Когато детето иска братче или сестриче...

  • 8 008
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 700
С риск да бъда изядена, ще ти кажа как съм постъпвала аз (и ние смятаме да останем с едно дете по ред причини). Това с обясненията, че не става по поръчка - ОК. Обяснявала съм недостатъците на това да има друго дете:
- времето, полагащо се на дъщеря ми трябва да се дели на две (респективно разходите)
- бебето ще е малко и ревливо и няма да можем да излизаме по забавления както го правим , а трябва да се грижим за него (то спи по график, боледува и т.н.)
- бебето не е кукла и когато то се роди не може да се играе с него. Няма да го храни и повива, а само ще гледа как става, защото бебетата са крехки.
- докато бебето порастне и тя ще е порастнала и вече няма да й се играе с него
- ако иска сродна душичка може да получи животно, с което действително може да си играе сега и веднага, а не след 2-3 години (и получи морско свинче).
Обяснявала съм и обективните причини, поради които не желаем второ дете (тя естествено не ги е примела от раз, но като цяло проявява разбиране).

При среща с по-малки от нея деца (на наши семейни приятели), самата тя се е убеждавала, че малките деца не са толкова интересни, колкото си ги представя и  след половин час прекаран с пълзящи или слабо говорещи деца, интересът й минава.

Не мисля, че съм я направила дотук егоист. Има много приятели, общителна е и е ларж.

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вече три лета и зими
моля мойта мама:
"Братче, мамичко, роди ми -
да играем двама!"

Мама почва да се мръщи,
татко само кима -
тясно ни било във къщи
даже и за трима.

Не било тъй просто: братче -
искаш - и готово,
трябват стая и креватче
и пералня нова...

и врътнята отначало,
с кашички и супи...
Моите играчки щяло
бебето да чупи.

Щяло братчето да плаче
и да буди всички...

Е, добре, тогава, значи,
ми роди сестричка!
Много е сладко Hands Clap Hands Clap Hands Clap
Самотно детенце е тъжно нещо... и предполагам, че завиждат на приятелчетата, които имат братче или сестриче Confused

# 32
  • София
  • Мнения: 7 242
Самотно детенце е тъжно нещо... и предполагам, че завиждат на приятелчетата, които имат братче или сестриче Confused
Аз съм била така. Обаче мъжът ми също е единствено дете и това никога не му е тежало. И определено не е егоист. Зависи от характера на детето и отношението на родителите му към него /дете, което получава много внимание, любов и разбиране от блезките си и програмата му е запълнена с интересни занимания, надали ще чувства много голяма липса/.
solaris, със същите мотиви охлаждам ентусиазма на дъщеря си т.к. явно очакванията й са големи и се разминават с действителността Grinning.

# 33
  • Мнения: X
Хахааа...сещам се за момента, когато исках много братче или сестричка и, когато най-после тя се появи се чудех защо пък съм искала толкова и кое му е хубавото, а мъжът ми останал изумен, когато се родил брат му, че всъщност е едно бебе и няма как да почнат да ритат заедно веднага  Mr. Green

Ами иска си......всички деца искат..даже моята понякога ги ръси такива, но според мен не осъзнава какво точно значи да имаш братче/сестриче. Обаче аз виждам, че в някои отношения липсва присъствието на второ дете в семейството и планираме след месец - два да почнем работа по дечко номер две пък дано стане.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 226
"Бебе на нулева възраст" на Мари-Клод Моншо, изданието ми е от 1983 г. Потърсете я из библиотеките на родителите си, може да са я купували навремето. Има и за по-големи деца, ама не се сещам сега как се казва... Много са полезни и двете книги!

"Истината за бебетата"  Peace

Ооо, да... снощи Александра я извади и настоя баща й да я чете... явно първата вече й е доскучала...  Crazy то не е за нейната тиква още, ама какво да правим... няма да ги учи от улицата нещата за птичките и пчеличките... Twisted Evil

# 35
  • София
  • Мнения: 13 226
Ваче, варианта е само един Mr. Green. Почвате с таткото да правите бебе-сестричка за Алекс и това е то. Подарявате й го за 5-тия РД Peace Laughing.
Ми да... хората какво ли не правят за децата си...

Тц Naughty няма да стане тая... айде малко и ние да сме егоисти...  Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 13 226
Само моето дете ли НЕ иска братче или сестриче?????Синът ми иска куче или котка,защото бебето щяло да реве

Ние имаме куче, ама не й пречи да иска и котка и братче/сестричка...
Кабо Алма, много хубаво стихотворение!  Grinning
Nevada, децата имат странни и смешни хрумки понякога.. ми батко иска детето...  Crazy
M_е_р_и, бе те хубао искат детска градина вкъщи, ама нас не ни питат... Wink (братята ми са близнаци). Знам какво е пълна къща с деца, ама да им се невиди и пусти финанси... няма как. А ако някога има ще сме престарели за деца. То и без това ше си караме с щерката паралелно пубертет и критическа и някой ще бъде побъркан, само не знам кой аз, пубера или най-вероятно таткото.

