"Я да видим сега,кажи а-а-а-а..."

  • 2 081
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
На около 2.5 - 3 годинки го заведох.
Точно както си намислила.
Заедно с мен при моята зъболекарка, поседя, стана му интересно, после погледна и него.
Много се забавлява, изобщо не е придирял.
Сега мисля пак да го водя в близката седмица.

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Баткото беше на около 3 годинки, когато го заведох за първи път. Имаше афта в устата на място, което не ми даваше да го намажа  Rolling Eyes При зъболекаря беше супер послушен и свършихме успешно задачата Wink Сега всеки 6 месеца е с мен на профилактика.
За малката питах, кога да я запиша за преглед, отговориха ми, че за сега е достатъчно да е до мен, когато аз седя на зъболекарския стол, за да свиквала с атмосферата. А тя и в лекарския кабинет не иска да си отвори устата  ooooh! Седи и се усмихва чаровно на лекаря, показва си зъбките  Mr. Green До сега гърлото не ни е преглеждано  Crazy

# 17
  • Мнения: 1 426
Дано в детската градина да са ги водили на профилактичен преглед! Не че го вярвам, ама понеже аз за пръв път заведох дете на зъболекар като трябваше да вадим млечен кътен зъб...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Моето дете е още малко, но съм наблюдавала сценката "Я да видим сега,кажи а-а-а-а...- А-а-а-а-а - Хрус, леле колко е  вкусен зъболекаря, няма да си отворя устата пък."
   Какво ще наравиш един ден,за да няма"не искам да си отворя устата пък!",това е идята на темата.....
Не знам, няма да го имам тоя проблем "Ела миличкото на баба, да ти види баба зъбките" (мамка ми е стоматолог) Laughing

# 19
  • Мнения: 4 406
въпреки, че често ходи в стоматологията( баба работи там), малкият отказа да седне на зъболекарския стол на първия си преглед, на 2 г 10 мес. с много увещания и по 2 огледалца във всяка ръка Laughing Laughing, седнал в скута на баба, си отвори устата само за 30 секунди. достатъчни явно, зъбите му са наред.

# 20
  • Мнения: 5 255
Февруари ходих на профилактичен преглед.
Лора беше с мен /беше 2г и половина/.
Сама изяви желание да седне на зъболекарския стол - дори показваше къде, какво....

# 21
  • Мнения: 2 254
Не знам, няма да го имам тоя проблем "Ела миличкото на баба, да ти види баба зъбките" (мамка ми е стоматолог) Laughing
Е,това си е предимство,опрелено!:)

# 22
  • Мнения: 2 722
Предстои ми това изпитание /ох дано не е изпитание/.
За сега си играем на зъболекар - преглеждаме си зъбите у дома /така направих и с лекаря и сега ходенето при чичо доктор, за да му покажем най-хубавото гърло, върши работа/
Като се има предвид че си мие зъбките с удоволствие и после ги показва, искрено се надявам да не си похапне зъболекарска ръка, но знае ли някой какво подобрява храносмилането на тригодишните.  Joy

# 23
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди няколко дни заведох сина си в зъболекарския кабинет,само така,да види,да разгледа.Имаше пациент на стола,синът ми се спря до вратата,постоя,постоя,като гледаше непрекъснато какво се случва на стола(в случая зъболекарката не използваше машината),и след това изобщо не пожела да влезе в кабинета,даже побърза да си ходи,а имаше голямо желание да си покаже зъбките за преглед.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Настана трагедия, отвори уста и ревна. Зъболекарката препоръча да опитаме пак след време, от лекари страх няма, но зъболекарския стол явно е страшен за Дребчото ни Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 717
и на нас ни предстои по спешност да посетим зъболекар на 20-ти. падна и си удари предните зъби, гледам, че са пожълтели малко сега и най-вероятно ще паднат, но въпреки това му записах час за зъболекар. дано мине успешно, ако се наложи да му правят нещо не знам дали ще издържи без да изпадне в истерия.... бая съм се наплашила и аз.

# 26
  • Мнения: 994
Големият бе на 3 години, а дъщерята на 2 1/2 на зъболекар.
Аз избрах специален детски кабинет. Кабинетът е оборудван с телевизори и в чакалнята, и пред самия стол за манипулации, пълно е с играчки. Слагат се специални очила, за да изглеждаш много cool. След манипулациите дават четка и паста за зъби плюс малак наградка по избор от едно сандъче със "съкровища". Моите с нетърпение чакат да отидат на зъболекар и съжаляват много, че е само 2 пъти в годината.
Тъй че правилно си избрала 2 години за първо посещение. Дори и нищо да не му направят, поне ще го повозят на стола детенцето ти.

Общи условия

Активация на акаунт