ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК

  • 204 969
  • 820
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 72
Фен на Бомбата самоделка, благодаря ти за светкавичния отговор! А как и къде мога да получа такава информация, след като когато отидох да си подавам документите за продължение ( януари 2009 година) , ми казаха, че не е получен такъв отговор от НЕЛК, без който не могат да ми приемат новите документи?

пиши до НЕЛК дирекно (издири им адреса) и ги питай за съдбата ти на ТЕЛК-а и опиши входящия номер който си получил

# 121
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Здравейте, къде във Варна се подава молба за телк на дете и след колко време насрочват дата?Нужно ли е някакво направление от личния лекар?
 

# 122
  • Мнения: 3 540
Във Варна имаме две комисии за ТЕЛК,едната е в окръжна,молба се подава в картотека на инвалида ,която се намира след бариерата до поликлиниката в дясно поемаш и в една стара сграда в ляво е картотеката ,вратата е от ПВС.В петък не работят,а другите дни са до 12.30ч.
А другата комисия е в ,,Света Марина"-терапията,но къде точно се подават молбите не зная!
Искаха от личния нещо като статистика на състоянието на пациента ,какво му е и защо се налага явяването на ТЕЛК.

# 123
  • Мнения: 300
Здравейте,искам да попитам  майка ми е пенсионер по болестот 15г. по стечение на обстоятелствата от последният телк на 18.12.2008г.и е спряна пенсията по болест от телк.азбрах че сме можели да обжалваме в 14дневен срок но ние сме го изтэрвали.Какво може да се направи сега?Това е въпросът ми.Благодаря ви предварително!

# 124
  • Мнения: 2 242
meri_zajo, ЕР на ТЕЛК е влязло в сила. Остава валидно до изтичането му (или до възникване на нови обстоятелства според мен). Например ако има промяна в състоянието на майка ти и тя има документ за това, мисля че може да се подаде молба за преосвидетелстване.

# 125
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
meri_zajo пращат писмо, но явно вашето се е загубило, отиваш там където се водите и ще ви кажат къде ви е писмото, за да си вземете копие какви изследвания ви трябват. После пускате молба за нова дата. И няма проблем със задна дата ще ви изплатят пенсията.

За София се ходи на ул Ил. Макреополски

# 126
Zdraveite momi4eta! Imam o6te edin vapros - zadaljitelno li e da vodq sina si pri qvqvaneto ni na TELK, pri uslovie 4e problema pri nego ne e vidim /operirano e debeloto 4ervo/?

# 127
  • Мнения: 300
Много благодаря момичета за бързите отговори ,разбрах напълно за това какво трябва да направя  bouquet

# 128
# 129
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Mitrushanа, мисля че поначало изискват да се води.



donika20 предполагам, че някой знаещ ще се включи.



# 130
  • Мнения: 2 242
donika20, обжалването на ЕР на ТЕЛК става в 14 дневен срок от връчването му. Т.е. от датата, на която си се подписала, че си го получила. Тук във Варна, обжалването става на същото място, където се подават документите за ТЕЛК. Попълва се една бланка (нашата ни я написаха на място) и получаваш входящ номер!!! Пази го понеже с него после можеш да правиш справки какво става с обжалването. Всички документи заедно с молбата се изпращат служебно в НЕЛК, от където трябва да получите писмо кога да се явите пред комисията. Аз лично не чаках да я получа, а се обаждах да питам като мина около месец.
Това е в общи линии.

# 131
  • Мнения: 300
Здравейте,а ако сме пропуснали този период за обжалване какво може да се направи освен да влезем в болница ,тъйкато това ми се струва като добър вариант .....друг е въпросът че трябва да търсим кой да ни вкара...

# 132
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 meri_zajo ти нямаш обжалване, ти имаш подновяване на ТЕЛК. Потърси си писмото, както съм написала по-назад

# 133
  • Мнения: 5 682
Дороти, доколкото разбрах meri_zajo не чака писмо. Те вече са си получили подновения ТЕЛК, който е с по-малко %. Имали са възможност да обжалват, но не са го направили от незнание. Затова сега пита какво може да предприеме при уссловие, че са изпуснали този 14-дневен срок.
Мисля, че предложението майка ви да влезе в болница и да излезе с нова епикриза е най-добро. С тази нова епикриза няма да чакате да ви мине срока на ТЕЛК-а, а ще си подадете нова молба за преосвидетелстване /мотив: нова епикриза с нови данни/  Peace

# 134
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Е значи аз нещо не съм разбрала - нека поясни, но се сещам, че за пенсионерите има някаква прецакване в ТЕЛК от 2-3 години. Да не би да е това.

Общи условия

Активация на акаунт