пак същата история:(

  • 2 561
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 249
джули, мислиш ли че това е проблемът - бързото свършване. може причина за стачка да са и бързите струйки- да се дразни. той изчаква ли да свършат струйките преди да започне да се нерви? Ако поема това мляко, предложи другата гърда след първата и после смени пак.
с какво изцеждаш?
махаш шишето и връщаш нощните.

# 16
  • Мнения: 6 029
въй, каква ти почивка, аз имам чувството че ще се срина, постоянно ми се спи, а нямам кога:( аз пия по една чаша сок след кърмене/цедене. бадеми също ям. и чай пия.
а нощните хранения - за да ги върна, трябва да се събуждам с часовник.... аз не съм го отказвала - той сам си спря.

сега се пъне. в леглото. чакам го да се събуди и да яде. няма да правя АМ. не знам благодарение на това, че ви чета, обаче усещам яко напрежение... дано значи че има ефект от всичкото ядене и пиене:)

Ива, той въобще не почва да суче... само като усети зърното и се почва реването. цедя с помпа спринцовка на чико.

# 17
  • Мнения: 664
На мен ми прилича на лактационна криза, съчетана с кърмаческа стачка. ..или пък стачката е породена от кризата. Статиите за лактационна криза чете ли? Обикновено отминават за няколко дни до седмица (при мен бяха около седмица), но е много стресиращо, знам Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 2 162
сега се пъне. в леглото. чакам го да се събуди и да яде. няма да правя АМ. не знам благодарение на това, че ви чета, обаче усещам яко напрежение... дано значи че има ефект от всичкото ядене и пиене:)


Джули, и на мен така ми действаше форума в началото  Laughing- можем да го добавим към лактогонните средства
Ако със спринцовката на Чико изцеждаш толкова значи си супер- аз с нея не можех да изцеда повече от 10 грама, а с механичната на Авент съм цедяла  по 120 по същото време.

# 19
  • Мнения: 3 760
Грешка 1: (основната) - спиране на нощното хранене (няма значение, че сам е пожелал. Преди навършване на 6-8 седмици енежелателно да се оставят паузи между кърменията по-големи от 4 часа);
Грешка 2: даването на мляко с шише.

Единственото, което ми хрумва е да проявиш свръх изобретателност в опитите си да го накърмиш докато спи. За поддържане на лактацията с цедене е много важно да имаш поне две цеденета в интервала 3-8 часа сутринта.
Не знам дали имаш възможност да се примукнеш към бебчо без въобще да го будиш и така да му пробуташ цица. Дано успееш! Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 249
Не знам дали имаш възможност да се примукнеш към бебчо без въобще да го будиш и така да му пробуташ цица. Дано успееш! Peace
рано му е още, мъни - малък е за тия акробатики. иначе би било най-лесно.
джули, почваш да даваш изцедената кърма по алтернативен начин (забрави шишето изобщо), предлагаш гърдата - пробвай да го кърмиш разхождайки се, като преди това направиш предложеното от лилфи и кърмиш/изцеждаш и през нощта (има жени, които успяват и с по-голями паузи и в началото, но не всички )- кърмата не се е установила още като количество.

# 21
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Една идея - аз я гушкай, започвах да дондуркам и да пея и и подавах цицата. След малко рев и тръшкане захапваше и засукваше. Не всеки път става, но все пак е идея

# 22
  • Мнения: 3 760
Не знам дали имаш възможност да се примукнеш към бебчо без въобще да го будиш и така да му пробуташ цица. Дано успееш! Peace
рано му е още, мъни - малък е за тия акробатики. иначе би било най-лесно.
...

Имах предвд бебчо да спи на нейното легло, а тя да се примЪкне към него без въобще да го размества  Embarassed
Джули, не се отчайвай! Така като гледам си достатъчно мотивирана, за да успееш. Пробвай и номера с пеенето. Стискам ви палци!  Peace

# 23
  • Мнения: 6 029
такаааа....

не знам поради каква прични.. но имаме успех.. сука около 10 минути.. в началото се мръщеше, плюеше и т.н. но явно беше гладен. дано се е наял. благодаря на всички ви, явно заради оптимизма .. или де да знам. 

така. ама с някои неща няма да се съглася. първо с буденето нощем - отказвам да будя нощем, освен ако сам не се буди. все пак, кърмачка или не и аз имам нужда от сън, а през деня това няма да стане.
второ - не ща да спи при мен, защото аз не мога да спя спокойно... и щото моето легло си е моето лично пространство... не си го давам.

опитах да цедя... ама тая помпа е ужасна бе. само ме боли от нея, нищо не изцедих.

# 24
  • Мнения: 251
 Здравей.
 Аз още нямам много опит с кърменето, но вече преминах през една стачка. Много е гадно.
 Успявх да го нахраня само легнал в притъмнена стая. Като сукне малко и почне да пищи, скривах гърдата. Успокоявах го, понякога по 10 мин и пак давах, той пак сукне и пак се разпищи, пак се успокоявахме и пак предлагах. Абе, голям кошмар. За две седмици рядко му се събираха сукане за повече от 3-4 мин и то с интервалите. Не съм давала от шише, нито съм изцеждала, но през нощта той се хранеше нормално.
 Опитай  смяна на позите, при мен това помагаше. Опитай и кърмене навън, поне през деня. Понякога навън ядат по-добре, защото е шумно и ги е страх.
 Търпение и ти пожелавам бързо прекратяване на стачката Hug

# 25
  • Мнения: 3 718
 Джули, сигурна съм, че с желание и мотивация ще пребориш кризата. Пробвай да отделиш поне няколко спокойни часа, в които да си лежите с бебчо, да се гушкате и играете, а междувременно на честичко да му предлагаш да суче. Така хем ти ще си починеш, хем той ще се успокои. Нощното хране е важно, но ако не можеш да спиш с него ще ти е трудно. Твоята пълноценна почивка също е много важен фактор. Помисли, все пак, ако го кърмиш нощем само докато отмине кризата  newsm78
Надявам се да има хора, на които да можеш да разчиташ да те отменят от ежедневните работи докато всичко премине. Важно е да бъдеш спокойна и да предадеш това на бебчето. Успех  Hug

# 26
  • Мнения: 3 205
така. ама с някои неща няма да се съглася. първо с буденето нощем - отказвам да будя нощем, освен ако сам не се буди. все пак, кърмачка или не и аз имам нужда от сън, а през деня това няма да стане.


Тогава го кърми по-често сутрин, като се събуди и вечер, преди да заспи. Даже и да не иска, опитвай да му даваш. Това ще е за около 10-ина дни, просто да се увеличи млякото.
Каква ти е помпата? Може би ако я смениш с друга ще ти е по-лесно? Трябва да ти е пред погледа детето и да си мислиш за него, да си представяш, че го кърмиш, докато цедиш. Друго - цеди, докато плаче, тогава кърмата просто си тръгва без много усилия.
Късмет!

# 27
  • Мнения: 6 029
ивче, благодаря за милите думи. както и на всички.

по принцип не съм привърженик на кърмене на поискване. имам си причини. не са ми втълпени от педиатър. Simple Smile

не искам да превръщам храненето в начин за успокояване, приспиване и т.н. храненето си е хранене, не трябва да се превръща в заиграване. моя гледна точка, не я натрапвам но и няма да отстъпя от нея. нощта е време за почивка на всички, включая и на бебето. е естествено ако е гладне, ще го нахраня. но няма да го будя да яде.

# 28
  • Мнения: 6 029
юл4е, помпата е чико... и е гадна. и в момента продължават да ме болят циците от нея:(

# 29
  • Мнения: 6 029
а колкото до помощта - от понеделник мъж ми вече не е отпуска и аз оставам сама с двете деца Crazy

Общи условия

Активация на акаунт