е нещо вирусно - да му изпишела антибиотик.  Thinking Дано не стигнем дотам. А Т му я измерих защото ми се видя топъл и понеже съм притеснителна реших да я измеря за да не се чудя има ли или не. дано да е било от леко претопляне - беше по боди-потник и лятна торба за спане Whistling

# 17
  • Мнения: 6 164
Ами да, ако гърдите са чисти и гърлото, ушите, няма защо за такава Т да пиете АБ. Хайде да оздравявате!

# 18
  • Мнения: 3 116
Браво Simple Smile

Кашляте ли още ?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 289
най странното е че още се обажда да кашля

# 20
  • Мнения: 3 116
най странното е че още се обажда да кашля

Хмм, ами давай си Витамин Ц - то, явно е някое вирусче, дано лекичко да го изкарате  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 46 520
В такава ситуация нищо не правя.

... нещо вирусно - да му изпишела антибиотик.  Thinking ...

Е как хем вирусно, хем антибиотик  Thinking

# 22
  • Мнения: 592
Тъкмо и аз исках да пускам същата тема.При нас ситуацията е същата,бебка днес има ту 37,2,после 36,9 и после пак 37,3.
И нашата лекарка ми каза да давам витамин С и само това засега.Утре ще я прегледа.
А при вас венците как са,нейните ми се струват спокойни
Много съм се притеснила и аз.Дано бебоците ни се оправят бързо и без антибиотик.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
Т от зъби няма...при растежа на зъбите имунитета пада и е по-лесно да започне болест, но зъбите не са директни виновници за температури, диарии, хреми и др такива...

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
При състояния,подобни на описаното от теб нашата педиатърка казва да давам само витамин С и чай от лайка.Панадол след 37.5-38.АБ би ми изписала /обаче много трудно изписва АБ по принцип/ само ако бебето е имало Т 39 и то най-малко 3 дни без да помогне нищо друго през това време.Винаги ми е казвала да не се притеснявам-малките бебета вдигат температура.Въпреки,че отначало доста се шашках-досега винаги е била права и доста АБ е спестила на бебето ми /като чета как лесно ги изписват други педиатри/!

# 25
  • Мнения: 5 362
... нещо вирусно - да му изпишела антибиотик.  Thinking ...
Е как хем вирусно, хем антибиотик  Thinking
. . . . . И аз това си помислих. newsm78

Т от зъби няма...при растежа на зъбите имунитета пада и е по-лесно да започне болест, но зъбите не са директни виновници за температури, диарии, хреми и др такива...
Абсолютно вярно Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
На този въпрос може да ти отговори адекватно САМО лекар! Naughty

# 27
  • Мнения: 559
Мисля, че нямаш повод за притеснение, температурата е нормална за такова бебче Peace А и при по-големите знам, че до 38 градуса температурата не е необходимо да се сваля, защото така организма се защитава като създава неблагоприятна среда. А за антибиотик не може да става и дума ако е вирусна инфекция. Лекарката с която се консултирам аз, дава антибиотик само след изследване на кръвта в което левкоцитите и утайката трябва да са над определена норма което да покаже че инфекцията е бактериална. Peace

# 28
  • Мнения: 1 230
Отидете на лекар. Имай предвид, че понякога се развива пневмония след период на боледуване (както например при вас) - тя се характеризира точно с поддържане на ниска температура, кашлица и още не знам какво беше... Дано да сте здрави  Hug

Общи условия

Активация на акаунт