ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК

  • 205 025
  • 820
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 415
Когато ви насрочат дата за явяване в писмото ще пише какви документи да си носите, но това със сигурност е копие от епикризата, където е упомената диагнозата.
Ами тя искаше да ми задържи епикризата, обаче като видях накъде вървят нещата поисках да си я снимам, за което също се наложи пазарлък - тя твърдеше, че мъжът ми я бил снимал СИГУРНО!

# 706
  • Мнения: 5 683
На личната можете да оставите копие - даже е желателно да има такава в документацията, която имат за всеки свой пациент. Но оригинала трябва да си стои при Вас  Peace

За смяната на лекар съм си редактирала предния пост  Wink

# 707
  • Мнения: 415
Каквото писала, писала, вече го пуснах и си чакам писмото. Обаче не ми се струва много редно педиатърката да си прави свободни съчинения на тема диагнозата.

Благодаря на всички!

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 13:38 от Саманта Упс

# 708
  • софия
  • Мнения: 2 543
Аз отидох при личната, но я нямаше и  сестрата от компютъра изкара нещо като списък с направленията и амб. листове издавани досега на детето.  Нищо не е писано на ръка , този номер  направление си е зададен  автоматично да ги изкарва. Занесох го на Макариополски и си чаках писмото после.

# 709
  • Мнения: 2 510
=

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 18:28 от Снежа63

# 710
  • софия
  • Мнения: 2 543
 Това е цитат от 25. 01 . 2008 година. #Crazy .Напълно възможно за тогава.

# 711
  • Мнения: 2 510
Извинявам се, но нещо стана с компютъра, не съм забелязала, че се е включил на първа страница в темата.
Не мога да  изтрия постта.

# 712
  • София
  • Мнения: 965
Саманта, в никакъв случай не си оставяй оригинала от епикризата при педиатърката. Нека ви напише в писмото много лека степен, това няма никакво значение. Водещи са епикризата и прегледът на детето. При ДЦП винаги се дава процент ТЕЛК 50% и над 50%. Това е сериозен проблем, който изисква рехабилитация на практика през целия живот, дори и да е лека степен. Според мен педиатърката се опасява да не й търсиш отговорност защо 3 години изобщо не ви е насочила към невролог. Иначе можеш да я смениш от януари, като е желателно да се свържеш с новия педиатър през декември.
За съжаление не знам къде се подават жалби срещу личен лекар, обади се в НЗОК и питай.

# 713
  • Мнения: 141
 Благодаря,Pogar , за куража! Имам нужда от подкрепа за поредната битка с бюрократите в държавата ни. Hug
                                  Успешна седмица на всички!

# 714
  • Мнения: 14
Успех и на теб !

# 715
  • Мнения: 415
Ани, пак ти благодаря!  Hug За жалбата - много бях ядосана, обаче реално наистина не знам какво да напиша вътре. Тази просто ще я сменя, намерих една друга, дано ни иска. И сега си чакам писмото.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 1 645
Здравейте! Да попитам , когато се попълва жалбата за процентите на ЕР от ТЕЛК, трябва ли да се пише нещо допълнително или попълвам само стандартната им форма?

# 717
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 701
Да се запиша при вас да следя темата  bouquet
На 29-ти е ТЕЛК-а и съм се приготвила за битка ... Crossing Arms

Последна редакция: сб, 19 ное 2011, 17:02 от Unknown_lady

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 1 645
Да се запиша при вас да следя темата  bouquet
На 29-ти е ТЕЛК-а и съм се приготвила за битка ... Crossing Arms
Стискам палци, дано да не се стига. Аз моята я започчнах. От 71% на 50%, в цяла България децата с това ззаболяване са 75%, само в Бургас не. "Процента падал , защото детето навършвало 16 години" ... какво общо имат годините със заболяването? Нито се е подобрило състоянието и, напротив,  вижда се на  снимките и епикризата, че се влошаваме. И са я писали напълно работоспособна - с импланти по целия гръбначен стълб, с ограничено движение /та все още аз я обувам и с извинение и режа ноктите на краката../ На въпроса ми защо пр. в Габрово дават 75%, дори без операция, отговорът на "компетентната лекарка" беше: "Ами отидете в Габрово да минете ТЕЛК, тук е така", е как да не я оскубеш с кеф такава.... бясна съм...

# 719
  • Мнения: 2 510
Имам чувството, че борбата е да получиш по-малко от 50% при деца до 16 години, а от 16-18 50% защото се получава пенсия ат НОИ.
Ако успееш да минеш през ТЕЛК без проблеми / в повечето случаи датите са по-назад от изтичане на предходния ТЕЛК/ се започва проблеми със социалните при обработка на документите.
Жалко, че въпросът опира само до това как да бъдат намалени парите.

Общи условия

Активация на акаунт