Пак за свекървата...

  • 12 105
  • 177
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 166
 
Люсил, айде чети малко по-внимателно, ако можеш.  Прочети ми пак поста, пък ако пак не го разбереш, пиши ми на ЛС да ти обясня логиката...
Щом толкова държиш да те разбера, спокойно можеш да ми обясняваш и тук. Само се въоръжи с търпение, че аз съм много неразбрана. И, съвсем естествено, имам гадна свекърва. Laughing
Споко, разбрала съм те, но се дразня някой да предполага, без да е разполагал.

# 121
  • Мнения: 18
"Няма на света архитект, който да измисли кухня побираща две жени!"  Не зная кой го е казал, но определено е вярно. Дали майка или свекърва - няма значение, щом има съжителство неминуемо се появява нещо, което дразни единия или другия. Дали ще е сутрешното струпване на опашка за душ или вечерното похъркване пред телевизора - не е важно. Затова мисля, че третата опция е най-добра. Като има нужда от помощ има начин да се осигури, но всеки да си знае дома. Така и отношенията имат шанс да си останат добри.
Напълно подкрепям  smile3521

# 122
  • Мнения: 2 674
Предпочитам да живее близо до нас,за да може когато идва да гледа децата да не се налага да остава да преспива(както прави сега)

# 123
  • Мнения: 45
Имам чувството, че някои от нас /снахите/ не се замислят че и свекървите са хора. Има една поговорка "Каквото повикало, това се обадило". Няма начин да не може да се намери подход към даден човек. За съжаление обаче вместо да търсим такъв, ние намираме сто други за да ги предизвикваме! Това е моето мнение. Аз лично живея в една къща и със свекърва ми и с етърва ми. И с двете се разбирам чудесно. Повече си помагаме и гледаме да не си забелязваме лошотиите.
ДДДДД - много "хубаво" мислиш. Я се постави на нейно място и си представи че на някой му се ще същото и за теб.

# 124
  • Мнения: 4
Имам чувството, че някои от нас /снахите/ не се замислят че и свекървите са хора. Има една поговорка "Каквото повикало, това се обадило". Няма начин да не може да се намери подход към даден човек. За съжаление обаче вместо да търсим такъв, ние намираме сто други за да ги предизвикваме! Това е моето мнение. Аз лично живея в една къща и със свекърва ми и с етърва ми. И с двете се разбирам чудесно. Повече си помагаме и гледаме да не си забелязваме лошотиите.
ДДДДД - много "хубаво" мислиш. Я се постави на нейно място и си представи че на някой му се ще същото и за теб.
newsm10

# 125
  • Мнения: 340
Люсил, айде чети малко по-внимателно, ако можеш.  Прочети ми пак поста, пък ако пак не го разбереш, пиши ми на ЛС да ти обясня логиката...
Щом толкова държиш да те разбера, спокойно можеш да ми обясняваш и тук. Само се въоръжи с търпение, че аз съм много неразбрана. И, съвсем естествено, имам гадна свекърва. Laughing
Споко, разбрала съм те, но се дразня някой да предполага, без да е разполагал.

Ок, втори опит  Laughing

При лоши взаимоотношения между снаха и свекърва има 3 варианта:
1. свекървата е виновна
2. снахата е виновна
3. никой не е виновен, просто има недоразумение между двете

Като гледам, че 75% от снахите си мразят свекървите и заключавам, че просто няма как в 100% от тия случаи все свекървата да е виновна.  Така че, тия дето сте отговорили с негативните опции, преди да пращате свекървите на луната или на майната си, помислете дали случайно вината не е във вас или в липсата на добра комуникация.  Разбира се, отчитам, че има сред вас нещастнички дето сте се нахендрили на зли свекърви.  Ама просто няма как ВСИЧКИТЕ да сте в тази ситуация-- чаткаш ли сега?

# 126
  • Мнения: 682
Естествено, че не може всичките да са в тая ситуация, затова тук пишат тези, които са в подобна.  Има си тема "Фен клуб - Свекърва " (или нещо от сорта),където пишат щастливките. Честно казано, изхождайки от народопсихологията българска, съм по-склонна да мисля, че в по-голям процент от случаите свекървите са тези, на които липсва комуникация, чувство за такт и зачитане на личната свобода.

# 127
  • Мнения: 340
Естествено, че не може всичките да са в тая ситуация, затова тук пишат тези, които са в подобна.  Има си тема "Фен клуб - Свекърва " (или нещо от сорта),където пишат щастливките. Честно казано, изхождайки от народопсихологията българска, съм по-склонна да мисля, че в по-голям процент от случаите свекървите са тези, на които липсва комуникация, чувство за такт и зачитане на личната свобода.

