Въпрос за Дуфастон...

  • 5 075
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 939
като отидох при този доктор, той ми каза че нямам никаква овулация, а пък на мене тестовете ми бяха отчели, че имам.
Това, че тестовете показват, че имаш ову, не значи, че реално е така. При мен се показват 2 черти на теста, минават 2 дни след като втората черта е избредняла без фоликула и да е чул за пукане. И д-р Стаменов каза, че може моите хормони да избързват или да си правят каквото искат. А тестът просто отчита увеличението на определен хормон, а не дали ти се пука фоликула. Така че иди на лекар да проследи въобще някога пукаш ли ги или не.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Мацки,овуто ми беше вчера-на 11-тия ден от цикъла.Док ми е изписал дуфастон от 16-тия ден,не трябва ли да го започна по-рано?

# 17
  • Мнения: 3 376
Цеци, по принцип Дуфастона се почва веднага след овулация. Ама ти как си я определи? Май Дуфастона ти е бил изписан от лекаря от преди този цикъл?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Да,от преди цикъла ми го изписа.Аз си правих тестове за ову и в понеделник теста беше +,вчера ми падна БТ и имах болка в десния яйчник,от където според док трябваше да овулирам,а днес БТ се покачи с 0.2 градуса,спрямо вчера,та затова реших,че овуто е било вчера.

# 19
  • Мнения: 3 376
0,2 градуса е много несигурно повишение според мен... Виж и утре дали ще го има. Ти си прецени иначе дали да рискуваш да почнеш Дуфастона от по-рано - ако вътрешният ти глас казва, че е имало ову....

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Благодаря,Гризка,ще изчакам и утре да видя как ще е.Аз по принцип съм с ранна овулация,но миналият месец се получи някакво задържане на фоликул,който след цикъла беше изчезнал, и аз се обърках вече тотално.

# 21
Здравейте момичета! Grinning
НАй-после намерих форум, в който има проблеми като моите.
На кратко:
Имам нередевен цикъл дълго време. От известно време обаче реших че е време да си имам бебче. Но не става. Отидох на лекар /казват че бил най добрия в града/ и той ми направи едно хормонално изследване и без преглед без въпроси ми изписа Дуфастон. Пих го три месеца. Преди няколко седмици го спрях. Цикъла ми беше ужасно обилен и болезнен.
Сега след като съм го спряла не знам какво да правя и дали да сменя доктора. По времето когато приемах лекарството иамх ову само първия месец после край.
Сега след като прочетох и вашите проблеми наистина съм много притеснена и объркана.
Не знам може би първото което ще направя е да сменя лекара.

# 22
  • Мнения: 1 224
Много мъдро Казабланка, наистина е най-добре да смениш лекаря. Ако не за друго то поне за още едно мнение. Ако нямаш овулация Дуфастона няма да помогне. При всички случаи е добре да си погледнеш яйчниците на вагинален ултразвук и да си направиш хормонални изследвания. И сепормограмка за половинката ти също е добра идея. Така се почва - с обстойни прегледи, а не "свободна стрелба" с медикаменти  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 3 376
Точно така, права е Самурайка!  Peace Освен това, ако си имала ову само първия месец, е възможно да си приемала Дуфастона твърде рано и той да е подтискал овулацията. Ето за това не е хубаво да се изписва Дуфастон на конвейер  Twisted Evil

# 24
ИМАМЕ СПЕРМОГРАМА И ХОРМОНАЛНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ НО МИСЛЯ ЧЕ НЕ Е ДОСТАТЪЧНО
ЗНАЕТЕ ЛИ ЧЕ СЪМ ЧУВАЛА ОТ НЯКЪДЕ ЧЕ СЛЕД ПРИЕМА НА ДУФАСТОН ЗАБРЕМЕНЯВАНЕТО СТАВАЛО ПО ЛЕСНО НЕ ЗНАМ ДАЛИ Е ТАКА  НО СЕ НАДЯВАМ
ЩЕ ВИДИМ
ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ НА ВСИЧКИ
ДАНО СКОРО ДА СЕ ПОХВАЛИМ С ДВЕ ЧЕРТИЧКИ

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Гризка,БТ е същата и днес.Не знам да го пия ли тоя дуфастон,или не newsm78

# 26
МНОГО СЕ НАДЯВАМ И ПОВЕЧЕ ОТ ВСИЧКО ИСКАМ ДА ВИДЯ ДВЕ ЧЕРТИЧКИ КАКТО И ВСИЧКИ ВИЕ
МОИТЕ УВАЖЕНИЯ КЪМ ВАС
АЗ ЛИЧНО ЗАПОЧВАМ ДА СЕ ОТЧАЙВАМ НО ЩЕ СЕ БОРЯ КОЛКОТО ТРЯБВА И С КАВИТО СРЕДСТВА ТРЯБВА КОЛКОТО И ДА МИ КОСТВА ТОВА

# 27
# 28
  • Мнения: 4 324
Цеци, нали се „пазихте” този месец, заради ЯМР и не сте действали с бебеправенето? Дуфастона, така или иначе и да не е минала овулацията, ще я подтисне, ама какво от това, нали не е цел бебето този месец, или друго решихте?

# 29
  • Мнения: 3 376
ЗНАЕТЕ ЛИ ЧЕ СЪМ ЧУВАЛА ОТ НЯКЪДЕ ЧЕ СЛЕД ПРИЕМА НА ДУФАСТОН ЗАБРЕМЕНЯВАНЕТО СТАВАЛО ПО ЛЕСНО НЕ ЗНАМ ДАЛИ Е ТАКА  НО СЕ НАДЯВАМ

Казабланке, извинявай, че ще те разочаровам, но вълшебни хапчета "след които се забременява по-лесно" няма. Дуфастонът е силен хормонален препарат. Представлява синтетичен прогестерон. Изписват го в лутеалната фаза, за да подпомогне имплантацията, ако е имало оплождане. С Дуфастона шега не бива, както и с всяко лекарство. Ако е предписан неправилно може да причини вреди. Казвам ти всичко това за да знаеш какво става с твоето тяло, когато докторът без много обяснение предпише лекарство "по стандартна схема". Дай боже при теб схемата да е правилна, но все пак липсата на овулация трябва да те държи на щрек. А от самозаблуди полза няма. По-добре да си наясно с рисковете, за да вземеш от рано мерки, евентуално.

Общи условия

Активация на акаунт