До мамите с бебоци на годинка...

  • 1 005
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 362
уФ!При нас е същото положението.Рита,хапе,щипе,блъска,нерви се,хвърля и най вече крещи.Аз също си мисля ,че е някаква криза.
Имам приятелка,чието дете миналата година /тогава моята беше на 1 месеца/,беше на годинак и виждах какво ще представлява след година детето ми.Сладура беше същият,викаше без причина,хвърляше и се нервеше.Явно при всички е така на тази възраст.Много здрави нерви трябват.
Когато започне да ми се тръшка се опитвам да и отнема вниманието към друго,така бързо забравя.
Относно къпането-ужас е просто,страшно вика,държи се за мен ... Tired
Постоянно е залепена за мен по цял ден.Гледам я сама и до тоалетната не мога да отида като човек.
Времето за сън е най-големият кошмар. Tired

# 16
  • Мнения: 3 205
Иво винаги се е страхувал от къпането. Сега последната тактика е прав под душа (подвижен душ), възможно най-малко мокрене на главата. Засега се кефи много.
Тръшкането го има в известна степен - когато му отнема някой неозволен предмет или го махна отнякъде, почва да плаче и да полягва на пода. Обикновено повтарям твърдо и сериозно "не" няколко пъти, после кратичко обяснявам защо е "не".След това спирам да обръщам внимание. Не викам, не се ядосвам излишно и винаги гледам да съм последователна - това, което е забранено днес, е забранено и утре. Понякога се изнервя, ако някоя играчка му се заклещи и не може да я вземе - тогава отивам, помагам му и го успокоявам внимателно. Гледам, когато му докривее, да го занимая с нещо - сега любимата игра е "донеси".
В общи линии открих, че колкото съм по-спокойна, толкова по-добре преценявам ситуацията и по-правилно реагирам. Иво също се успокоява много по-бързо, когато не му викам насреща.
Памперсите сменям с играчка - давам му да държи нещо, което по принцип не давам за игра - примерно крема му или мокрите кърпи и гледам да съм максимално бърза. Понякога давам шишето с вода или мляко.
За пищенето нямам опит - предполагам, че просто спокойно и кротко бих го занесла в кошарата с няколко играчки и бих го оставила да поседи малко сам на спокойствие, да обмисли нещата и да покрещи там, където няма да страдат ушите ми.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 225
ol4eto всичко това все едно аз съм го писала /чак не ми се вярваше че има и др. като нас/. Само че моята Кари пищи от непознати хора, чак посинява и това всеки ден. Ако някой човек реши да й се усмихне настава smile3514 newsm61. Даже преди я залъгвах с какво ли не, но вече няма такива филми почва с още по- силен глас на се дере....сълзи .....сополи.
Съвет немога да ти давам, защото  и аз трудно се справям, явно ще го израстът Praynig

# 18
  • Мнения: 3 092
Ето ме и мен в клуба на  нервните пищящи деца -само че аз кротко момиченце на съм имала и не зная какво е. Sad
Статията  е много хубава !
krissi   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт