Отговори
# 15
  • Мнения: 69
На мен ми се случи нещо подобно, само че ме уволниха от работа след един болничен, защото детенцето ми беше болно.А това ми беше вторият болничен, откакто работех във тази фирма...

# 16
  • Мнения: 75
е, тези неща, които чета тук направо са потресавщи! в нашата фирма - санома блясък българия - има поне 5 жени в отпуск по мйчинство. когато отидох на работа там имаше повече. но работодателите ни са доста свестни хора. всяка година за 1ви юни правят подаръци на ецата на служителите, а ние сме над 150 човека.

Alibi76, най-добре да се обадиш в инспекцията по труда. Най-малкото ще ги глобят. Не може да си правят каквото си искат тези нахалници!

Не зная с какво се занимаваш, но сестра ми си търси секретарка. Ако искаш прати ми CV и ще й кажа да ти звънне.

Успех!

# 17
  • Мнения: 901
Трябва да де обадиш в инспекцията по труда. Струва ми се, че напоследък много са затегнали контрола. А и работодателите някак се плашат от тях Аз веднъж ги вметнах в един разговор с моята шефка и много бързо ми се уреди проблемът с осигуровките. Grinning Grinning Grinning

# 18
  • Мнения: 135
На трудов договор съм.  Надявам се поне да ми изплатят отпуските, които ми се полагат.

# 19
  • Мнения: 216
Потърси си правата обезателно, не се бори за работата ами му покажи 4е така не се постъпва. Това им е плюса тук 4е всеки си търси правата и по този на4ин такива като шефа ти не оцеляват... #2gunfire #Cussing out

# 20
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Голяма веселба, намерих си гледачка и като се обадих на шефа ми да се върна на работа той ми каза, че съдружника не ме иска да се връщам. Много мило след 3 години работа в тази фирма. Работих до края на 9-месец. Заместничката ми е свободно момиче без ангажименти. ..

Споко, мила, на мен ми се случи след 7 /седем/ години в една фирма и то почнах още преди да е излязло съдебното решение за регистрация. В същия този разговор шефката ми имаше наглостта да ми се оплаче, че на пазара на труда нямало цитирам "читави хора" за служители. Иначе тя била много доволна от моято работа, ама трябвало да назначи дъщеря си на моето място, че тя не можела да си намери друга работа. Това е - много доволна от мене, ма не ме ще, иначе нямло читави работници. Айде бе!
Намерих си друга работа, и то по-добре платена.

# 21
  • Мнения: 1 230
...
Намерих си друга работа, и то по-добре платена.
Яко  Peace

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 702
Сигурна съм, че и Albi76 ще си намери  Peace
Сега имаш време, официално си в майчинство. Потърси спокойно, можеш да избираш и да направиш нещата да изглеждат така, все едно си имаш работа, просто "тази обява ти се е сторила доста привлекателна". Докато не намериш, нищо не подписвай в сегашната фирма.

# 23
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
ох и аз съм в подобна позиция.като постъпвах на работа шефът ме накара да подпиша молба за доброволно напускане от 01.09.2007 ,ако нямало работа да не се налага да ме съкращава.и понеже вси4ки други новопостъпили подписаха и аз го направих,то иначе нямаше и да ми пусне договор.сега съм бременна и треперя как ще постъпи,дали ще пусне в действие молбата или ще ме остави да си изкарам спокойно майчинството.остават ми още 2 седмици,излизам в болничен за раждане и направо се побъркавам от тази мисъл.един път говорих с него и той мрънкаше,нищо не каза.сега се ужасявам пак от този разговор.
а дали ако се изгаври и ме освободи после мога да си пусна договор другаде и пак да си получавам майчинството 2 години.а работата ми в момента е държавна и никак не ми се иска си губя правата,отпуските за 2 г и всички привилегии,които ми се полагат като майка.

# 24
  • Мнения: 901
...
Намерих си друга работа, и то по-добре платена.
Яко  Peace
Браво на теб, но аз бих поизпотила предния ти работодател, ей така, за спорта.

# 25
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Поздравления за новата работа .
За жалост почти навсякъде е така  Sadотначало искат млади кадри а после им се гледа криво Sick

# 26
  • София
  • Мнения: 3 162
В тази ситуация шефът ти очевидно си проси посещение от инспекцията по труда. А че трябва да си търсиш нова работа, е ясно - ИТ ще ти помогне, но после няма да работиш в нормална среда. Но според мен си струва да си потърсиш правата. Най-малкото за собствено удовлетворение.

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
На трудов договор съм.  Надявам се поне да ми изплатят отпуските, които ми се полагат.
Ама какво значи надявам се?! Момиче, я вземи иди да се консултираш с адвокат, защото по твоя случай  може да се направи МНОГО!

Знаете ли, понякога така ме хваща яд...Честно, на моменти си мисля, че българинът си заслужава отношението от управници, работодатели, полицаи и т.н. Ми така де - имаш си права, може ли да си толкова овчедушен, та вместо да ги знаеш и да си ги търсиш, и да им стъжниш живота, ти да се "надяваш", че някой си  ще благоволи да не ти нарушава даденото право newsm78 Пък ако го наруши...здраве да е Confused Не го разбирам аз това...

# 28
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
ох и аз съм в подобна позиция.като постъпвах на работа шефът ме накара да подпиша молба за доброволно напускане от 01.09.2007 ,ако нямало работа да не се налага да ме съкращава.и понеже вси4ки други новопостъпили подписаха и аз го направих,то иначе нямаше и да ми пусне договор.

 #Crazy
Консултирайте се с адвокат, но мисля, че ако работникът оттегли молбата си за напускане преди датата, от която влиза в сила, тя вече не е валидна. Въпреки това проверете какъв точно трябва да е начинът за оттегляне на молбата, така че това да бъде регистрирано.

# 29
  • Мнения: 211
И аз съм "за " да се свържеш  с инспекцията по труда! Искам да питам нещо : по време на майчинство кой плаща осигуровки и майчински? Питам , защото до сега си мислех , че е държавата /НОИ/ , а тук някой спомена , че го прави работодателя. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт