Когато детето иска братче или сестриче...

  • 8 018
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 740
Дали ще има братче или не - ти все пак му обясни за бебетата - къде седят, как се хранят и т.н. При всички случаи ще му е полезно.
Пък току-виж, докато обясняваш, и на теб ти се прииска бебе. Wink

# 61
  • Мнения: 5 468
Ами кажи на бабите и дядовците да не пълнят главата на детето ти със щуротии и второ дете ще си родиш, когато сама прецениш. Какво го подкукуросват...

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Затова му родих. Laughing
 Когато се роди големият  през трудната 1997 г. бях сигурна, че не искам второ дете. Щом поотрасна започна да иска бебе.Приемах го на шега, но той започна да настоява.Завиваше плюшеното си мече в една покривка и казваше:" Мамо, бебето плаче за теб." Върхът беше, когато минавайки край магазина на Бързаков гледаше детските манекени и каза :"Виж, тук продават бебета, хайде да влезем да си купим едно". Това беше момента в който осъзнах, че мисля егоистично. Че един ден ще остане без никой близък до себе си. Само ще вмъкна, че сестра ми , девер ми и всички около нас бяха с по 2 деца.
 Е, сега понякога се карат, бият се, но са двама.Макар и с голма разлика имат общи интереси и се забавляват.
 Вие си знаете най-добре, но помислете дали да не задоволите желанието му.

# 63
  • Мнения: 2 242
Ей Ваче я не се ослушвай Mr. Green! Променяй плановете на към бебеправене  smile3534 – хем щерката щастлива хем вие ...  ха на бас че ще се чудиш как не сте го направили по-рано!

A моят опит е от другата страна – за туй съм ЗА каузата Peace!
При мен не е имало обяснения – просто нямах баща и бях наясно, че няма шанс да се уредя с някой дребен да го ступвам ежедневно Flutter.
Но да ти кажа от двете липси … така и не успях да приема че нямам брат/сестра…
Дълго е за обяснение, но фикс идея ми е пълна къща с хлапета..... да го избутаме до 3, пък останалите ще осиновяваме  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 8 769
Ау, Slavi, ти май и по този въпрос си от мойта партия.... Crazy
Ваче, мила, легнете с таткото, пък направете едно бебе, бе...К'во толкоз?
Аз лично не крия, че искам три деца. За сега само финансовит въпрос ни спира...а времето тече...както и да е.
Кейти непрекъснато пита за сестричка. Вече си имала братче, така че не е зле да имала сестричка. А на Филип може и братче  ooooh! Не е лесно да се угоди, ей.
Снощи за кой ли път ме попита дали имам бебе в корема. Еми нямам, нищо че изглежда в 4-ти месец бременен  Blush
"А кога ще имаш?"
"Когато порастнете двамата с Филип още малко"
 Shocked "Защо"-недоумява тя
"Ами за да го гледате, как защо. Като се напишка да му сменяте памперса, да го храните и т.н."
"Аааа, ама защо ние?"
"Защото вие искате"
Кратък размисъл....."Е, добре тогава, ще почакам" Whistling

# 65
  • Мнения: 2 567
Моята пък в момента е на отказ от братче или сестриче. Миналата седмица на гости за 5 дена ни бяха сестра ми с двете деца. По-малкото е на четири. Доста е глезено и за всяко нещо, ако не му се угоди и реве. А майка му все му угажда. И все кара моята, щото била по-голяма всичко да и отстъпва и да търпи, дори и ако малкото я удря и и взима нещата от ръцете. Ами на мене ми стана неприятно, та какво остава за Бети. Дойде при мене и най сериозно ми заяви, че не иска братче или сестриче. И до сега не и е минало и все ми казва, че е много лошо, че големите деца са все виновните и че на малките всичко им се разрешава. Аз и казвам, че ако имаме друго дете ще гледаме да не е така, но тя е доста стресната и за сега много не и се вярва. И братовчед и (брата на малкото глезанче) също и споделя, колко тежко му е все той да е виновен и все той да отстъпва, дори и когато малкото не е право и това още повече я разубеждава.

# 66
  • Мнения: 2 556
Неизбежно голямото дете отнася повече негативи за съжаление. Просто когато съвместно свършат някоя глупост, нормално е да искам обяснение от баткото, който е на 6, а не от едногодишната му сестра, която тепърва се запознава с окръжаващия я свят и предприема рискове на своя глава.

И дори да купувам винаги по 2 от всичко, пак се карат и са недоволни на моменти и все единия е взел точно играчката на другия. Това е нормално, после забравят и пак настъпва купон Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 13 236
Бабите постоянно го карат да си иска братче или сестричка,много им се ядосвам,но пък истината е ,че той наистина иска това.А аз искам,ама искам да е поне след около 2-3г.поне така съм си го планирала.Той постоянно ме разпитва къде седи бебето,как се храни..и куп въпроси се раждат в малката му главица newsm78.Надявам се,че това ще отмине.А как е при Вас?


Аааа, най-не обичам бабите да се месят в тия работи. Независимо каква позиция заемат... Слава богу нашите родители са наясно с положението ни и мислят като нас! Много им е лесно на някои родители, сякаш те ще ги раждат и гледат тия деца...

# 68
  • София
  • Мнения: 13 236
Ваче, мила, легнете с таткото, пък направете едно бебе, бе...К'во толкоз?

Не става бре Туфкаааа... не ща да преживея оная мизерия отпреди 3 г., а нищо не показва, че нещата са се променили оттогава... Rolling Eyes Иначе за лягането най-лесно. Той таткото като стана бебето вика... Айде, аз свърших най-трудната работа...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Crazy Crazy Crazy И сега му се вижда лесно на принципа където едно там и две, ама не е така... Аз се дърпам! За първи път разума ми проговори!  Wink

А твоите много хитри... ще почакали... то така става и като заврънкат за куче и после кой го извежда? мама и тате... Grinning

# 69
  • Мнения: 2 567
Tess, ясно е че когато малкото е на годинка няма да му се търси отговорност, а такава ще се търси от голямото. Лошото е, когато това става и когато това малкото вече не е на една. В очите на майка си и баба си (както в нашия случай) то все е бебе, а е вече на четири. Затова моята и баткото на племенницата ми си мислят, че това ще е винаги и затова им е неприятно.
Казвам на сестра ми и майка ми, че не е редно все така да се държат към по - големите, но те не разбират. Не било вярно това и не се държали били така. Иди им доказвай. В такива случаи големите деца се чувстват ужасно. И аз съм била по-голяма и съпругът ми. И това и с нас се е случвало. За мама и тати по- малкото цял живот си остава малко.
Аз смятам, че няма да съм такава, ако имам второ, но моята щерка след този пример почна вече да ме агитира да нямаме, а така искаше  Sad

# 70
  • София
  • Мнения: 6 478
Това с агитацията от страна на някои баби, а при нас - и госпожите от градината ми идва в повече! Crazy Crazy Просто предупреждавам всички възрастни с разум в главите да не приказват такива неща пред дъщеря ми, понеже няма да има брат или сестра, поне не от мен. За сега удържам фронта като отклонявам темата към - хайде да играем заедно, за да не ти е скучно....Все още върви...но като спре да върви, не знам и аз как и какво да й обяснявам newsm78

# 71
  • Мнения: 4 406
хм, нищо ново под слънцето... дребния иска сестричка,която да се казва Мариана...  newsm78

# 72
  • Мнения: 2 792
 Аз не съм точно врънкана, но се намеква от време на време за бебе и от двамата, но не могат да се погодят какво точно го искат, така че обикновено спора се пренася между тях, момиче ли да е или момче   и моята работа (бременеенето и раждането, отиват на задна линия Mr. Green). И за куче се водят преговори, там не съм отказала (то и аз си искам всъщност), само съм поставила възрастова граница, за да може да се грижат за него и съвсем сериозна по този въпрос, наистина те ще си се грижат за него.
  п.п. Не се изразих много ясно, аз и трето дете искам.

Общи условия

Активация на акаунт