нарастваща бенка-препорачаите ми специалист

  • 4 771
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
Хъх! Здравейте отново! Това "хъх" е от облекчение! Слава Богу.
Първо искам да благодаря на abigale  за подкрепата   bouquet и да разкажа развръзката!
Изследванията са добри! Поне на пръв поглед са добри! Диагнозата е: доброкачествено кожно образование. Като цяло диагнозата на д-р Узунова се оказа вярна - папилом (брадавица).
Но има и някакви допълнителни писания там, които не разбирам. Когато започнах да разпитвам докторката кое какво озмачава, тя само ми казваше "спокойно, дете, доброкачествено е, не си за раковата" и "няма проблем, всичко е наред!". Малко избеснях, че ме третира като умствено изостанала, но като цяло се успокоих доста - щом не злокачествено и диагнозата й е вярна, значи няма рак! Д-р Узунова искаше "все пак да ме погледне" и аз й казах, че ще си изчакам реда и ще вляза. Естествено си тръгнах, защото ми писна за енти път да й обяснявам, че аз не съм братовчедка ми. Както й да е.
Аз все пак ще занеса резултатиъе на друг кожен лекар, който да ми обясни, какво означавт допълнителните неща, които са:

Папилом к. абдомин
Проминираща папиломатозна лезия
Може да се ексцизира
Много еритроцити и единични плоски епителни клетки, както папилом.

Не съм неграмотна и част от нещата ги разбирам, но ако те са без значение, защо се пишат тогава?! Чудя се тези "много" еритроцити колко "много" са и какво означава това? Какво означава "проминираща" и това от значение ли е спрямо терапията?! Чудя се, какво общо имат тези "плоски епителни клетки" - пуснах един Гугъл и прочетох, че "Лезия с плоскоепителни клетки" се нарича и предраково изменение на шийката на матката!!! Значи, не е съвсем безопасно!?! Или?! И накрая, какво значи "може да се ексцизира"?! - МОЖЕ или ТРЯБВА?!  #Crazy А може ли да се остави така?! Че ще има рецидив, ще има - то вече е почнало да си се оформя наново, така че ... !

Моля, ако някой разбира тези докторски термини, да пише! Ще съм благодарна!   bouquet

И сега - поуката. Явно Узунова си разбира, но не ми харесва отношението - мразя, да не ме информират и смятам, че е гадно. На нито един мой въпрос тя не ми отговори. Не дава никаква информация на никой и явно смята пациентите за тъпунгери, които не разбират нищо и няма смисъл да си блъскат главите със сложни лекарски неща. Ядосах се й на безчовечния й подход - когато братовчедка ми изтръпваше от болка, тя се хихикаше и й разправяше: "ама момиче, ти как ще раждаш един ден"! Дразня се на такива лекари, които не взимат предвид мнението на пациентите, нито техните особености, които са тоооолкова психически обременени и загрубяли от професията си, че те третират като безжизнено парче месо.

От друга страна си спомням, че веднъж попаднах на зъболекарка, която беше безкрайно мила. Обясняваше ми всичко, което възнамерява да направи; съобразяваше се, когато ме боли; би ми упойка; съвтва ме относно лечението и превенция .... и накрая (след известно време) се оказа, че ми е поставила ... съвсем грешна диагноза ... в следствие на което получих гренолом!  Crazy

Та така! В крайна сметка, ще разуча диагнозата, ще се информирам относно тези докторски терминологии и ще се радвам, че въпреки касапското отношение, баба Узунова е поставила вярна диагноза! Въпреки, че според мен тя първо трябваше да направи изследване, а после да отстранява нещото, но да кажем, че сме имали късмет!

# 16
  • Мнения: 2 401
Eй, ама и на теб не ти е лесно  Laughing. Дано все пак  намериш някой, който да те задоволи информативно. Wink

# 17
 Grinning Grinning Grinning
Да бе, знам, че е така, минзухар! Досадна съм!  Joy
Но има разлика все пак - ние отидохме там на преглед и точно това търсехме - информация! Знам, че сигурно съм се фиксирала много в тая информация, но не смятам, че е редно докторите да натрапват на пациента 1 вид лечение, без да се дава право на алтернативи ... в смисъл, че изборът трябва да си е на пациента. Ние искахме само консултация и аз щях да заведа братовчедка ми в частна клиника, АКО в онкото ни бяха казали, че нещото ТРЯБВА да се махне. Не знам, дали ме разбираш ...!
Но се радвам, че ти не си имала толкова лош опит там и че действията на доФторката са се покрили с очакванията ти! Всъщност .... ако не е нагло да питам .... тя теб ряза ли те или си минала леко?!

# 18
  • Мнения: 1 494
Абсолютно си права Забравил... !
Наистина много се радвам за развръзката! Мисля, че в нета може да се намери информация за диагнозата. Стана ми ясно, че реакцията ти е по-скоро към отношението на лекарката към теб. Ние често свързваме професионализма и с това. За съжаление в нашата страна тези две страни на  хуманната лекарска професия доста се разминават... Sad И никога не съм можела да си обясня защо. Не разбират ли тези хора в какво нестабилно състояние се намира всеки, опрял до тяхната помощ?!? Толкова ли е трудно да се усмихнеш, да седнеш на стола за 2 минути и да дадеш светлина на проблема..Много от тях наистина се самозабравят, чувстват се полубогове...А пациентите са поставени в положението да балансират, за да получат "добро" отношение. Много добре си характеризирала отношението им към пациентите. Недай Боже да се озъбиш на лекаря...Защото ти, аз и повечето от пишещите тук са хора с повече знания и възможности. А какво да кажем за баба Пенка от село? Или за дядо Иван? Те какъв избор имат? Никакъв... Sad Ще носят кокошки и винце срещу благоволението на Господин Важния Лекар. И всички негови действия, удачни или неудачни, ще останат безнаказани, че дори и незабелязани... Sad Такава е нашата действителност...Затова ликувам, когато срещна лекар от по-ново поколение, слушащ те, разбиращ те, обясняващ и човечен и естесвено Професионалист! Има и такива!!!Затова и подкрепям споделянето на всякакъв опит, така повече хора ще получат това, което търсят. А всеки носи душа и има право на човещина и човешко отношение!
Още веднъж те подкрепям за това, което сподели с нас! Hug  bouquet Всички имахме полза!

# 19
  • Мнения: 1 494
В тази тема имаме още съмишленици... Wink


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195914.msg4116892#msg4116892

Общи условия

Активация на акаунт