Какви са най-ранните ви детски спомени

  • 1 693
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 550
И аз имам много ранни спомени.Спомням си как се возя в количката със сестра ми,аз отдолу ,а тя е била бебе -отгоре,ако си ги спомняте онези големите колички,а разликата ни е 1год и9мес.

# 16
  • Мнения: 4 406
Помня как седях на прозореца в яслата и чаках мама да дойде да ме вземе, а като я видях, хукнах да се обувам... мама беше купила нова четка за тоалетната и ми позволи да я тътрузя по улицата през целия път до вкъщи  Laughing Laughing

# 17
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
и моите са от 3 годишна - помня как бях в болницата и ме оперираха от херния и колко ме болеше като пишках щото ме бяха изгорили. И как ям само кисело мляко с хляб от едни купички с цветчета, които и до ден днешен ми навяват мили спомени.
Спомням си колко бях несгодна за гледане и сега разбирам моя дечко и му прощавам
Има някакъв спомен от ясла, но може да се кажа, че е по-скоро от разкази...

Иначе спомням си когато ми вадеха сливиците, операционната, докторите и следите по ръката ми - от тестуването за упойката явно... била съм на около 4 г. 

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
От детската градина, при това доста ясен.
Хубав е споменът - спомням си как се къпехме в басейна на детската, как играехме на булки, като воал ни бяха престилките /по мое време бяхме с престилки и шорти/, преметнати през главата, как ни обличаха с народни носии за едно тържество и т.н.

# 19
  • Мнения: 2 891
Помня, че когато бях в яслата - може би на  2 и половина,  паднах и си порязах крака. Тече много кръв. Освен това се биех с Генчо, чиято баба искаше да ни ожени, защото имаше само 2 комплекта с повече цветове флумастри  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 537
На 3 г. ми е първия спомен, когато отидохме с баща ми да видим сестра ми в родилното.Преди това нямам спомени

# 21
  • Мнения: 9 903
2годишна - болна съм, идват да ми бият инжекции вкъщи, а аз се опитвам да се скрия под одеялото върху голямата спалня.
Също там някъде - лято е, а аз сядам без гащи на горещата метална люлка в яслите и ми пари. Що съм била без гащи, сещайте се.
3годишна - зима, много силна снежна виелица- другарката в градината говори, че вали сняг вече трети ден. Мама ме носи на ръце довкъщи, увита в одеяло.
пак там някъде - заклещих си главата между пречките на парапета на терасата и не мога да си я извадя. Много плача, викам. Следващата картина е - гушната на ръце от баща ми, който ми дава да пия лимонада, за да се успокоя.

# 22
  • Мнения: 2 567
Най - ранният ми спомен е гаден. Бях на 3. Със сестра ми се качваме по едни много високи каменни стълби към къщата на прабаба ми, която е в двора на нашата къща. Аз стигам до горе, но се препъвам и падам върху една лейка. Беше от тези металните с острите шипчета. Някой от шиповете е пробол челото ми и кръвта шурти по цялото ми лице. А аз пищя. Майка ми и баба ми излизат и тичат в ужас към мене. Имаме гости с кола и те ме закарват до болницата. Там не става с лепене и ми шият челото без упойка. Аз продължавам да пищя  Sad

# 23
  • Мнения: 8 505
От първите ми два спомена не съм сигурна кой действително е бил първи.Единият-баща ми и негов приятел ме вземат от ясла,помня част от пътя към вкъщи.Вторият-в лекарски кабинет съм и ме карат да пия огромна купа с черна течност (била съм изровила лекарствата на баба си и най-вероятно съм ги помислила за бонбони,черната теност е била активен въглен).
Третият ми спомен е първият ден в детска градина,след това спомените ми са доста.

Общи условия

Активация на акаунт