Solaris, като завалят въпросите смятам да се възползвам от някои твои отговори  Grinning
Рени, моят мъж също е едно дете. Не е егоист и не се чувства самотен. Ние сме три, но братята ми са на другия край на света... Confused

Pandora, успех ви желая!  Hug

# 37
  • Мнения: 1 364
Вече три лета и зими
моля мойта мама:
"Братче, мамичко, роди ми -
да играем двама!"

Мама почва да се мръщи,
татко само кима -
тясно ни било във къщи
даже и за трима

Не било тъй просто: братче -
искаш - и готово,
трябват стая и креватче
и пералня нова...

и врътнята отначало,
с кашички и супи...
Моите играчки щяло
бебето да чупи.

Щяло братчето да плаче
и да буди всички...

Е, добре, тогава, значи,
ми роди сестричка!


Страхотно стихотворение
Алекс не иска братче или сестриче, защото щяло да спи на нейното креватче и да играе с нейните играчки.

# 38
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Solaris, ти добре си се подковала с отговорите, но един ден, ако имате второ, ще береш ядове  Peace
Ами Ваче, трудно е с две, но го отчитаме като голяма грешка, че такава разлика се получи между децата  Rolling Eyes Върнахме се обратно на тръстиката  Crazy
Иначе баткото все още е много щастлив, че си има сестра, дано така и да продължи! Цялата бременност беше до мен, разпитваше и се интересуваше, ходеше на прегледите с мен. По-заинтересован от баща си беше  Mr. Green Раждането за него беше велико събитие! Има възможност да види сестра си веднага след като се роди, синя и "мръсничка". Въпреки това каза, че е най-прекрасното бебе  Heart Eyes Много искаше да не я кърмя, а да я храня с АМ, за да можел и той да участва  Laughing Асистираше ми при преобличане и къпане. Като се разхождаме той бута количката Wink Сега, 2 години по-късно, двамата се заиграват заедно, въпреки голямата разлика. Научи я да кара скутер, а в момента я обучава да играе футбол  Mr. Green Аз не я пускам в неговата стая, но той и дава понякога да играе там с неговите играчки. Иска и при него да спи  ooooh! Много се засегна, като я преместихме в нейната стая, а не при него Sad Е, не липсват и сдърпванията  Twisted Evil Събота и неделя, нали са ми ранобудници, сами се гледат. Баткото дава топло мляко на малката и измисля закуска Wink Аз си спя до към 10-11  Embarassed Преди няколко седмици прави планове, как ние като остареем ще живеем в България, а той и сестра му в Гърция  newsm78 Аз му обясних, че живот и здраве, и двамата ще си имат семейство и няма да може да живеят в една къща. Той веднага намери изход, съседни къщи щели да са  Laughing
Дано продължават така добре да се разбират и той да е все така грижовен  Praynig Наистина е трудно и финансово го усещаме, но си заслужава  Peace
Извинявайте за дългия пост, но исках да покажа, че конкуренцията между децата не е чак толкова страшна, както някои я описват  Peace

# 39
  • Мнения: 2 401
Аз имам момче, което също ми пилеше за братче.  Понеже много му угаждам, угодих му и този път. Е, дойде не братче, а сестриче, но младежа пак е много щастлив и я кръсти на приказна героиня. И това му позволихме - да избере името.  Grinning

# 40
  • Мнения: 24 467
Този въпрос само родителите могат да разрешат. Малкото дете и понятие си няма какво означава да си има братче /сестриче/ и че не става въпрос просто за поредната играчка.

# 41
  • Мнения: 1 134
Пресен разговор по темата, от снощи:

Аз: Нали знаеш, че като имаме бебе аз ще бъда заета с него. Например: ако на теб ти се играе или гушка с мен като сега, а в този момент бебето плаче - ще трябва да отида при него, а ти ще трябва да почакаш. Можеш ли?

Дъщеря ми: Спокойно, мамо! Като се разплаче бебето ще извикаме тате да го успокои, а ние с теб ще се гушкаме на спокойствие.

 Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 080
Наш Добромир иска сестричка. Идея си нямам, защо сестричка, даже веднъж го питах ,а защо не братче, но той твърдо каза сестричка. Причината да иска изобщо и по принцип е, за да я занесем да я покажем на госпожа Катя и госпожа Албена в детската градина. Laughing Sunglasses Но защо сестричка, а не братче си остава загадка...

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 13:11 от MaDMamA

# 43
  • Мнения: 134

Ами иска си......всички деца искат..даже моята понякога ги ръси такива, но според мен не осъзнава какво точно значи да имаш братче/сестриче. Обаче аз виждам, че в някои отношения липсва присъствието на второ дете в семейството и планираме след месец - два да почнем работа по дечко номер две пък дано стане.
и ние така Embarassed
Моята 4-годишна щерка иска "братче, ама да е момиче", при което ние настръхваме! Шегата настрана, скъса ми сърцето, когато когато се събуди посред нощ с рев за това "братче".

# 44
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ей сега в трамвая едно, според мене към 3-годишно момченце, каза на майка си: мамо, роди ми един батко, моля те! Grinning
smile3532 Задавих се!

Аз, например, като малка, не исках братчета и сестричета.


Общи условия

Активация на акаунт