Брюксел за 4 дни?

  • 15 973
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Има за 10 пътувания, най-изгодна е, продава се във всяка станция на Метрото.
От всяка гара можеш да тръгнеш за Брюж, най-лесно ще ти е от Централна Гара, нали спомена, че и хотелът е в центъра? Тя е под земята, но входа севижда.
За мини юръп, да, на място, 12 и 20 е билета, за Атомиума е 9 евро, ако искаш да се качиш, а може и само отвън да го видиш.

# 16
  • Мнения: 948
И пийнете белгийска бира  Simple Smile, с миди и картофки. Ти не много, де, с бирата, ама пробвай черешовата  Crazy

Има приятни ресторантчета, кафененца, лесно се намират места (ние бяхме с детето, на година и половина), и прекарахме два много спокойни дни (само Брюксел).

# 17
  • Мнения: 27 524
И пийнете белгийска бира 

А, задължително  beer
черешовата ми е любима, има най-различни, все са хубави.

# 18
  • DE
  • Мнения: 521
Ееееее, ужасни сте! Как ме подсетихте - аз бира по принцип не обичам, ама за белгийска бяла бира и крийк давам мило и драго... Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 1 228
Бирата задължително  Heart Eyes
Не знаех дори, че има черешова бира  Embarassed
По принцип не обичам, а и сега ми горчи повече, но ще пробвам. Милото повечеко  Simple Smile
Виж, за миди досега не съм се прежалвала, няма и точно сега да бъде ...

Благодаря ви   bouquet

# 20
  • Мнения: 27 524
Виж, за миди досега не съм се прежалвала, няма и точно сега да бъде ...

Правилно, и аз така. Боклук и филтър на морето  Sick Особенно бременна - в никакъв случай  Naughty
Бирата от малини горчи по-малко. Има и от праскови, не ми допада. Има бананова и какви ли не още  Crazy
Приятно изкарване, после да споделиш впечатления  Hug

# 21
  • Мнения: 2 241
Ето някои идеи и от мен (за Брюксел), най-вече ако вали, което е много вероятно Simple Smile:

Музеи
Зависи какво харесвате, но ето кои си заслужават според мен - Кралските музеи за изящни изкуства (Musees Royaux des Beaux-Arts), те са в една сграда, разделени на древно и модерно изкуство. В древното (условно) изкуство са подредени по векове (от 15 до 18 век),  има добра колекция от фламандски майстори (разбира се), както и на някои холандски (разните Ван...), за мен най-интересни винаги са били Йеронимус Бош (макар че повече негови работи могат да бъдат видяни в Прадо в Мадрид, защото дълго се е подвизавал там, даже испанците любовно си го наричат El Bosco, иди разбери, че не е испанец Simple Smile), както и Брьогел (цялата фамилия), те си имат и отделни зали в музея. Има и някои интересни находки като известната картина на Давид "Смъртта на Марат", която не знаех, че е в този музей. Частта за модерното изкуство е разположена на горе-долу 10 нива под земята, има интересни неща (например, картина на Кристо от ранен период), както и най-разнообразни инсталации..

Интересен е и Музеят на Централна Африка (Musee de l'Afrique Centrale), има любопитни артефакти - наследство от колониалното минало на Белгия, ако си падате по такива неща. На мен лично много ми допадна.

Има най-различни други музеи, в които съм ходила (на Рене Магрит, на анимацията, на куклите, на бирата, ботаническата градина), но то не може всичко за един ден...

Кафета
Освен тези на Гран Плас, може да се отиде и в Театъра на Марионетките (Toon Theater, Theatre des Marionnettes), който се намира на 5 крачки от площада, но трябва да се пита на място, толкова е забутано, но е колоритно, има голям избор на бири, помещението наистина е било театър от не знам кой си век, още стоят пейките за зрителите, а марионетките и стари плакати са по стените... Все пак е доста туристическо мястото, така че аз предпочитам друго кафе Au Bon Vieux Temps (Доброто старо време), пак е близо до Гран Плас, но на място трябва да се пита къде е, също толкова е забутано.. Там вече освен туристи могат да се видят и представители на местната фауна, мустакати чичковци, които пият бира на бара и си четат вестника Simple Smile Много е старо и това кафене и има страхотна атмосфера. 

А щом ти отпадат бирата и мидите за консумация, мога да ти препоръчам да опиташ други местни гордости: пържени картофи (до сградата на Борсата има една барака, където продават най-вкусните пържени картофи на света Simple Smile, ядат се от хартиени фунии в движение, има с най-различни сосове, но аз ги предпочитам без), гофрети (те виж не са удобни за ядене в движение според мен, макар че на много места ги продават, но ги има и в кафенетата, така че можете да ги опитате на спокойствие), друго нещо задължително (за мен) в този сезон в Брюксел е Melba Aux Fraises (мелба с ягоди), пълен разкош, препоръчвам мелбите в сладкарницата в Галери Сент-Юбер, не са много евтини, но са божествени...

Ех, размечтах се по нощите Wink    Ако мога с още нещо да ти бъда полезна, питай Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт