Отговори
# 255
  • Мнения: 199
Добро утро, мамееетааа !

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВООБЕБЕНИ МАМИ, ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ РОЖБИТЕ, ДА РАСТАТ ЗДРАВИ И УМНИ, ПОСЛУШНИ И БУДНИ ДЕЦА!

Аз искам да ви се оплача, че ние пак сме на шише, а нощес се наложи таткото да търчи до аптеката за АМ  Cry Последните 2 дни опитвах да сме само на гърда, както Галчето прави, давах на поискване, колкото и когато иска, абе направи ми впечатление, че й трябва много време да се засити - към 25-30 мин ог гърда, и после след час пак си иска, и така.. но мислех, че е нормално. Вчера обаче бяхме на консултация при педиатърката и... не само че не сме качили и грам, а сме СВАЛИЛИ цели 100 грама!!!  ooooh! Ужас!!!! Тя ни даде кантар да се мерим преди и след ядене, върнахме се вкъщи, тегля я аз, давам 45 мин гърда, тегля пак - нищо! Нито грам!! Цедя гърдата - 20  Shocked Викам си, бре, какво стана  newsm78 Легнах да си почина, 3 часа по-късно пак същото, този път успях след сукането да изцедя 50 мл (просто шок!!) и викам край, спира ми кърмата! Беж в кърмаческия, чети, образовай се... ЯЖ, СПИ, че без ядене и спане ще видиш кърма през крив макарон! Та в 3 сутринта какво си мислите - успях да изцедя общо 50 от двете гърди  ooooh! и малката като нададе един рев, че е още гладна... добре че имаме татко с дълги крака и аптеката е наблизо. Че и донесе най-добрата манджа, дето знам, та си отдъхнах, че след като е АМ, поне е най-добрата. Мая изпи 30мл и заспа като пън.

Преди малко обаче успях да я нахраня без АМ, изцедих 80мл от едната, другата ще я 'пазя' за следващото. Та малко се успокоих, направих си питателна закуска, и после пак в кревата. Май така ще е. Не мога да разбера къде греша, по всички признаци това дете си сучеше, как така е успяла да ме заблуди, просто незнам  newsm78 Здраве да е, лесно-трудно, ако трябва ще цедя, само и само шушулката да почне добре да наддава. Че нали казват - силно бебе здраво суче, ще се пробваме по-нататък пак. Васето вика, че тя и без това не би трябвало да прави голяма разлика между биберона и силиконовите зърна, та не би трябвало да се отбие толкова лесно. Еееееех.

Извинете, ако съм ви досадила, просто трябваше да се оплача на някой. Мерси че ме изслушахте.  Hug
Оф Кетка май все още си имаме сходна съдба,ще кажеш ,че Мая и Ивайла една майка ги е раждала Joy.И ние вчера бяхме на консултация и уж суче по 40 гр. и е надала само 30 гр./което не е сигурно защото не се знае колко точно са ни изписали/Сега сме 2430гр.Леле направо ми настръхна косата като ни каза педиатърката.А и мойта кърма намалява вчера едвам издедих 60 гр.,толкова ми каза лекарката да и давам,а тая сътрин кошмар едвам смогнах да се изцед.Такъв вой на даде Ивайличка smile3514 smile3504че събуди целия квартал.Ама аз съм виновна щото се успах.Дръгия ни проблем е че после хълца и се дави направо ъкъла ми вади/ако няма рима пък  И днес реших да и давам нощем фризко щото вече немога да правя запаси от кърма. Misc Baby Bottle Misc Baby BottleТова е общо взето при нас.Но не мога да се сърдя на малката сладуранкаа.Толкова много си я гушкам и целувам
Целувки на всички новородили се бебоци.Да ги намачкате и нацелувате от мен. Hug  love001Laughing/

# 256
  • Мнения: 570
Честито на всички новообебили се мами ,дано не изпусна някоя ,Лаленцето и дъщеричката,Катя и сина и ,Милейди с Владимир и МКТ с нейното съкровище ,да сте живи и здрави и бързо възстановяване !  Peace Кетка ,абе и на мойта мома като ,че ли не и стига кърмата ,но пък като се изцедя и го излапва набързо и след 10 мин. забравя ,че е яла ,затова педиатърката ми каза само от гърда  Naughty Но така не съм сигурна колко е изяло милото ,като гледам каква е неспокойна и се буди през час и половина и все си иска ядене детето. В понеделник ,чак съм на консултация ,а дотогава ... newsm78 Дали не я тресат колики някакви вече ? Мая как е има ли ? Питам теб щото са в един ден родени.Но и други мами да споделят ,че до понеделник много време.Айде лека да е на чакащите и спокойно на родилите!

