За захранването и алергиите

  • 2 029
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 199
Майчета, имайте предвид че алергиите не е задължително да се появят в ранна детска възраст. Факторите, предразполагащи към алергия се натрупват и при някои тези алергии могат да се появят по-късно. Мъжът ми е получил алергията си на 11 години, аз на 6, като и двамата нямаме наследствена обремененост. Естествено че причината не е само ранното захранване което са ни прилагали, а е имало и много други, ама така факторите са се наслагвали един след друг, докато се получи така че деца на здрави родители получават хронично заболяване. Така че аз си мисля че откъдето мога да им спестя на децата рисковите фактори, си струва да го правя. Хората като са казали че ранното захранване алергизира, това е въз основа на статистика, с много по-голяма представителна извадка от тази която може да се получи от този форум

# 46
  • Мнения: 5 391
Захраних след 5ти месец, няма алергии, няма фамилна обремененост

# 47
  • София
  • Мнения: 6 011
Захраних на 4 месеца.Няма алергия,има фамилна обремененост.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 423
Захраних преди 5ти месец, няма алергии, няма фамилна обремененост  Peace

# 49
  • Мнения: 7 201
Трета опция.Да ме пита човек къде ми е бил акъла.Алергий към много храни и лекарства,но уж ги израстна.
Същия случай!Няма фам.обремененост.

# 50
  • Мнения: 314
След 5- тия няма алергии и фамилна обременненост

# 51
  • Мнения: 5 401
Захраних при навършени 7 месеца заради съмнения за АБКМ когато беше на 3 месеца. Вече съм въвела всички храни и не е имало реакция към тях. Аз имам алергия към прах и перилни прерати.

# 52
  • Мнения: 4 111
Захраних след петия месец, няма алергии, няма фамилна обремененост.

# 53
  • София
  • Мнения: 5 079
Захраних на 6м, нямаме проблеми, фамилна обремененост или някаква хран. алергия досега. Praynig

# 54
  • Мнения: 689
Захраних преди 5ти месец, няма алергии, няма фамилна обремененост

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Захраних на 4 месеца, има алергия, има фамилна обремененост. Не знам в случая до колко захранването има връзка с тази и алергия. Става въпрос за контактна алергия, която прави към нещо в пясъчниците по детските площадки.

# 56
  • Мнения: 101
Захраних след 5-ти месец, има алергии, има фамилна обремененост.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 271
Преди 5 месец, няма алергиии или фамилна обремененост.

# 58
  • Мнения: 1 420
Захраних, когато бебка беше почти на 5 месеца. Засега го даваме бавно със захранването и не са се проявили алергии. Нямаме хора в семейството с алергии.

# 59
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Захраних на 4 1/2 месеца.
Гласувах, че има алергия и фамилна обремененост.
Алергия и до сега не знам от какво получи. Точно тогава беше само на кърма и АМ, но получи остра ортикария - червени петна и подутини със сърбеж по цялото тяло, които минаха бързо с капки.
Повече, слава Богу не е имал.
Мъжа ми има наследствена алергия към орехи, пчели, комари. Като малък дори  е имал алергия към прах, но я е израстнал.

Общи условия

Активация на акаунт