От Америка с любов

  • 1 491
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Колкото и да е нечовешко, да, правят го. Обикновено компаниите си плащат на правителството солени суми и онези си затварят очите и на воля разрешават да се експериментира с гражданите им.
Преди време имаше скандал с една френска  май фармацевтична фирма. Правителствата на африканските държави обикновено сами са инициатори за подобни "прояви", едва ли не се натискат...

# 16
  • Мнения: 1 072
Обикновено компаниите си плащат на правителството солени суми и онези си затварят очите и на воля разрешават да се експериментира с гражданите им.

Да очакваме ли геният Буш да им обяви война, за дето потъпкват демокрацията и свободния избор на гражданите си?

# 17
  • Мнения: 7 837
Може да го питате като дойде.

Факт е, че Африка е опитното поле, за съжаление...

# 18
  • Мнения: 2 759
                      Аз пък не знаех. Винаги съм мислела, че вземат съгласието на болния/родителите преди това.

                     Но като се замисля преди две години искаха да ме лекуват с някакво експериментално лечение тук в България, аз отказах да се лекувам (отказах изобщо лечение), и на следващата година лекарят ми каза, че полза при другите не е имало, а лекарството вече е забранено в Европа  ooooh!. Не знам дали другите са имали странични ефекти (що ли да го забранят иначе, де), но на мен организма ми се самовъзстанови. Случвало се понякога. Имах късмет, че не се трових една година.

# 19
  • София
  • Мнения: 897
Ами саботирай аптеките тогава. Такава е цената на лекарствата. За съжаление.

Това и правя вече три години Grinning  bouquet

# 20
  • Мнения: 822
Била съм в трети или четвърти клас в основното училище...Спортна паралелка,физически здрави и добре развити деца.Бяха накарали родителите ни да подпишат някакви декларации... В добрите соц-времена...В продължение на 1 или 2 месеца ни даваха някакви хапченца.Само на децата от нашия и още един клас от общо шест паралелки.Взеха ни кръв в началото и в края на "лечението"...Преди време питах майка ми,от какво са ни "лекували" и защо само нас...Ще повярвате ли,че и тя не знаеше?...
Миналата година ми се наложи да се лекувам.Не че имах голям избор.Лекарството ми бе предоставено от лекуващия лекар.Тук е обичайна практика...Представителите на фармацевтични компании изсипват с чували подобни "мостри"...Лекарят ми твърдеше,че е много добро и няма смисъл да ми изписва нещо друго от аптеката...Ефект имаше.Един видим...За невидимите - не зная...
Нигерия-България-Канада-САЩ...Любовта е навсякъде около нас...Дори когато отпиваме глътка бутилирана минерална вода,не е ясно,дали не отпиваме глътка от нечия любов...

# 21
  • Мнения: 1 629
 Филмът се казва Вечният градинар, разказва за политиката на фармацевтичните компании в Африка. За жалост не е документален, но все пак е добър. Гледайте го.
Америка не виждам какво общо има. Бизнесът с лекарства е международен и става все по-брутален. Не знам, не мога да го бойкотирам засега, не и докато разчитам на медикаментите им за здравето на детето си. Надявам се, че от алтернативните методи за лечение все ще излезе една добра и сигурна практика в бъдеще, та да мога с чиста съвест да се откажа от химията и порочното производство...

# 22
  • Мнения: 2 759
...Надявам се, че от алтернативните методи за лечение все ще излезе една добра и сигурна практика в бъдеще, та да мога с чиста съвест да се откажа от химията и порочното производство...
                    Тъй де, ще е гот, ама... тя любовта е навсякъде. То са ГМО-та, то чудеса... Докато правителствата са съгласни, а масата не се изформира - ще ни обичат. А не може да не се храним, примерно. 

# 23
  • Мнения: 335
... Америка не виждам какво общо има...

В Америка политическата демагогия е "изкуство".
А бруталната политическа демагогия й е "първороден грях" (с това си е създадена държавата, не е "захитрявала" с времето, както другаде по света).

Та гадното е "износът" на брутална демагогия.
(Няма общо с любимата им тема за "износ на революция")

ПП Защо "политическа" демагогия ли, като става въпрос за лекарства? Защото всичко, което е мегапечалба, там е сраснато с властта.

Общи условия

Активация на акаунт