Лоу кост полет до Рим-въпросче

  • 2 341
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 696
по принцип всичко се съобщава, аз летях с Еър Франс, отиваш си на летището поне 1:30ч по- рано, повикват те на коя опашка да идеш за полета, слагаш си багажа, той си заминава, теб те чекват, минаваш през пищялките- на софийското летище беше много опростена процедурата сега незнам как е, и си отиваш в сектора за твоя полет, ходиш си из безмитния това онова, чакаш задължително и като дойде полета се обявява, казват ти къде да отидеш, отварят се вратите и или те чака автобусче или ходиш до стълбичката, там стюардесите ти късат билета, намираш си мястото и до 15 мин излиташ, когато се отлепя самолета от земята е хубаво да дъвчеш дъвка или да си с отворена уста, за да не ти заглъхнат ушите, после зависи колко време е полета и с коя фирма си, може да имаш само кафе, а може да включва обяд, вечеря, закъска и каквото се сетиш, кацаш, отиваш да си вземеш багажа и си фриййййййй, май доста изчерпателно беше, тук Софийското летище има малка писта и е малко кофти кацането, но ако кацаш на голямо летище е също вълнуващо почти колкото излитането Crazy
Благодаря ти , но на багажа ти слага ли се някакъв етикет и ако е така кой ти го дава или го пишеш сам?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 455
Багажа, който даваш се слага на лентата, и служителката му лепи етикет, като и на теб ти дава етикет със същия номер. Трябва да го пазиш ако нещо се случи с багажа ( дано не се налага, но задължително докато не ти излезе багажа не го изхвърляй).

# 17
  • Мнения: 9 095
Багажа, който даваш се слага на лентата, и служителката му лепи етикет, като и на теб ти дава етикет със същия номер. Трябва да го пазиш ако нещо се случи с багажа ( дано не се налага, но задължително докато не ти излезе багажа не го изхвърляй).

 Peace

# 18
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Много ви благодаря за отговорите. Бихте ли ми описали как протича един полет. За пръв път ще пътувам със самолет и изобщо не знам като отида на летището какво да правя.Доколкото ми е известно се отива на изхода на твоя полет, но как се слага багажа, кой го надписва, после един ли е автобусът до твоя самолет?Абе изобщо съм абсолютно невежа, а съм свикнала да съм подготвена с всичко което ме чака ConfusedЩе ви бъда много много благодарна  bouquet

Като отидеш на летището, първата ти работа е да минеш през чек-ин гишето. На мониторите на д самите гишета е изписано точно кое гише кой полет чекира. Там ти дават място. Ако си с малко дете, би трябвало да ти дадат по-напред в самолета. Ако си висока, можеш да си поискаш авариен изход, тъй като ще може да си опънеш краката. Ако обаче си с бебе или малко дете и поискаш такова място, няма да ти дадат. Там чек-ин агента ти дава бордна карто с място(ако се дават места, тъй като на Уиз е т.нар. free seating), залепя багажния стикер/и за куфара/куфарите и го/ги пуска по лентата.
Следваща стъпка е преминаване през гранична и митническа проверка. Може да се натъкнеш на щателна проверка, може и бързо да минеш. Зависи от летището, дестинацията, кефа на служителите и т.н.
След това се озоваваш в зала "изходящи", където просто си чакаш да започне boarding за твоя полет. Там също има монитори с необходимата информация. Когато стане време, служителка отваря вратата и ви пропуска през нея срещу представяне на бордна карта. Ако няма опр. места в самолета, те ще ви кажат какво да представите.
След това се качвате на перонните автобуси, които ви отвеждат до самолета. Влизате и се настанявате. Горе стюардесите дават наставления и оказват помощ или поне би трябвало. Ако си с бебе и си задържала количката до самолета, това е моментът, в който ти я прибират в багажниците.
Най-общо това е.
Няма за какво да се притесняваш. Всичко е мн. приятно.

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 09:11 от fam

# 19
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Я да ползвам темата и да питам, за полета до Рим на Уиз от София, има ли нижда да се ходи 2 часа по-рано или един е достатъчно. Полетът е в 6 сутринта и не ми се виси с детето от 4 на летището, ако е ненужно. Благодаря!

Никой нищо няма да ви каже, ако пристигнете и един час по-рано. Просто навсякъде обработката за един полет започва ок. 2 часа по-рано, тъй като това е необходимото техн. време.
Иначе по принцип, щом си с дете, поискай от служителите на летището ,докато чакате да ползваш стаята за майки с малки деца.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 977
Благодаря! Ние сме летяли с малкия преди година, пак толкова рано и си отидохме около час преди полета и понеже стана много бързо и после висяхме в залата за излитащи, няма да ходим 2 часа, все пак в ранни зори няма толкова полети, пък и на стария терминал останаха предимно лоу кост компаниите.
Има ли такава стая на нашето летище? Брей! Не че ще я ползваме, малкият му е достатъчно интересно всичко и ще е очарован от летището Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт