ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК

  • 204 960
  • 820
  •   1
Отговори
# 720
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Да се запиша при вас да следя темата  bouquet
На 29-ти е ТЕЛК-а и съм се приготвила за битка ... Crossing Arms
Стискам палци, дано да не се стига. Аз моята я започчнах. От 71% на 50%, в цяла България децата с това ззаболяване са 75%, само в Бургас не. "Процента падал , защото детето навършвало 16 години" ... какво общо имат годините със заболяването? Нито се е подобрило състоянието и, напротив,  вижда се на  снимките и епикризата, че се влошаваме. И са я писали напълно работоспособна - с импланти по целия гръбначен стълб, с ограничено движение /та все още аз я обувам и с извинение и режа ноктите на краката../ На въпроса ми защо пр. в Габрово дават 75%, дори без операция, отговорът на "компетентната лекарка" беше: "Ами отидете в Габрово да минете ТЕЛК, тук е така", е как да не я оскубеш с кеф такава.... бясна съм...
Цялата им система е много корумпирана, всичко опира до даване на пари под масата, затова са и тези злобни подмятания. Корумпираната шматка много добре знае, че при това положение с гръбнака нещата почти никога не отиват към по-добро за съжаление. Имам подобен проблем с гръбнака, предстои ми такава операция и знам какво е.  Вие защо наистина не опитате да минете на друго място ако може, просто не си струва човек да си хаби нервите с такива злоби.
А след колко време може да се мине отново на друго място ако стане ето така като при вас?
Интересувам се от ТЕЛК за възрастни, което всъщност е като при детския и е все тая ...
Ако ме отрежат, мисля да обжалвам до дупка, защото вече съм озверяла от болка  ... Tired Twisted Evil

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Чакам отговора от НЕЛК и ако пак не са повишили % в рамките на нормалното , ще стигна до по високи инстанции. Нямам представа как стоят нещата да минем  ТЕЛК в друг град, но и това ще разуча. От социалните ми звънят, че заповедите ми за детски и всякакви други помощи са изтекли. Спират ни парите до ... не се знае кога и губя пак не се знае колко... това дете има нужда от почти всекидневна физиотерапия, която си плащам като поп всеки път... За възрастни със сколиоза също дават 75 %, без операция над 50 градуса, а с / за да си стигнал до операция си бил над 50 градуса изкривен/...

# 722
  • Мнения: 2 510
Колко време трябва да е разликата от молбата в социални между два ТЕЛК за да си получиш парите непрекъснато или за месеца който са прекъснати.
Може ли това да стане?

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Колко време трябва да е разликата от молбата в социални между два ТЕЛК за да си получиш парите непрекъснато или за месеца който са прекъснати.
Може ли това да стане?
На 25.10 ни изтече ТЕЛК-а. На 8.11 минахме нов . На 10.11 ни се обадиха от социалните ,че ако до края на месеца си донесем всички документи няма да има прекъсване. Само че с това обжалване , по 8Д ще ни ги изплатят със задна дата, но губим двойните детски докато не излезе някакво крайно решение парите ще потъват някъде в държавата.

# 724
  • Мнения: 2 510
Омръзна ми от тази бюрокрация.
Нашите са спрени. Обясниха ми, че между двете молби / кои две, явно от предходния ТЕЛК и сегашния/ трябва да има по-малко от месец за да се изплатят.
Социалната оценка не ни е готова защото нямали време да я обработят и пуснат на първа комисия.
ТЕЛК е регионален и до дето уточнят в кой град и какво ли още не мина повече от 1 месец между двата.

# 725
  • в пустинята
  • Мнения: 193
момичета,на 7 декемри ще се явявам на телк в пловдив имам болни бъбреци и от 3 години се лекувам в болницата изкалаха ми и жлъчката преди 3 месеца но доктора ми каза че тази операция не влиза имам пионифрити и бъбречно камена болест и високо кръвно доктора каза че няма да взема 50 процента от телк защото сега режат извинявам се че пиша без точки и запетай но клавиатурата ми е развалена искам съвет от вас знам че трябва да обжалвам ако не ми дадат 50 процента знам че трябва да пусна в картотеката на телк молба до нои за преразглеждане но наистита не знам стрували си това чудо

# 726
  • софия
  • Мнения: 2 542
Пробвай - нищо не губиш. Имаш си документи и епикризи , тъй че няма да обикаляш да събираш много неща. Тъй , че действай.  Ако не стане , после ще му мислим за обжалването.. Процедурата е тромава , подготви се да чакаш.

# 727
  • Мнения: 14
Мами, Вие получихте ли си парите ? Нас ни лъжат от миналата седмица!

# 728
  • в пустинята
  • Мнения: 193
 newsm10
Пробвай - нищо не губиш. Имаш си документи и епикризи , тъй че няма да обикаляш да събираш много неща. Тъй , че действай.  Ако не стане , после ще му мислим за обжалването.. Процедурата е тромава , подготви се да чакаш.

# 729
  • Мнения: 1 292
daritt, ТЕЛК на децата ми изтича на 1.12.2011г.Още на 7.10.2011г. подадох документите в картотеката в нашия град,като си мислех,че поне до края на годината ще минем пред комисията,но получихме писмо,за явяване на ТЕЛК чак на 25.01.2012г. първо за астмата във Варна, а после и в нашия град за другото заболяване на децата.Това кога ще стане никой не знае и ако не ни дадат проценти ,както миналия път,ще трябва пак обжалване и отиде цяла година.Ти как успя да минеш толкова бързо,че да нямаш прекъсване на помощите?Колко време преди да изтече ТЕЛК-а подаде документите за новото явяване?Знам, че процедурата във всеки град е различна,но все пак ми е интересно да науча.

# 730
  • Мнения: 2 510
При прекъсване на помощите възстановява ли се някаква сума.
polia, зависи от града и организацията.

# 731
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
daritt, ТЕЛК на децата ми изтича на 1.12.2011г.Още на 7.10.2011г. подадох документите в картотеката в нашия град,като си мислех,че поне до края на годината ще минем пред комисията,но получихме писмо,за явяване на ТЕЛК чак на 25.01.2012г. първо за астмата във Варна, а после и в нашия град за другото заболяване на децата.Това кога ще стане никой не знае и ако не ни дадат проценти ,както миналия път,ще трябва пак обжалване и отиде цяла година.Ти как успя да минеш толкова бързо,че да нямаш прекъсване на помощите?Колко време преди да изтече ТЕЛК-а подаде документите за новото явяване?Знам, че процедурата във всеки град е различна,но все пак ми е интересно да науча.
Аз мислех, че ще минем преди да изтече нашия ТЕЛК, но уви. Сега сигурно 3 месеца ще чакам за решение от НЕЛК, а през това време нищо не получаваме от социалните.

# 732
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз вече минах на Телк-а на 29-ти и вчера си взех решението. Дадоха ми 54% и въпреки, че положението е много зле, няма да обжалвам, че да не стане още по-зле. Изобщо не знам как се определят тези проценти. Сумирали са  всички заболявания и общата сума е около 90%, но после защо са намалили идея си нямам. Бъбречно каменната болест са я записали отпред, че я има, но на гърба на бланката при изчисленията за процентите са я пропуснали.  За хипертонията /хипертонично сърце пише/ са дали 10%. Хипертонията е документирана 3-та степен, от Телк-а са написали втора  Thinking Както и да е, нямам сили да се разправям повече и по-добре да не дърпам дявола за опашката. Основните проценти са дали за гръбначните увреди и сколиозата и за неврологичните проблеми от гръбнака. Протрузиите също са включени, това не го очаквах изобщо, защото по принцип не ги включват, но при мен положението е драстично, та знам ли. Съдя по това, че щом видяха снимката със сколиозата и изведнъж станаха любезни.
На всички, които сега ще се явяват искам да кажа, че там нямат компютри и не носете дискове със снимки и изследвания, защото няма да ви ги зачетат. Също така, за щитовидна жлеза, освен ако не е някоя онкология, никакви проценти не дават, независимо какво е друго. Заедно с мен бяха и няколко млади жени, всичките с онкологични диагнози ...
Ами това е. Сега тръгвам да се занимавам с НОИ и с документация за трудов стаж, предстои превземане на още една бюрократична крепост. Стискайте палци.  
Пожелавам успех на всички и не се предавайте момичета   bouquet

# 733
  • варна
  • Мнения: 1 395
 При нас имаше прекъсване между телковете 3-4 месеца от края на май до средата на септември. Молба си бяхме подали още през март.
 Изплатиха ми след това само основните пари по чл 8, за интеграционните ме размотаваха заради  социалната оценка още един месец, и накрая изтече и октомври докато ми вземат молбата, парите за тях са си изгубени през този прекъснат срок. А на решението от ТЕлк си пише много ясно че забавянето не е по-вина на пациента, а от комисията! Аз настоявах да си напиша на документите ,че искам да ми се изплати прекъсването, но служителките ми казаха, че е безмислено.

# 734
  • Мнения: 2 510
Не е ли редно след като ТЕЛК е продължение да бъде изплатено всичко?
Или това е още един начин за набавяне на пари?
чл 8, бяха % от минималната заплата?

Общи условия

Активация на акаунт