Coger el toro por los cuernos или просто España

  • 20 457
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 051
Ето аз без проблем записах дъщеря си в желаната от мен детска градина,която в нашия град е с реноме на елитно образователно заведение,за което броя на желаещите родители да запишат своите деца е много голям и всяка година се увеличава.
newsm78
 Thinking
???

# 226
  • Мнения: 3 098
Ето аз без проблем записах дъщеря си в желаната от мен детска градина,която в нашия град е с реноме на елитно образователно заведение,за което броя на желаещите родители да запишат своите деца е много голям и всяка година се увеличава.
newsm78
 Thinking
???
Със сигурност иска да каже,4е не е невъзможно да се запише детето на хубаво място,въпреки наплива.

# 227
  • Мнения: 509
Кое ти е толкова чудно,Ведра?

# 228
  • Мнения: 2 051
Кое ти е толкова чудно,Ведра?

Много хора - малко места, нали така.
За теб това не е проблем - също така.
Продължавам да се чудя, няма начин, защото нещата не се казват направо.

# 229
  • Мнения: 509
Май е безсмислено да ти обяснявам,но все пак...Особено и след като Марица ти е обяснила и щом пак не си разбрала,но да ти кажа-в България не е НЕвъзможно детето ти да бъде записано в общинска детска градина.По-ясно да опитам ли?

# 230
  • Мнения: 2 051
Май е безсмислено да ти обяснявам,но все пак...Особено и след като Марица ти е обяснила и щом пак не си разбрала,но да ти кажа-в България не е НЕвъзможно детето ти да бъде записано в общинска детска градина.По-ясно да опитам ли?

Марица си обясни директно, че познава директорки. Ти го увърташ - смислено, безсмислено.....
Става дума за записване извън всякакви списъци и класирания. Нарича се записване с връзки.
Няма общо с регламента, за който аз говоря, че е нужен.

Ако имаш да кажеш нещо съществено и по-ясно, опитай.

# 231
  • Мнения: 509
Аз говоря само съществени неща за разлика от теб.И ако имам да казвам нещо го казвам директно.Ти как разбра за това записване с връзки,били ми казала?И как имаш наглостта да го твърдиш без изобщо да си сигурна.Ако те интересува дали познавам директори и учители-да много.И ако ми се наложи да използвам тези си познанства бих го направила-да.Това ли искаше да знаеш.Е,разбра го.Но за детето ми не ми се е налагало все още.Сега стана ли ти по-ясно?Предполагам не.Аз си казах още в началото,че е безсмислено,но...

# 232
  • Мнения: 3 098
Явно във Варна положението е крити4но,незнам защо,ще питам братов4едка ми,която живее там.
Има и друго,познаваш,не познаваш,все ще се уредиш.
Моята среда е такава,такива хора познавам.Естествено е като видят името на детето.
По едно време в България настъпи масово закриване на градини и у4илища.Сега раждаемоста се повиши много и запо4наха да изпитват затруднения с детските градини.
Оба4е с уилищата не е така.Даже имат малко у4еници.
По мое време колко много у4еници в клас бяхме. PartyИ никой не са връщали.
За 4астните у4илища,там ве4е борбата е жестока.За държавните няма проблем,нямало е незаписано на у4илище дете.
Като и полу4аваш цялата информация за този процес.
Нещо,което не мога да кажа за Валенсия,тъй като тук сама съм издирвала във вестника формулярите,сама си правих фотокопия(в у4илището нямали тази възможност),въобще целия процес беше забулен в тайнственост. LaughingАко не знаеш езика и не можеш да търсиш информация,100% оставаш вън от палатката.
То дъщеря ми не 4е е вътре,въпреки усилията на майка си,но тя е бяла и следователно нежелана.

# 233
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
За записването няма да се обаждам много, тъй като личен опит нямам. Но сестра ми подаваше документи и на двете си деца поне 6 месеца по-рано, въпреки, че чак толкова желаещи нямаше. Явно не достигаха десетина места, и около тях се върти цялата история.
Бързото записване става с връзки в повечето случаи. Но пък в България рядко има хубави неща, които стават без връзки. И са по-скоро изключение от правилото, по мои наблюдения.

Качих малко снимки, дано ви харесат, ние останахме много доволни и от обстановката, и от времето, и от храната Laughing
Страсбург

# 234
  • Мнения: 3 098
И ако ми се наложи да използвам тези си познанства бих го направила-да.
Да ти кажа и тук шуробаджанащината си е на по4ит. WinkМного е лъжовно мисленето,4е няма такова нещо.
За да запиша детето си при много известен и уважаван педиатър тази година,използвах връзките на комшийката си.Тя дойде с мен и ме остави да говоря с администрацията,като само слушаше.Е,на мен ми отказаха,имал много пациенти,нямало възможност.Тогава се намеси тя.След това,о 4удо! LaughingПоискаха т.санитария и веднаха смениха етикета с новия й лекар.
Аз с нея много си говоря за такива работи и тя си е казвала жената,4е без познати не би могла да уреди мъжа си на хубава работа,дъщеря си в едно от най_добрите у4илища,нито пък развода на другата й дъщеря би минал токова в нейна полза.

# 235
  • Мнения: 3 098
За записването няма да се обаждам много, тъй като личен опит нямам. Но сестра ми подаваше документи и на двете си деца поне 6 месеца по-рано, въпреки, че чак толкова желаещи нямаше. Явно не достигаха десетина места, и около тях се върти цялата история.
Бързото записване става с връзки в повечето случаи. Но пък в България рядко има хубави неща, които стават без връзки. И са по-скоро изключение от правилото, по мои наблюдения.

Качих малко снимки, дано ви харесат, ние останахме много доволни и от обстановката, и от времето, и от храната Laughing
Страсбург

Wow...прекрасни снимки... HugКрасиво,много красиво. Party
Вес и аз питах дали може по_рано,казаха ми 4е не.Това в едно консертадо,още докато беше на 2 години.Същата година на тръгване в у4илище се записвали в определения срок.Но може и да са ме излъгали,знам ли? Wink

Как е времето при вас?Днес тук е особено горещо,духа страшно топъл вятър.

# 236
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
При нас се изсипа поредния порой ooooh!, на 3 пъти и то Laughing, сега съседския заек стои под дъжда в градината и спокойно пасе трева  Laughing
А утре какъв ден ме чака.... Tired Обикаляне по администрации, ох, не ми се мисли. Налага се винаги да държа исп.паспорт на мъжа ми отгоре. По някаква странна причина, тук не че не знаят нищо за Бъглария, но определено я игнорират Shocked. Не писаха нищо за нас за Евровизията, нищо за победата на Максим и Албена, нищо за националите по волейбол...  newsm78 Пълно информационно затъмнение. Идея си нямам защо.  Thinking

Марица, ти къде си питала дали може по-рано? В Испания или България, че съвсем се обърках с тези сравнения  Joy За случая на сестра ми става въпрос за България.

# 237
  • Мнения: 509
Вес,снимките са чудесни наистина.Много е красиво!

# 238
  • Мнения: 3 098


Марица, ти къде си питала дали може по-рано? В Испания или България, че съвсем се обърках с тези сравнения  Joy За случая на сестра ми става въпрос за България.
Тук в Испания.
За България е рано всякакво записване,тъй като там запо4ват с преду4илищна на 6 годишна възраст,а дотогава има време.
Блазе ти за дъжда... HugПредставям си свеж въздух,мирис на зеленина... Party

# 239
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Хей, момичета, темата избягала на 2 страница в края, я се стегнете  Mr. Green

Като начало, една лека закусчица: 



Лек ден ви желая!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт