от чисто любопитство

  • 5 248
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Уф, разказвала съм го преди почти 2 години тук във форума, докато ми беше още прясно в главата, сега вече не си спомням особено.
Беше свързано с алергиите и това, че до 2 години детето не може да развие алергии, може само да има непоносимост към някоя храна, ако е алергично, то е наследствено. Като се захрани рано, си изгражда имунитет и не развива алергия по-нататък. Още доста по-подробно ми обясняваше, но изобщо не помня.
Моля, не се захващайте за отделни думи, защото преразказвам по много бледи спомени ooooh!
За мен тогава беше важно, че ми беше обяснено подробно от педиатър-имунолог, който, макар и от "старата школа", знае и новостите и ходи и в чужбина на разните му лекарски събирания (нали тук винаги се дава за пример САЩ, Европа и останалите първенци по педиатрия), звучеше логично и бях убедена, че постъпвам правилно.

# 16
  • Мнения: 27 524
- игнорирането на информацията- Не е игнориране, водех се по състоянието на детето ми!
недоверие-Към кого, към късното захранване ли?Не бих го нарекла в никакъв случай недоверие.Исках да захраня рано, опитах и детето ми беше значително по-спокойно!
- педиатър от старата и грешна школа-Педиатърката ми е страхотна мацка, нова школа Laughing, родена 71г., специализирала във Франция Simple SmileПожелавам на всички такава педиатърка!Но въпреки това ми даде право на избор, като тя беше за по-ранното захранване!
Де бре, Ушева Crossing Arms
 И второ дете да имам, пак бих захранила рано! Peace

Каланова, много си инатлива и проста. Знае всеки, че си природно бедствие, така че трай  Laughing
По какво състояние на детето се водиш? Или му е време за захранване или не. Това се определя от 4 навършеи месеци нататък, не преди това, каквото и да твърдиш.
От какво се е успокоило детето след ранно захранване?  Thinking Какво му е било преди това?
Педито ти е сбъркано. Няма разумно педи да препоръчва ранно захранване. Просто не виждам на каква база, защо, за какво, на какви основания. Дай доводи, дай статии, дай доказателства, дай ползи. Аз за такива не съм чувала  Rolling Eyes
Каланова, не бързай с ранното захранване, ще сбъркаш  Naughty Недей да доказваш на гърба на едно бебе разни измислици...   Simple Smile

# 17
  • Мнения: 51
Не бързай със захранването...Децата ми бяха на кърма и със сокчетата започнах след 4-ти месец,а с пюретата след 6-тия.
Кръстницата ми живее в Ню Йорк -детето и е беше  само накърма до 1 г.и 6м .по съвет на педиатър.Аз не съм толкова крайна по отношение на захранването,но....Нищо лошо да се поучим и от "чуждия"опит,нали?

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 269

Каланова, много си инатлива и проста.


Възмутена съм от изказването! За мен не е допустимо във форум за взаимопомощ да се разменят такива реплики.

# 19
  • Мнения: 201

Каланова, много си инатлива и проста.


Възмутена съм от изказването! За мен не е допустимо във форум за взаимопомощ да се разменят такива реплики.

Не се възмущавай! Чети между редовете. Реплики се разменят всякакви, а за възмутителните има модератори.
Сори за офф-а.

# 20
  • Мнения: 999
Знаех си че тази тема ще се превърне в "бойно поле". Мислех че тази тема е за да споделим коя какво е правила, а не да се нападаме и плюем. Всяка майка знае кое е най добре за детето си.

# 21
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Дъщеря ми захраних рано понеже така ми бе казано от педиатърката на  консултациите. Незнам, но друга информация освен тази за ранното захранване не бе стигнала до мен. Тогава и нет имах, но .... Нямала съм никакви проблеми покрай захранването и затова продължих според указанията които ми бяха дадени. Със синът ми вече имах много инфо, но пак започнах рано със сокчета понеже той страдаше от почти постоянно запичане и това мъчеше и мен и него. Сокчетата ни оправиха този проблем и със сигурност не ни навредиха. Колкото до останалото захранване направих опит може би между 3 и 4 месец, но не бе приет добре от бебо и неговия стомах и спрях. Общо взето сега не съм се съобразявала с каквито и да било статистики и изследвания за ранно или късно захранване а само и единствено с моята интуиция и най-важното с бебо.

# 22
  • Мнения: 1 455
Сина ми захраних рано от незнание,а и педиатърката така ме инструктира.

# 23
  • Мнения: 7 201
захраних рано,защото нямах интернет,не бях информирана и слушах лекарите.особено с първото дете съм била такава чайка,че...  ooooh! чак се ядосвам,като се сетя...
И аз така,та сега детето ми е пълно с алергии! Crossing Arms

# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз захраних след 6 месец,но майките около мен захраниха рано,за да не"гладували"децата CrazyТрябвало желязо,трябвали витаминчета Tired.Това са момичета,които пишат във форума и имат информация Thinking.
Едно момиченце,с 5 дена по-голямо от Калоян,на 4 месеца вече хапваше почти всички пюрета на Хип.вкл.и месни.Майка й беше много горда от факта SickНа 1 месец беше захранено със сок и т.н.Пълна програма.
Да не говорим колко пъти съм чувала,че мъча детето си,защото му давам само кърма или пък,защо кърмя-АМ било по-полезно от кърмата,имало не знам какви си витамини CrazyА в кърмата нямало нищо Outta Joint
Но пък всеки има право на избор и всяка майка сама преценява как да гледа детето си,все пак Peace

# 25
  • Мнения: 3 376
Понеже и аз съм фенка на късното захранване,досега съм чула какво ли не-детето ми гладувало,ядяло му се,пък аз не съм му давала,витамини нямало откъде да си набавя и все неща в този контекст.Не е лесно,не давам обяснения на никой,но не обичам да ме поучват постоянно какво да правя и как да го правя.За съжаление не можах да го кърмя,а мисля,че по-добър аргумент от кърмата не бих имала,но както и да е.
Засега съм му дала само веднъж/преди 2-3 дни/  картоф на пара,смесен с малко АМ.Сокчета мисля да дам малко по-нататък.
Всеки има право на избор и нека наистина не превръщаме темата в поредната битка на мнения,а просто да споделяме такива.Мисля,че сме достатъчно големи и зрели хора,за да можем сами да преценяваме кое е най-доброто за собственото ни дете. Peace

# 26
  • Мнения: 399
Мисля, че така са решили заради:
- недостатъчна информация
- игнорирането на информацията
- недоверие
- слушане на баби и роднини
- педиатър от старата и грешна школа
- съобразяване с уж общоприетото и с майките от квартала

Не е лесно да се изправиш срещу куп нарoд, който те убеждава, както например мен майка ми, че бъбречетата на бебето не можело 4 или 6 месеца да преработват само мляко, трябвало вода да пие. Витамини трябвало от ябълки и моркови още нa 30-тия ден и какво ли още не. Не е лесно. Както съм казвала - четете, четете, четете. Питайте, преценявайте, мислете! Не е трудно, вие сте майките, вие знаете най-доброто за бебетата. Не бъдете неразумни, не се съобразявайте с "какво ще кажат хората"  Naughty
 

 newsm10
Съгласна съм с Блонди ...отново!
И с много други от мамите!
Аз лично също имах такава чуденка както авторката  Rolling Eyes и рещих да не бързам!

# 27
  • Мнения: 128
Моето педи пък ми изтъкна аргументи в полза на късното захранване (6ти месец). Стабилно седящото без опора дете било най -сигурната индикация на готовност за въвеждане на каквито и да били храни. Логично ми се струва, никой от нас не се храни легнал.
Но по тази логика след някоя друга година същите тези педиатри могат да стигнат до заключение, че прохождането е най- сигурната индикация за готовност. Тогава ние майките захранили след 6ти месец ще попаднем в другата графа, на рано захранилите и ще има много дето ще ни се чудят къде ни е бил ума да захранваме толкова малко бебе ... та в този ред на мисли се чудя дали да не го изчакам да проговори та да си казва как му се отразява въвеждането на всяка една храна.   hahaha

# 28
  • Мнения: 24 467
За първото си дете няма да споменавам, тъй като това беше преди седем и половина години. Не се знае след още толкова какво ще бъде написано по въпроса, с оглед на това, че и днес учените не са категорични по въпроса за истинските причинители на алергиите.
Малкият е на годинка и месец и го захраних след навършени 4 месеца. Исках да изчакам даже още малко- какво толкова ще загуби още два месеца /Фризолакът си беше и си е добър/, но проблемът беше, че повръщаше АМ /не можех да кърмя, но и с кърмата щеше да е така, тъй като имаше проблем с клапата/. Дори самата педиатърка ме съветваше да го захраня късничко, но при този проблем едва изчаках да навърши 4 месеца- от кашата, с която го захраних и пюретата след 5-тия месец не повръщаше, това беше, тъй да се каже, по- твърда храна, която не се "изливаше" навън като млякото. Млякото си го повръщаше поне до 9-10 месеца, макар и все по- рядко и по- малко. Просто постепенно се затвори пустата му и клапа. Ужасно беше през тези първи 4 месеца- всяко хранене траеше поне по час, давах по 30-40 мл., разхождах го 15 минути докато се оригнеше и тогава продължавах със следващите 30-40 мл. до изпиването на пълната доза. Да не споменавам как се храни дете с такъв проблем през нощта, не ми се спомня, но какво друго да му давам, докато е толкова малко?
Та когато захраних с каша и за първи път не повърна просто не можете да си представите какво облекчение изпитах. По същият начин ме облекчи, когато заместих още едно хранене с пюре за обяд.
Та това е при мен- много конкретен и специфичен случай. Слава- богу след решаването на този проблем сега се храним добре и с всичко /без боб и ягоди Laughing/, но вече сме и големички.

# 29
  • Мнения: 3 456
Мисля, че така са решили заради:
- недостатъчна информация
- игнорирането на информацията
- недоверие
- слушане на баби и роднини
- педиатър от старата и грешна школа
- съобразяване с уж общоприетото и с майките от квартала

Не е лесно да се изправиш срещу куп нарoд, който те убеждава, както например мен майка ми, че бъбречетата на бебето не можело 4 или 6 месеца да преработват само мляко, трябвало вода да пие. Витамини трябвало от ябълки и моркови още нa 30-тия ден и какво ли още не. Не е лесно. Както съм казвала - четете, четете, четете. Питайте, преценявайте, мислете! Не е трудно, вие сте майките, вие знаете най-доброто за бебетата. Не бъдете неразумни, не се съобразявайте с "какво ще кажат хората"  Naughty
 
Oцветила съм в червено моите причини... Sick

Общи условия

Активация на акаунт