# 257
  • Варна
  • Мнения: 558
Имам честта и удоволствието да ви съобщя, че Светли е вече мама на Божидар 3.600 кг, здрав малък мъж. И двамата са добре. Светли се оправя полека и праща поздрави на всички ви.

Желая му да е жив и здрав и да има най-прекрасното детство! А на Светли бързо и леко възстановяване! smile3525 smile3504 baby

Определено е много приятно да бъдеш щъркел  Grinning. Жалко, че и краката ми не са така дълги  Mr. Green.

# 258
  • Мнения: 111

Здравейте!

Днес, в 17:48 в Окръжна болница Варна Дарина (Mileidi) роди  ylinfant  момченце, МЪЖ, Владимир, 3.350 кг, 52 см

Раждането мина нормално, гладко като за раждане... щастливият баща (аз)  Grinning  присъства на раждането и сряза пъпната връв  Grinning

Много снимки от родилната зала може да видите в Юнският албум Mileidi_Darina_Vladko на адрес snimka.bg

Простете, че надничам във вашата темичка, но и на мен ми предстои раждане скоро на 05.07 ми е термина и съм решила да е в Окръжна болница, може ли да споделите по - подробно всичко около раждането - какво ще ни е нужно за мен и за БЕБА, отзиви за акушерки и лекари, колко се плаща за присъствието на бащата и разни такива, абе всичко за което се сещате! Благодаря предварително, може и на лични!

# 259
  • Мнения: 4 534
Добре дошъл на Божидар и честито на щастливите родители!! Да ви расте здрав, хубав и умен, само да ви радва!![/size]   bouquet

mom_an, сигурна съм, че проблема при нас не е същия, явно се е получило кофти съвпадение, че в момента, в който сложих Мая изключително на гърда и зарязах шишетата, рязко ми е намаляла кърмата, предполагам поради преумора, недоспиване, нерви или шетане из вкъщи. Той Васко си е тук, но имам трудности да му обясня, че трябва да ми помага с домакинството, та повечето неща сама си върша и съответно не си почивам достатъчно, за сън пък да не говорим. Пък и същите тези два дни бях и с главоболие, първия и с лека температура, изпила съм общо 3 парацетамола. Май като се замисля има 100 причини да ми намалее кърмата.  ooooh!
Ох, милата!  Sad Само не се отчайвай. Има начини и да си възстановиш кърмата, само не се отказвай. А на мъжа си деликатно му обясни, че животът ви вече е различен, имате си нов приоритет - Мая и че не можеш да насмогнеш с всичко, та където може - да помага! Само не му се карай, че и за татковците промяната е огромна, особено, когато детенцето е първо. Хайде стискам палци всичко да тръгне по мед и масло!  Heart Eyes

# 260
  • Мнения: 21
Здравейте мамчета!
Да се похваля - имам си син  - Теодор - роден на 08.06. - в 20 .40 часа - 3.450 грама и 50 см.
От вчера сме вкъщи - и се чувствам супер щастлива - въпреки че спя по 4 часа на денонощието!.

# 261
  • Мнения: 1 488
Ех ма значи мама Ана ме изпревари да съм щъркела на Светлито!Та честито на МАМЧЕТАТА!  bouquet Аз да се отчета вече съм си в къщи! Hug Както се казва бебето е наред мама е наред в неделя родено във вторник изписано ко му се вика на това! На бързо да си кажа! Разходихме се с мъжът ми в събота вечерта до вълнолома после на заведение с кръстниците и после на връщане към 00:00 пеш обратно през морската към къщи в цифри 5 км! И си варвим и аз имам контракцийки и така докато не стигнахме на 2 км от нас там много ми се допика и като почнаха едни контракции на през 1 минута, Joy купон! Викам им да знайте след малко ще родя, те шаш #Crazy! Прибрах се в къщи теглих си един душ сложих си панталоните и си казах! Ще изпуша една последна цигара и като дръпнах 2 пъти ми изтекоха водите! Ади чантичката пацик пацик за 2 мин до болницата докато попълнят бумаги и ме прегледат и ми направят клизмичка стана 3 часът доди един добър чичко и ми би една упойчица да ме боли по мъничко засилиха системата и бебето го изакахме в 4:50  Heart Eyes много яко! Това раждане със секциото не може да се сравни! След 2 часа лежане аз станах и отидох  в стаята за почивчица! На 1 час след това и до тоалет ходих и да се похваля нямам нито един шеф!После ми докараха беб4о и двамцата си се гледкахме цял ден и си се хранихме иииии да се похваля засега пълним памперса качествено! Успех на мамчетата на които им предстой раждане! Аз се чувствам прекрасно и все още не ме е налегнала депресията! Снимки на бебчо съм качила на познатия ни адрес Успех на оставащите мамчета с раждането  bouquet

# 262
  • Мнения: 118
Оф Кетка май все още си имаме сходна съдба,ще кажеш ,че Мая и Ивайла една майка ги е раждала Joy.И ние вчера бяхме на консултация и уж суче по 40 гр. и е надала само 30 гр./което не е сигурно защото не се знае колко точно са ни изписали/Сега сме 2430гр.Леле направо ми настръхна косата като ни каза педиатърката.А и мойта кърма намалява вчера едвам издедих 60 гр.,толкова ми каза лекарката да и давам,а тая сътрин кошмар едвам смогнах да се изцед.Такъв вой на даде Ивайличка smile3514 smile3504че събуди целия квартал.Ама аз съм виновна щото се успах.Дръгия ни проблем е че после хълца и се дави направо ъкъла ми вади/ако няма рима пък  И днес реших да и давам нощем фризко щото вече немога да правя запаси от кърма.
maslinka, почвам да си мисля, че емоциите и стреса са ни главните виновници за проблема с намаляването на кърмата  newsm78 Ама пусто как да сме спокойни ?? Съня определено помага много, многото ядене - не (което не мога да обясня на любимия, който настоява непрекъснато да се тъпча). Решила съм нощес да си навия будилника на 4, 6 и 8ч, и да цедя и двете гърди при всяко будене, че тогава имало най-силен прилив на пролактин. И сън му е майката, инструктирах свекървата да носи ядене за нас (по-скоро за Васко Simple Smile) и да идва да глади  Wink 
За хълцането - хълцаме редовно, особено когато сме гладни  baby_neutral обикновено 2-3 глътки вода оправят положението, но само ако й ги дам с шише, с лъжичка не помага.
lusia, все едно описваш Мая като поведение по време на кърмене (или поне си мислех че се кърмим  ooooh!). То милото не е имало силичка да засуче като хората още... затова и лапа цеденото като невидяла. Вижте дали не може да се снабдите с кантар поне за няколко часа, да не се окаже, че и вие сте на моя хал  Thinking И не се стряскай и си пази кърмата, че виждаш докъде сме го докарали с maslinka от нерви и притеснения!
Чудя се дали цеденето е достатъчна стимулация на гърдите, или да я слагам и да ме 'дъвче' преди ядене   Thinking Все пак със силиконовите зърна усещането не е същото като без тях, демек дали ще има ефективна стимулация  newsm78 А и дали това няма да измори дечко допълнително, а нали това точно искам да избегна, за да можем да катерим кантара вече.. Кажете си мнението!

А на мъжа си деликатно му обясни, че животът ви вече е различен, имате си нов приоритет - Мая и че не можеш да насмогнеш с всичко, та където може - да помага! Само не му се карай, че и за татковците промяната е огромна, особено, когато детенцето е първо. Хайде стискам палци всичко да тръгне по мед и масло!  Heart Eyes
mom_an, нощес за пръв път го будех всеки път, когато ставам да цедя - Мая плачеше, а само той успява да я успокои.. та милия цял ден сега спи и ходи като сомнамбулче  Joy много ми е сладък.. а аз съм на такъв режим откакто сме вкъщи, странно защо не се чувствам чак толкова гроги  newsm78, дали не превключих в режим 'зомби', що ли  newsm78

Ееее, Уси, евала мамче !!! Голяма си работа шъ знаиш!!  Hug Светли, Норче, честити рожбички и на вас, да са ви живи и здрави  Hug

# 263
  • Мнения: 199
Да питам на бързо,ел.каната преварява ли водата,защото свекито каза че нея  я преварява,ама след това водата стои 2 часа топла.Какво мислите.Става ли за пиене водата от нея.

