Значи ли че си лоша майка, ако решиш да не кърмиш?

  • 15 872
  • 381
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 109
джазмин, търпението ми очудва и осми клас! Не могат да ме накарат да се развикам и се побъркват от яд. но то си е признак на диагнозата: Стара мома селска даскалица....

най-смешно ми е като си спомня как се цедях в междучасието (ако някой не е разбрал.. даскалица съм в даскало) и после замразявах кърмата в училищния хладилник и бързах да я прибера след часовете.

и друго ми стана смешно... аз изобщо не защитавам не кърменето. нито пък кърменето. просто обобщих фактите.

замислям защо толкова много напрежение се събира... може би защото в отчетните теми се поддържа едно привидно и изкуствено спокойствие, мир и разбирателство. а тук спокойно можем да си излеем мъката Simple Smile

друго... когато преподавам имам специални уроци, в които се опитвам да зародя спор, така че да се научат хората да мислят, аргументират и говорят свободно (на английски). колко трудни са за мен тези часове! Не искат да спорят и това е.. а тук колко лесно се получи Simple Smile

най-безценното нещо, което научих в университета беше от един англичанин. той ме учеше да мисля, без да осъждам. излагаш факти, преценяваш как да постъпиш, но без да казваш :това е добро, това е лошо. труден урок беше, много ме промени.



# 316
  • Мнения: 3 092
Искам да кажа че уважавам всички онези , майки , който са направили всичко възможно , за да кърмят.
Уважавам и тези , който са избрали да не го правят , защото всеки от нас има право на избор. Hug
наистина няма защо да скачаме едни срещу други , да глобализираме , да се държим агресивно  Stop

Калина , това пък за отчетните теми не е верно - аз правя тук там по някое спорче  Sunglasses , защото мразя да си трая когато нещо не ме кефи. ooooh!
Хайде стига.Аз пък съм от тези старичките дето кърмят и изобщо не пия само по чаша бира , а пия по две , пък и пържени картофи си похапвам срам не срам  Embarassed така че приемам поканата за биричка ! Пия всякаква Wink

# 317
  • Мнения: 2 109
Директно включване с биричката:

ето какво мислят и мъжете по дискутираната тема:


за отчетните ще отворим ли нова тема, или в тази да поспорим... така или иначе яко я оспамихме  Joy hahaha Joy hahaha Joy

# 318
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
замислям защо толкова много напрежение се събира... може би защото в отчетните теми се поддържа едно привидно и изкуствено спокойствие, мир и разбирателство. а тук спокойно можем да си излеем мъката Simple Smile

Аз в отчетни не ходя Grinning Повече ме учудва мен как във виртуалното пространство всеки е недосегаем и ужасно велик, казва неща, които иначе никога не би казал на познатите и приятелите си, често даже не би си ги и помислил... Заемат се чужди мисли, преиначават се, ескалират до безумие и накрая се получава "всички вие" и "ние никога"...
А е абсолютно ненужно това Confused

# 319
  • Мнения: 1 924


Повече ме учудва мен как във виртуалното пространство всеки е недосегаем и ужасно велик, казва неща, които иначе никога не би казал на познатите и приятелите си, често даже не би си ги и помислил... Заемат се чужди мисли, преиначават се....

Затова е безмислено да се спори във форуми.Форумното общуване е непълноценно общуване.
Аз предпочитам да споря лице в лице.

# 320
  • Мнения: 1 008
[quote author=kalina na kayo

най-безценното нещо, което научих в университета беше от един англичанин. той ме учеше да мисля, без да осъждам. излагаш факти, преценяваш как да постъпиш, но без да казваш :това е добро, това е лошо. труден урок беше, много ме промени.

[/quote]

Говориш за революция,промяна в нагласи и стереотипи,а за тенденцията да се дават оценки и да се изчерпва личността с думички като "лош" и "добър" е порочна практика и в този форум.Стигматизацията е начин на мислене,стереотип-много удобен за съжаление.

# 321
  • Мнения: 1 008
[quote author=Мис Бу link=topic=196580.msg4202647#msg4202647
Аз в отчетни не ходя Grinning Повече ме учудва мен как във виртуалното пространство всеки е недосегаем и ужасно велик, казва неща, които иначе никога не би казал на познатите и приятелите си, често даже не би си ги и помислил... Заемат се чужди мисли, преиначават се, ескалират до безумие и накрая се получава "всички вие" и "ние никога"...
А е абсолютно ненужно това Confused
[/quote]

А може би това са истинските лица-злобата,ядът са социално неприемливи,но скрити зад анонимността си-много хора "изкарват"на бял свят тъмната си страна,която иначе не могат да покажат.Психолозите ще кажат повечео въпроса.

# 322
  • Мнения: 3 205
друго... когато преподавам имам специални уроци, в които се опитвам да зародя спор, така че да се научат хората да мислят, аргументират и говорят свободно (на английски). колко трудни са за мен тези часове! Не искат да спорят и това е.. а тук колко лесно се получи Simple Smile



Защото най-лесно се спори за глупости. Тоз казал, онзи рекъл...

Къде са картофите? Бирата ще я пропусна. А цаца? Има ли цаца? Ама да е прясна. Отивам до хладилника, вие не се избивайте, докато ме няма.

# 323
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
А може би това са истинските лица-злобата,ядът са социално неприемливи,но скрити зад анонимността си-много хора "изкарват"на бял свят тъмната си страна,която иначе не могат да покажат.Психолозите ще кажат повечео въпроса.
Хм, не мисля, че това са истински лица - често такива неща се пишат от хора, които в реалния живот не биха казали подобно нещо. Без разговор лице в лице, без езика на тялото - само от прочетено, без мимика и интонация може да се извади съвсем грешна представа и нещо безобидно да изглежда ужасно, нещо закачливо - подигравателно и т.н. И това, мисля, се усеща и от двете "страни" ако изобщо има такива... Кажете, в парка с познатите си майки пак ли се делите на кърмещи и некърмещи? И това определя ли с кого ще общувате?

# 324
  • Мнения: 2 467
Имам изстудена Загорка  и купа с пържени картофи... Хлапето си зяпа филмче и не ме занимава... съпруга на работа... Завиждайте ми  Mr. Green

Чудя се, не ви ли писна да дъвчете едно и също  newsm78  Ясно е, че единство по тоя въпрос няма да се постигне.  Чудя се и аз що още чета, ама пък темата върви с бирата...

П.п. Стига с тоя Туборг! Вие Загорка не сте ли пили? Пууу, неразбран народ бре! Един правилно ориентиран не видях  в тая тема.

Още един п.п. Много яко ще се получи в парка от едната страна кърмачки, от другата некърмещи  Laughing Гледат се злобно и просъскват тук там. Децата и те, (нали попиват от нас) на два лагера, спрятат от време на време масов търкал...

Айде, със здраве и Наздраве  Hug

# 325
  • Мнения: 14 654
П.п. Стига с тоя Туборг! Вие Загорка не сте ли пили? Пууу, неразбран народ бре! Един правилно ориентиран не видях  в тая тема.

Още един п.п. Много яко ще се получи в парка от едната страна кърмачки, от другата некърмещи  Laughing Гледат се злобно и просъскват тук там.

Едните пият Загорка,  другите- Туборг

# 326
  • Мнения: 6 029
П.п. Стига с тоя Туборг! Вие Загорка не сте ли пили? Пууу, неразбран народ бре! Един правилно ориентиран не видях  в тая тема.

Още един п.п. Много яко ще се получи в парка от едната страна кърмачки, от другата некърмещи  Laughing Гледат се злобно и просъскват тук там.

Едните пият Загорка,  другите- Туборг

ох много бирено стана... ква беше темата newsm78

# 327
  • Мнения: 2 467
Julie каквато и да беше, се изгуби между редовете в началните страници още.

Янечек  щото толкоз разбират...

# 328
  • София
  • Мнения: 1 775
Що, Jes, пиещите Туборг повече или по- малко пиячи са? И няма да дам ти да ме ориентираш пък  smile3534. Това от завист ти го казвам  Mr. Green.
п.п. и децата в парка- твойта кукла не е кукла, защото....

Бу, според мен това са истинските лица, които са подтискани в реалният живот поради ред причини и тук "разцъфват". Понякога са до болка истински, а понякога показват какви искат да бъдат, но не могат. Точно за това е полезен форума, защото показва и двете крайности и човек намира своята среда. И няма значение, дали е анонимен или не.

# 329
  • Мнения: 687
Затова е безмислено да се спори във форуми.Форумното общуване е непълноценно общуване.
Аз предпочитам да споря лице в лице.
Мммм, да! Къде-къде по-приятно е да спориш на живо, да гледаш с ожесточен поглед клетата душа, да усещаш как губи ума и дума и не знае какво да отговори, как лицето му се зачервява от притеснение и беззащитност, струйка пот се стича по слепоочието му... Друго си е  Twisted Evil 

Къде са картофите? Бирата ще я пропусна. А цаца? Има ли цаца? Ама да е прясна. Отивам до хладилника, вие не се избивайте, докато ме няма.

ЦА-ЦА! ЦА-ЦА! ЦА-ЦА!!! (Прясна да е, разбира се!)

Едните пият Загорка,  другите- Туборг
А аз понеже съм ни риба, ни рак (понеже съм от кърмачките гласували с ТЦ) ще заложа на ШумИнско (от  бомбичките) и ще го играя рефер...  Whistling

Що, Jes, пиещите Туборг повече или по- малко пиячи са?
Правилният въпрос е "Пиещите Туборг по-лоши пиячи ли са от пиещите Загорка?!..." Т.е. важно е да има субективен критерий за да стане по-шумна кавгата, да се квалифицират не на количествено, а на качествено ниво за да могат да се засегнат едните...  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт