Пак за свекървата...

  • 12 084
  • 177
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 423
Това с мухите е още едно доказателство,
че си зелена, та дрънкаш. Кефи се, бре,
някой бди над съня на малкото, докато ти
можеш да играеш судоку, примерно, или
да висиш във форума. Отвори душата си и
си гони интереса. Има и по-легални начини
да се противопоставиш на идеи за осоляване
на бебето от страна на свекървата, отколкото
да пишеш тук глупости. В крайна сметка вие с
мъжа ти сте пред закона отговорни за отглеждането
на детето, трябва да бдите за сигурността на малкото.
Но това с мухите е несериозна не, ами смешна причина.

# 31
  • Мнения: 985
Лиске,съгласявам се с мненията ти,защото всеки си има право на такива.Но не мислиш ли,че сега започваш ти да натякваш? newsm78Не мисля,че ще си променя отношението към свеки или мнението скоро.Зелена съм,да и да ти кажа ,че май цял живот ще си остана такава,защото ми харесва. Hug

# 32
  • Мнения: 4 300
Трябва да има и отговор "Все ми е тая, само да не ми е в къщата", това поне е моят.

# 33
  • Мнения: 399
Има свекита,които направо ти иде да ги  #2gunfire ! Слава Богу,моята е много пекана...подлежеше на превъзпитание и аз се възползвах! Бързо ме схвана и сега е много cool !  newsm10
Моята опция е - по-наблизо,че да й употребявам услугите,когато се наложи! Но не и у нас да живее,че не съм много мила,когато някой не слушка!   newsm78

# 34
Моята свекърва е прекалено заета с нейната свекърва Simple Smile.Аз съм само страничен наблюдател на 33 годишната война.Честничко ви казвам щастлива съм, че не съм на нейното място.Иначе е цивилизована и вероятно за това се разбираме добре.Обаче какви свекървища има - да те пазят Господ и специалните служби от такива.

# 35
  • Мнения: 583
Да ви имам проблемите със свекървите - гонела мухите от детето, и искала да го осолява. Дано имаш син, че и внуци от него, и снахата да се държи с теб по същия начин. Сега си гледаш детето по начини, по които преди години не са се знаели, след години ти ще пожелаеш да предадеш опит на снаха си или дъщеря си, и да им покажеш как да се справят с грижите - те ще ти скочат по същия начин. Не казвай големи думи, че няма да бъдеш такава като свекърва си - тези, които много знаят и скачат, че имат и усти да говорят стават и такива лоши свикърви, че и тъщи. Не мисли, че и аз не съм имала спречквания със свекърва ми, но все пак от гледна точка на това, че е майка на мъжа ми съм се опитвала да правя така, че да не стават скандали и нещата да се нареждат. Трябва да се научите младите да бъдете дипломатични. Но с времето ще се научите на много неща. Сега скачате и викате, но след време ще мислите по различен начин, и ще приемате нещата по- нормално.

# 36
  • Мнения: 234
Колкото сме по-далече,толкова по-добре.Да,ама в нашия случай това е невъзможно-живеем заедно.
Liska,иска ми се всички да имат такова добро мнение за свекървите като твоето.Само,че не знаеш какви жени съществуват.Не си попаднала на една от така"цветущо"описаните и не си поживяла заедно с нея,за да разбереш повечето от тези"зелените"съфорумки.
А на тези изказали се така:
Цитат
Да ви имам проблемите със свекървите.Дано имаш син, че и внуци от него, и снахата да се държи с теб по същия начин.
...само ще кажа:
-Ако не ви харесват темите-ми не влизайте да отговаряте.Тук се споделят мнения,не се водят войни.

# 37
  • Мнения: 583
Тук се стрелят и гонят на други планети жените - майки на мъжете ви. Дали една жена, към която се отнесете добре и с усмивка ще се държи и тя лошо? Ако не сте пробвали пробвайте. И моята е люта та люта, но с ум и такт всеки, който и колкото и да е зъл и лош, ще омекне. И аз имах няколко опита да отговаря на злото със зло и нищо не стана. От 6-7години вече нямаме нито неприятности, нито дрязги и като се видим се усмихваме взаимно. В темите за свекървите не спряхте да ги плюете и да ги наричате какви ли не. Истина е, че няма да намерите човек, който да е същия като вас и най- вече свекърва. Имала съм много повече и по- сериозни пререкания със свекърва ми, но въпреки всичко никога не съм я плюла пред никого. По умния е по- толерантен и отстъпчив, пък и има начин как да кажеш това което не ти харесва в другия, и нещата да се наредят.

# 38
  • Мнения: 263
Тук се стрелят и гонят на други планети жените - майки на мъжете ви. Дали една жена, към която се отнесете добре и с усмивка ще се държи и тя лошо? Ако не сте пробвали пробвайте. И моята е люта та люта, но с ум и такт всеки, който и колкото и да е зъл и лош, ще омекне. И аз имах няколко опита да отговаря на злото със зло и нищо не стана. От 6-7години вече нямаме нито неприятности, нито дрязги и като се видим се усмихваме взаимно. В темите за свекървите не спряхте да ги плюете и да ги наричате какви ли не. Истина е, че няма да намерите човек, който да е същия като вас и най- вече свекърва. Имала съм много повече и по- сериозни пререкания със свекърва ми, но въпреки всичко никога не съм я плюла пред никого. По умния е по- толерантен и отстъпчив, пък и има начин как да кажеш това което не ти харесва в другия, и нещата да се наредят.

Ама 5-6 години го пробвам това с доброто отношение и колкото повече се опитвам да и се харесам толкова повече ми се качваше на главата! Сега като се сети, че е прекалила (на два пъти много яки скандали спретна за едното нищо и аз много се ядосах, та взех, че и реагирах) се сети, че не съм длъжна да я търпя! Та сега съм решила: никаква аванта повече щом не схваща от намеци ще има натвърдеци! Всичко зависи от човека и ако някой е случил на човек насреща си не може да разбере онзи, на когото системно му тровят живота!

# 39
  • Мнения: 4 324
Свеки живее на долния етаж.
Нямам все още деца, но честно казано, когато имам предпочитам да живее близо до нас за да ми помага. Това естественно не значи един етаж под нас, а по-скоро поне една пресечка да ни дели Simple Smile, да сме в различни дворове (че живеем в къща)  Wink Това ми е достатъчно.

# 40
  • Мнения: 2 587
Колкото сме по-далече,толкова по-добре.Да,ама в нашия случай това е невъзможно-живеем заедно.


И при мен такааа...
Разбираме си се добре по принцип и не й оставям детето да го гледа за да не се изпокараме,заради постоянната й мания че детето е гладно и трябва да се тъпче.

# 41
  • Мнения: 234
korni6onko миличка,хората са различни и не можеш да съдиш никого за чувствата му към някого.  Flutter Ако ти си намерила правилния подход и което е по-важното -свекърва ти също към теб,това не означава непременно че всички трябва да са като вас.
Има случаи в които колкото и да си толерантен към някого,той като е магаре-такова си остава въпреки всичко.   Wink

# 42
  • Мнения: 2 439
Няма опция "у тях" без да се набляга на разстоянието.
Ние живеем в два града на около 40 км; за последно бяхме на гости в началото на май, този уикенд отиваме, защото бъдещата ни първолачка е при свеки от седмица и ще си я видим.

# 43
  • Мнения: 985
Тук се стрелят и гонят на други планети жените - майки на мъжете ви.
Че какво лошо има? Ще стане космонавт! Mr. Green

# 44
 е то се знае . -ако мога 6те я пратя на другата планета Joy

Общи условия

Активация на акаунт