Предай нататък...

  • 7 768
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 908
Провокирана от коментарите в предишната си тема, за това, че всеки ден трябва да вършим добри дела, реших да отворя тази. Предполагам всички сте гледали филма "Предай нататък". Няма да го разказвам. Но ще попроменя малко правилата Wink Предлагам в тази тема всеки да напише нещо добро, което е направил и да го предаде към следващия, някой, който също е направил добро, което да опише и после следващ, и следващ и така да се получи една верига и тема, която да бъде пълна с добри дела  Hug Надявам се и никой да не се отклонява от замисъла  Wink По долу ви пускам нещо, което да ви стимулира  Hug

Та, започвам аз. Преди малко, точно в 00:00 пуснах смс на 1365 за Светльо. Още малко пари остават, за да се събере сумата нужна му за операцията, но също така остава и малко време за събирането на тези средства. Стига всички да се мобилизираме Simple Smile Вярвам, че всичко ще мине успешно за малкия юнак!  Heart Eyes

Любов и таксита

Онзи ден бях в Ню Йорк и с един приятел се возихме в такси. Когато слязохме, приятелят ми каза на шофьора:
—Много ви благодаря. Карахте прекрасно.
За секунда таксиметровият шофьор се стъписа, а после каза:
—Ти да не си някой веселяк, а?
—Не, драги господине, не се шегувам. Възхищавам се на самообладанието ви в натовареното движение.
—Аха — каза шофьорът и потегли.
—Какво ти става? — попитах аз.
—Опитвам се да върна любовта В Ню Йорк —каза приятелят ми. — Уверен съм, че това е единственото нещо, което може да спаси града.
—Мислиш ли, че един човек може да спаси цял Ню Йорк?
—Не става дума само за един човек. Сигурен съм, че денят на този таксиметров шофьор ще мине по-добре. Да предположим, че днес той ще има двадесет пътника. С тези двадесет души той ще се държи добре, защото някой се е отнесъл добре с него. Клиентите му, на свой ред, ще бъдат по-любезни със своите служители, продавачи, сервитьори или дори със собствените си семейства. В края на краищата добрата воля може да се разпростре поне върху 1 000 души. Това вече не е зле, нали?
—Но ти зависиш от онзи таксиметров шофьор —той трябва да предаде твоята добра воля на другите.
—Не завися от него — каза приятелят ми, — защото съзнавам, че системата не е защитена срещу глупаци. Така че днес трябва да се заема с десет различни хора. Ако от десет души успея да направя щастливи поне трима, тогава мога косвено да повлияя върху настроението на още три хиляди.
—На думи всичко това звучи добре — съгласих се аз, — но не съм сигурен, че на практика ще подейства.
—Ако не се получи, нищо не е загубено. Не ми отне много време, за да кажа на човека, че се справя добре. Той не получи нито по-голям бакшиш, нито по-малък. Ако думите ми са попаднали в глухи уши, какво от това? Утре ще се опитам да направя щастлив друг таксиметров шофьор.
—Ти не си добре.
—Думите ти показват какъв циник си станал. Направих изследване и се оказа, че онова, което изглежда липсва — например на пощенските работници, освен парите, разбира се, — е, че никой не им казва, каква чудесна работа вършат те.
—Но те не работят добре.
— Не работят добре, защото усещат, че никои не го е грижа как се справят. Защо някой да не им каже добра дума?
Минахме покрай един строеж и видяхме петима работници, които си похапваха за обед. Приятелят ми спря.
—Прекрасна работа сте свършили. Сигурно е трудна и опасна.
Работниците погледнаха приятеля ми подозрително.
—Кога ще бъде завършено?
—През юни — изсумтя единият.
—О, това наистина е впечатляващо. Вероятно човек се чувства много горд, когато върши подобна работа.
Продължихме нататък и аз му казах:
—След Дон Кихот, за първи път срещам подобен екземпляр като теб.
—Когато онези мъже смелят думите ми, ще им стане приятно. В такъв случай и градът, по един или друг начин, ще извлече полза от тяхното щастие.
—Но ти не можеш да вършиш това сам! — Възразих аз. — Ти си сам срещу всички.
—Най-важното е да не се обезсърчаваш. Никак не е лесно да накараш хората в един град отново да станат добри, но ако и някой друг се включи в моето начинание...
—Ти току-що намигна на една съвсем невзрачна жена— подскочих аз.
—Да, зная — съгласи се той. — И ако тя е учителка, днес класът й ще има прекрасен ден.
Арт Бъкуалд
От „Пилешка супа за душата”

# 1
  • Мнения: 25 742
MMka , не искам да се заяждам, но не си ли чувала поговорката "Направи добро, пък го хвърли в морето"? А това, че "лявата ръка не трябва да знае какво прави дясната"?
Защо трябва да правим добро, само за да се похвалим после? За кого го правим - за нас или за човека, който има нужда? Или за другите, да видят колко сме щедри? Задължително ли е доброто да стане добро, само когато останалите узнаят за него? А не е ли най-голямо тогава, когато самият "дарен" не знае кой е щедрият благодетел?
Иска ми се да помислиш по тези въпроси, не е задължително да отговориш тук.
Иначе идеята ти е добра, но не сме на скаутски лагер, все пак.  Peace
 (А и наТимуровските команди отдавна им мина модата...   Wink Laughing)

# 2
  • Мнения: 1 810
MMka , не искам да се заяждам, но

се заяждаш


MMka, пускам смс и аз.

Хубава тема   bouquet

# 3
  • Мнения: 25 742

Не, просто поставих въпроси за размисъл.  Peace
Не знам, за мен правенето на добро е нещо много лично и сериозно, за да се превръща в игра.
А и не виждам смисъл да подминеш днес 10 човека, на които може да помогнеш с нещо макар и малко, но да пуснеш 1 смс, без да знаеш колко стотинки от него изобщо ще стигнат до човека, за когото е предназначен и да си легнеш с чиста съвест. Много евтино ми се струва някак.
АЗ пък искам да помоля всички правачи на добро, днес ако вали и карат колите си, просто да не настъпват педала на газта, да пропускат мокрите минувачи на пешеходните пътеки и да не се стараят непременно да ги окъпят с кални фонтани. Особено много умолявам жените-шофьорки, че са превърнали това в спорт!  Praynig
Пък дано да ви се зачете на небето като добро дело!  Mr. Green

ПП Особено коленопреклонно умолявам овцата със сивия Голф, която вчера, бясна, че не й стигна куражът да мине през мен на пешеходната пътека, ме дари с кален душ. Надявам се, че днес няма да се погрижи за банята ми, мога да се къпя и сама.  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 1 810
Права си. Да не се търси изгода, да не се натяква щедростта, особено към изпадналите в нужда.

В случая с смс-ите - никой не ме знае коя съм - нито потребителите тук, нито болното дете и семейството му.

Но е добре да се подсещат хората за сторено добро. На мен специално ми действа заразно. Убедена съм, че в пускането на смс за болните деца има резон и че не не опорочено.

# 5
  • Мнения: 669
Агитацията е различно нещо от парадирането. Не е нужно да се обяснява , кой какво е направил,чие добро е по-значимо, дали пратения смс, или внимателното отношение към другите. Всеки сам преценява! Според мен целта на авторката е да ни напомни, че днес можем да се постараем и да обърнем внимание на това, че живеем и за да даваме, не само да получаваме!!

Иначе и аз напомням
1365!!!!!

# 6
  • Мнения: 1 629
Преди години, Кейси беше пуснала такава тема. Подобна. Истината е, че хората се повлияват от положителния пример, но от ден до пладне.
Мисля като Кака Сийка. А и хората не сме зомбирани полуидиоти, които се усмихват наляво и надясно, въпреки, че може би преди малко им се е разфучала майка/жена/някойси по телефона...Човешко и естествено ми се струва да има навъсени и обидени, ако трябва и за баланс само  Grinning ММка е посочила е дна от книжките, проповядващи тази свръхоптимистична булевардна психология, ала Паулу Коелю и дрън дрън.
В една книга, която не одобрявам особено, по принцип, пише: Хвърли си хляба по водите...Това е начинът.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
Преди години, Кейси беше пуснала такава тема. Подобна. Истината е, че хората се повлияват от положителния пример, но от ден до пладне.

Да де, но ако всеки ден си положително настроен ще има много пладнета...т.е. след пладнето някой пак ще даде положителн пример и така... до края на света Laughing
 Абе днес съм в оптимистично настроение.

Хареса ми темата, а и ме подсети да пусна един СМС. Само дето малко гадно се почувствах като получих отговора - Благодарим Ви, Вие имате голямо сърце - за един СМС...

# 8
  • Мнения: 1 629
Просто не е човешко това, да си пилижително настроен постоянно. Извън разумните граници на биохимията ни е, ако щеш. Серотонинът не достига, ендорфините... Не ща да живея в свят, където всеки се усмихва тъпо, на всичко ала Форест Гъмп. Едн - двама, добре, ама всички  Stop  Всеки си има мироглед и принципи и това му е хубавото. Понякога несъвместими с нашите, но това пак не е лошо. Не мога да доразвивам в тази посока, щото ще излезе, че и убийците са хора, заслужаващи втори шанс. Са ли? Ще ви стигне ли добротата и позитивността да опростите убиец, да му върнете добро? Или позитивността и добротата, все пак, не са за всички?

# 9
  • Мнения: 1 230
Днес някои май са станали с д...то нагоре. Като не щете да споделяте, поне не си тровете нервите да се обяснявате защо...
Включвам се - мисля че направих поне няколко абитуриенти-сираци щастливи, като ги облякох с официални дрехи за първите им интервюта за работа
пп Нямам финансови възможности, но понякога живота ни изненадва - мен неприятно (няма да давам подробности), а други (сираците) - приятно. Да не говорим, че въобще няма и да срещна тези деца, но ми е гот само като си представя как ще изглеждат  Grinning

# 10
  • Мнения: 908
Здравейте и от мен!
Не съм направила темата, за да се парадира. Направих я, за да могат хората да се замислят и малко или много да станат по-добри. Направих я, защото както децата в детската градина гледат едно от друго и се учат и амбицират едно от друго, така и тук да се породи нещо подобно. Никого не съм задължила, но може би няколко хора като прочетат какво добро е направил еди кой си, ще си кажат "абе защо и аз да не направя нещо подобно, не е толкова сложно". Доброто не се състои само в даването на пари, не съм сложила подобни ограничения. Например в едната тема едно момиче написа, че е направило добро на себе си, като си е почистила шкафчето. Да това също е добро. Добро е и прегръдка, усмивка, добра дума. Но защо трябва да крием тези неща не мога да разбера? Не трябва ли именно те да се казват? Какво научават децата като гледат новините за убийства и изнасилване по новините, като гледат мутрите със скъпите коли и каките със силикон? Не започват ли да подражават на тях, защото виждат точно това? Защо да не се учим на добри дела? Пък и ти няма да направиш едно добро дело - ще направиш 2,3,10, но ще напишеш за 1,2. Това за ръцете мисля, че е отминало вече, то е от времето, когато не заключвахме колите и къщите си.
Лично на мен ми писна от скапани новини, от оплаквания, сълзи. Който иска да гледа и слуша това - да пусне телевизора. Аз имам нужда да чета положителни коментари. А на който не му харесва това, просто да не посещава тази тема. Изрично написах, че се надявам да няма отклонение. Благодаря, че ми развалихте темата. Желая ви хубав и усмихнат ден!  Hug

# 11
  • Мнения: 431
Всеки прави добрини. Егоизмът го изисква.

Вчера след дъжда видях един охлюв, пълзящ по пешеходната пътека. Казах си: трябва да го преместя, защото някой може да го стъпче. Един човек ме видя как го слагам в тревата, засмя се и ми рече: а, той нарочно е изпълзял - бяга от водата. Rolling Eyes

Та така - гледни точки. Добро за кого - за мен, за да се почувствам по-добра и по-велика; според мен - каквото смятам, че е нужно някому (а дали е?); каквото ми е поискано, ако не ме мързи и нищо не ми струва да го дам... Защото ако тази добрина изисква някаква жертва от мен, дали ще я направя или ще си свиркам...

# 12
  • София
  • Мнения: 2 437
Всеки прави добрини. Егоизмът го изисква.

Вчера след дъжда видях един охлюв, пълзящ по пешеходната пътека. Казах си: трябва да го преместя, защото някой може да го стъпче. Един човек ме видя как го слагам в тревата, засмя се и ми рече: а, той нарочно е изпълзял - бяга от водата. Rolling Eyes

Та така - гледни точки. Добро за кого - за мен, за да се почувствам по-добра и по-велика; според мен - каквото смятам, че е нужно някому (а дали е?); каквото ми е поискано, ако не ме мързи и нищо не ми струва да го дам... Защото ако тази добрина изисква някаква жертва от мен, дали ще я направя или ще си свиркам...


Simple Smile

MMka, хубаво е, че агитираш и подсещаш. Дори и под формата на игра. Пуснах още един смс. Няма да разводнявам темата допълнително  Peace

# 13
Ммка-Поздравй.Това което си написала е чудесно.Жалко че някои така са се затворили в черупките си и не те разбраха.Това че си пуснала есемес е хубаво и не знам защо някои са го приели за "парадиране".Аз го приемам като напомняне  PeaceДано има повече хора като теб,защтото иначе проблемите на другите се забравят.И това-да подарим усмивка ,като кажем добра дума е страхотно.Още веднъж те поздравявам-продължавай така

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
Е, мюриель недей така... днес аз ще съм идиота дето ще се усмихва, утре ти, после трети и така. Не е казано, че всеки ден трябва да сме в добро настроение.
 Ето - днес аз съм в добро настроение(по неизвестни причини)...усмихни се, недей да пишеш в черно-сива гама.

# 15
  • Мнения: 4 195
Ммка-Поздравй.Това което си написала е чудесно.Жалко че някои така са се затворили в черупките си и не те разбраха.Това че си пуснала есемес е хубаво и не знам защо някои са го приели за "парадиране".Аз го приемам като напомняне  PeaceДано има повече хора като теб,защтото иначе проблемите на другите се забравят.И това-да подарим усмивка ,като кажем добра дума е страхотно.Още веднъж те поздравявам-продължавай така
Е това е истината, няма какво да добавя..........
Теди  Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Трябва да има положително настроени хора, колкото повече, толкова по-добре.
Не става въпрос да вървиш и да се хилиш идиотски...

Но добрата дума, поощряването, признателността правят чудеса.  Почти всички са майки тук и знаят за това въздействие по собствените си деца.  Не е по-различно и при останалите хора.

Едно от най-важните качества, когато работиш с хора е именно това - да откриеш във всеки най-доброто и да го поощряваш.  Мисля, че точно това е смисълът на цитата в първия постинг.

# 17
  • Мнения: 1 072
Един да напише нещо хубаво и го обвиняват в прекомерен патос, наивност, сюрреализъм ...........

********************* 

Пуснах SMS.

Последното голямо положително нещо в живота ми беше участието в двете акции на ДБМ Пз. Боядисахме и почистихме градската градина и направихме благотворителен базар.

Колко му е да купиш една кутия боя и да наклепеш артистично най-близката катерушка??????????????

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 10:03 от Летящата крава

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Моето добро дело е от неделя чак Confused
Качих един татко и сина му, които вървяха в дъжда и ги закарах до колата им. Много добре се почувствах, предполагам и те Sunglasses

# 19
  • Мнения: X
Всеки въздейства на някого...дори несъзнателно.
Мен, например, ме втрещява любезността на момичетата от една фирма за офис консумативи, с която работим.
Обаждам се и когато ми вдигнат телефона, поне 3 секунди стоя така  Shocked Embarassed,
защото от гласовете им лъха позитивизъм и доброта.
Не ми пука дали им е задължение да са добри или го правят от сърце - на мен ми допада и ме накара и аз да се променя и да "изкопирам" ако щете начина по които казват името на фирмата и своето име - начин, който те кара да се чувстваш виновен, че си толкова крив и "опак" понякога, с хора, които не познаваш  Flutter   Wink

# 20
  • Мнения: 1 426
Всъщност, когато правим добро, ние най-напред го правим заради себе си, защото първо на нас ще ни стане по-добре, а другият човек - който и да е той! - винаги е на второ място.

А сега конкретно: на една леля оня ден пред мене не й стигнаха 90 стотинки на касата на Била - и аз й доплатих. Горката! Толкова се сконфузи и й стана зле, по-добре да си беше върнала пастата за зъби или нещо друго... Надали ме е споменала с добро после.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 958
......
......
АЗ пък искам да помоля всички правачи на добро, днес ако вали и карат колите си, просто да не настъпват педала на газта, да пропускат мокрите минувачи на пешеходните пътеки и да не се стараят непременно да ги окъпят с кални фонтани. Особено много умолявам жените-шофьорки, че са превърнали това в спорт!  Praynig
............

Ето , че темата е полезна. Wink Уместен призив.

MMka, много хубава тема!  bouquet   
Аз периодично пускам SMS - и ...
Не се сещам в момента за други добрини, но се старая да се усмихвам повече .
Всъщност пожелание за приятен ден ,придружено с усмивка също върши чудеса. Simple Smile


# 22
мюриель -само така.Поздрави.В нашия намръщен и затворен в себеси свят си е много по-добре.И защо пък трябва да си хвърляме хляба във водата ,като може да си мухляса на спокоиствие???Не им обръщай внимание на тези "зомбирани полуидиоти".Остави ги да се опитват да променят "нашия "свят-и без това нямат шанс.Ние няма да им го позволим!!!Да живее Хитлер-добрите хора като него са се топлили на тези"проповядващи тази свръхоптимистична булевардна психология"книги.Свалям им шапка.А тези "убиици"-за какво им е втори шанс-да вземат да се променят ли?И да се разкаиват че са от нашия свят?Е с това трябва да се борим.Да не се усмихваме и помагаме-само така ще продължаваме да създаваме психопатчета и убиици.Защото няма дете,което се е родило лошо-трябва да създаваме такива..."Просто не е човешко това, да си пиложително настроен "-И да бъде добър...Мани ги тия нечовеци.Все пак хомо сапиенс означава възможност за мислене,а не непременно умение....
и тези които не мислят като нас-просто не са хора...Браво на нас!

# 23
  • Мнения: 1 426
е, хайде поне да не си пръскаме отровната слюнка...

# 24
  • Мнения: 4 195
MMka , не искам да се заяждам, но не си ли чувала поговорката "Направи добро, пък го хвърли в морето"? А това, че "лявата Защо трябва да правим добро, само за да се похвалим после? За кого го правим - за нас или за човека, който има нужда?
Теди се хвали, така ли? Не си права како Сийке, тук не си права, не си разбрала какво е имала в предвид. Мислиш ли, че някой може да е толкова плиткоумент, та да се похвали с 1 пуснат смс, и да очаква похвала - едно знам със сигурност, толкова колкото дясната и ръка е дала, а лявата не е видяла, трудно може да се опише, еле па в такива теми Peace

# 25
  • Мнения: 3 447
мюриель -само така.Поздрави.В нашия намръщен и затворен в себеси свят си е много по-добре.И защо пък трябва да си хвърляме хляба във водата ,като може да си мухляса на спокоиствие???Не им обръщай внимание на тези "зомбирани полуидиоти".Остави ги да се опитват да променят "нашия "свят-и без това нямат шанс.Ние няма да им го позволим!!!Да живее Хитлер-добрите хора като него са се топлили на тези"проповядващи тази свръхоптимистична булевардна психология"книги.Свалям им шапка.А тези "убиици"-за какво им е втори шанс-да вземат да се променят ли?И да се разкаиват че са от нашия свят?Е с това трябва да се борим.Да не се усмихваме и помагаме-само така ще продължаваме да създаваме психопатчета и убиици.Защото няма дете,което се е родило лошо-трябва да създаваме такива..."Просто не е човешко това, да си пиложително настроен "-И да бъде добър...Мани ги тия нечовеци.Все пак хомо сапиенс означава възможност за мислене,а не непременно умение....
и тези които не мислят като нас-просто не са хора...Браво на нас!
Хахахах, ето едно добро дело - развесели ме яко  Joy

# 26
  • Мнения: 25 742
Не знам коя е тази Теди, но ако става въпрос за авторката на темата, останах с впечатление, че точно това призовава - всеки да се похвали как е пуснал СМС или каквото там добро е сторил.
Виж, ако темата беше поредната такава за припомняне на въпросния телефон - ОК, но нямаше нужда да се изприказват толкова приказки, че чак и цитати от книги, за да се похвали човек, че е цъкнал едно СМС-че, което не му струва кой знае какво.
Ако имах повече време, щях да пусна тема "СМС-ът като съвременната форма на индулгенция за чиста съвест". Не ми се струва нормално цял ден да се държиш като кучка, а вечерта да цъкнеш СМС-чето и да си легнеш, препълнена с възхита от благородната си същност.
Не ми се струва нормално да наскърбяваш близки и чужди, а после да се похвалиш колко мислиш за останалите.
Не ми се струва морално да криеш данъци, да се облагодетелстваш с неща, на които нямаш право, а после да призоваваш "Дайте да дадем!".
С тези думи нямам никого конкретно предвид, най-малко авторката на темата, просто разсъждавам по въпроса и се опитвам да обясня, защо подобни теми ме отвращават. Особено като знам, че поне половината декларации тук няма да имат нищо общо с действителността.

# 27
  • Мнения: 293
Такава тема може да пусне само някой, който не е заплащал със собственото си здраве за направеното добро (тва за непознати, ако не е ясно).
В такъв момент - даваш заден, и се замисляш кое за кого е добро, и кое - лошо.


Напоследък - преоткривам детето в себе си Grinning

(още - като изчета цялата тема Laughing )

# 28
  • Мнения: 1 072
...............Особено като знам, че поне половината декларации тук няма да имат нищо общо с действителността.

Също така е вярно, че всеки съди за другите според себе си.
Едни не желаят да се споменава думата благотворителност в Клюкарника.
Други оправдават неучастието  си в благородните инициативи с теорията за егоистичните подбуди на участващите в такива.
Трети винаги се явяват есенна слана на всяка крилата идейка...... нямам предвид Мю, просто очаквам да се включат Кейси и Лиска
Четвърти се дразнят от енергията и порива на другите по принцип.

Аз лично съм попадала във всички от изброените групи в зависимост от настроението си. Така че, без обидени, моля.

# 29
как Сийке-да се "похвалиш",че си сторил(ла) добро,изобщо не е лошо.Може да е пример и напомняне.А "цитатът"си е точно на място-показва един от начините,които не ни струват нищо ,а вършат добра работа...Е предполагам че не си го разбрала от първия прочит..
 А за вниманието и добротата към  към другите давам пример с едно стихотворение на Дамян Дамянов:
...Ще седна до главата ти,ей тука и ще ти разкажа приказка една,в която е заложил зла поука един мъдрец от стари времена: ...Един разбойник цял живот се скитал и нивга се не връщал у дома.Вместо сърце под ризата си скрито,той носил зла и кървава кама. Предварвал той замръкнали кервани и само денем криел своя нож.Но ножът му от кръв ръжда не хванал. Човекът като дявола бил лош.Ала и той един път от умора под слънцето на кръстопът заспал.Подритвали го бързащите хора и никой до главата му не спрял.И само малко дрипаво момиче лицето му покрило с листо. Заплакал той за първи път обичан,заплакал той-разбойника! Защо? Какво стоплило туй сърце кораво,нестопляно в живота никой път? Една ръка по-топла от огнище дала на главореза онова,което той не би заменил с нищо - ни с обир скъп,ни с рязана глава... ...Но ти заспа!А тъй ми е студено!Туй приказно момиче где е то? То стоплило разбойника,а мене ти никога не стопли тъй!Защо???

  И много искам да помоля тези:Които не разбират нещо,не могат,не искат,или не вярват-че не е невъзможно нещо да се промени.....МОЛЯ ВИ ,НЕ ПРЕЧЕТЕ НА ТЕЗИ КОИТО ГО МОГАТ И ГО ПРАВЯТ!

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 12:42 от leif

# 30
  • София
  • Мнения: 2 958
как Сийке-да се "похвалиш",че си сторил(ла) добро,изобщо не е лошо.Може да е пример и напомняне.........
  И много искам да помоля тези:Които не разбират нещо,не могат,не искат,или не вярват-че е невъзможно нещо да се промени.....МОЛЯ ВИ ,НЕ ПРЕЧЕТЕ НА ТЕЗИ КОИТО ГО МОГАТ И ГО ПРАВЯТ!


 Peace Peace Peace

# 31
  • Мнения: 3 447
Доколкото си спомням, идеята на филма беше да направиш добро на някого, а не да разказваш какво добро си направил.

# 32
  • Мнения: 1 072
Предлагам в тази тема всеки да напише нещо добро, което е направил и да го предаде към следващия, .........................................


# 33
  • Мнения: 1 615
Старая се да го правя ежедневно и , честно казано, успявам. Чувствам се неудобно, когато ми благодарят, независимо дали е дреболия или наистина съзнавам, че за човека означава много. Не разправям случките, освен изрично в контекста на някакъв разговор. Не мисля, да го правя и тук. Но че трябва да се подсещаме да бъдем добри, е вярно, така че НЕКА БЪДЕМ!

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Доколкото си спомням, идеята на филма беше да направиш добро на някого, а не да разказваш какво добро си направил.

А, самия филм не е ли разказ...
За съжаление не мога да се сетя за добрина, която съм направила наскоро.
Много обаче се изкушавам да тупна цитат от книгата, де Мюр не харесва особено. Но, с две думи - нека доброто, което си направил ти иде отвътре и не го разказваш, като изключителна стъпка с цел номинация за Оскар...  Peace

# 35
  • Мнения: 4 195
как Сийке-да се "похвалиш",че си сторил(ла) добро,изобщо не е лошо.Може да е пример и напомняне.........
  И много искам да помоля тези:Които не разбират нещо,не могат,не искат,или не вярват-че е невъзможно нещо да се промени.....МОЛЯ ВИ ,НЕ ПРЕЧЕТЕ НА ТЕЗИ КОИТО ГО МОГАТ И ГО ПРАВЯТ!


 Peace Peace Peace
Peace

# 36
  • Мнения: 804
Нямам намерение да коментирам и критикувам тези които се нахвърлиха срещу авторката на темата, ще кажа само как аз схванах посланието й. Мисля, че тук не става въпрос за това кой колко СМС е пуснал, а че можем да бъдем малко по-добри един към друг. Да не бъдем сърдити още от сутринта на света и околностите, да можем да се усмихнем на непознат, да благодарим дори и за дребни неща. Да кажеш мила дума, да преместиш охлюв от пешеходната пътека, да спреш, за да спестиш душа от кална вода на някой който се опитва да преплува до отсрещния тротоар - това са все добри неща. От всичките ми пътувания до сега в мен остана впечатлението, че няма по-начумерени физиономии от нашите. И не мога да приема оправданието, че видиш ли на тях всичко им е наред, а нас са ни затиснали световните проблеми. Мисля, че ние просто сме забравили, истинската стойност на една усмивка, една добра дума, едно благодаря... В заключение - моята добрина тази сутрин беше съвсем простичка - не бях начумерена и благодарих усмихнато дори на продавачката, която ми беше сърдита незнайно защо и сумтеше нечленоразделно, докато довършваше закуската си зад касата.   bouquet

# 37
  • Мнения: 107
MMka, зайчето е там, където си го оставила. До снимката на Дари.
 Дано това те усмихне  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 250
Дадох морална подкрепа на близък приятел, който имаше нужда от прегръдка и добра дума. Не се хваля, почувствах се полезна.

# 39
  • Мнения: 2 792
  Честно казано не се сещам за някакви особени добрини, които да съм направила наскоро, пускането на смс-и не ги броя за добрини, чувствам се задължена да се опитам да помогна поне с нещо.
   В общи линии съм човек с позитивно мислене и доста добронамерен. Ето примерно в тази тема част от постингите се възприемат като скачане срещу авторката и заяждане, аз ги чета и не виждам заяждане. Виждам различна гледна точка и различна нагласа от тази на авторката на темата и намирам за нормално да има такава, още повече, че аз донякъде споделям мненията.
 Но въпросът е друг, ако трябва да разсъждаваме от плоскостта на добронамереност към другите, мисля, че като направено добро, може да се приеме и допускането на различно мнение, без сръдни  и размятане на обвинения.
   

# 40
  • Мнения: 1 134
Аз схващам филма и действам така:

Не убих майсторите вкъщи... Надявам се и те да не убият някого, при следващия си обект...  Laughing

ПП. Хайде, без повече дразги по темата!  Peace

# 41
  • Мнения: 2 255
Доколкото си спомням, идеята на филма беше да направиш добро на някого, а не да разказваш какво добро си направил.
...а накрая не убиха ли момчето,дето започна целият низ от добрини?....

# 42
  Цитат на Ммка:
"Предлагам в тази тема всеки да напише нещо добро, което е направил и да го предаде към следващия, някой, който също е направил добро, което да опише и после следващ, и следващ и така да се получи една верига и тема, която да бъде пълна с добри дела "
 Та по въпросаПогледнете  разказа и под друг ъгъл-Не се дава пример със човек,които си върви и прави добрини.А и за някой,който дава пример на друг чрез демонстрация и опит да му обясни мотивите на своите деиствия....
Добре е да се каже добра дума или да се извърши добро дело.Да се поздравят тези които вършат нещо...Да споменеш за добро направено от теб,да видиш че не си само ти,да получиш одобрение....това може да се окаже добър пример да продължиш по този път...
Не се срамуваите да правите добрини.Не обръщаите внимание на забележки че "не е скромно"да го показвате...така само давате пример.
ЗА КРИТИЦИТЕ :"Скромноста"е добро качество.Но ако някой парадира с нея си припомням това-"Скромноста е за тези,които нямат други качества".Не ме караите да си мисля това и за вас.

# 43
  • Мнения: 3 268
Има един много хубав филм,който ще дават по БТВ в събота от 22.00 часа.Казва се "Сблъсъци" и ви го препоръчвам,защото в него се разказват няколко истории и това как в един момент правиш добрина,а в друг отнемаш живот.Кара те да се замислиш върху много неща.
По темата-да обичам да правя добро и правя.Който трябва,знае за това.Чувствам се щастлива,когато съм направила добрина.

# 44
  • Мнения: 908
babche, правилно си разбрала замисъла  Hug Благодаря ти   bouquet
Тази тема не съм я направила за себе си, а за всички хора с големи сърца.
Летящата - там в Пазарджик сте страхотни  Peace Правите невероятни неща и много хора и най-вече децата го оценяват. За това, че има и изключения не сте виновни вие  Peace Навсякъде ги има  Hug
Hermany, много ти благодаря, че ми каза  Hug Стана ми по-добре, наистина Simple Smile Ама и аз го бях скрила под венците. Днес не можах, но утре 100% трябва да отида пак   bouquet
Кифлата, с това, което си, правиш много добрини!
Purmamarca, БРАВО!!! Не се чувствай неудобно, в реда на нещата си е. Няма нищо срамно нито от това да поискаш помощ, нито от това да направиш  Hug Всеки се озовава в ситуации, в които има нужда от подкрепа, както и в други, при които нищо не му струва да помогне.
Мира, изказването ти е много добро   Heart Eyes
Диана Т, благодаря ти    bouquet
Етиа, дано не само днес си в такова настроение  Hug
Lady Charm, много хубаво дело, дано има повече хора като теб  Praynig Супер ще се почувствам, ако в някой порой, някой ме предпази от дъжда  Hug
зизи топ, имаш право, всеки въздейства, затова нека въздействаме положително на другите Simple Smile Ето при теб се е получило "предай нататък..." с дадения пример, служителките са те заразили със своята добронамереност и ти си се заредила с нея, което пък е повлияло на друг  Hug
Невада, аз съм сигурна, че бабата е разказала за случката на всичките си приятелки и ти мисли само доброто   bouquet Много мил жест от твоя страна  Heart Eyes
СтаМ, благодаря, и на теб  Grinning
лейф, добро чувство за хумор  Wink Благодаря за подкрепата  Hug
Дона, не сме във филма   bouquet
Inessa , почувствала си се, защото наистина си била  Hug
Мама З, да действат по-бързо тези майстори, какво са се замоткали  Wink Ама хубаво си направила, като не си ги убила  Hug
stefani6 , продължавай в същия дух   bouquet
Криси, ако някой трябва да се хвали тук, то ти имаш много повече от някои хора писали в темата. Може би някои се ядосват от идеята, заложена тук, защото няма какво да споделят...  Peace
Пак казвам - аз искам да чета и да чувам мили думи, за направени добрини, да виждам усмихнати лица, блестящи от радост очи. Тази тема е за това - извън сивото ежедневие, проблемите и грижите. Благодаря на всички, които са ме разбрали, благодаря и на тези, които не са или просто не са съгласни с мен. Независимо кой на какво мнение е, аз се надявам, че всеки се е замислил за смисъла на живота си, за делата си, за хората около себе си. И следващия път като излезе навън ще даде път на пешеходците, ще се усмихне на детето и на продавачката в магазина, ще спаси някой друг охлюв, ще каже "благодаря", ще каже "извинявай", ще каже "обичам те".

П.П. Една вечер в София, докато си чаках пред Народния театър и си слушах музика със слушалки, мина един човек - 40, 40 и нещо годишен и ми подари едно цвете, ей така без причина, просто ми до подаде, едно такова малко обикновено тревисто цветенце с жълти листенца. Дори не чух какво ми каза Sad Единственото, което успях да направя беше да му кажа "благодаря". Така се стъписах, обаче и толкова приятно ми стана, и толкова широко се усмихнах. Много съжалявам за това, че не можах да реагирам адекватно. Гледах човека как си заминава по пътя и не можех да си обясня защо ми да подари и само се надявах, че е осъзнал какво красиво нещо стори. Много бързо цветенцето увяхна, но не исках да го изхвърлям, защото ми беше много специално и за мен струваше много повече от огромен букет с рози. Ето още една идея, да споделяме доброто, което някой е направил за нас  Hug

# 45
  • Мнения: X
Веднъж се връщах от някъде с огромен сак. Нямаше кой да ме посрещне. Слязох от тролея и буквално си "завлачих" сака към вкъщи. Настигна ме една жена на средна възраст и без да каже нищо,  хвана едната дръжка, аз хванах другата и понесохме тежката чанта към входа, в който живеех.
Когато стигнахме трогната й казах "Много Ви благодаря!", а тя отвърна "Бог да Ви благослови!" и бързо тръгна.
Ще я помня винаги  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 7 837
Преди години, Кейси беше пуснала такава тема. Подобна. Истината е, че хората се повлияват от положителния пример, но от ден до пладне.

О, помните  Blush Беше за дребните неща...

Опитвам се да се усмихвам повече. Успявам.
Опитвам се да накарам някой да се усмихне. Надявам се, че успявам...

п.п. Не звуча като есенна слана, нали  Flutter

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Аз пък днес случайно чух за една покъртителна история и се чудех дали няма път назад. Може би има.
Ще ми се да помогна, дори без да имам идея в този момент точно как.
Виждайки и прочитайки призива на авторката на темата се окуражих, дори ми хрумна да споделя с вас, може пък някой да предложи удачно решение. Вече нямам желания да споделям нищо.
Сийке, като те срещна из темите предпочитам да те прескачам. Скептицизмът ти, често пъти граничещ с цинизъм, притежава качеството да е отблъскващ по абсолютен начин.
Не ми казвай сега, че си щастлива, че те прескачам.
Начинът ми да допринеса по темата е това.

# 48
  • Мнения: 4 195
аз пък имам страхотна колежка - толкова много ме зарежда, знае всичко за мен, а ме познава от година - винаги е насреща, винаги с усмивка, винаги с добро -  тя ме обучава, понякога не вдявам и това си - аз се изнервям от себе си - тя остава усмихната и повтаря отново и отново, всеки допир до нея ме зарежда позитивно, погледа и , думите и са позитивни, един от най - умните хора, които познавам е. Сядаме и правим нещо заедно, тя основно, после влизаме на Управителен съвет и казва :Кристина направи това и това, за това и това, така и така - а не е вярно, основно тя ме води, аз работя под нейната шапка, под нейните съвети - и странното е, че тя е такаква със всички. баба и почина - а тя беше ведра, в смисъл - някак си остави спомена за баба си хубав, не трагичен, не тъжен - хубав, говореше с усмивка и сълзи за нея - ако всички хора около мен бяха такива - щях да живя в РАЯ Hug

Разхождам се преди много време в Халите, пред един музикален магазин плаче момиче - продавачка от магазина се оказа, в момента, в който аз минавам, един мъж спира до нея и я пита : Госпожице, защо плачете, нещо лошо ли се е случило, мога ли да помогна?
Тя ревна още по силно и обясни - някакъв отмъкнал дискове за 50 лв от магазина, и сега тя трябва да ги плаща, а работи за 250 лв, и общо взето - зле е. Човека се узмихна, извади 50 лв и и ги даде с думите - ето, плати ги, да си жива и здрава ( аз като махленска клюкарка гледах отстрани  Embarassed) - момичето запецна, не знаеше какво да каже...........взе парите, но аз тръгнах и не знам какво стана по - нататък. такива ми ти неща - хубави.........
Мъжа ми, наскоро се прибра от работа........беше доста уморен и нервен, на въпроса ми какво му е ми каза :Цял ден гледам намръщени лица ( полицай е, цял ден е сред хора ), млади хора - намръщени, пенсионери - намръщени, всички намръщени - никой не се усмихва, абе............как да не се натовариш психически Confused

# 49
  • Мнения: 804
Мъжа ми, наскоро се прибра от работа........беше доста уморен и нервен, на въпроса ми какво му е ми каза :Цял ден гледам намръщени лица ( полицай е, цял ден е сред хора ), млади хора - намръщени, пенсионери - намръщени, всички намръщени - никой не се усмихва, абе............как да не се натовариш психически Confused
Ето за това ставаше въпрос, да си по-добър, като поне се усмихваш и се опитваш да си мил дори с непознатите. Не всеки може просто да извади 50 лева, но всеки може поне да се усмихне и да премести охлюва от пешеходната пътека.

# 50
  • Мнения: 2 386
Предадох на 1365, ваш ред е да продължите 'играта'.

А малките добри дела трябва да са ежедневие. Затова тази тема или трябва винаги да е на 1 страница, или да се откажем от нея сега. Средно положение няма.

# 51
  • Мнения: 7 837
Преди малко,  на път за магазина, виждам на платното нещо, което отдалеч прилича на голям камък. Решавам, че като наближа, ще спра за да го преместя настрани, защото като нищо би станала беля, особено с някоя по-ниска кола. Спирам и усещам че нещо не е в ред...Камъкът се оказа средно голяма костенурка. За първи път виждам такава, а и днес за първи път държах костенурка в ръце  Grinning
п.п. Докато извършвах "спасителната операция", зад мен бяха спрели вече 3 коли. Никой не ми свиркаше нервно...

# 52
  • Мнения: 1 629
Средно положение няма.

Напротив, има. Решението не идва от теми, нито от призиви, нито от съвети в книжки за "душата". Решението, защото е именно решение, а не генетична даденост, идва от ясното съзнание. От сблъсъка с действителността и избора да се опитваш да бъдеш добър човек. От избора да си наложиш да приемаш хората, заедно с недостатъците им, заедно с досадните им навици, с несъвършенствата им. От това, да искаш да им отделиш от времето си(което можеш да прекараш с детето си или да пропилееш в забавления, без угризения, защото това си е твоето време и твоят живот), да изслушаш думи, които не те касаят, да бъдеш мил, когато всъщност не ти е до това. Добри хора няма. Има такива, които всячески се старят да бъдат добри, но дори и те си имат тъмни кътчета и нелицеприятни помисли. Защото са хора, несъвършени и прекрасни именно поради това. Всеки си намира причина, своя, егоистична причина, да бъде добър. Единствените същества, които са искрени и непреднамерени в добротата, но и в лошотията си, са ментално увредените.
Това е мое мнение, не констатация, налага се да го кажа, поради нечетенето, неразбирането, невникването...

ПП Можех и да го напиша във вид, който да ви хареса, нещо от сорта на: Добротата идва от сърцето! Вгледайте се в сърцата ви, поговорете с тях и ще осъзнаете необятната нужда да се раздавате и помагате, бля-бля. Паулу Коелю е заел тази ниша, та затова карах по директния начин  Grinning

# 53
  • Мнения: 2 359
  Не разбирам защо толкова се пищи, че добрите дела са плод на егоизма, като че ли в това има някакво особено значение и откривателство. В крайна сметка, важен е резултатът. Чернилка може да се намери навсякъде, дай сега да седнем и да я обожествим.
  ММ-ка, хубаво е да се подсещаме, хубаво е да има такива теми и да се черпим густо с идеи. Мисля, че Еовин беше писала първа за охлювите. Ми хубаво е да си разменяме въздушни, тебеширени пешеходни пътеки. Някак по-слънчево става.

# 54
  • София
  • Мнения: 268
Нали ги знаете тези бъбриви баби  по детските площадки, дето отпървом присядат на крайчеца на пейката ти, пък след малко вече знаеш и за работата на дъщерята, и за бизнеса на зетя , и за номерата на внучето, и за имотите на село, и от какво е умрял дядото... Обикновено се усмихвам кисело и забивам нос в книгата си. Днес обаче хубавичко си побъбрих с бабата, похвалих внучето, та и двамата си тръгнаха усмихнати: "До утре!" Е, утре ще ида на друга площадка.

# 55
  • Мнения: 908
Леле, зизи топ, супер късмет имаш. Аз колко съм мъкнала тежки чанти без никой да се отзове да ми помогне...  Confused Браво на женицата  Hug
Кейси    bouquet Егати и преживяването си имала, супер яко ееее Simple Smile Много харесвам костенурките Simple Smile Ама тя тая къде се запътила да я пита някой Simple Smile Имала е късмет, че е попаднала на теб Simple Smile Браво и на останалите шофьори, че не са ти бибиткали  Peace
додо, темата е моя, не на Сийка, ще се радвам, ако споделиш с мен  Hug
Moon Walk, имаш невероятна колежка!!! Подари и едно цвете някой път   bouquet И аз като работех имах такава колежка. Много се радвам, че попаднах на нея да ме обучи, защото имаше и една друга - отвратителна, ама те после нея я хванаха да краде и я изгониха Simple Smile Та и аз й се чудя с какво търпение ме обучаваше и внимателно ми обясняваше и не ми се караше като правех грешки. Много се радвам, като срещам готини хора като теб  Hug А за онзи човек - шапка му свалям   bouquet
бабче, много точно казано  Heart Eyes
evanescent, благодаря  Hug
Хапка, много красиво  Heart Eyes
prokibar, "До утре!"  Wink Надявам се да не смениш и форума  Grinning
Благодаря ви за хубавите случки, много интересни неща научавам Simple Smile
А сега специално за мюриель ще цитирам текст от песен на Айс Крийм, дано поне тях да харесваш. Песента се казва "Да бъдем хора":
Крадци и убийци вече много станаха,
Пък и само за тях слушаме сякаш други не останаха,
Но още има хора, който казват на глас,
Че доброто е някъде в нас.
Нужно ли е това, кажете ми сега
Да слушаме единствено за лошите неща,
Които ни заобикалят от всички страни
И ни карат да се чувстваме винаги сами.

Припев:
Нека в този живот и в трудните дни.
Да бъдем хора аз и ти.
Дори когато ни боли.
Да бъдем хора аз и ти.

# 56
  • Мнения: 1 629
Мила мимке, виждам че си пърхаща и щастлива, но не и разбираща. Приятно добротворчество.

# 57
  • Мнения: 335
Аз пък си мисля, че най-голямата добрина е да откачим любезните си усмивки от физиономиите и да отидем пред т.нар. "парламент", "правителство" и други дупки, откъдето разни лешояди ни принуждават да се спасяваме чрез смс-и, карат бабите ни да приемат по 99 ст. от непознати по касите, за да си плащат кофичките с кисело мляко и... (другите добрини не запомних дотук)

С две думи "добро" за мен към момента е това:

Като ти кажат "Утре продаваме БТК на Сульо от Майнатаси, щото му се налага отнякъде да му подарят стратегическа национална компания, която да препродаде с милиард и половина печалба", всички, дето местят охлюви и костенурки по шосетата, да отидат пред парламента. Заедно с другите дето не местят, де.

Като ти кажат "Прайм болниците търговски дружества, щото да въртим едни пари там от болните и слабите", тия с охлювите и тия без тях да отидат пред парламента.

Като ти кажат: "Прайм бензина 2,50 , щот и три да го направим, българинът ще си плаща"... - с охлюви и без охлюви, да ходим да им покажем, че има граница на наглостта.

Като ти кажат: "Вальо Топлото сви Х милиона, ама си ги брои сега у дома, затуй от днес дигаме за 20 път сметките за парно", всички да отидат пак на едно място и да си искат откраднатото...

Въобще, ММка, много ми харесват темите ти, но с тях можеш да направиш само от добрите по-добри.

За лошите каква тема си имаш?
Пък баш лошите са те докарали до там да пускаш теми за това как да ставаме по-добри.
  bouquet

ПП А охлюва на двора, дето щях да настъпя, го спаси моя 3 годишен син.
Вчера се случи... не беше чел темата. На децата им идва отвътре.
Е, и аз на 100-тина години си оставам дете, ама за нещата, дето не могат да ги свършат децата, дай да се направим поне веднъж на възрастни.

# 58
  • Мнения: 2 359
  Холограма, правилно! Тия с охлювите какво си въобразяват?!

# 59
  • Мнения: 335
Хапка!
Не мисля, че идеята на ММка е лоша, как щяло пък користна.
Но мисля, че да направиш добрите по-добри е втората задача.
Първата е да разкараш лошите.

Ако започнеш с втората, лошите ще стават все по-лоши.
Най-мразим да приказвам за "добрия", "лошия", "злия" и други уестърни, ама в случая казвам баш каквото мисля.
Нещо против?!

ПП Приеми, че сред тези, които правят добро и без да им се напомня, и без да се отчитат за това, има такива, които се нервят като ги поучават. Нервят се, ама продължават да си правят добро.
Темата е хубава. Но за рождения ден на ММка ми хареса повече. Там нямаше опасност някой да разбере погрешно - по същата причина, поради която в тази има. Мисля, че ще се съгласиш, аз няма да споря с теб.


# 60
  • Мнения: 4 195
Луд народ охлюви ще спасява - Еовин къде ти е акъла бе жена, я се прави на кон с капаци, охлюви мохлюви.
Холограма - скоро имаше протест пред Парламента - но ти не дойде, има ли смисъл тогава да агитираш, за разкраване на лошите - като отидохме да им търсим сметка, бяхме 50 човека - ми много ясно , че ни отсвириха, така че - по добре охлюви да спасявам, отколкото да свалям правителство Thinking

# 61
  • Мнения: 335
... Холограма - скоро имаше протест пред Парламента - но ти не дойде, има ли смисъл тогава да агитираш, за разкраване на лошите - като отидохме да им търсим сметка, бяхме 50 човека...

А който не беше спасявал охлюви, върнахте ли го?

Винаги можеш да разчиташ на мен за протест пред парламента. Следващият път направи необходимото да разбера. Ще дойдем с бебо.

ПП Ако не спрете да си мерите охлювите, сами ще си провалите темата.
Еовин, аз те разбрах, много хубаво беше това, което прочетох от теб (но пак няма да кажа точната бройка на моите охлюви).

Добър и успешен ден на всички!

# 62
  • Мнения: 4 195
Ама Холограма моля ти се, призив вися във форума 1 седмица - независимо в коя теми пишеш, той се виждаше - вервай ми, бях се постарала лично да изтормозя Мамма да го виждате всички, както и да е.
Днес пред нас, два охлюва се бяха гушнали - сериозно - слепени един за друг, съжалих жестоко, че не можах да ви ги снимам - такива сладури бяха. Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 431
А, много моля - АЗ "спасих" охлюва от съдбата му да бъде смазан и го оставих да се удави. Crossing Arms Поне това добро дело ми оставете. Crossing Arms И го казах и в друг смисъл, но който разбрал - разбрал.

# 64
  • Мнения: 211
Защо трябва да правим добро, само за да се похвалим после? За кого го правим - за нас или за човека, който има нужда?
Не съм съгласна. Как' Сийка Naughty Ако правя добро, то го правя за другия несъмнено, но както в случая с смс-ите, го правя освен за другия, също и за собственото си душевно спокойствие. Защото определено направеното ще ми донесе поне малко задоволство. Защо винаги трябва да търсиш похвала ако си направил нещо добро. Помагаш на някого, ще ти се върне един ден, със сигурност. По-ведро го давай Grinning

Хубава тема; и аз пускам смс.

# 65
  • Мнения: 6 999
А, много моля - АЗ "спасих" охлюва от съдбата му да бъде смазан и го оставих да се удави. Crossing Arms Поне това добро дело ми оставете. Crossing Arms И го казах и в друг смисъл, но който разбрал - разбрал.
Ц, Лизбет, наистина аз първа го казах, в другата тема, за рождения ден Laughing Сега като гледам как са ме нарочили, направо смях ме напушва. Много метафорични излязоха моите (нашите) охлюви. Не съм се сетила, че се давят в тревата newsm78 Но пък в насрещната локва също, а ако не влязат в нея, ще си седят на пътя и някой ще ги смачка Confused

# 66
  • Мнения: 293
Всеки прави добрини. Егоизмът го изисква.

...

Та така - гледни точки. Добро за кого - за мен, за да се почувствам по-добра и по-велика; според мен - каквото смятам, че е нужно някому (а дали е?); каквото ми е поискано, ако не ме мързи и нищо не ми струва да го дам...
Защото ако тази добрина изисква някаква жертва от мен, дали ще я направя или ще си свиркам...

 Peace Peace Peace

А, де. Защото можем много да си пишем.

# 67
  • Мнения: 431

Ц, Лизбет, наистина аз първа го казах, в другата тема, за рождения ден Laughing Сега като гледам как са ме нарочили, направо смях ме напушва. Много метафорични излязоха моите (нашите) охлюви. Не съм се сетила, че се давят в тревата newsm78 Но пък в насрещната локва също, а ако не влязат в нея, ще си седят на пътя и някой ще ги смачка Confused

А, ясно, сори за недоразумението - онази тема не съм я чела, първият й постинг ме заля с такава бонбоненост и барби-розовост, че повече натам не припарих. Crossing Arms

Засрами се... спасителка на охлюви, ама че работа. Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 6 999
Засрами се... спасителка на охлюви, ама че работа. Crossing Arms
Blush Blush Blush

# 69
  • Мнения: 2 386
Предпочитам да бъда наричана ментално увредена, отколкото нечетяща и неразбираща. Все пак.
Добри хора нямало. Хм... стана ми жал за песимистичния светоглед.. на голяма част от нацията ни.
Всъщност, не съм си и помисляла, че темата може да има друг развой.
 

М/у другото от вчера наблюдавам сериозната тема на една наша любима съфорумка... Изля се цялата помия на виртуалното словоблудство в/у нея, а простичкия отговор - липсва. Same here. Всеке гледа да се изкаже и да се захване за определена дума или изречение, без да се замисля за смисъла на проблема. Важното е да има апострофиране.. И оригиналност..

Днес изпращам лекарства на едно непознато момче в Сливен, които няма как да открие в региона. Ама че необмислена и зла постъпка..

# 70
  • Мнения: 4 195
Бакалавър evanescent  честито!!!!!!!! Хубаво ли е с диплома в джоба Grinning Peace
В коя тема и кой пак са ошускали, ще микажеш ли и няма да спамя на Теди, че няма да ми прати обещаната книга - ето бе, сетих се, днес авторката на темата направи голямо добро - ще ми прати книга , която много искам, която имах но подарих, и сега ще я имам отново - Теди  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 4 841
Не знам дали някой е гледал снощи серията на Д-р Хаус. Докато гледах се сетих за тази тема, не знам защо. Нещата никога не са такива, каквито изглеждат. "Предай нататък" и "Усмихни се на шофьора" може и да работят, но не и на тези географски ширини. Има много други ДОБРИ неща, които човек може да направи, и които НАИСТИНА да имат някакъв ефект и смисъл. Но подчертават - да НАПРАВИ, а не да говори за тях.

Колкото до идеята темата да е винаги на първа страница - напомни ми за една детска градина в Пловдив, където децата е ТРЯБВАЛО да правят добрини. Да ги записват в тефтерче. Да ги броят и да си ги мерят. За "отличниците" - похвала. Другите - да пишат още. "Приятел на добротата" или нещо такова. Но родителят трябвало да подписва, че добрите дела са верни. Дали защото се изкушаваме да си присвояваме повече добрини, отколкото сме свършили реално? И кой ще "подписва" вашите виртуални тефтерчета?

# 72
  • Мнения: 107
Извинявам се на авторката, че тук копирам това....

http://www.save-darina.org/component/option,com_frontpage/Itemid,1/
Светльо заминава!
07 юни 2007

Професор Бадер е провел днес телефонен разговор с лекарите в клиниката по детски и генетични заболявания към УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив във връзка с предстоящата костно-мозъчна трансплантация на Светлозар. Двата медицински екипа са взели решение момченцето да замине възможно най-бързо в клиниката във Франкфурт. Химиотерапията се прекратява и при наложителност ще се продължи в Германия.

Предвижда се Светльо да пристигне в немската клиника на 18-ти юни.

Условие за приемане в клиниката е предварителен превод на базовата сума за трансплантация - 150 000 евро. Мобилните оператори са се ангажирали да преведат до 13.06. в сметката на детето, събраните до 30.05. средства.

Надяваме се с ваша помощ скоро да бъдат събрани и останалите 50 000 евро.

Благодарим ви от сърце!

# 73
  • Мнения: 2 386
...И кой ще "подписва" вашите виртуални тефтерчета?...
Съвестта ни. До нея опира всичко.
На всички ли им е чужд метафоричния изказ? На 'първа страница въф форума' означава 'на първо място в делата и душите ни', поне за мен. Нито е чак толкова трудно, нито е невъзможно.

Ама аз бях altruism преди, не ми обръщайте внимание..  Stop

# 74
  • Мнения: 1 615
Кофти посока взе тая тема... А уж всички бяхме много готини и добрички... Wink

# 75
  • Мнения: 7 837
Едно е сигурно, че докато мислите глобално, забравяте за дребните неща.
А животът си тече...

# 76
  • Мнения: 1 072
Едно е сигурно, че докато мислите глобално, забравяте за дребните неща.
А животът си тече...

Е този път, на, те подкрепям.  Grinning

# 77
  • Мнения: 2 386
Едно е сигурно, че докато мислите глобално, забравяте за дребните неща.
А животът си тече...

...Днес изпращам лекарства на едно непознато момче...

Мразя да се самоцитирам, но в случая ще го направя с уговорката, че нищо не изтъквам. Просто давам един малък пример.

Мисли глобално, действай локалноWink  Това апелирам аз... и изкусвено поддържам темата на първа страница

# 78
  • Мнения: 2 359
  Холограма, никак не съм съгласна, че зад темата се крие корист. Много добре знам, че зад темата се крие съвсем добронамерено и чистосърдечно желание да си говорим за добрите и светлите неща, които са част от живота ни. А за "добрите" и "лошите" хора вече не ми се говори, света е толкова шарен, че предпочитам да се наслаждавам на различията, вместо да ги помествам в рамки и да ги окачам на стената.

# 79
  • Мнения: 369
А аз апелирам просто винаги да действаме така, както бихме искали да постъпват с нас!  Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 3 447
Имаше преди време една много хубава тема - "Похвалете някого" (или нещо подобно). За мен лично този вариант - да похвалиш някого за доброто, което ти е сторил е много по-мотивиращ и връщащ вярата в хората, от това да изреждаш собствените си добродеяния. Оставете някой друг да го направи.

# 81
  • Мнения: X
А сега конкретно: на една леля оня ден пред мене не й стигнаха 90 стотинки на касата на Била - и аз й доплатих. Горката! Толкова се сконфузи и й стана зле, по-добре да си беше върнала пастата за зъби или нещо друго... Надали ме е споменала с добро после.
Това е един от големите парадокси в нашия живот. Често се случва...подадеш ръка на изпаднал човек, а после човекът като стъпи на крака те ненавижда от дън душа. Затова, че се е показал слаб пред тебе, затова, че е зависил от тебе в един момент от живота си, за който не иска да си спомня. Затова, според мен, се казва - направи добро, пък го хвърли в морето - не чакай благодарност.
Цялата тема ми навява незнайно защо спомени за един разказ на Агата Кристи. Ставаше въпрос за една жена, която цял живот се е гордяла с една своя постъпка, геройство - как един ден болна от шарка, с температура и треска, става със сетни сили от леглото и отива да поиска автограф от своята любима кинозвезда. Само, че не и хрумва, че с това свое действие обрича любимата си актриса на вечно страдание - жената била бременна, заболява от шарка и ражда болно дете. Та въпросът беше за егоизмът и самоизтъкването...но...
аз адмирирам авторката на темата, че напомня, че ОСТАВА ОЩЕ МАЛКО ВРЕМЕ за събирането на паричките за операцията на Светльо. А с подобни на този призив всички НИЕ, волно или неволно, УСПЯХМЕ да съберем по-голямата част от парите и Светльо ще може да се лекува! Има шанс да оздравее! А ако това стане подбудите на всеки един от нас нямат значение!

# 82
  • Мнения: 908
Благодаря на всички, които се включиха в темата  Hug Разни хора - разни мнения, разен начин на мислене. Надявам се да съм успяла по един или друг начин да направя света малко по-добър. Продължавайте да спасявате охльови, днес и аз го направих (върнах го в тревата). Това за охльовите го казвам и в пряк, и в преносен смисъл. То стана вече като нарицателно за правенето на добри дела  Grinning Да ми пазите темата  Hug
Желая ви всичко най-хубаво. Весело лято с много усмивки и до скоро писане  Hug

А сега пак цитат за Мюриъл, този път от филма "Догвил"   bouquet
"Достатъчно добро ли е най-доброто?"

 Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 4 195
Тед лек път, ще те чакам на летище София като се връщаш, обещавам Hug

# 84
  • Мнения: 1 072
Подхвърлям ви идея за днешното Добро -

Райфазен банк iban bg 32 RZBB 9155 1060 5337 72 BIC: RZBBBGSF

Това е Вики, на мама Раче. Вики завърши ІV клас с отличен. Няма никакви проблеми с даскалото. Проблемът е, че държавата ни не може или не желае да отдели едни тъпи пари за един тъп асансьор в училището, в което учи. Вики е в цаитнот. Наесен преминават на кабинетна система на обучение, а той иска да учи с другарчетата си. Много ли иска Вики?


Мисля, че сдружението, чиято е инициативата е "Св. Мина".

# 85
  • Мнения: 2 359
  Чудесна идея  bouquet

# 86
  • Мнения: 908
Blagodarq, che ne ste oporochili temata mi   bouquet
Letiashtata krava  Heart Eyes Hug Heart Eyes Hug
Hapka dnes sashto napravi neshto dobro   bouquet
Krisi, edva sega zapochva vsichko... tolkova mnogo vreme ima oshte, che po dobre da ne mislq  Hug

# 87
  • Мнения: 4 195
Тедииииииииииииии, добре дошла от американска земяяяяяяяяя
получих книгата ти - чета си я и си мисля за теб и се опитвам да мисля позитивно. Целувам те, успех мила, чакаме те Hug

# 88
  • Мнения: 1 615
Идеята за добро дело поне за мен се превърна в още едно паве от настилката по собствения ми път към Ада... Некоректен IBAN и липса на получател. Имах добри намерения...

# 89
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Миналата събота, когато се отработваше 25 май имахме съботник за почистване на офиса. Направо светна  newsm08

# 90
  • Мнения: 1 615
Аз не съм се отказала да пратя пари за асансьора. Но продължавам да не мога. Все пак е добре данните да се коректни, като се "подхвърлят" идеи...

# 91
  • Мнения: 4 586

Не знам къде ми е грешката, и не мога да разбера.
Съжалявам, че съм ви заблудил.
Съвсем случайно надникнах в тази тема, имам място на ЛС
и видим мейл адрес в подписа, служебен.

# 92
  • Мнения: 461
само предполагам- тук iban се използва за преводи в и от чужбина, иначе си има номер на сметката- вътрешен така да се каже.

# 93
  • Мнения: 490
А сега конкретно: на една леля оня ден пред мене не й стигнаха 90 стотинки на касата на Била - и аз й доплатих. Горката! Толкова се сконфузи и й стана зле, по-добре да си беше върнала пастата за зъби или нещо друго... Надали ме е споменала с добро после.
Това е един от големите парадокси в нашия живот. Често се случва...подадеш ръка на изпаднал човек, а после човекът като стъпи на крака те ненавижда от дън душа. Затова, че се е показал слаб пред тебе, затова, че е зависил от тебе в един момент от живота си, за който не иска да си спомня. Затова, според мен, се казва - направи добро, пък го хвърли в морето - не чакай благодарност.
Цялата тема ми навява незнайно защо спомени за един разказ на Агата Кристи. Ставаше въпрос за една жена, която цял живот се е гордяла с една своя постъпка, геройство - как един ден болна от шарка, с температура и треска, става със сетни сили от леглото и отива да поиска автограф от своята любима кинозвезда. Само, че не и хрумва, че с това свое действие обрича любимата си актриса на вечно страдание - жената била бременна, заболява от шарка и ражда болно дете. Та въпросът беше за егоизмът и самоизтъкването...но...
аз адмирирам авторката на темата, че напомня, че ОСТАВА ОЩЕ МАЛКО ВРЕМЕ за събирането на паричките за операцията на Светльо. А с подобни на този призив всички НИЕ, волно или неволно, УСПЯХМЕ да съберем по-голямата част от парите и Светльо ще може да се лекува! Има шанс да оздравее! А ако това стане подбудите на всеки един от нас нямат значение!




Не съм много съгласна с първата част на този пост. И ще кажа защо.
/да не се разбира,че не уважавам това мнение/
Аз помня като слон -и добро и лошо.
Бях паднала -изправих се и то не съвсем сама ,от което изобщо не се срамувам .
А тези, които ми помогнаха ....те си знаят колко съм им благодарна и  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Понякога цял живот не стига да се отблагодариш.
А тези, които забравят.....
има кой да им напомни.

# 94
  • Мнения: 4 195
Дора, Росен и Лора, предадоха нанатък...................

За Хората и хората

от: Мила Бурова

 

Днес ще се опитам съвсем накратко да ви предам това, което преди малко Милен, таткото на Данко, с развълнуван глас сподели с мен.
Накратко, защото се опитах да намеря думи, с които да изразя начина, по-който се почувствах, но не успях. Трогната, развълнувана, разтърсена, тъжна, радостна – нито една от тези и много други думи не е достатъчно силна.
Затова просто ще ви кажа, че Дора - майката на мъничката Дари, се е обадила снощи на Милен, за да му каже, че останалата сума от събраните за нейното мъничко съкровище средства, тя е решила да разпредели за другите деца, които имат нужда от финансова подкрепа, за да получат надеждата да пораснат здрави и пълноценни, като всички останали деца.
В този неимоверно тежък за нея и цялото й семейство момент, в който освен скръбта човек не вижда друго пред себе си, Дора подари на много други деца надежда за бъдеще. 

Към вас, Хора, които дарихте и продължавате да помагате. Събраните в кампанията средства, не можаха да помогнат на мъничката ни Дари докрай и тя си отиде от нас, но ни вдъхна вяра, вдъхна ни сила и увереност, че трябва да продължим напред.
Ето, мъничка звездичке, мъничка Дари – и от небето ти даряваш надежда на много дечица в беда, много дечица, които имат нужда от съпричастност и обич.

Дечица, за които т.нар. ни държава не само не прави абсолютно нищо, а дори напротив – оказва се, че е най-голямата пречка те да получат лечението, от което имат нужда и търсят извън пределите й, защото тук не може да бъде проведено такова.
Е, господа бюрократи, докога ще пречите?
Докога ще се криете зад разни бумаги или ще свивате безразлично рамене?
А ако вашето дете има нужда от помощ? Спите ли спокойно нощем?

Не искам да мисля за вас сега.

В момента единственото, което ще се опитам да изразя, е благодарност и дълбок поклон за Дора и семейството й.
Благодаря от името на Данко, от името на родителите му, които дори не могат да опишат колко много ги е трогнал този жест и как се чувстват в този момент.
Благодаря!

13.07.2007 г.

Цитирано от http://www.help-dani.info/

За истинските хора   bouquet  bouquet

# 95
  • София
  • Мнения: 474
Aз не помня доброто, което съм правила. Много по-важно и хубаво е този за когото си го направил да го помни. И то не за да ти се отблагодари, а дори и след години да ти каже, че го помни. Случвало ми се е и знаете ли колко е приятно. Само за това си заслужава- има една песен на Хайго Агасян ,,Добрината - колко е сложна таз дума крилата"

# 96
  • Мнения: 908
 Cry "Sylzite sa dumite, koito sarceto ne moje da izre4e."

Blagodarq ti, Krisi!   bouquet

# 97
  • Мнения: 3
 hahahaМалко смях,за отпускане и отмора Joy
 
    Heart EyesНАРОДНИ ПОВЕРИЯ Joy
 
    1 Ако трети ден не ви се работи,значи е сряда Money
    2 Ако един мъж отваря вратата на колата на жена,то или това е нова колаили нова жена Party
    3 Ако жената ви мами,значи не сте йбезразличен Praynig
    4 Колкото по-добре се вижда деколтето,толкова по-трудно се помни лицето Joy
    5 Ако се возите в кола и силно са ви ударили-излезте и проверете:ако са ви ударили отзад е на пари,ако е отпред-на бой Thinking
    6 Ако сте пили добре,значи утрото ще е лошо!Ако утрото е добро,значи сте пили лошо!! #Crazy
    7 Минута смях прибавя година живот. Условно newsm78

# 98
  • Мнения: 4 195
как се става по - добър.........
има начин, например:
1. Омъжваш се, забременяваш и откриваш форума на бг мама.
2. в него пък откриваш няколко подфорума
3. в единия от тях.........едни жени, около 30- на..........мразещи думите не мога, имам работа, не ме интересува, нямам време, не ми се занимава.
4. пак тези 30-на......тръгваш с тях...........и в началото е шок, ужас и сълзи.липса на отговори, натежало от мъка сърце и невъзможност, да отркиеш верния път, да пребориш неправдата.
5. пак тези 30 жени, но с още хиляди малки личица около тях, и всяко те вика по име, и те пита как си, а напоследък ти пише дори електронни писма......а до скоро не можеха дори да четат......
6. пак тези 30 в дъжд, студ, ужасни атмосферни условия...........но с много желание, и с истинско осъзнаване на отговорността, че някой някъде те очаква, да те обича и да иска да те вижда все по - често......
7. същите тези 30-на жени, които никога не забравят твоята дата, и намират начин, ти да си специална, да разбереш, че винаги когато даваш от сърце, получаваш двойно от душа.
8. същите тези 30, които знаят как да бъдат истински приятели, които знаят как да гледат дружно напреди, как да се борят като един и за един...........

ако можеше да има много такива по 30 жени.........колко ли заблудени души като мен, щяха да видят добрината, и да се опитат да я предадат нататък........а Теди Hug

# 99
  • Мнения: 908
А трябва ли задължително да си бременна?  newsm78
Колко вярно си го написала само... че нито мога да допълня нещо, нито знам какво да отговоря. Нека всеки го тълкува сам за себе си и се надявам всеки да може да го почувства така както аз, т.е. всеки да има кръг от хора, които дори и да не познава и които вижда от дъжд на вятър (както се казва), с ръка на сърцето може да нарече ИСТИНСКИ ПРИЯТЕЛИ и да е гушкал някое дете на държавата (разбирай ничие) със сила и любов като свое!!!
Криси  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт