:)

  • 6 385
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 101
Вие тук сте много ранобудни!Танче, аз още вчера открих че имаме някои общи неща с теб.И аз завърших за бакалавър и имам намерение да изкарам и една магистратура,но трябва да си заработя пари за това.Аз и приятелят ми се каним да се оженим това лято,но ми се струва че ако дотогава все още няма бебенце,ще го отлажим.Причината е не че не искаме да се оженим и без бебе,а защото една сватба е голямо натоварване(финансово)не само за нас двамата,а и за семействата ни.А за съжаление и неговите и моите родители не са особено добре в това отношение. Cry Между другото,някоя от вас случайно да е имала същите като моите терзания-да се чувствам малко неловко,че правя планове за бебе и сватба при положение че семейството ми е затормозено с парите?Аз се чувствам малко неловко

# 31
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Силвия Василева
Аз и приятелят ми се каним да се оженим това лято,но ми се струва че ако дотогава все още няма бебенце,ще го отлажим.Причината е не че не искаме да се оженим и без бебе,а защото една сватба е голямо натоварване(финансово)не само за нас двамата,а и за семействата ни.А за съжаление и неговите и моите родители не са особено добре в това отношение. Cry Между другото,някоя от вас случайно да е имала същите като моите терзания-да се чувствам малко неловко,че правя планове за бебе и сватба при положение че семейството ми е затормозено с парите?Аз се чувствам малко неловко


Нашите родители не са зле финансово, но ние сме решили да поемем сами разноските по сватбата  Wink Защото и двамата смятаме, че така е честно и справедливо.
Мила а ти не се чувствай неловко. Ако искаш да облекчиш родителите Ви, направете по-скромна сватба с най-близките хора, а ако не държиш на бяла рокля и всичко истанало - само в гражданското (ама аз така не искам - губи му се чара).
А те родителите Ви значт че ще дойде такъв момент със свтаба. Ако чакате да съберете пари за да имате дете, ами по0добре се откажи още сега  Wink  Grinning (шегувам се)  Wink  Grinning Те парите никога и на никого не стигат. Живей си живота и се обичайте.

# 32
  • Мнения: 920
Силвия и аз съм на мнение че не бива да позволяваш наличието или липсата на пари да влияе на мечтите и плановете ти...а още повече на тяхното изпълнение.

Таня е права че не е задължително сватбата да е масово мероприятие за 100 150 душ. Може да бъде мило и скромно семейно тържество. Имай предвид че твоите родители цял живот са чакали да те видят булка...и не бих се учудила ако въпреки кризата в къщи те си имат отдзелно заделени пари специално за това събитие.

Просто го преосмисли наново - ако не искаш брак и хората около теб не го въприемат, а на теб хич не ти се обяснява защо и как - тогава си намерила най-правилното скривалище "няма пари". Но ако искаш всичко сватбено да не ти е чуждо....тогава пригоди ситуацията по себе си.


За ранобудието - абе хора вие през ноща ли ставате да пишете във форума...

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 728
Силви, аз се омъжих когато бях втори курс а мъжа ми беше докторант(стипендията за докторант беше 150 лв). И нашите семейства бяха зле финансово,но ние поканихме само най-близките-родители,баби и дядовци и брат ми и сестра ми(че мъжа ми няма брат или сестра). Аз даже не исках да си купувам сватбена рокля че струваше колкото едномесечните ни доходи.Добре че брат ми е женен и снахат ми даде нейната рокля. След подписването хайде всички в едно ресторантче и след като всичко се изяде и изпи-хайде който откъде е.
Забравих да спомена че мъжа ми тогава беше на квартира в Габрово и там се оженихме нищо че иначе сме и двамата от северозападна България!
Та мисълта ми е че ако искаш сватба парите не са пречка!

# 34
  • Мнения: 254
Silvia, az mislia che ne triabva da se chustvash nelovko. Momichetata sa pravi che ne e nugno da organizirate goliama i skapa svatba, prosto napravete nai dobroto sas sredstvata koito razpolagate. Iskam da ti kaga kolko ti zavigdam(chistosardechno) za tova koeto ti predstoi. Za men svatbata mi beshe edin ot nai shtastlivite migove v givota i sega kato si pomislia mnogo mi se iska da moga da varna vremeto nazad i da ia pregiveia otnovo.
I s bebeto e taka, zatova si mislia che na teb i na vsichki nas ni predstoi da izgiveem i tozi shtastlliv mig.
Ti imash mnogo planove i mechti taka che ti gelaia mnogo kasmet.
Mislia che imash idealnia shans da postignesh i dvete neshta ednovremenno. Kato se fokusirash varhu priatnite emocii po prigotovlenieto na svatbata shte mislish po-malko za bebe i shte vidish kolko barzo shte stane.

# 35
  • Враца
  • Мнения: 5 199
не се притеснявай за сватбата, нашата беше с 38 човека, от които 10 бяхме ние, семействата и кръстниците. уших си рокля за 150 лв, всичко беше страхотно. после около 8 месеца изплащахме събитието от негова страна, защото там бяха по-различни нещата-нежелание да се жени за мен и т.н, но исках да ти кажа, че дори и с толкова хора беше страхотно и незабравимо

# 36
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: wa_wa
не се притеснявай за сватбата, нашата беше с 38 човека, от които 10 бяхме ние, семействата и кръстниците. уших си рокля за 150 лв, всичко беше страхотно. после около 8 месеца изплащахме събитието от негова страна, защото там бяха по-различни нещата-нежелание да се жени за мен и т.н, но исках да ти кажа, че дори и с толкова хора беше страхотно и незабравимо


Аз нещо не разбрах...  Embarassed Той ли не е искал да се жени за теб, или техните?  Imp

# 37
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Цитат на: Зъхи
Цитат на: wa_wa
не се притеснявай за сватбата, нашата беше с 38 човека, от които 10 бяхме ние, семействата и кръстниците. уших си рокля за 150 лв, всичко беше страхотно. после около 8 месеца изплащахме събитието от негова страна, защото там бяха по-различни нещата-нежелание да се жени за мен и т.н, но исках да ти кажа, че дори и с толкова хора беше страхотно и незабравимо


Аз нещо не разбрах...  Embarassed Той ли не е искал да се жени за теб, или техните?  Imp
Laughing  Laughing  Laughing  Laughing техните...

# 38
  • Мнения: 920
Абе Зъхи...ако той не е искал - щяха ли да са женени? Grinning

# 39
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Цитат на: Tia
Абе Зъхи...ако той не е искал - щяха ли да са женени? Grinning


ти пък сега, като ме знаеш каква съм яка българка  261uu , а той какъв е слаб-нямаше мърдане, няма не искам тука Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 40
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Laughing Абе знае ли човек, може да сте го ступали и "няма тук не искам"!  Laughing

А пък тези работи как ме дразнят - не искали били, че кой ги пита пък тях!  Twisted Evil
Те и на мъжа ми родителите не си падат хич по мен, но поне не са казали директно нищо, че каквато съм лоша, хим няма и да си замълча!  Close

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Силвия, не се притеснявай толкова за тази сватба. Ние ще се женим на 2.05. и всичко си поемаме сами (естествено - поискахме заем от шефа на мъжа ми). Никое от семействата ни не може да си позволи такъв разход в момента - миналата година братята и на двама ни са правили сватби, а на мен баща ми ми подари кола, та не мога и да си помисля че ще ги затормозявам с разходи за сватба.  Но се надявам че всичко ще се получи добре, нищо че още нямам какво да облека, какво да обуч, той също, а и парите не са превели, ама няма да седна да се ожалвам сега. Simple Smile. Когато стане, ако ще и последната седмица да трябва да правим всичко. Дотук по списъка са 24 човека и мисля че са ми предостатъчни.
Така че хич не се притеснявай, все ще се намери начин да се ожените Simple Smile(пък и аз винаги съм била против събирането на 150-200 човека за сватба)

# 42
  • Мнения: 1 101
Цитат на: lalka
Силвия, не се притеснявай толкова за тази сватба. Ние ще се женим на 2.05. и всичко си поемаме сами (естествено - поискахме заем от шефа на мъжа ми). Никое от семействата ни не може да си позволи такъв разход в момента - миналата година братята и на двама ни са правили сватби, а на мен баща ми ми подари кола, та не мога и да си помисля че ще ги затормозявам с разходи за сватба.  Но се надявам че всичко ще се получи добре, нищо че още нямам какво да облека, какво да обуч, той също, а и парите не са превели, ама няма да седна да се ожалвам сега. Simple Smile. Когато стане, ако ще и последната седмица да трябва да правим всичко. Дотук по списъка са 24 човека и мисля че са ми предостатъчни.
Така че хич не се притеснявай, все ще се намери начин да се ожените Simple Smile(пък и аз винаги съм била против събирането на 150-200 човека за сватба)
Абе,и аз не си падам по особено масови събития.Нито пък приятеля ми.Говорили сме си, че ще бъде малка,но чудесна сватба.Но съм сигурна че родителите ми няма да ни оставят да поемем всички разходи,особено ако чакаме дете тогава.Но пък и знам,че и те си мечтаят за момента в който ще женят едната от дъщерите си.Майка ми дори си мечтае за това.Ще се справим!А на теб още от сега ти пожелавам една вълшебна сватба!!

# 43
  • Мнения: 1 071
Нашата сватба също беше много скромна-50 човека.Всичко си платихме ние двамата,ние и я организирахме.Аз бях с костюм,смятах че е по-практично,но сега не съм го сложила ни веднъж.Ние избрахме ресторанта,менюто,музикантите и т.н.И не съжалявам че постъпихме така-като си го организираш сам правиш това което ти харесва.Така че не се притеснявай.

# 44
  • Враца
  • Мнения: 5 199
за това с оргазнизащията съм с две ръце за

Общи условия

Активация на акаунт