Ямбол (15) - Лятото вече чука... а ти?

  • 19 576
  • 267
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9
Какво говорите?за какви столчета става дума, нищо не съм чула и нищо не разбирам. Моля обяснете,за да вляза в час

# 106
  • Мнения: 3 537
Какво говорите?за какви столчета става дума, нищо не съм чула и нищо не разбирам. Моля обяснете,за да вляза в час
Трябва да купите столче за кола,или ще ви глобят 50лв.Закона е вече в сила. Wink

# 107
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Май става дума само до 3г. След това до 12г и до 150см детето се вози само отзад и с предпазен колан - задължително.
Ето погледнете тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=204218.0 - тук са разтълкували закона.

# 108
  • Мнения: 964
За снимки няма време сега като си дойдем ще ни видите.
Кажете ми някакъв отзив за тази новостроящата се кооперация в края на Раковска,В.Заимов ли какво го водят там?Че сме загледали един апартамент,гледам тука обяви в Ало Ямбол  newsm78 и искам да чуя мнение.

# 109
  • Мнения: 3 537
Аз живея на Заимов.За тази до поликлиниката ли говориш? newsm78

# 110
  • Мнения: 9
Май става дума само до 3г. След това до 12г и до 150см детето се вози само отзад и с предпазен колан - задължително.
Ето погледнете тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=204218.0 - тук са разтълкували закона.
Е, така съм по съгласна.
Но защо е нужно не разбирам, сега и стол да купуваме?
Прочетох почти цялата теме, но не разбрах. Само за предната седалка ли е задължителен  децкия стол или и за задната? И дете до 12 години трябва да е на задната седалка и то с колан? Правилно ли съм разбрала?

Последна редакция: пт, 06 юли 2007, 11:37 от Deni@

# 111
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, Дени, така е. За детското столче за деца до 3г. е препоръчително да се вози отзад. А за над 3г. до 12г. и до 150см само отзад с колан.
Има столчета втора употреба, че на вас ще ви трябва само една година. Но не мога да те упътя къде ги продават. Една моя колежка си е купила такова, да я питам ли откъде?

# 112
  • Мнения: 964
Аз живея на Заимов.За тази до поликлиниката ли говориш? newsm78

Да бе там била тази зграда.

# 113
  • Мнения: 83
Здравейте,аз тези дни съм детегледачка на моето и на сестра ми на детето и мислим да ги водим на цирк довечера,ако някой е ходил вече да сподели какво има и дали си заслужава.Благодаря предварително.

# 114
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Диана К, спомням си, че водих сина ми на цирк, когато беше 3-4годишен. Едва изтърпя представлението. Беше му скучно, не се впечатли въобще, искаше да се разхожда и да му купувам от разните боклуци, които продават там. Изобщо голям кошмар беше.
Този цирк не знам какъв е, но дано ви хареса.

# 115
  • Мнения: 83
Ще ме разколебаеш.......ама поне на единия ще му е интересно(надявам се)

# 116
  • Мнения: 9
Да, Дени, така е. За детското столче за деца до 3г. е препоръчително да се вози отзад. А за над 3г. до 12г. и до 150см само отзад с колан.
Има столчета втора употреба, че на вас ще ви трябва само една година. Но не мога да те упътя къде ги продават. Една моя колежка си е купила такова, да я питам ли откъде?
Но задължително ли е детето да е в стол след като е седнало отзад? Аз това не мога да разбера.
Много съм против да сяда отпред малко дете. Дебора винаги е в ръцете ми докато пътуваме и до ден днешен не съм си позволила да седна от пред с нея. И по принцип гледам винаги  гледам напред, защото се страхувам. Всичко може да се случи.
Лиляна благодаря ти за отговора и  питай от къде е и колко струва за всеки случай.

# 117
  • Монреал
  • Мнения: 631
Здравейте, отдавна не съм писала тук. ПРопуснала съм няколко рождени дни - да са ви живи и здрави дечицата! Laughing
И аз като Диана се интересувам от столчето за кола. Май ще се наложи да купуваме, но при всички положения ще е само едно. Ако чичко полицай ни спре и сме с децата /не дай си Боже/, ще казвам, че Боби е на 3 г.  Blush
Обаче едно не ми е ясно. Представете си следната ситуация: Георги е отзад в столчето и вързано естествено с колан. Боби е той е отзад, вързан с колан /а дали ще стои???/. Мъжо кара колата. Аз ще трябва да съм отпред, при липса на 3-ти колан отзад. А хич не си се представям да оставя без контрол и сами децата на задната седалка.  newsm78  Чудя се, ако попитам в сайта на министерството, дали някой ще ми отговори.  ooooh!

# 118
  • Мнения: 83
Здравейте,ние все пак ходихме на цирк.Очаквах къде къде повече посетители,но уви.....Ама през повечето време децата слушаха и гледаха с интерес,имаше един клоун който ги закачаше и малки и големи и беше смешно.Ние с мъжо гледахме все едно за първи път сме на цирк макар да имахме по-големи представи(както по нашо време).Боже ,Боже хорицата се чудят как от нищо нещо да направят милите не е никак лесно Confusedно който отиди ще види.
П П.столче вече имаме. Party

# 119
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добро утро!
Раничко съм станала, но ще ходим на плаж, та да се приготвя.

Дени, да, задължително е детето отзад да е в стол до 3г., след това може без стол, но трябва да е с колан. Днес ще возим 3 деца и ще трябва да ги вързваме с колани. Добре че единият е голям вече, за 8 клас. Дима, аз мисля, че само за децата е задължителен коланът отзад. Ти можеш да се возиш без колан отзад.
Уф и на мен ми е малко криво с тези столчета, че много често се налага мъжът ми да ни прибира от центъра, а не можем постоянно да държим стола вътре, понеже колата я ползва и за зареждане.

Диана К, радвам се, че сте си изкарали добре!
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт