Когато детето иска братче или сестриче...

  • 8 000
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 216
Момичета, моята щерка (4 г.) напоследък иска братче или сестриче... с малко странен мотив като например "Мамо, искам братче, за да го кръстиш Хензел"  Rolling Eyes или "Мамо, аз мислих, мислих и искам сестричка"  Rolling Eyes

Истината е, че ние с баща й нямаме планове да имаме второ дете. Желание принципно имаме, но поради куп обстоятелства не го планираме за близко бъдеще, да не кажа изобщо. Е, да ама какво да обяснявам на Александра. Някак кофти е да й изпляскам, че не искаме, защото .. еди какво си. А тя като ги каже тия неща и очаква аз да реагирам. Засега не казвам нищо, защото не е имало директен въпрос, но смятам, че ще има. Кажете как бихте реагирали вие... Grinning

# 1
  • Мнения: 1 734
И моето дете от известно време повтаря `бебе Виви` та бебе Виви (бебето на приятелката ми), много му се радва и иска конкретното бебе. Но на мен все още не ми се ражда второ. Нищо не съм му обяснавала за сега

# 2
  • Мнения: 1 426
Всички момиченца на тази възраст искат братче или сестриче. Казваш, че и ти много искаш, но че това е нещо, което може да се случи, а може и да не се случи, и ако разбереш, че имаш бебе в коремчето, тя ще е първата на която ще кажеш.... Знам ли, нещо такова.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 216
Ааа, пък забравих да ви кажа и другото... днес искаше да има две братчета  Shocked и аз да съм майка-прасе  Rolling Eyes Shocked Twisted Evil
Малко бавно зацепих какво точно иска, ама... това ми се стори прекалено  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 734
Всички момиченца на тази възраст искат братче или сестриче....
и не само момиченцата

# 5
  • София
  • Мнения: 13 216
Всички момиченца на тази възраст искат братче или сестриче. Казваш, че и ти много искаш, но че това е нещо, което може да се случи, а може и да не се случи, и ако разбереш, че имаш бебе в коремчето, тя ще е първата на която ще кажеш.... Знам ли, нещо такова.

Това е добра идея! Благодаря!

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Когато детето ми поиска братче, седнахме (упс, легнахме) с баща му и след 9м. му го "дадохме".

 Laughing Laughing

Александра е умна, като майка си. Какво и да й кажеш, все ще го разбере, сигурна съм.
Аз тия дни ще изнасям лекция за менструацията и за промените в моминското тяло. Това ми се струва по-трудничко от твоята тема  Grinning
Да си пожелаем късмет  Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 13 216
Ооо, Шани хич не ти е лесно.... Rolling Eyes Ние четем една книжка за половото възпитание, ама първата част е за деца на 3-4-5 г. и още я няма тази тема засегната ...  Grinning

Айде късмт ти желая!  Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 1 105
И мойто дете ме подпитва от време на време кога ще си имаме бебе. Все още и аз не знам какво да му отговоря точно. Не че не искам, ама баща му нещо се опъва. Все едно той ще го носи и ражда Tired.

# 9
  • Мнения: 3 356
Много иска  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 306
Ооо, Шани хич не ти е лесно.... Rolling Eyes Ние четем една книжка за половото възпитание, ама първата част е за деца на 3-4-5 г. и още я няма тази тема засегната ...  Grinning

Айде късмт ти желая!  Heart Eyes

Vache, би ли споделила коя е книгата?

Nevada, добра идея!

# 11
  • Мнения: 2 531
Моя син си има сестричка, но упорито иска братче! Преди го отклонявах че бебето е малко, но тя взе че порасна и сега все ме пита- кога ще има пак бебе в корема ти!

# 12
Ми вени зарадвай го детето с още едно бебче Sunglasses

# 13
  • Мнения: 2 196
Същата работа е у нас  - Ани иска да и родя сестричка,обаче.....трябвало да бъдат двете с нея близначки. Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 13 216
Ооо, Шани хич не ти е лесно.... Rolling Eyes Ние четем една книжка за половото възпитание, ама първата част е за деца на 3-4-5 г. и още я няма тази тема засегната ...  Grinning

Айде късмт ти желая!  Heart Eyes

Vache, би ли споделила коя е книгата?

Nevada, добра идея!

"Бебе на нулева възраст" на Мари-Клод Моншо, изданието ми е от 1983 г. Потърсете я из библиотеките на родителите си, може да са я купували навремето. Има и за по-големи деца, ама не се сещам сега как се казва... Много са полезни и двете книги!

# 15
  • София
  • Мнения: 13 216
Моя син си има сестричка, но упорито иска братче! Преди го отклонявах че бебето е малко, но тя взе че порасна и сега все ме пита- кога ще има пак бебе в корема ти!

Е не! Това ме уби вече!  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 953
И моята принцеса иска братче, от време на време сестриче, а вчера реши че иска и братче и сестриче  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 722
Когато детето ми поиска братче, седнахме (упс, легнахме) с баща му и след 9м. му го "дадохме".
 Laughing Laughing

Моя голям син направо си поиска "толкова малко бебе" и "такова голямо кололо/колело/"  Laughing
Аз така на майтап му обещах за рождения ден, подадохме документите за осиновяване и то взе че стана   Laughing Laughing Laughing
Само сега се притеснявам да не му стане навик да получава всичко, което иска  newsm78

А сега сериозно на въпроса - лично мое мнение е, че ако планирате второ, това е най-добрия момент - няма да е лесно /то на кого ли му е лесно/, но при ентусиазма на детето ти ще е много по-приятно.
Знам ли - така разсъждавам аз  Peace

А ако въпроса ти касае конкретно изпълнение на желанието за пола - нямам идея как става  Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 13 216
Моя голям син направо си поиска "толкова малко бебе" и "такова голямо кололо/колело/"  Laughing
Аз така на майтап му обещах за рождения ден, подадохме документите за осиновяване и то взе че стана   Laughing Laughing Laughing
Само сега се притеснявам да не му стане навик да получава всичко, което иска  newsm78

А сега сериозно на въпроса - лично мое мнение е, че ако планирате второ, това е най-добрия момент - няма да е лесно /то на кого ли му е лесно/, но при ентусиазма на детето ти ще е много по-приятно.
Знам ли - така разсъждавам аз  Peace

А ако въпроса ти касае конкретно изпълнение на желанието за пола - нямам идея как става  Joy

Да са ти живи и здрави момчетата!

Проблема е, че НЕ планираме... ако планирахме, ясно... ама сега...

А за пола... аз си я поисках моята мома и мома излезе (това в кръга на майтапа Laughing)

# 19
  • Мнения: 25 724
"Бебе на нулева възраст" на Мари-Клод Моншо, изданието ми е от 1983 г. Потърсете я из библиотеките на родителите си, може да са я купували навремето. Има и за по-големи деца, ама не се сещам сега как се казва... Много са полезни и двете книги!

"Истината за бебетата"  Peace

# 20
  • Мнения: 2 567
Ох, и моята само за това говори. Преди сестричка искаше, а сега само за братче говори. Май смята, че сестричка ще е по голяма конкуренция  Simple Smile А и не искала да си дели гримовете  Simple Smile Вече и име е измислила на бебето и говори за него като за нероден Петко. Като и разчиствахме стаята не даваше да хвърляме нищо от играчките, щото нали бебе щяло да има  Simple Smile С какво щяло да си играе.
Дори е направила усилие да спи до сутринта в стаята си, въпреки че се страхува и обича към 4-5 часа да идва при нас. Но сега не иска, за да можело да и го направим най сетне това братче  Simple Smile
От всичките тези приказки най накрая се предадох, ама баща и още не скланя много.

# 21
  • Мнения: 5 468
Ваче, варианта е само един Mr. Green. Почвате с таткото да правите бебе-сестричка за Алекс и това е то. Подарявате й го за 5-тия РД Peace Laughing.
Ми да... хората какво ли не правят за децата си...

# 22
  • Мнения: 3 740
Вече три лета и зими
моля мойта мама:
"Братче, мамичко, роди ми -
да играем двама!"

Мама почва да се мръщи,
татко само кима -
тясно ни било във къщи
даже и за трима.

Не било тъй просто: братче -
искаш - и готово,
трябват стая и креватче
и пералня нова...

и врътнята отначало,
с кашички и супи...
Моите играчки щяло
бебето да чупи.

Щяло братчето да плаче
и да буди всички...

Е, добре, тогава, значи,
ми роди сестричка!

# 23
  • Мнения: 3 491
Прекрасно е, Кабо Алма, пу-пу-пу, продължаваш да си чудна в занаята!   bouquet
Нали не бъркам автора?

# 24
  • Мнения: 3 740
Нали не бъркам автора?

Имаш набито око. Wink
Благодаря.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Ваче, трудна задача, аз три години се пекох на този огън Wink Като му казахме че съм бременна и не повярва милият  Heart Eyes Явно се беше отчаял от толкова дълго чакане  ooooh!
Преди няколко дни, не знам по какъв повод, но му разправях за хапчета, стимулиращи овулацията и ако ги пиеш, е много вероятно да родиш близнаци. Веднага бях запитана, защо не съм пила такива  Laughing Как искал да си има братче и сестриче  ooooh!

# 26
  • Мнения: 1 589
Само моето дете ли НЕ иска братче или сестриче?????Синът ми иска куче или котка,защото бебето щяло да реве

# 27
  • Мнения: 1 426
Ей сега в трамвая едно, според мене към 3-годишно момченце, каза на майка си: мамо, роди ми един батко, моля те! Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 134
А моят син пробваше друга тактика. Настояваше, че с баща му не се обичаме вече щом няма братче или сестриче.  Wink Беше на 8 г. и нямаше претенции за пола на бебето.
Е, сега си умира от кеф.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз толкова тормозих нашите, че най-накрая заради мен се навивха. Обаче не стана....
Дъщеря ми не е искала, но изхождайки от моето огромно желание, направих всичко възможно да има... Най-добре обясни както са те посъветвали, че бебето не винаги става "по поръчка".

# 30
  • Мнения: 2 700
С риск да бъда изядена, ще ти кажа как съм постъпвала аз (и ние смятаме да останем с едно дете по ред причини). Това с обясненията, че не става по поръчка - ОК. Обяснявала съм недостатъците на това да има друго дете:
- времето, полагащо се на дъщеря ми трябва да се дели на две (респективно разходите)
- бебето ще е малко и ревливо и няма да можем да излизаме по забавления както го правим , а трябва да се грижим за него (то спи по график, боледува и т.н.)
- бебето не е кукла и когато то се роди не може да се играе с него. Няма да го храни и повива, а само ще гледа как става, защото бебетата са крехки.
- докато бебето порастне и тя ще е порастнала и вече няма да й се играе с него
- ако иска сродна душичка може да получи животно, с което действително може да си играе сега и веднага, а не след 2-3 години (и получи морско свинче).
Обяснявала съм и обективните причини, поради които не желаем второ дете (тя естествено не ги е примела от раз, но като цяло проявява разбиране).

При среща с по-малки от нея деца (на наши семейни приятели), самата тя се е убеждавала, че малките деца не са толкова интересни, колкото си ги представя и  след половин час прекаран с пълзящи или слабо говорещи деца, интересът й минава.

Не мисля, че съм я направила дотук егоист. Има много приятели, общителна е и е ларж.

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вече три лета и зими
моля мойта мама:
"Братче, мамичко, роди ми -
да играем двама!"

Мама почва да се мръщи,
татко само кима -
тясно ни било във къщи
даже и за трима.

Не било тъй просто: братче -
искаш - и готово,
трябват стая и креватче
и пералня нова...

и врътнята отначало,
с кашички и супи...
Моите играчки щяло
бебето да чупи.

Щяло братчето да плаче
и да буди всички...

Е, добре, тогава, значи,
ми роди сестричка!
Много е сладко Hands Clap Hands Clap Hands Clap
Самотно детенце е тъжно нещо... и предполагам, че завиждат на приятелчетата, които имат братче или сестриче Confused

# 32
  • София
  • Мнения: 7 242
Самотно детенце е тъжно нещо... и предполагам, че завиждат на приятелчетата, които имат братче или сестриче Confused
Аз съм била така. Обаче мъжът ми също е единствено дете и това никога не му е тежало. И определено не е егоист. Зависи от характера на детето и отношението на родителите му към него /дете, което получава много внимание, любов и разбиране от блезките си и програмата му е запълнена с интересни занимания, надали ще чувства много голяма липса/.
solaris, със същите мотиви охлаждам ентусиазма на дъщеря си т.к. явно очакванията й са големи и се разминават с действителността Grinning.