Ама заглавието и анкетата са формулирани неутрално, така че не би трябвало само недоволните да гласуват.  Освен това мисълта ми е, че това дали си "щастливка" или "нещастничка" не е обективен факт, а и най-вече не зависи само от свекървата, ами и от снахата.  Т.е. ако снахата е зла, свекървата и златна да е, снахата пак ще бълва огън и жупел.  Така че, няма да е зле да се позамислят тези дето се оплакват от свекървите си дали и те с нещо не са допринесли за лошите отношения...

# 128
  • Мнения: 577
 newsm18  Моето съкровище е от друга планета-----все още разсдедвам от коя newsm12 smile3530Взима---Гинкобилоба,Шведска горчивка.......и пр.Но според мен и мъжът ми нещата се влошават/единодушни сме!/1.стадий- Винаги е съгласна 2.стадий -Никога не е разбрала 3-ти последен ---- smile3535 ``Еееееееее-няма нищо де!Хихихихи.   --------Тя си е от Сатиричния театър newsm19        Приели сме ролята,която си е избрала---------и не и обръщаме внимание    smile3502 dance   Винаги нещата трябва да се гледат от веселата страна---иначе----егати губенето на нерви и време     Whistling

# 129
  • Мнения: 25 826
Честно казано, изхождайки от народопсихологията българска, съм по-склонна да мисля, че в по-голям процент от случаите свекървите са тези, на които липсва комуникация, чувство за такт и зачитане на личната свобода.

Честно казано, не познавам нито една жена, която да се е родила свекърва. Преди да стане такава, е била снаха. Това говори ли ти нещо?  Wink
Пак изхождайки от народопсихологията българска, съм по-склонна да мисля, че каквато си снаха, такава ще си и свекърва. И че тези снахи, които най-много реват от свекървите си, стават най-проклетите свървища. Лично мои наблюдения от около 40 години.  Peace
Един интелигентен човек може да се справи елегантно с всяка ситуация и да я разреши в своя полза. Само ако е интелигентен и само ако иска, обаче...  Whistling

# 130
  • Мнения: 682

Един интелигентен човек може да се справи елегантно с всяка ситуация и да я разреши в своя полза. Само ако е интелигентен и само ако иска, обаче... Peace Права си. Как стоят нещата, ако въпросният човек си има работа с неинтелегентни хора?

# 131
  • Мнения: 25 826
Как стоят нещата, ако въпросният човек си има работа с неинтелегентни хора?

Ако наистина е интелигентен, ще намери начин.  Wink Ако реши обаче да пада на нивото на неинтелигентните, явно много се надценява (или мама го е излъгала на времето колко е умничък).  Mr. Green

# 132
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Честно казано, изхождайки от народопсихологията българска, съм по-склонна да мисля, че в по-голям процент от случаите свекървите са тези, на които липсва комуникация, чувство за такт и зачитане на личната свобода.

Честно казано, не познавам нито една жена, която да се е родила свекърва. Преди да стане такава, е била снаха. Това говори ли ти нещо?  Wink
Пак изхождайки от народопсихологията българска, съм по-склонна да мисля, че каквато си снаха, такава ще си и свекърва. И че тези снахи, които най-много реват от свекървите си, стават най-проклетите свървища. Лично мои наблюдения от около 40 години.  Peace
Един интелигентен човек може да се справи елегантно с всяка ситуация и да я разреши в своя полза. Само ако е интелигентен и само ако иска, обаче...  Whistling
 newsm10 Съгласна съм напълно с теб.Мисля си нали когато сме снахи и сме недоволни от свекървите и знаем колко е гадно да те тормозят като станем ние свекърви нямали да се стараем да не сме зли,а да бъдем добри.Нали знаем колко е гадно да не се разбираме нямали да се стараем да се разбираме със своите снахи и да избегнем това неразбирателство?Да се стараем да не повтаряме грешките на нашите свекърви.

# 133
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Майко мила,моите синове са много малки още и аз като всеки родител ще съм щастлива ако един ден ме направят свекърва ,обаче колкото повече ви чета ,толкова не ми се иска да ме пращат на друга планета или в друг град,така че ще ги правя вечни ергени и това си е Mr. Green
Иначе да ви кажа моята е достатъчно близко  и точно толкова далеко от мен.За съжаление спря да ги взема поне големите да гледа ,е на 2 месеца за някоя събота и неделя взима ги ,понякога по често ,ама как да се сърдя като майка ми нито веднъж не ги е гледал,а какво да искам от нея и така аз си ги гледам, ама поне на никой не се сърдя и никой не ми е крив когато стане нещо.
Е да кажа не ми пука ако говори нещо против мен ,о си е за нейна сметка аз нали знам че не е вярно Laughing.

# 134
  • Мнения: 4 302
Ех, тия свекърви, бе... Laughing С моята живеем в един град, но на достатачна дистанция. Смятам, че сме доволни и двете. Виждаме се почти всяка седмица, понякога  по-рядко. Няма нищо против да се виждаме и по-често, но и двете обичаме да имаме своето лично пространство, така че се съобразяаме една с друга. Не искам да я пращам в друг град или планета.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт