За тестовете след 7 клас

  • 2 972
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 705
МАя, ако тези 211 деца имаха тежестта на представителна извадка, бих приела логичните ти разсъждения. Но все пак те са едва около 2,5% от подалите документи само в Сф. А на фона на останалата част от страната вече са пренебрежимо ниска стойност. Иначе, да взех да се убеждавам, че тези 60% в П-в са били май по-скоро за стряскане.
А за теста по български - 50те въпроса носят максимален брой 75т. Останалите 25 са от преразказа. И да, всеизвестно е, че математиката е по-слабата страна на повечето ученици, но и това не е основание да се оценяват двата теста различно.
В крайна сметка, не остана време въпросът ще се изясни съвсем ясно.
Да пожелаем на децата ни възможно най-добро представяне!   bouquet

Тези деца са далече от представителна извадка, защото вече са били на предишния кръг на олимпиадата и там е станала пресявката. Тоест отличници. Но, като предположим, че задачите на изпита ще са по-лесни от олимпийските, сигурно разпределението на оценките ще е почти същото  Hug

# 16
По последна информация формулата за превръщането ще стане ясна след изпита.
http://www.regalia6.com/p-kurs/otg_pr_izpit_mat04.html

# 17
Това го свалих току що от сайта на Регалия
Оценката се получава по формулата: оц.=2,2+0,04.T, където Т е броят точки
сайта е http://www.regalia6.com/p-kurs/otg_pr_izpit_bel04.html
За да внеса и аз своята лепта в хаоса на оценяването ще ви споделя, че пробните изпити по математика в СМГ през изтеклата година се оценяваха по формулата 2,4+0,04.T, което ще рече, че всички изкарали 90т и нагоре имат пълен отличен. Не твърдя, че ще е в сила и за изпита на 25-ти.
Инфото ми за оценяването по БГ е от курсовете в списание Междучасие и според тях за пълен отличен ще се счита работа оценена с 93т и повече. 5=93-13т, 4=80-13т и 3=67-13т.
Формулата всеки може да си я състави.
А истината най вероятно броди из някой тъмен министерски коридор  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 640
Извинете ме,но моля за малко помощ-изтеглих от сайта на Министерството теста и ключа с отговорите.Появиха се иконките им в-у раб.плот,но не мога да ги отворя.Как става?Браузерът ми е Мозила на бълг.ез.

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 10:40 от ФЕЯТА

# 19
  • Мнения: 448
Извините ме,но моля за малко помощ-изтеглих от сайта на Министерството тестът и ключа с отговорите.Появиха се иконките им в-у раб.плот,но не мога да ги отворя.Как става?Браузерът ми е Мозила на бълг.ез.
И аз като ги изтеглих не ми се отваряха,затова ги разглеждахме онлайн-без да ги теглим!

Общи условия

Активация на акаунт