И пак за хипоспадия

  • 23 113
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 111
според мен най-добре иди на консултация в пирогов с уролог

а иначе и мен ме интересува какво и как се заплаща
дано някоя майка минала по този път отговори Praynig

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Стискам палци на всички! Дано операциите на дечицата ни минат успешно!  Peace

# 17
  • Мнения: 1 210
Дано не сте забравили темичката и дано при дечицата, които чакаха операция през септември всичко е наред и на това да се дължи затишието. Аз обаче чак сега я намирам и тъй като питахте за пораснало дете с хипоспадия- е, моето е такова.
Оперира го доц. Кюркчиева, когато беше на три години. Сега е на осем. Операцията беше една, по- козметична Кюркчиева не била виждала и мина по описания по- горе начин. Всичко приключи с едноседмичен престой в Пирогов. Остана обаче един проблем, който предстои да се реши в началото на януари. Не зная при вашите дечица как е, но при моето след операцията остана много кожа. За повече яснота ще кажа, че тя е с около 1/3 по- дълга от пишлето. По принцип за вземане на решение по този проблем се чака детето да стане поне на седем години, за да се види дали членът няма да израсне достатъчно, че да се изравни с кожата. При нас обаче или пишката не израсна, или кожата ни беше наистина в повечко. Както и да е, сега се налага изрязването и до подходящ размер. Един вид обрязване, но няма да се изреже цялата кожа, а само до размера на нормалното за нас. Като операция, изисква се пълна анестезия, но слава богу не престой в болница. Освен това, възстановяването става много по- бързо- Кюркчиева ми каза, че на втория ден са кукуряк, а на петия вече може да плува (нали ми е спортист  Laughing) Катетър на се слага, както при първата операция, може да си пишка без болка.
С това мисля, че отговарям на въпроса за допълнителни усложнения при вече пораснали дечица и от своя страна ще попитам- някой минал ли е по нашия път? Има ли детенце с този проблем и наистина ли е толкова лесно отстраним, както го описват? Защото аз съм притеснена логично и до 10 януари ще треперкам  baby_neutral

# 18
  • Мнения: 1 733
Didkapitka, ние имаме същия проблем с кожичката след първата операция. Ще ни я режат сега на 24 януари, пак д-р Момчилов.

# 19
Моето момче е вече голямо - на 13 г. и миналата година го оперираха в Правителствената болница. Преди това има две неуспешни като малък, но на др. място -  винаги се получаваше фистула отдолу и пишкаше от две места. Иначе, каналчето не му беше чак толкова изместено. Другото, че така и не му изместиха пишлето да стои не на страни, когато е в нормално положение, мисля, че е невъзможно или е допълнителна процедура - не ми обясниха нищо за това, а и нямаше как да разбера веднага. Кожицата и тя си остана малко по- големичка, но от горна страна. За нас е по- важно, че в момента се развива нормално за възрастта си  и предполагам след време тези недостатъци няма да са толкова забележими.Операцията мина по здравна каса - напълно безплатно. Всичко е много индивидуално, зависи дали детето има по-лека или по-тежка форма на хипоспадия, но решение винаги има.

# 20
  • Мнения: 229
Здравейте мами! На нас ни направиха операция на 11 септември 2007 год. от д-р Момчилов. За самата операция и следоперативния период съм писала много подробно в една друга тема : "Хипоспадия на главичката на пениса".
С Daniele се засякохме в болницата за малко. Здравей миличка! Гледам че и те си писала по темата. Ние също ходихме на контролен преглед, обаче не са ни насрочвали друга операция. Доктора каза да отидем чак напролет да ни види. И че засега е добре. Зараства както трябва. И това беше - много набързо. Изглежда при всяко детенце е строго индивидуално.
Успех на всички мами и техните малки палавници!  bouquet

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честита Коледа на всички! Здраве и късмет!   bouquet

Georgievaa, и ние скоро трябва да ходим на контролен преглед - дано всичко е наред!  Peace

# 22
  • Мнения: 45
Мами,моля за съвет.Момчилов или Кюркчиева?

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момчилов, разбира се!  Peace

# 24
  • Мнения: 1 426
от тия двамата Кюркчиева

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
от тия двамата Кюркчиева
А защо?  newsm78

# 26
Здравейте от Варна. Искам да споделя на кратко и нашата история, като се надявам , че ще съм от полза на някой.
   Преди два дни се върнахме от София след операция на хипоспадия. Детенцето ми е на 4г., оперираха го в Пирогов,при доц.Кюркчиева. Още при раждането ни казаха за този вроден дефект, и че ни очаква операция. Два пъти ходихме на консултация във Варна, но в последствие решихме да направим операцията в София.
Малко позакъснели (на 4г. и 4 мес.) преди две седмици отидохме до София за пръв път, като след предварително,наше си проучване избрахме доц.Кюркчиева. На телефон 02-9520324 в частния кабинет разбрахме че преглежда в четвъртък след 14ч. При прегледа ни обясни подробно какъв е проблема и какво трябва да се направи,направи му абдоминална ехография,каза ни че детето е здраво и решихме операцията да е най-скоро и да не ни се налага да се връщаме до Варна.Аз бях приготвила всички необходими документи от личния лекар,само изследването на кръвта и урината беше в София и консултацията с алерголог - др.Мустаков.Нямаме проявена алергия но въпреки това исках да ни направят тест за алергии.Изписаха ни два сиропа,които да пие три дни непосредствено преди операцията.
Нашата диагноза е хипоспадия на главичката,една от най-леките форми-двете дупчици са на милиметър разстояние и кожичката на главичката не е оформена (по думите на докторите - парцал,за повече яснота).Самият проблем се състои в това че краят на канала до самата дупчица е тесен и урината излиза под голямо напрежение,рискът ако не го оперираме е че след време част от урината може да се задържа или връща към бъбрека и да стане по-лошо.
   Три дни пихме сиропите и се пазехме да не настинем,приеха ни в 7.30ч. в Пирогов,прегледа ни анестезиолог,качихме се в отделението,сложиха ни упойка,....операцията беше 30мин.- разширяване на канала и оформяне на кожичката.
  Забравих да спомена ,че операцията се прави безплатно по Здравна каса и само с направление,но..... ако желаете определен екип да я направи и по скоро, се заплаща определена сума в зависимост от сложността на процедурата.(при нас беше 325лв.-за най-леката),коета е регламентирано и срещу касова бележка от болницата.
Понеже бяхме отседнали в наши роднини в София,пожелахме(понастояхме) да не преспиваме в отделението и още същият ден ни пуснаха да си ходим(а и там не е за стоене).На следващият ден ходихме на превръзка,събота,неделя и в понеделник ни махнаха катетъра.Сега сме си в къщи и втори ден сами го промиваме с кислородна вода и мажем с йодасепт.
За обстановката,отношението на персонала и лекуващия няма да коментирам.Благодарна съм на доц.Кюркчиева за добре свършената работа.
Лично моят съвет е да бъдете настоятелни дори нахални,да питате за всичко и всички.
Дано повече не ни се налагат подобни преживявания и на всички ви УСПЕХ.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 18:27 от diatod2

# 27
  • Мнения: 45
diatod2 ,благодаря,че и ти споделяш за преживяното.Наистина всяка информация е полезна за нас,на които ни предсои такава операция.Нашата е насрочена за 19 май,ще оперира доц.Кюркчиева.Синът ми е на 2г. и освен изграждане на каналчето ,ще му изправят пишлето.Докторката казва,че ще мине с една операция.Доколкото разбрах вие не сте стояли в отделението.Моля мами,които скоро са лежали там да споделят какви неща е добре да носим с нас.Ние също не сме от София.Интересува ме и реда на свижданията за таткото

# 28
  Здравейте отново.
   Стелияна,случаи като вашият имаше два в нашата стая.Те лежаха по 10 дни в отделението.
За там те съветвам да си вземеш домашни,удобни дрехи(анцуг),чехли. За спането е малко по-сложно : стаите са много малки и почти няма място дори за едно походно легло камо ли две или повече.Варианта е ако някои легла  не са заети.По стаите има малки столчета, но те не стигат за всички,ако можеш да вземеш по-удобен, сгъваем стол(макар че не съм виждала такъв). На етажа има обща баня,а по стаите има мивка и сан.възел, за всяка отделно.По-топли дрехи няма да излишни.Прибори за хранене.Играчки за детето.Съветвам те също да си направите консулт с алерголог,заради упойката.
Това е за което се сещам. До скоро и успех.

# 29
  • Мнения: 45
diatod2,отново ти благодаря за отговора и дано не ставам досадна,но се сещам да питам завивки за детето да взема ли?Аз също се притеснявам за упойката и изрично попитах,защото при нас не искат да правят тестове на деца до 3г.Кюркчиева ни изписа сироп Кларитини,който да давам три дни преди операцията.Незнам дали е достатъчно.Сигурно ще има още доста неща,за които да питам,въпреки,че изчетох доста във форума.Надявам се при вас всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт