Озонотерапия

  • 67 363
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 669
Правила съм инжекции с озон в Пловдив при др.Дончева.При мен не даде никакъв резултат.Инжекциите бяха доста болезнени.Направих 10процедури.След 4м нов ямр дисковите хернии бяха без промяна.Информацията която прочетох в началото ме впечатли и реших да опитам,но резултат не получих.Сега съм оперирана.Разбира се всеки може да пробва.

# 16
и аз съм в същото положение... имам дискова херния. не знам вече каква терапия да пробвам, май остана само озона Wink


От 9.02.2009 започнах лечение с озонотерапия на дискова херния и 4 дископатии при д-р Дончева.Засега съм много доволна.Надявам се да има ефект защото другото решение е операция

# 17
  • Мнения: 7
Срещам вече много мнения в различни форуми, че озонотерапия във Варна има само при д-р Константинов. Това не е вярно. Аз ходих миналата седмица при въпросния д-р Константинов, понеже навсякъде се пише за него. Това си е лично мое мнение, но не останах очарована. Може на някой да му се сторят глупави причините ми, но като човек не ми вдъхва изобщо доверие. И той и сестрата. Пак казвам това си е мое мнение, но ми прилича на човек, който гледа само да ти вземе парите. Искаше да ме наплаши като си мисли, че нищо не разбирам. Каза ми, че ще ме оправи, разбира се. Говореше само с термини, които никъде не съм срещала, въпреки, че доста съм чела, постоянно го питах какво значи това и това. Един вид прави се на интересен и се опита да ми замаже очите с медицински термини. Както и да е. Искаше веднага да ме запише на процедури, беше готов да ми даде час още на следващия ден. Така наречения преглед, в който го питах просто как озона действа на хернията беше не-повече от 10 мин.

Освен него, във варна поне аз намерих още 2 лекаря, които прилагат озонотерапия. Ето ги:

http://d-rnikolov.com/index.php?p=serv&m=2
http://www.hmc-oxygena.com/1bg.html

С втория (Медицински център Оксигена) не съм осъществила контакт, но тъкмо се връщам сега от преглед при другия (д-р Николов). Преди да отида, проверих из форумите и никой нищо не е писал за него. Сякаш не съществува! А спор няма, Константинов има страхотна реклама (но това е друга тема). Та отидох днес при д-р Николов, човека ми отдели половин час, говори ми спокойно. Въпреки, че му казах, че съм наясно какво представлява хернията, той държеше да ми рисува на едно листче и да ми обяснява всичко. Не "плюеше" останалите лекари и методи, което ми направи мн голямо впечатление. Когато му казах, че 2 години са ми търсили диагнозата, ми каза "грешката е наша!" не ми каза "грешката е на лекарите, при които си ходила преди, те са некадърници, аз ще те оправя...". На няколко пъти спомена, че дори и да не се запиша при него, да имам предвид това, това и това... един вид ми даде просто съвети без да ме пришпорва да се запиша при него. Каза да си помисля. След като говорихме надълго и нашироко, ме прегледа и ми направи мануална терапия и накрая ми каза без значение дали ще си правя процедури или не и дали ще се върна, след 1 седмица просто да му се обадя да му кажа как се чувствам. Това не ми се беше случвало досега - да се ангажира лично и да му пука за здравето ми, дори и да не съм му пациент!!! Каза ми, че няма да ми дава празни обещания, защото при всеки е много индивидуално и гаранция, че ще се оправя няма, но може да опитаме.
Знам, че отношението на лекаря не е от такова значение, но не е и за подценяване! Все пак се оставяме в ръцете на тези хора и мисля, че лекарите ни трябва да са преди всичко "хора", а не да гледат на нас само като на спонсори.
Бях тръгнала да правя паралел между цените на Константинов и Николов, но не знам дали може да пиша тук такива неща. Някой ако се интересува, може на лични Wink
Надявам се да не съм ви отегчила, целта ми е да помогна. Мисля да започна лечение при Николов и ще пиша как върви. Усех на всички! Simple Smile

# 18
Ozonoterapia ima i v Pazardjik. Za poveche informaciq : http://ozonoterapia.hit.bg

# 19
Озона по принцип убива микроорганизмите. В тая връзка използва ли се в гинекологията при инфекции? Опитвам се да лувам трихомони вече 2 години с нормални лекарства и ефекта е временен. Запознати ли сте с такова лечение?
Имам спомен че май се приага при ранички на маточната шийка, но при други оплаквания...?

# 20
  • София
  • Мнения: 93
Озонът се иползва и при гинекологични проблеми, за съжаление в България с това лечение се третират предимно ортопедични проблеми и дискови хернии.
Озонотерапия в София:
- в болницата на д-р Мазнейков: http://www.mbal-sofia.com/
- има център за озонотерапия, на мястото на бившия МЦ "Д-р Гринберг" в кв. Лагера, но адрес точен не помня. Точно до кръстовището на Красно Село е.
- в МЦ "Кортекс": www.kortex-bg.com
- в МЦ "Интегративна Медицина", кв. Дружба: www.integramed.org
Има и други кабинети, но те са малки с ограничени възможности.

Във Варна и за Пловдив видях, че вече са посочили специалистите по нагоре в темата, за Пазарджик също, д-р Петров в МБАЛ Пазарджик.
В интернет има координати на всички и много информация по въпроса.
Дано да съм била полезна.

# 21
Д-р. Светломир Петров в Пазарджик - http://ozonoterapia.hit.bg . Това са координатите му.Имам позната,която е много доволна от лечението на дискова херния. Надявам се да съм била полезна .

# 22
Моля, ако някой знае дали в Русе има специалист, който прилага озонотерапия, да пише!

Общи условия

Активация на акаунт