Кайсийки сладки си похапваме, а АВГУСТ бебчо ще си чакаме!

  • 9 820
  • 303
  •   2
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 388
Благодаря ви момичета за подкрепата за Неда!   bouquet
А какво представляват тези антиалергични лепенки и кой ти ги слага на раната. То и аз съм многа алергична към разни неща, особено пък сега по време на бременността съм станала и чувствителна към нови гадости та питам.

# 256
  • Мнения: 107
Gera, каква е тази антиалергична лепенка? За първи път чувам....
 Персия, ами може за стерилна урина да са по-скъпи.. .нали гледат и за резистентност на бактериите...Знам ли вечче...
 Стискам палци за малката Неда!!!!!!!!! Praynig Praynig

# 257
  • Мнения: 25
 Не съм раждала секцио и не съм компетентна но от доктор знам, че при родилите секцио лохиите (демек кървенето след раждане) са доста по-малко. При нормално родилите всичко се изтича от родовите пътища, които са отворени Mr. Green След раждането се проследява и температурата, много е важно за да не се развие някаква инфекция. За 3 дневния си престой в РО-В.Търново си мерихме всеки ден температурата и на визитацията питаха.
Херелина - и ти днес си на ЖК с Маритка.Ще чакаме доклади  Flutter

# 258
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 365
Аз имах ужасно кървене веднага след раждането. Даже на 2-ят час едвам станах с подкрепата на акушерки. Този път съм се подготвила с 2бр. памперс-пелени/аз така им викам, иначе не знам наименованието им/

# 259
  • Мнения: 4 546
да, на ЖК съм довечера, а след малко отивам на 3Д да ми определели точно термина  Confused тоя път поне ще си искам диск  Grinning
мисля, че при секциото изсмукват част от лохиите с нещо като вакуум, защото не могат да тръгнат надолу от само себе си. пък и колкото и да е, сигурно пир нормалното разкъсванията са повече.

# 260
  • Мнения: 25
Аз имах ужасно кървене веднага след раждането. Даже на 2-ят час едвам станах с подкрепата на акушерки. Този път съм се подготвила с 2бр. памперс-пелени/аз така им викам, иначе не знам наименованието им/
И аз като теб, но не веднага след раждането а на 2-3 час. Лошото е, че и мензиса ми след раждането стана почти неконтролируем, но пък аз таман му бях хванала цаката (като съм в мензис пия по 1 таблетка вит.К) и взех та забременях пак... Mr. Green
Леле Гита ама ти след 2 седмици влизаш в 9-я месец бре женооооо

# 261
  • Мнения: 3 595
Аз доколкото съм чела доста хора са алергични към тези обикновените лепенки, които слагат в болниците...и то не само за раждане...Много момичета си купуват антиалергични, защото кожата става направо на мехури...
Вася нямам идея може и така да е при нормално да е повече кръвотечението...иначе и на нас всеки ден ни мереха температурата и ни взимаха през ден кръв за изследване. А цикъла ми след като родих просто стана кошмар  Tired

# 262
  • Мнения: 82
Здравейте мами!Стига сте ме шашкали с тези течове и лигнини и гащи!Нищо не разбирам вече и си мисля че всичко е индивидуално и ще си приготвя квото ми искат от болницата!
Някоя от варненските мами може ли да ми каже магазин във Варна където продават колички Kraft?
И изобщо някой ползвал ли е такава?
Абе къде е Мегита губи се някъде?

# 263
  • Мнения: 998
Антиалергичните лепенки се купуват от аптекта и са бели на цвят, а тези в болницата са си от онези бежово-кафеникавите.

В интерес на истината, понеже реших да ствам около 6 часа след операцията и аз имах много силен кръвоизлив, но следващите дни вече намаля.

# 264
  • Мнения: 564
Аз доколкото съм чела доста хора са алергични към тези обикновените лепенки, които слагат в болниците...и то не само за раждане...Много момичета си купуват антиалергични, защото кожата става направо на мехури...
Вася нямам идея може и така да е при нормално да е повече кръвотечението...иначе и на нас всеки ден ни мереха температурата и ни взимаха през ден кръв за изследване. А цикъла ми след като родих просто стана кошмар  Tired

Иви, какво имаш предвид, като казваш, че цикъла ти е станал кошмар  newsm78...Нередовен или..Наистина много страшно звучи това раждане Sad...кървене, разкъсвания, мехури по кожата  Confused Confused Confused
Но щом пък са се решили толкова мами и за второ, та и трето..явно се забравя, ама наистина отстрани звучи много зловещо  Confused

# 265
  • Мнения: 3 595
Мда и мен горе-долу тогава ми казаха да се изправя  Thinking

Беличка не е точно така...кървенето са си просто лохии, които си се изтичат...мен нито ме е боляло, нито са били обилни...но даже и да са обилни мисля, че не боли. За разкъсвания, ако е нормално може и да има, може и да няма, а мехури, ако си вземеш антиалергични лепенки няма да имаш проблем има и антиалергични за абокат. А за моя цикъл стана много по-обилен и болезнен, открих хомеопатия която ми помагаше...

# 266
  • Мнения: 564
При мен момичета ситуацията е малко сложна, плацентата ми е на границата на нормалното и ненормалното ( ако мога да се изразя така ) т.е бих могла да раждам и нормално и секцио...Доки ми каза ИЗБИРАЙ, не искала да ми се бърка, защото имало възможност и да стане големичък кръвоизлив, заради ниската плацента или пък всичко да мине като по вода..Мен така или иначе ме е яко страх от нормалното раждане и дори тайничко се радвам, че мога да родя секцио, от др страна, казват, че нормалното раждане е по-за предпочитане..и сега съм в голяма чуденка..т.е Боря се със страховете си..Вие какво ще ме посъветвате?

# 267
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Здравейте момичета  Hug
Loni, стискам много силно палци за малката Неда.  Praynig Много е важно, че е борбена. Вярвам, че ще се оправи мъничето и след някой и друг месец ще си е вече у дома при мама и тати.  Praynig
За лигнина - както вече Гита ви е казала, наистина се изтрайва. Аз не спирах да ходя насам-натам още първия ден. Тогава си бях без гащи, защото действително е добре раната да диша и се проветрява.
За кървенето - строго индивидуално е, но при нормално раждане  по принцип си кърви доста. Повече отколкото при цикъл. Като станеш след втория час от леглото и кръвта буквално потича като рекичка по краката и чехлите ти. Та се налага санитарките да идват честичко, за да забърсват пода. Това обаче трае около половин ден. После се нормализира. В Шейново специално всеки ден даваха едни специални парцалени подложки, които се подлагат под дупето. Сменят се всеки ден, така както се сменя и нощницата.
За обличането на бебетата - в Шейново ги обличат в много сладки гащеризончета. Сменят ги всеки ден. Определено са доста чисти. Доколкото знам ги стерилизират след всяко обличане, така че няма опасност от зарази или инфекции.
Пак за бебетата и коликите - сега си спомних нещо, което е добре да се направи. Но трябва да подсетите личния лекар на детето, тъй като той го прави. Става дума за лепенките за пъпче. Поставят се още щом започнат коликите. Така се предотвратява появата на пъпна херния, което е много важно. Самите лепенки се наричат точно така - лепенки за бебешо пъпче, и се продават в аптеките. Но ги слага лекар, тъй като поставянето е по-специфично - трябва да се притисне леко пъпчето по особен начин. Доколкото си спомням се сменяха на 2 или 3 седмици. И така, докато свършат коликите. Освен всичко друго, лепенките оформят красив пъп - нещо много важно за госпожиците.  Grinning Но се слагат чак като падне остатъка от пъпната връв и пъпчето заздравее. Повечето педиатри малко се ослушват, така че трябва да бъдат подсетени за тази процедура.
Франи, Иви - изглеждате чудесно на снимките. За малката хубавица пък нямам думи.  Peace

# 268
  • Мнения: 25
Иви, какво имаш предвид, като казваш, че цикъла ти е станал кошмар  newsm78...Нередовен или..Наистина много страшно звучи това раждане Sad...кървене, разкъсвания, мехури по кожата  Confused Confused Confused
Но щом пък са се решили толкова мами и за второ, та и трето..явно се забравя, ама наистина отстрани звучи много зловещо  Confused
Хич не е зловещо. А лохиите - не болят, това е абсурдно. То си е кървене като мензис но по-обилно, все пак 9 месеца нямаш мензис  Partyи после трябва да ти се върне тъпкано  Mr. Greenнали така???? #2gunfire #2gunfire
Иви - сподели за хомеопатията
Беличка - ако имаш предвид ниско прикрепена плацента, по-добре е секцио.Вярно, че нормално раждане е за предпочитане ама в някои случаи по-добре така. Нали не е плацента-превиа?

# 269
  • Мнения: 3 595
Малката като и пробиваше първия зъб или един от първите не помня вече не и помагаше нищо...беше с 39,8 и милото с нищо не можехме да му свалим температурата...Тогава звъннах на една позната, която се занимава с хомеопатия и тя ми каза да и дам Пулсатила и да взема и аз, за да приема с кърмата. Същия ден ми беше дошъл цикъла и аз общо взето се превивах както обикновено от болки...След 15-20 мин Елито нямаше Т, а мен не ме болеше  Shocked Следващите месеци болеше значително по-малко, а като си вземех минаваше и така.... Късмет малко  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт