Посъветвайте ме как да постъпя, моля

  • 5 672
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
жената въобще не е длъжна да носи подарък,не знам защо си мислиш,че е. #Crazy #Crazyнаправо ме разби с тази тема  ooooh!.

# 16
  • Мнения: 1 172
Сестра ми купува подаръци на племенниците си с повод и без повод. Има еднакво отношение към всичките си племенници - без значение дали от нейна или от страна на мъжа й са. Майка ми е същата. Сестрата на мъжа ми обаче подарява подаръци само за определени поводи. Забелязала съм, че и свекърите подаряват за същите поводи. Явно така е научена, такъв модел е видяла и сега го следва  (не го казвам в лошия смисъл; просто видно е, че в тяхното семейство подаръци се подаряват само за тези празници и жената за това не взема за други поводи). Не виждам нищо толкова страшно, чак пък и на отношение към семейството на брат й да го избиваш. Друг е въпроса, че като не е виждала детето, едва ли знае от какво има нужда, какво му е интересно, ТИ какво би одобрила за подарък и т.н.

Не се връзвай само заради липсата на подарък и не измервай уважението само с подаръците, които получаваш. На юбилея се дръж нормално, все едно няма никакво разминаване между твоите очаквания и нейните действия.

# 17
  • Мнения: 804
Дамите да ходят само с рокли, да не пушат и да не пият, да слушат само стари градски песни, да се омъжват девствени, да слушат мъжа си ...
Миличък, комплекси ли избиваш като се заяждаш?

# 18
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не се впечатлявай много. Братовчедка ми живее в Германия от 15 години и никога, АМА НИКОГА не е донесла нищо нито за мен, нито за детето ми. Просто явно така се прави там, незнам. Някой беше казал по-горе същото за братовчед си. Аз също, честно казано се замислям понякога какво й струва  2 дъвки да донесе поне за малката, още повече, че аз винаги гледам да занеса нещо за децата й, когато са тук и отивам да ги видя.
Просто се стремя да не се замислям толкова, всеки си знае за себе си. Аз постъпвам както мисля, че е правилно, тя - също.

# 19
  • Мнения: 1 425
Миличък, комплекси ли избиваш като се заяждаш?
Нещо невярно ли написах?  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
Как да постъпиш ?
Не се затормозявай с глупости, отиди на празника, яж, пий и се весели.
Понякога се ядосваме за много дребни неща, че и занимаваме другите с тях....
Не бъди дребнава.

# 21
  • Мнения: 4 668
Леле , как я нападнахте  ooooh! Имам чувството , че на някой само им се заяжда ...
Разбира се , че е права да е обидена  Crossing Arms Елементарно възпитание и малко добро отношение е нужно , за да се сетиш , че при бебе не се отива с празни ръце . Много ясно , че ще и направи впечатление на момичето - това все пак е сестрата на мъжът и  Confused
Още повече - сестрата зле ли е възпитана или просто демонстрира нещо може да се запитаме ...
Аз съм ходила при почти непознати хора и пак винаги съм вземала за детето нещо !

На въпроса как да постъпиш - никак ! Няма смисъл , само ще си скъсаш нервите . По - добре си замълчи и си имай едно  наум ! Нито пък обръщай внимание на злобните коментари тук ...


Всъщност какво се носи за 6-месечно бебе? newsm78

Всъщност въобще не схващам защо е важен някакъв подарък, нали е дошла да види детенцето?

Много неща могат да се занесат на 6 месечно бебе !

Жалко , че има хора които приемат подобно поведение за нормално ...

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Не бих повдигнала въпроса... Считам, че ще е още по- глупаво от нейната постъпка да тръгнеш да й търсиш сметка защо й е такова отношението Rolling Eyes Просто се постарай да не обръщаш внимание на такива дреболии. Няма добро отношение и толкова. Хора всякакви Peace Тя всъщност не е длъжна да те уважава, нито да обича племеника си. Нито пък ти нея Twisted Evil Това е, човек не може да си избира родата...

# 23
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Леле , как я нападнахте  ooooh! Имам чувството , че на някой само им се заяжда ...
Разбира се , че е права да е обидена  Crossing Arms Елементарно възпитание и малко добро отношение е нужно , за да се сетиш , че при бебе не се отива с празни ръце . Много ясно , че ще и направи впечатление на момичето - това все пак е сестрата на мъжът и  Confused
Още повече - сестрата зле ли е възпитана или просто демонстрира нещо може да се запитаме ...
Аз съм ходила при почти непознати хора и пак винаги съм вземала за детето нещо !

На въпроса как да постъпиш - никак ! Няма смисъл , само ще си скъсаш нервите . По - добре си замълчи и си имай едно  наум ! Нито пък обръщай внимание на злобните коментари тук ...


Всъщност какво се носи за 6-месечно бебе? newsm78

Всъщност въобще не схващам защо е важен някакъв подарък, нали е дошла да види детенцето?

Много неща могат да се занесат на 6 месечно бебе !

Жалко , че има хора които приемат подобно поведение за нормално ...

абсолЮтно съм съгласна. и на слу4айно бебе да отидеШ на гости неЩо се носи камо ли на бебето на брат ти.  Shocked

и го казвам от позицията на 4овек, живееЩ в 4ужбина, на който му беШе писнало години наред всеки неЩо да о4аква като се прибирам. все пак има неписани закони на добро възпитание и въобЩе не се 4увствам "ограни4ена" , заЩото ги спазвам.

съгласна съм и с останалата 4аст от постинга, не се ядосвай, изкарай си празника и не си я слагай на сърцето ЗЪЛ_ва ти. Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 346
Ами ти може да си възпитана така ама хората са възпитавани различно. Никой не е задължен да носи подаръци на никого. И ти нямаш никакво основание да и държиш сметка по въпроса.
"Аз съм възпитана така - значи всички трябва така да правят" - ето това е типичното мислене на много ограничен човек.
Хайде сега  авторката и ограничена излезе ! ooooh!
Никой не е длъжен да носи подаръци на никого, никой не е длъжен да поздравява, да се усмихва , да радва другите ,  но го правим  Hug  И аз бих се засегнала в подобна ситуация- все пак става въпрос за бебче, което не си виждал, а и племенник на всичкото отгоре. Съветът ми е да го преглътнеш като начало, пък по нататък нещата може да се променят Wink.

# 25
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Според мен е било съвсем в реда на нещата да му вземе нещо на бебето. Още повече, че го вижда за първи път. А и една бебешка блузка е 10 лева.
Но, защо не му е взела (пропуск, липса на средства, незнание за общоприетите традиции, цел) не се знае.
Във всеки случай не бих го поставяла въпроса (пред нея или мъжа ми) въобще. Просто ще си имам едно наум за нея.

А, аз също бих се обидила и те разбирам напълно.

# 26
  • Мнения: 583
Хора всякакви има на този свят. Но едно нещо трябва да знае човек, който има поне малко възпитание и култура - от уважение към човека, при когото отиваш трябва да поднесеш цвете на жената, (на мъжа според навиците), и на детето(или децата) нещо малко, с което да ги зарадваш. А но шестмесечно бебе можеш да занесеш, ако не подарък, то поне плод според сезона, или някаква плюшена играчка. Предполагам с тези неща няма да се натовари семейния бюджет на когото и да е? А ти не обръщай внимание на зълва си и не се ядосвай - с казване и създаване на ядове няма да я промениш, най- много на себе си ядове да създадеш. Не можеш да промениш хората.

# 27
  • Мнения: 215
Аз лично никога не отивам при деца с празни ръце, но просто ние така сме научени. това не означава, че всички мислят като нас. едва ли става въпрос за специално отношението към бебчето ви или семейството ви.

Може въпросната зълва да е малка на години и да не се сеща за такива неща Thinking
Може едвам да преживява в "престижната" чужбина и да не може да си позволи подарък Sick

Каквато и да е причината, според мен няма смисъл да се обиждаш, а още по-малко да повдигаш въпроса.
На мен собственият ми мъж отдавна нищо не ми подарява - е повдигала съм въпроса и знаеш ли какво ми отговаря - не съм те спирал да си купуваш каквото искаш Mr. Green

Радвай се на бебето си и не си търси и създавай излишни врагове Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 2 040
За глупост се терзаеш.
Може да не се е сетила, може да не е могла да прецени какво да купи за бебе, да не е имала възможност да ходи да избира, може така да са и навиците и порядките и т.н и т.н.
И на мен ми се е случвало да отида при някое детенце, без да съм подготвена с подаръче.
Никога не бих се разсърдила на някой ако дойде да ми види бебето и е без подарък, дори честно казано на мен от подаръци ми става неудобно. А когато бебето ми беше малко и всеки като дойде на гости, ако не е донесъл подарък, вадеше пари, честно казано всеки път се чувствах адски некомфортно.

# 29
  • Мнения: 4 841
Ами ти може да си възпитана така ама хората са възпитавани различно. Никой не е задължен да носи подаръци на никого. И ти нямаш никакво основание да и държиш сметка по въпроса.
"Аз съм възпитана така - значи всички трябва така да правят" - ето това е типичното мислене на много ограничен човек.

Предпочитам да не донесат нищо на детето ми, отколкото неща, които намирам за неприемливи, грозни, дори вредни - само за да се "отбие номера", аз да изпадна в душевен оргазъм и после да захвърля великия подарък и никога да не ми влезе в употреба  Whistling

Споделям 100% и мнението на Лизбет  Peace

Общи условия

Активация на акаунт