България и държавата в която сте?!

  • 6 935
  • 143
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 299
В Дания като кажа, че съм от Бг и се почва: морето, плажовете, вкусна и евтина храна, виното, планините (те нямат нито една, ние 37)... Но това сега...преди 3 години са ми задавали въпрос от типа: кога е основана Българската държава? Аз: 681, а те ме поправят: искаш да кажеш 1681  #Cussing out
В Швеция, като ме попитат от къде съм и аз кажа България следва една идилия от типа: ах, морето, слънцето, плажовете, Слънчев бряг. Чак ми писна вече. В една пицария в Стокхолм един като ми се лепна да ми обяснява как 6 седмици седял в Бг, колко му харесало, каква природа, какво море, как и това лято отивал пак там. И накрая ми заяви : всеки себеуважаващ се скандинавец е бил на море в България  Tired Ах, да. И колко красиви били българките. като попитах: защо, той каза - не са руси!!!
Най ме дразни, че всички ни казват, че пишем на руската азбука  #2gunfire Що лекции съм изнесла на тая тема. Знаят още, че от скоро сме в ЕС и че сме били дълго комунистическа д-ва. Аз обаче като им разказвам как е било по времето на комунизма хората не вярват, като им обяснявам за бананите само по Коледа, че си чакал кола по 10-12 години, за празните магазини и т.н и т.н. а те не могат да повярват. Нищо не знаят те за комунизма...Но им е много интересно като има разказвам. Едно приятелско семейство датчани дойдоха миналата зима на Боровец и онемаяха(преди това бяха идвали 94). Много ме питат напоследък за виното и къде да идат на дегостация в БГ.
А един испанец ми каза - добре си ти в София, имаш си и планина и море (от мен разбра, че столицата ни е София: аааа, като испанската кралица  Crazy)

Между другото - в Дания имат 2 (поне аз сега се сещам за два) как да ги нареча...хор ли що ли, групи...момичета - пеят български народни песни. Много се стараят, и мисля добре се справят.

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 14:15 от Ланфеар

# 16
  • Мнения: 1 299
Тези, които са били някога, говорят с много любов. Останалите: изнасям им една географска лекция. По-добре би било България да отпусне малко пари и завърти реклама по телевизията с изгледи от страната

По датските телевизии от скоро има реклами за Бг и според мен там през последната една година интереса към Бг много се е увеличил. Вече никой не ме пита имаме ли топла вода и в Европа ли сме. Даже зачестиха чартърите до Варна и Бургас. Има интерес и към закупуване на къщи в БГ, но тези с които аз съм говорила предпочитат някъде по планините.

# 17
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
По датските телевизии от скоро има реклами за Бг и според мен там през последната една година интереса към Бг много се е увеличил. Вече никой не ме пита имаме ли топла вода и в Европа ли сме. Даже зачестиха чартърите до Варна и Бургас. Има интерес и към закупуване на къщи в БГ, но тези с които аз съм говорила предпочитат някъде по планините.

Това, защото всеки уважаващ себе си скандинавец трябва да е ходил на море там.  Wink
Тук не е толкова популярно морето ни, въпреки че има екскурзии. На холандците им трябва друг вид реклама.

# 18
  • Мнения: 1 299
По датските телевизии от скоро има реклами за Бг и според мен там през последната една година интереса към Бг много се е увеличил. Вече никой не ме пита имаме ли топла вода и в Европа ли сме. Даже зачестиха чартърите до Варна и Бургас. Има интерес и към закупуване на къщи в БГ, но тези с които аз съм говорила предпочитат някъде по планините.

Това, защото всеки уважаващ себе си скандинавец трябва да е ходил на море там.  Wink
Тук не е толкова популярно морето ни, въпреки че има екскурзии. На холандците им трябва друг вид реклама.

По CNN от скоро въртят ена реклама за Бг - не само за морето, аз мисля, че у нас селския туризъм е далеч по-добър вариянт. някъде из нета може да се намери филмчето, ама нещо моя интернет днес е мъчен. За съжаление още сме бедна държава, за да си позволим повече реклана, но все пак похвално и за това филмче по CNN. Peace

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... и ми е смешно и ми се ревеееее... май повече е второто  Cry

Пишели сме били на руска азбука...  ooooh!

Не си ценим и разпространяваме историята... жалко. Има какво да научи светът за нас.

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За азбуката: в началото се ядосвах, но сега съм на мнение, че е по-добре като начало да знаят, че пишем на кирилица: можеха и това да не знаят. След като ми кажат: "като руската" и аз давам обяснение.

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
За азбуката: в началото се ядосвах, но сега съм на мнение, че е по-добре като начало да знаят, че пишем на кирилица: можеха и това да не знаят. След като ми кажат: "като руската" и аз давам обяснение.
И аз така  Mr. Green Капка по капка вир става  Peace

# 22
# 23
  • Мнения: 907
... и ми е смешно и ми се ревеееее... май повече е второто  Cry

Пишели сме били на руска азбука...  ooooh!

В една служба ме попитаха веднъж дали паспортът ми е издаден от руското посолство.  #2gunfire

За съжаление още сме бедна държава, за да си позволим повече реклана, но все пак похвално и за това филмче по CNN. Peace

Не е въпрос на пари, а на акъл. Не е кой знае колко скъпо, а се изплаща - в това няма съмнение стига рекламата да е направена професионално.



# 24
  • Мнения: 4 700
Тоzи клип съм го виждала и по някоя немска телевиzия, ама не zнам по коя.  newsm78

Иначе откакто БГ е в ЕС много я рекламират като добро място zа почивка. А и чувам, че много фирми искат да инвестират там.

# 25
  • Мнения: 907

Мерси, напълни ми душата. Ето че може да се направи реклама, но аз не съм я виждала в действие тук.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И още бг клипове...

1. http://www.vbox7.com/play:b59a4301

2. http://www.vbox7.com/play:b59a4301

3. http://www.vbox7.com/play:bd9174e8

4. http://www.vbox7.com/play:36867769

5. http://www.vbox7.com/play:1e4e945b

6. http://www.vbox7.com/play:5b37ddf8

и още и още и още...

Мили хора, при 1-ва възможност, пускайте тези клипове на местните. Да видят, че не сме плебеи с руски произход  ooooh!

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нещо много специално  Heart Eyes, за всички Вас, българи по знайни и незнайни кътчета на света...

http://www.vbox7.com/play:c525f636

 Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 1 417
На о-в Бали, още първия ден, като казах България, те казаха А, Стоичков, след това казваха А, Хунгария
На о-в Палау, Микронезия знаеха за българското сирене, но жената която знаше се оказа че е от Израел и готварството и е хоби
На повечето далечни дестинации на които съм била, въобще си нямат и на идея къде е това и никога не са чували и аз вече казвам, че съм от Европа Confused
Един японец обаче ни изненада, като каза А, Стефка Костадинова, даже я познавал лично Wink
По този повод аз съм намислила да популяризирам България, тъй като пътуваме много, като намеря някаква книга за България на английски и да я оставям на всяко место където ходя /обикновенно на рецепциите има някаква литература за четене и съм виждала книги на какви ли не езици, само не и на бг./

# 29
  • Мнения: 2 907
Шани, мъжът ми е германец и влюбен в България! Вече на ваканция дефакто се ходи само в Бг., цяла година ми се говори за България и за уникалната авантюра. Ако го питаш моя човек ще ти каже, че тези реклами са нещо лошо, че с инвазията на туристите ще умре " девственото" в страната ни Laughing

А във Франция България е известна с киселото си мляко, чадърът-пищов ( много странно, но истина - няколко хора са ми казвали въртейки очи : "аха, българските чадъри, а!"), леките жени ( или жени готови на всичко за да дойдат "на запад" ).

Общи условия

Активация на акаунт