ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК

  • 204 971
  • 820
  •   1
Отговори
# 90
За обжалване мисля да не обжалвам така или иначе вече всико е минало. така , че блягодаря на всички които се отзовахте и научих много неща, сега поне като отида в социални грижи няма само да гледам и да кимам а ще си знам и правата след като изчетох всичко. На 9.02.09г. ЕР влиза в сила и тогава ще отида.

# 91
  • Мнения: 3 540
Щом е така,опитай се при издаването на социалната отценка да е вписано,че се нуждаете от почти всички добавки за социална интеграция.
В молбата за помоща по чл. 43 напиши собственоръчно в долния свободен край -Моля да ми бъде изплатена сумата със задна дата!

# 92
  • Мнения: 5 682
А за връщането на сумите по чл.43 ,е мисля ,че до 2,5г назад,а не за целия срок от установяването на заболяването.
Връщането на парите е до 3 години назад, т.е. щом датата ви на ЕР е 09.02.2009г., ако обжалвате ще ви бъдат изплатени парите от февруари.2006 г. Peace

# 93
на ЕР пише 21.10.2007г. датата на най-стария  амбулаторен лист който съм представила. В писмото ми бяха писали да предтавя стари АЛ но никой не ми каза , че трябва да е първия с който са открили болестта, а те и я откриха 04.2005г. И аз въобще не се поинтересувах поне да бях влязла в интернет да прочета нещо , като кон с капаци отидох. Но за стари работи не се съжалява каквото толкова. Пък парите не са всичко. Само ме е яд че на ромчетата им плащат всичко пък на нас дето си плащаме данъците като отче наш едва ли не си отишъл да просиш. Каквото толкова.
Благодаря Ви много че се отзовахте на моите питанки.

# 94
ходих днес да питам могат ли да сменят датата на инвалидност при лекарката. Същата лекарка ми каза, че не няма смисъл да я сменя защото така или иначе тя не играе при децата роля. това със задна дата важело само за възрастните които работели и ни изпрати да си ходим.

# 95
  • Мнения: 5 682
Глупости. Явно моето дете се е водило за възрастен на 5 години  Joy

# 96
  • Мнения: 3 540
Тая нещо е много назад със промените.
Иска сигурно да спести от мастилото! Mr. Green

# 97
  • Мнения: 82
Здравейте!
Днес най-после ми връчиха заповедтта за мес. добавки по чл.43 със задна дата.
Интересно,че ЕР от ТЕЛК е от дата 11.12.2008 г.,а на мене ми смятат 36 м. назад от 01.02.2006 до 01.01.2009г. Молбата в соц. съм подала на 15.01.2009 г.Не трябва ли да ми ги изчислят според датата на ЕР или според датата на подаване на молбата? newsm78
Благодаря предварително за съдействието!
Срокът за обжалване е до 14 дни, трябва ли да си търся правата?
 Hug Hug Hug

# 98
  • Мнения: 3 540
На нас ни върнаха от датата на подаване на молбата в социални грижи!

# 99
  • Мнения: 5 682
pepi_r ,НА т.8 Срок на чужда помощ имам само нули
Как само нули  newsm78. Там трябва да пише кога ви изтича ТЕЛК-а  Thinking. За колко време ви е даден - 1,2 .... колко години

# 100
  • Мнения: 82
 т.9 Срок на инвалидността до 01.12.11 г.-за 3 години

# 101
  • Мнения: 5 682
Уф, да бе. Чета пък не обмислям. Ами значи нямате чужда помощ  Rolling Eyes

# 102
  • Мнения: 72
здравейте. Днес бях на ТЕЛК и ми дадоха 82 %, което не ме устройва. Искам да питам каква е процедурата за обжалване. Искам да питам къде се подава молбата? Някаква бланка ли е? и какви са ми шансовете да ми се увеличат процентите?

# 103
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Молбата се подаваше преди поне, предполагам и сега на Иларион Макреополски (ако не са сменили нещо).

Ми там имат телефон и се сещам, освен да се звънне да се попита.  newsm78

# 104
  • Мнения: 521
А някой да има телефон или точното название на учреждението,което е на Иларион М...???
Не ми се търчи до там само за една питанка.
Преди години имаше и огромни опашки.Дали още работят само до обяд?

Общи условия

Активация на акаунт