# 264
  • Мнения: 546
Здравейте отново и от нас!
Честито на всички нови мами! Да са ви живи и здрави дечицата, да ви слушкат, да папкат, да растат умни и хубави!
И аз срещам проблеми при кърменето. Не съм сигурна до колко кърмата ми достига. Опитвам се да спазвам всички съвети, но сякаш нещо не се получава. Храним се на поискване, но от тази нощ това е на всеки час. Като за цедене след това и дума не може да става. Понякога потича някоя и друга капка, ама... никак не е обнадеждаващо. Иначе бебенцето е спокойно, спи си, може да откара и доста без ядене. Даже се случваше да я будя предните дни. Доста е поспалива, тъй като кара по-силна жълтеничка и според докторката може да спи и 6 часа. Едната ми гърда е на бучки, а цеденето е крайно трудоемко. С помпа не става, само на ръка и то доста бавно. Нищо не мога да събера и да съхраня. Вчера ми поставиха окситоцин, пия лецитин, правя горещи компреси, слагам и зелеви листа, но за сега... нищо. Следващия вторник сме на контролно мерене, дано да наддава. Имам огромно желание да кърмя и не бързам да се отказвам въпреки рагадите и другите неприятности. Ама и аз съм една значи – първото ми включване е само мрънкане. Спирам до тук с това  Peace Следващият път ще пиша за раждането и трудностите, с които се сблъскахме преди изписването
На всички родили мами – успех с кърменето. А на тези, които са се запътили към родилно – бързо и безпроблемно раждане.
Не съм спряла да се моля за Криско и Лилибонка. Надявам се на хубави новини от тях скоро  Praynig

# 265
  • Варна
  • Мнения: 167
Здравейте отново!

Пак ви пише съпругът на Дарина (Mileidi). Ето ви видеоклипчета на бебето и майката от родилната зала:

http://www.vbox7.com/play:607da85b
http://www.vbox7.com/play:d9f37961
http://www.vbox7.com/play:e4311061

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 21:50 от mileidi

# 266
  • Варна
  • Мнения: 558
Честито бебче на Нора! Да ви е жив и здрав и много радост да ви носи малкият Теодор!  bouquet

Уси, добре си се завърнала! Ето, че разходките давали ефект! Много се радвам, че всичко е минало бързо и леко. Ами, като си нямам бебенце още, поне щъркел да бъда  Mr. Green. Ама, голям кокорчо е този Константин и с голяма коса, също като Мая на Кетка. Големи сладури! Пу-пу!

Така и не можах да видя снимките на Мадам. Може би повредата е в моя телевизор.

# 267
  • Мнения: 54
Имам удоволствието да ви съобщя, че 4oko25 си има момиченце - 3, 150  кг; 50 см!

# 268
  • Мнения: 54
Да е честита принцесата на 4око25!  newsm51
Не ми е писала повече, мога само да предполагам, че Симона се е родила днес.

Да са честити и малките слънца на всички мами, които родиха - Antagoniast, Gery80, Ycu, Krassi_Mira, Aani, Laleto, Mileidi, MKT, Svetli, Nora_sokolova, Eli_ok2, kemenk, Svetlana_72! smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51
Да ви радват много малките същества, а вие бързо да се възстановявате!

4 дни без нет е истинско мъчение, но сега с такъв кеф ви изчетох  Simple Smile
Родилите мами разказват много увлекателно, информативно и умилително за ражданията си - вие сте просто супер   bouquet  bouquet  bouquet
На мамите с проблемите с кърменето - много ви се възхищавам  Hug  bouquet Peace, явно не е лесно да си кърмиш бебчето, но вие не се предавате - героини, дано и аз имам толква сили да се боря да кърмя, живот и здраве, като дочакам малката да реши да излезе де  Wink
Никакви признаци при мен за раждане не са се появили още - тоновете са перфектни, малката си шава, незначителни болки - само две вечери и това е, дано само не стана юлска мама  Wink

# 269
  • Варна
  • Мнения: 558
Честита дъщеричка и на Чоко25! Да им е жива и здрава, много щастлива и красива. Да изпълва с радост живота им. newsm51 smile3504 baby

Общи условия

Активация на акаунт