давате ли подсладена вода или глюкоза за жълтеницата?

  • 4 535
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 545
Благодаря ви!

# 16
  • Мнения: 210
и аз давах на Поли глюкоза,по препоръка на педиатъра,но това беше някъде първите 1-2 месеца,за да отшуми жълтеницата по бързо

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Само глюкоза давах.

# 18
  • Мнения: 51
И двете ми деца имаха силно изразена жълтеница.Аз съм с отрицателно  Rh ,а и двамата са сположително Rh и това беше естествено да се случи/дори очаквах да се наложи и кръвопреливане ,но благодарна съм ,че до там не се стигна /.По съвет на педиатър от "неонатологично отделение" давах 10% глюкоза около седмица.Всичко отшумя към 20-25 ден.

# 19
  • Мнения: 1 427
Кърмене му е майката! А що се отнася до захарта във водата-билирубинът се изхвърля с акането, а не с урината-тъй че, излишно е!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 248
Давах глюкоза и при двете деца.Даже е по-добре от водата.Всичко се усвоява от организама и не го натоварва. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 493
А по колко грама на ден давахте на вода със захар или глюкоза?

# 22
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Кърмене му е майката! А що се отнася до захарта във водата-билирубинът се изхвърля с акането, а не с урината-тъй че, излишно е!
Точно така Peace

# 23
  • Мнения: 1 273
В началото давах глюкоза, след това подладена вода и от третия месец чиста вода. Сега осъзнавам, че е можело да мина без глюкозата и посладената вода. Кърмя на поискване Peace

# 24
  • Мнения: 4 784
синът ми имаше доста продължителна жълтеница,просто трябваше да даваме повечко подсладена вода,за което съответно не знаехме.действайте защото продължитената жълтеница може да има негативни последствия след време.
Давах и подсладена вода и глюкоза. На 30 ден продължаваше да има жълтеница, а и не наддаваше въобще от кърмата. Минах на АМ и за 2 дни детето се оправи.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 423
Не, не съм давала. Само кърма и много светлина.  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не съм давала подсладена вода, нито пък глюкоза... Той по принцип не искаше нищо друго освен кърма.

# 27
  • Мнения: 5 362
Подсладена вода давах само една седмица.Глюкоза първите 1-2 дни,но се отказах.Тя и без това при Кали жълтеницата отшумя за броени дни.

# 28
  • Мнения: 3 695
Не, защото ми е противоестествено.
Новородените нямат нужда от захаросани разтвори.
В първите 6 месеца от живота си имат нужда само от мляко.
И аз така мисля и не съм давала.  Peace

# 29
  • на село
  • Мнения: 3 926
На малката давах глюкоза, първо 10 %, после 5 и след 3-я месец -чиста вода.
На голямата - не помня много, но сигурно съм и давала подсладена вода.

Общи условия

Активация на акаунт