Няма радост по голяма, от това да бъдеш ЯНУАРСКА мама!

  • 12 878
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 879
 justgerry , малко се поуспокоих. И въпреки всичко , ти в коя седмица беше като го пи? И по колко  и за колко време го пи?
Аз утре ще ходя на лека и ще питам, но...
Аман от притеснения Tired

# 226
  • Мнения: 332
Здравейте, голями преградки на всички  Hug
Уви, рядко успявам да пиша, но с интерес следя всичко, а темите направо растат главоломно, трудно смогвам  Mr. Green

Мами, загубили бебчетата, наистина съжалявам. Стискам ви палци скоро пак да се включите в отчетите за бебче.  Praynig

За новите мами - добре дошли    bouquet и лека бременност!

Аз да се похваля: най - сетне днес бях при Доки, щастие голямо, имам си акробатче в корема   Laughing Регистрираха ме за ЖК, ходя в болница Токуда към ЗК и там е невероятно. Пуснаха ми хиляда изследвания, едно търчане по кабинетите, направо ми източиха кръвчицата, но са супер експресни, утре си чакам резултатите, стискайте палци всичко да е ОК   Praynig
Здравната каса те освобождава от всякакви такси преглед (прословутите 2 лв). Имаш право на 2 ехографа - безплатно. Изследванията, който ми назначиха се поемат от здравната каса - кръв, урина, Rh, цитонамазка и т.н.  (с изключение на хепатит-12лв и феталната морфология - 60лв).

Относно коремчетата, въобразявам си , че малко ми е проличало, ама знам ли...
за гърдите веднага пролича, за МОЕ огромно щастие  Twisted Evil

Не знам как е при вас, но голяма треска ме тресе за пазаренето, само се зазяпвам в бебешките магазини, оглеждам..избирам...мани мани...направо няма търпение да стигнем до този момент, а толкова много време има

Охх, май стана много дълго, заплеснах се  Embarassed Лека нощ и само весели емоции   bouquet

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 10:07 от lusesita

# 227
  • Мнения: 68
I na men mnogo mi se pazari, no za sega samo plaho- plaho poglejdam prez ramo....

# 228
  • Мнения: 2
Здравейте мами.
 Искрено благодаря за подкрепата   bouquet и пожелавам на всички лека и безпроблемна бременност.  Praynig
me4eto много съжалявам, че се е наложило да правиш толкова труден избор, но съм сигурна, че е правилен. Бъди силна мила и нека скоро и двете се запишем отново в отчетни  Hug
Отново благодаря - страхотен отбор сте  Wink Чао от мен за сега  Hug

# 229
СиАтъЛ, не знам точно, но последната менструация ми беше на 27 март, а циститът към 20 април, значи тъкмо се е заформяло нещичко в коремчето. Пих го около седмица, защото не получавам за първи път и все ме е страх да не получа пак.

Моля те, ако доки ти изпише нещо или ти пусне някакви изследвания, да споделиш, за да си ги търся, ако е необходимо.  Crossing Arms

Между другото, тъй като стана въпрос за плуване и море, не ви ли е страх от евентуална инфекция? Аз много искам да ходя на море и да си взема някаква карта да плувам в Пловдив, но много ме е страх.  Thinking

Аз да ви се оплача, от 2 дена нямам никакъв апетит за нищо. Вие имали ли сте такива моменти? Страх ме е да не му се е случило нещо на малкото бебче.  Shocked

 О, между другото, добро утро и лек ден на всички  Heart Eyes

P.S. Относно "гледането да не хванем гъбички" освен витамините и обутите крака в хладно време, е важно да се подмиваме с нещо, което поддържа киселинният характер на влагалището. Аз лично се мия с Лактацид и когато получа течени, зачестявам подмиването колкото се може. Ако съм си по цял ден вкъщи - по 3-4-5 пъти на ден. Доста намалява, а след време, може и да изчезне, но не е гаранция, че са излекувано проклетниците. Нали ги знаете какви са нагли Wink

# 230
  • Мнения: 4 377
Момичета,доволни ли сте от вашето ЖК и оставяте ли се само на неговите съвети или търсите мнение и от частен генеколог?
Вчера помолих моето ЖК да ме види на видеозон,защото в събота заминаваме на екскурзия с кола из Европа за две седмици и исках да съм спокойна,че всичко е наред с бебо,/като чета нещата,които са се случили на някой мами тук се притеснявам мн/,а той отказа,като ми каза;"Е,кво толкова се е променило от предишния път,ще се гледаме,когато се върнеш" SadБремеността ми е нормална,нищо не ме боли,макар че той ми изписа някакви хапове за болка,профилактично,заради пътуването,но дали според вас е правилно да отида и на др лекар.Извинявайте за дългия постинг,ама ми е притеснено.
Май ще трябва да  ходя на двама лекари поотделно.
На всички мами желая лека и безпроблемна бременост,за да могат да се насладят на това прекрасно време-очакването на бебо. Heart Eyes

# 231
  • Варна
  • Мнения: 3 271
Добро утро!

justgerry, инфекции по-скоро могат да се получат в басейн, на море е по-добре  Peace Аз смятам максимално да използвам да ходя. С Мони лятото бях в 7-8 месец и беше страхотно да отпуснеш тумбака в морето  Laughing
sunnybunny, колкото повече четеш и знаеш, толкова повече ще се притесняваш, с най-добри чувства го казвам. Според мен, ако нямаш болки, кървене, тогава всичко се развива добре. Няма нужда от гледане всяка седмица на ехограф, освен ако не е рискова бременност. Но ако ще се чувстваш по-спокойна, ходи на двама лекари  Peace

Лек и хубав ден, момичета!

# 232
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Добро утро, момичета. Започва нов ден, дано да е пълен с приятни емоции за всички  Heart Eyes

sunnybunny мен за първи път ме гледаше моят лекар на видеозон миналата седмица и каза следващата среща да е след 10-ти юли, т.е. малко повече от 4 седмици разлика в прегледите. И при предишната ми бремнност процедирахме с него така. Принципно промените, които настъпват сега в плода не са така видими с помощта на техниката и си мисля, че спокойно може да изчакаш да те гледат след екскурзията. Наслаждавай се на почивката и не допускай черните мисли да те нападат. За жалост първия триместър / до края на 12-та седмица / е доста рисков и спонтанните аборти почти няма начин да се предотвратят. Гадно е , но е факт.
Аз си мисля, че е много важно жената да мисли положително, защото вярвам в силата на човешкото съзнание да отблъсква злото и да привлича доброто. Притеснения винаги ще има - от тук нататък те ще растат, а като живи и здрави децта се родят ще дойдат нови притеснения  Wink Така сме устроени ние жените - все за нещо да се тормозим ...

# 233
  • Мнения: 5 391
Здравейте сладури! Grinning

Днес се събудих с адски болки в кръста Confused, дали е проблем се чудя Rolling Eyes

Относно гъбите, важно е и след тоалет с каква кърпа се бършеш, не трябва да е влажна, хубаво е да е чиста и суха всеки път.

А за пазаруването, хич, ама хич още не съм се замисляла Simple SmileНо съвсем добре разбирам всяка от вас, на която ще й е за първи път, вълнението е неповторимо.
Аз в 8 месец си купих всичко необходимо без леглото и количката.Сега ще чакам да разбера пола и ако пак е момченце няма почти никакви дрехи да купувам, а ще извадя на Пресил и просто ще ги изпера и изгладя.
Всъщност само легло и количка ще купим нови, а и столче от 0-13кг.
Леглото вече го знам какво ще бъде, но количката, понеже се напатих с тия китайски Кенгурута, Бертони и подобни боклуци, та сега ще дам доста повече пари, но поне ще знам че ще ме изкара докато имам нужда.

# 234
  • Мнения: 367
Добро утро и от мен.Да ви кажа и аз се заглеждам по дрешките,ама те са толкова малки и хубавки,но е още рано за покупки,има време за всичко.
Филип@ и аз често имам тези болки в кръста.Много неприятно и затова все гледам да си полегна Blush
Оф и аз искам на море,но след 4.07 тогава завършвам живот и здраве,ама като гледам така май ще имам и  за септември,че нещо много ме мързи Blush,все ми се спи,но дано да ги взема пък Praynig
Най-хубавия ден за всички вас! Hug

# 235
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707

Аз да се похваля: най - сетне днес бях при Доки, щастие голямо, имам си акробатче в корема   Laughing Регистрираха ме за ЖК, ходя в болница Токуда към ЗК и там е невероятно. Пуснаха ми хиляда изследвания, едно търчане по кабинетите, направо ми източиха кръвчицата, но са супер експресни, утре си чакам резултатите, стискайте палци всичко да е ОК   Praynig

И аз съм там на ЖК при Евтимова имам час за 22.06, за да ми пусне изследвания вероятно...
Лек ден!

# 236
  • Мнения: 802
Здравейте Банда ,
Добре дошли на новите мами !  welcome
Много ми е мъчно обаче, че някой момичета вече си загубиха бебетата .

Мече, много съжалявам за това, което ти се случва - мисля, че до някъде те разбирам защото м. Декември  аз се разболях от Варицела заедно с мъжа ми и щах да умра от притеснения докато видя отрицатения тест за бременност . Но ти бъди силна !  newsm17
Имаш една голяма прегръдка от мен ! Дано всичко е наред !

Говорите си за кг. - аз съм толкова слабичка  smile3518 и се надявам да кача поне няколко кг но ... УВиии ... нещо не качвам все още ...
Имам си малко коремче,   preggo но си го виждам само аз и то повече вечер,  сутрин все още липсва ...

Някъде бях чела, че до 12 - та г.с . матката се намирала все още  в малкия таз и сега това издуване било от червата .... а по късно вече се променяло ....  newsm78
В понеделник като бях на ехограф се престарах и изспих 1,5 литра вода тогава корема ми беше огромен ... направо не можех да повярвам как така извендъж стана това , но после вече пак си ми стана нормален .
За пазаруването ... ооооо ..     newsm30Да и аз се заглеждам по магазините с детски дрешки, но малко се страхувам дори да влизам още в тях, защото съм си малко суеверна ...
а така ми се иска да си купя някой неща за бебето .....

Аз рядко пиша ... ама сега май се поооо забравих ....
Лек ден на всички, много усмивки и дано има само хубави новини
.
 smile3521 newsm51 newsm51 newsm51

# 237
  • Мнения: 30
Sunnybunny,аз съм от Пловдив и направо се насочих към частен лекар-д-р Минев,след като чух и прочетох добри отзиви за него.Ходила съм 2 пъти при него и мога да кажа,че съм доволна.Както виждам при него няма проблем да ходиш,ако искаш и всяка седмица на преглед,но съответно си плащаш.Но пък аз лично се чувствам по-спокойна така,защото следим нещата отблизо:)
Иначе още не съм се записала на ЖК.Ти къде ходиш на консултации?
А за апетита-при мен все още липсва,хапвам мъничко и съм свалила около 1 кг,макар че коремчето ми вече се е закръглило Grinning

# 238
  • Мнения: 802
Sunnybunny, според мен лекарят е този , който трябва да те успокои ....
аз лично не бих търпяла такова отношение ..........
в крайна сметка ти си бременната и трябва да си напълно спокойна и сигурна, че всичко е ок .

# 239
dimito, и аз ходих при Минев миналата седмица. Истината е, че не съм се спряла още на лекар, но сигурно ще ходя при него и при Бабаков, който работи с касата, за да може поне което може да минава през нея, а и дори всичко да е наред занапред, ми се иска да имам поне 2 мнения. Иначе сега вторник ще ходя при Минев да види как върви лечението на отлепянето. Дано вече всичко е наред. Да се похваля - не ме боли вече долу, така че съм оптимистично настроена. Нямам търпение да видя малкото бубче как плува отново.

Общи условия

Активация на акаунт