# 33
  • Мнения: X
Хахааа...сещам се за момента, когато исках много братче или сестричка и, когато най-после тя се появи се чудех защо пък съм искала толкова и кое му е хубавото, а мъжът ми останал изумен, когато се родил брат му, че всъщност е едно бебе и няма как да почнат да ритат заедно веднага  Mr. Green

Ами иска си......всички деца искат..даже моята понякога ги ръси такива, но според мен не осъзнава какво точно значи да имаш братче/сестриче. Обаче аз виждам, че в някои отношения липсва присъствието на второ дете в семейството и планираме след месец - два да почнем работа по дечко номер две пък дано стане.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 216
"Бебе на нулева възраст" на Мари-Клод Моншо, изданието ми е от 1983 г. Потърсете я из библиотеките на родителите си, може да са я купували навремето. Има и за по-големи деца, ама не се сещам сега как се казва... Много са полезни и двете книги!

"Истината за бебетата"  Peace

Ооо, да... снощи Александра я извади и настоя баща й да я чете... явно първата вече й е доскучала...  Crazy то не е за нейната тиква още, ама какво да правим... няма да ги учи от улицата нещата за птичките и пчеличките... Twisted Evil

# 35
  • София
  • Мнения: 13 216
Ваче, варианта е само един Mr. Green. Почвате с таткото да правите бебе-сестричка за Алекс и това е то. Подарявате й го за 5-тия РД Peace Laughing.
Ми да... хората какво ли не правят за децата си...

Тц Naughty няма да стане тая... айде малко и ние да сме егоисти...  Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 13 216
Само моето дете ли НЕ иска братче или сестриче?????Синът ми иска куче или котка,защото бебето щяло да реве

Ние имаме куче, ама не й пречи да иска и котка и братче/сестричка...
Кабо Алма, много хубаво стихотворение!  Grinning
Nevada, децата имат странни и смешни хрумки понякога.. ми батко иска детето...  Crazy
M_е_р_и, бе те хубао искат детска градина вкъщи, ама нас не ни питат... Wink (братята ми са близнаци). Знам какво е пълна къща с деца, ама да им се невиди и пусти финанси... няма как. А ако някога има ще сме престарели за деца. То и без това ше си караме с щерката паралелно пубертет и критическа и някой ще бъде побъркан, само не знам кой аз, пубера или най-вероятно таткото.

Solaris, като завалят въпросите смятам да се възползвам от някои твои отговори  Grinning
Рени, моят мъж също е едно дете. Не е егоист и не се чувства самотен. Ние сме три, но братята ми са на другия край на света... Confused

Pandora, успех ви желая!  Hug

# 37
  • Мнения: 1 364
Вече три лета и зими
моля мойта мама:
"Братче, мамичко, роди ми -
да играем двама!"

Мама почва да се мръщи,
татко само кима -
тясно ни било във къщи
даже и за трима

Не било тъй просто: братче -
искаш - и готово,
трябват стая и креватче
и пералня нова...

и врътнята отначало,
с кашички и супи...
Моите играчки щяло
бебето да чупи.

Щяло братчето да плаче
и да буди всички...

Е, добре, тогава, значи,
ми роди сестричка!


Страхотно стихотворение
Алекс не иска братче или сестриче, защото щяло да спи на нейното креватче и да играе с нейните играчки.

# 38
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Solaris, ти добре си се подковала с отговорите, но един ден, ако имате второ, ще береш ядове  Peace
Ами Ваче, трудно е с две, но го отчитаме като голяма грешка, че такава разлика се получи между децата  Rolling Eyes Върнахме се обратно на тръстиката  Crazy
Иначе баткото все още е много щастлив, че си има сестра, дано така и да продължи! Цялата бременност беше до мен, разпитваше и се интересуваше, ходеше на прегледите с мен. По-заинтересован от баща си беше  Mr. Green Раждането за него беше велико събитие! Има възможност да види сестра си веднага след като се роди, синя и "мръсничка". Въпреки това каза, че е най-прекрасното бебе  Heart Eyes Много искаше да не я кърмя, а да я храня с АМ, за да можел и той да участва  Laughing Асистираше ми при преобличане и къпане. Като се разхождаме той бута количката Wink Сега, 2 години по-късно, двамата се заиграват заедно, въпреки голямата разлика. Научи я да кара скутер, а в момента я обучава да играе футбол  Mr. Green Аз не я пускам в неговата стая, но той и дава понякога да играе там с неговите играчки. Иска и при него да спи  ooooh! Много се засегна, като я преместихме в нейната стая, а не при него Sad Е, не липсват и сдърпванията  Twisted Evil Събота и неделя, нали са ми ранобудници, сами се гледат. Баткото дава топло мляко на малката и измисля закуска Wink Аз си спя до към 10-11  Embarassed Преди няколко седмици прави планове, как ние като остареем ще живеем в България, а той и сестра му в Гърция  newsm78 Аз му обясних, че живот и здраве, и двамата ще си имат семейство и няма да може да живеят в една къща. Той веднага намери изход, съседни къщи щели да са  Laughing
Дано продължават така добре да се разбират и той да е все така грижовен  Praynig Наистина е трудно и финансово го усещаме, но си заслужава  Peace
Извинявайте за дългия пост, но исках да покажа, че конкуренцията между децата не е чак толкова страшна, както някои я описват  Peace

# 39
  • Мнения: 2 401
Аз имам момче, което също ми пилеше за братче.  Понеже много му угаждам, угодих му и този път. Е, дойде не братче, а сестриче, но младежа пак е много щастлив и я кръсти на приказна героиня. И това му позволихме - да избере името.  Grinning

# 40
  • Мнения: 24 467
Този въпрос само родителите могат да разрешат. Малкото дете и понятие си няма какво означава да си има братче /сестриче/ и че не става въпрос просто за поредната играчка.

# 41
  • Мнения: 1 134
Пресен разговор по темата, от снощи:

Аз: Нали знаеш, че като имаме бебе аз ще бъда заета с него. Например: ако на теб ти се играе или гушка с мен като сега, а в този момент бебето плаче - ще трябва да отида при него, а ти ще трябва да почакаш. Можеш ли?

Дъщеря ми: Спокойно, мамо! Като се разплаче бебето ще извикаме тате да го успокои, а ние с теб ще се гушкаме на спокойствие.

 Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 080
Наш Добромир иска сестричка. Идея си нямам, защо сестричка, даже веднъж го питах ,а защо не братче, но той твърдо каза сестричка. Причината да иска изобщо и по принцип е, за да я занесем да я покажем на госпожа Катя и госпожа Албена в детската градина. Laughing Sunglasses Но защо сестричка, а не братче си остава загадка...

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 13:11 от MaDMamA

# 43
  • Мнения: 134

Ами иска си......всички деца искат..даже моята понякога ги ръси такива, но според мен не осъзнава какво точно значи да имаш братче/сестриче. Обаче аз виждам, че в някои отношения липсва присъствието на второ дете в семейството и планираме след месец - два да почнем работа по дечко номер две пък дано стане.
и ние така Embarassed
Моята 4-годишна щерка иска "братче, ама да е момиче", при което ние настръхваме! Шегата настрана, скъса ми сърцето, когато когато се събуди посред нощ с рев за това "братче".

# 44
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ей сега в трамвая едно, според мене към 3-годишно момченце, каза на майка си: мамо, роди ми един батко, моля те! Grinning
smile3532 Задавих се!

Аз, например, като малка, не исках братчета и сестричета.


# 45
  • Мнения: 1 311
Аз съм лесна. Моят син иска братче. Ама ако можело той да го роди  hahaha И сме щели да го кръстим Бамби  Laughing

# 46
  • Мнения: 2 401
Ако му бях родила братче на моя, щеше да се казва Анакин (Скайуокър).  Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 2 249
Ваче, бе прати я да се обади на Ради. Може да й охлади ентусиазма Laughing.
Когато преди време ме питаше защо този и онзи, вкл. Dora The Explorer си имали бебе (2 бебета всъщност) толкова бързо, а ние не, му обяснявах директно защо момента ни се вижда неподходящ.
Е, онзи ден на Габи на Янита по телефона й разправяше: "Бе аз исках бебе, но да знаеш, не е толкова хубаво - все трябва да ходиш след неговите работи" Laughing

# 48
  • Мнения: 3 740
Ива, честита ти рожба!
Да са ти живи и здрави и двамата! Heart Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 2 249
Ива, честита ти рожба!
Да са ти живи и здрави и двамата! Heart Eyes
Благодаря ти Hug!!

# 50
  • Мнения: 920
В онези далечни години, когато аз раждах деца, по Указа....имаше някакви привилегии, ако родиш 2ро до 4 г. след първото. И в ДГ всички го спазваха. И мойта все Искам бебе. А аз Питай тати. И 1 хубав ден, в рейса - Мамо, а защо тати. Той ли прави бебето? Възцари се тишина.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 242
Е, онзи ден на Габи на Янита по телефона й разправяше: "Бе аз исках бебе, но да знаеш, не е толкова хубаво - все трябва да ходиш след неговите работи" Laughing
Преди няколко дни ми се обажда майката на приятелка на Цвети. Дъщеря й доложила, че Цвети ще си има сестричка и изкоментирала: "Горката...ако знае какво я чака" Mr. Green

# 52
  • Мнения: 448
Моята кака,когато беше на2год. и 9 месеца,започна играейки си с един телефон,да говори в слушалката така:"Ало,сестра ми,хващай едно тико от Бургас и идвай да пием кафе!".И не щещ ли ,след няколко месеца,без да е планувана(аз още учех,а и бяха годините на хиперинфлацията),се появи сестр и ,за което не съм съжалявала нито за миг!
П.П. Незнам какви са вашите мотиви,за да не искате още второ дете,но те уверявам,че "човек знае 2 и 200"!  bouquetА на дъщерята ти все ще измислиш нещо да и кажеш,че да забрави за известно време.

# 53
  • София
  • Мнения: 13 216
Ива, честита рожба!!!

Момичета, развеселихте ме   bouquet

Ще видя какво ще умувам и мъдрувам... все нещо ще измисля и пак ще ме свари неподготвена... Twisted Evil

# 54
  • Oslo
  • Мнения: 659
Когато големият ни син беше на 4 ни молеше всеки ден за братче, което да се казва Станимир.Почти изпълнихме желанието му! Laughing

# 55
  • Мнения: 3 268
Ами хайде,какво се туткате?Бързо работете по въпроса!И моята дъщеря иска ,ама аз й казах,че батко й е напълно достатъчен.Иначе децата наистина много обичат комбинацията мама и бебе.На дъщеря ми всички играчки си имат бебета.Малко солено ни излиза обаче тая работа! Grinning

# 56
  • Мнения: 505
И моята дъщеря иска сестричка, но аз и обещах, че ще я получи, когато стане на 7г., и когато ми свършат изпитите. От една година, тя постоянно пита "Още колко изпита ти остават?"  Laughing Надявам се да успея да си изпълня обещанието  Peace

# 57
  • Мнения: 11 324
Ваче, много е хубаво да си искат.
Обаче... какво ще правим, ако желанието за лелеяната сестричка не се изпълни, а се пръкне още едно вироглаво малко братче?
Ще го върнем в болницата да ни го сменят. Това беше заключението на дъщеря ми.
В момента сме на изчакване. Странното за мен е, че и малкия иска сестричка. Ама докога? Joy

# 58
  • Мнения: 223
Бабите постоянно го карат да си иска братче или сестричка,много им се ядосвам,но пък истината е ,че той наистина иска това.А аз искам,ама искам да е поне след около 2-3г.поне така съм си го планирала.Той постоянно ме разпитва къде седи бебето,как се храни..и куп въпроси се раждат в малката му главица newsm78.Надявам се,че това ще отмине.А как е при Вас?

# 59
  • Мнения: 4 555
Аз като малка много исках братче или сестриче, по-малко от мен.
Чак до почти десет годишна възраст се надявах нашите да размислят и да си имаме друго дете, но те не искаха явно.
Помня, че много пъти съм сънувала, че майка ми забременява и ще си имаме още едно дете, но не ме огря.
Когато бях на 10 ми се роди малка братовчедка и много й се радвах. Даже имам някакъв спомен, че черпех в училище и май казах, че ми се е родила сестричка  Embarassed но не помня много ясно. Абе май казах, че е братовчедка все пак, ама имах планове да излъжа, че е сестричка, защото много ми се искаше да е така.

Зарадвайте го детето. Явно не е толкова малко.

# 60
  • Мнения: 3 740
Дали ще има братче или не - ти все пак му обясни за бебетата - къде седят, как се хранят и т.н. При всички случаи ще му е полезно.
Пък току-виж, докато обясняваш, и на теб ти се прииска бебе. Wink

# 61
  • Мнения: 5 468
Ами кажи на бабите и дядовците да не пълнят главата на детето ти със щуротии и второ дете ще си родиш, когато сама прецениш. Какво го подкукуросват...

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Затова му родих. Laughing
 Когато се роди големият  през трудната 1997 г. бях сигурна, че не искам второ дете. Щом поотрасна започна да иска бебе.Приемах го на шега, но той започна да настоява.Завиваше плюшеното си мече в една покривка и казваше:" Мамо, бебето плаче за теб." Върхът беше, когато минавайки край магазина на Бързаков гледаше детските манекени и каза :"Виж, тук продават бебета, хайде да влезем да си купим едно". Това беше момента в който осъзнах, че мисля егоистично. Че един ден ще остане без никой близък до себе си. Само ще вмъкна, че сестра ми , девер ми и всички около нас бяха с по 2 деца.
 Е, сега понякога се карат, бият се, но са двама.Макар и с голма разлика имат общи интереси и се забавляват.
 Вие си знаете най-добре, но помислете дали да не задоволите желанието му.

# 63
  • Мнения: 2 242
Ей Ваче я не се ослушвай Mr. Green! Променяй плановете на към бебеправене  smile3534 – хем щерката щастлива хем вие ...  ха на бас че ще се чудиш как не сте го направили по-рано!

A моят опит е от другата страна – за туй съм ЗА каузата Peace!
При мен не е имало обяснения – просто нямах баща и бях наясно, че няма шанс да се уредя с някой дребен да го ступвам ежедневно Flutter.
Но да ти кажа от двете липси … така и не успях да приема че нямам брат/сестра…
Дълго е за обяснение, но фикс идея ми е пълна къща с хлапета..... да го избутаме до 3, пък останалите ще осиновяваме  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 8 769
Ау, Slavi, ти май и по този въпрос си от мойта партия.... Crazy
Ваче, мила, легнете с таткото, пък направете едно бебе, бе...К'во толкоз?
Аз лично не крия, че искам три деца. За сега само финансовит въпрос ни спира...а времето тече...както и да е.
Кейти непрекъснато пита за сестричка. Вече си имала братче, така че не е зле да имала сестричка. А на Филип може и братче  ooooh! Не е лесно да се угоди, ей.
Снощи за кой ли път ме попита дали имам бебе в корема. Еми нямам, нищо че изглежда в 4-ти месец бременен  Blush
"А кога ще имаш?"
"Когато порастнете двамата с Филип още малко"
 Shocked "Защо"-недоумява тя
"Ами за да го гледате, как защо. Като се напишка да му сменяте памперса, да го храните и т.н."
"Аааа, ама защо ние?"
"Защото вие искате"
Кратък размисъл....."Е, добре тогава, ще почакам" Whistling

# 65
  • Мнения: 2 567
Моята пък в момента е на отказ от братче или сестриче. Миналата седмица на гости за 5 дена ни бяха сестра ми с двете деца. По-малкото е на четири. Доста е глезено и за всяко нещо, ако не му се угоди и реве. А майка му все му угажда. И все кара моята, щото била по-голяма всичко да и отстъпва и да търпи, дори и ако малкото я удря и и взима нещата от ръцете. Ами на мене ми стана неприятно, та какво остава за Бети. Дойде при мене и най сериозно ми заяви, че не иска братче или сестриче. И до сега не и е минало и все ми казва, че е много лошо, че големите деца са все виновните и че на малките всичко им се разрешава. Аз и казвам, че ако имаме друго дете ще гледаме да не е така, но тя е доста стресната и за сега много не и се вярва. И братовчед и (брата на малкото глезанче) също и споделя, колко тежко му е все той да е виновен и все той да отстъпва, дори и когато малкото не е право и това още повече я разубеждава.

# 66
  • Мнения: 2 556
Неизбежно голямото дете отнася повече негативи за съжаление. Просто когато съвместно свършат някоя глупост, нормално е да искам обяснение от баткото, който е на 6, а не от едногодишната му сестра, която тепърва се запознава с окръжаващия я свят и предприема рискове на своя глава.

И дори да купувам винаги по 2 от всичко, пак се карат и са недоволни на моменти и все единия е взел точно играчката на другия. Това е нормално, после забравят и пак настъпва купон Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 13 216
Бабите постоянно го карат да си иска братче или сестричка,много им се ядосвам,но пък истината е ,че той наистина иска това.А аз искам,ама искам да е поне след около 2-3г.поне така съм си го планирала.Той постоянно ме разпитва къде седи бебето,как се храни..и куп въпроси се раждат в малката му главица newsm78.Надявам се,че това ще отмине.А как е при Вас?


Аааа, най-не обичам бабите да се месят в тия работи. Независимо каква позиция заемат... Слава богу нашите родители са наясно с положението ни и мислят като нас! Много им е лесно на някои родители, сякаш те ще ги раждат и гледат тия деца...

# 68
  • София
  • Мнения: 13 216
Ваче, мила, легнете с таткото, пък направете едно бебе, бе...К'во толкоз?

Не става бре Туфкаааа... не ща да преживея оная мизерия отпреди 3 г., а нищо не показва, че нещата са се променили оттогава... Rolling Eyes Иначе за лягането най-лесно. Той таткото като стана бебето вика... Айде, аз свърших най-трудната работа...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Crazy Crazy Crazy И сега му се вижда лесно на принципа където едно там и две, ама не е така... Аз се дърпам! За първи път разума ми проговори!  Wink

А твоите много хитри... ще почакали... то така става и като заврънкат за куче и после кой го извежда? мама и тате... Grinning

# 69
  • Мнения: 2 567
Tess, ясно е че когато малкото е на годинка няма да му се търси отговорност, а такава ще се търси от голямото. Лошото е, когато това става и когато това малкото вече не е на една. В очите на майка си и баба си (както в нашия случай) то все е бебе, а е вече на четири. Затова моята и баткото на племенницата ми си мислят, че това ще е винаги и затова им е неприятно.
Казвам на сестра ми и майка ми, че не е редно все така да се държат към по - големите, но те не разбират. Не било вярно това и не се държали били така. Иди им доказвай. В такива случаи големите деца се чувстват ужасно. И аз съм била по-голяма и съпругът ми. И това и с нас се е случвало. За мама и тати по- малкото цял живот си остава малко.
Аз смятам, че няма да съм такава, ако имам второ, но моята щерка след този пример почна вече да ме агитира да нямаме, а така искаше  Sad

# 70
  • София
  • Мнения: 6 477
Това с агитацията от страна на някои баби, а при нас - и госпожите от градината ми идва в повече! Crazy Crazy Просто предупреждавам всички възрастни с разум в главите да не приказват такива неща пред дъщеря ми, понеже няма да има брат или сестра, поне не от мен. За сега удържам фронта като отклонявам темата към - хайде да играем заедно, за да не ти е скучно....Все още върви...но като спре да върви, не знам и аз как и какво да й обяснявам newsm78

# 71
  • Мнения: 4 406
хм, нищо ново под слънцето... дребния иска сестричка,която да се казва Мариана...  newsm78

# 72
  • Мнения: 2 792
 Аз не съм точно врънкана, но се намеква от време на време за бебе и от двамата, но не могат да се погодят какво точно го искат, така че обикновено спора се пренася между тях, момиче ли да е или момче   и моята работа (бременеенето и раждането, отиват на задна линия Mr. Green). И за куче се водят преговори, там не съм отказала (то и аз си искам всъщност), само съм поставила възрастова граница, за да може да се грижат за него и съвсем сериозна по този въпрос, наистина те ще си се грижат за него.
  п.п. Не се изразих много ясно, аз и трето дете искам.

Общи условия

Активация на акаунт