Въпрос за новородено???

  • 1 318
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
Аз мажех вечер след къпане със зехтин, преварен на водна баня. Само че внимавай, бебето става много хлъзгаво, първия път едва не ми избяга от ръцете.

# 16
  • Мнения: 6 029
и моя син се обели. като гущер. цялата кожа смени, даже и тая на клепачите. нормално е. и аз мажа със зехтин, преварен на водна баня.

# 17
  • Мнения: 5 362
Нормално е.При почти всички бебенца е така.На нас ни се лющеха ръчичките и по лицето.Минава си само.
Мазала съм с преварен зехтин след всяко къпане.

# 18
  • Мнения: 617
да, нормално е! приспособява се към новата си среда кожата на детето  Laughing



Peace

# 19
  • Мнения: 175
Абсолютно си е нормално!! Марти се роди със секцио и пак се обели целия. Мажем се с преварен зехтин след къпане вечер и с бебешко олио на Бюбхен сутрин Минава за около 2 седмици  Peace

# 20
  • Мнения: 3 069
Не съм имала подобен проблем с Вики, но от отчетната ни тема, мами използваха съвременна козметика /обикновено овлажняващо мляко/ и бяха доеолни.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 409
Изобщо не се тревожи, мила.
Разбира се се случва на много дечица- мажи бебинка след баня и постепенно ще се изчисти кожата.

# 22
  • Мнения: 689
Нормално е. И Криси беше така. Освен след баня, го мажех още 1-2 пъти през деня с бебешко олио Бюбхен и за няколко седмици се оправи.

# 23
  • Мнения: 1 673
Момичета,

а как се преварява зехтина? И някаква определена марка зехтин или какъвто и да е?

 Blush

# 24
  • Мнения: 1 733
Нормално е. Аз не съм преносвала, но малкият си се обели целият. Мазах с лосион за тяло на Бюбхен.

# 25
  • Мнения: 11 007
Нормално е. Рая се роди 9 дена преди термина, но пак се белеше по ръцете, краката и раменете. Мазах я с олиото на Бюбхен и тоалетното мляко на Чико - за 2 седмици се оправи.

За зехтина - преварява се на водна баня, знам за 10 минути. Марката няма значение.

# 26
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Аз знам че 15 мин. се преварява  зехтина.Препоръчва се да е зехтин екстра върджин(мисля че се
води студена обработка) има такъв на Минерва(гръцки е).

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Смятам и аз че е нормално,защото и ние се белехме в начало,но като попитах на мен ми беше отговорено,че защото е преносено и за това се и лющи бебето.

  И при нашата принцеса положението е такова.Роди се така и се белеше доста време след това,но тя и до ден днешен е с много суха и проблемна кожа. Sad

Общи условия

Активация на акаунт