"Дневникът 18" - махаме килцата теЖки, за да турим къси дрешки

  • 18 890
  • 701
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 897
По принцип сол се избягва, защото задържа вода в организма и той не може да се пречисти хубаво. Но ако пиеш наистина много вода може да си позволяваш соленко (не става дума за брутално солено), защото то се изхвърля с многото вода и не се задържа. Пийвай си по 3-4 литра вода и ще можеш да си позволиш малко сол.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе, аз, като ям/сериозно/, тогава мога да погълна 3 литра вода.Ама, като огранича храната, направо не ми се пие изобщо.Насилвам се, ама я докарам литър-литър и половина, я - не.

Иначе, в тази диета има и шунка, тя си е соленичка, не е съвсем безсолно.Но, я си представи тая гадост - варен кафяв ориз без сол и мазнина.То по-добре да не го ям изобщо.

# 62
  • Мнения: 1 254
Клонка, ако беше само варен ориз-вярно не е вкусно, но с другите неща е приятно, наистина Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 2 840
Да, бе, има и разни други нещица.Освен това киселото мляко с някакъв плод си е доста вкусничко.Ако беше ягода - супер, ама и ябълката ще я преживея.Виж, бананът ми изглежда нелогичен, но явно си има своя смисъл, доста е хранителен, ама като са рекли банан - О.К.
Впрочем, има ли банани по магазините?Аз понеже не си купувам, не съм се заглеждала, но мъжът ми похапва от тях, а наскоро не съм виждала такова чудо в хладилника....
Иначе - заменям си банана и ябълката с ягоди и съм супер щастлива Laughing

# 64
  • Мнения: 2 897
Aз МРАЗЯ да пия вода. НИКОГА не съм жадна. 20 години вече не обичам, не мога и не изпитвам нужда да пия вода.

Но се насилвам, по 2 литра си ги пия вече всеки ден. Приемам го като абсолютна необходимост и го чу Пък ивствам като прегрешение, все едно съм яла сладко, ако не пия вода. За мен няма друг начин.

Важното е да не пиеш по много наведнъж. Ако пиеш по 250 мл (1 чаша) за 1 час - ето ти 2.5 л за 1 10 часов ден без да се насилваш твърде. Само навик трябва да си създадеш.

Водата много помага за слабеенето. Чела съм постинги на девойки, които само водата ги е спасила от застой в свалянето. Това ме крепи  Wink! Пък и така мога малко сол да си позволя  Laughing!

Успех!

# 65
  • Мнения: 1 254
Ок  Peace значи почваме. Ако има и други желаещи, моля да се присъединят  Hug
банани има Simple Smile следобяд ще отскоча да си напазаря диня , пъпеши и банани Simple Smile

между другото (ако имаш време и желание за спорт):
ден 1 се съчетава с упражнения за корема,
ден-2 за ханша, ден 3 за краката и четвъртия трябва да проверя, забравила съм с какво беше

# 66
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Здравейте сладурки  Hug  Цяла сутрин не мога да смогна да ви изчета. Аз тези дни не бях много диетична. В събота бяхме на сватба и си хапнах от всичко, даже си изядох и цялото парче торта  Embarassed  Ама пък доста хора изиграх и след това като се прибрахме поработих и за вътрешната страна на бедрата  Joy Рузултата е +1 кг., ама ще го смъкна. Днес мисля на обяд да хапна салатка, а довечера скумрия на скара   Peace
И на мен много ми хареса на Ангелина менюто, ще взема да го пробвам Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 2 840
Деничката, аз доскоро мислех, че трябва да ограничавам водата, за да слабея.Скромният ми опит ми подсказваше, че след обилно похапване и як водопой, така безумно се издувах, че направо не ми се обяснява.Но после, благодарение на някакъв постинг именно тук, разбрах, че погълнатата сол, която задържа вода, така или иначе трябва да се свърже с водата и да се изхвърли.Т.е - независимо дали ще си огранича водата, няма да разкарам солта, просто ще стане по-бавно - тя все ше си стои и ще си чака течностите, докато се махне.
Освен това, някъде, в някакво списание бях чела някаква китайска система, в която изрично се казваше, че течностите трябва много да се ограничат.Организмът имал някакъв капацитет/бъбреците по-точно/ за изхвърляне на течността от организма и затова тази, която не може да се отдели, се натрупвала и предизвикавала целулит.
След това четох и нещо за това, че ако водата е много и липсва сол, нещо се изхвърляло от организма/не помня даже какво/, което било необходимо.След това нещо за увреждане на бъбреците...
Изобщо, от толкова информация, направо се побърках.

Със сигурност не зная вече какво да мисля.
Пия си вода, колкото ми се пие.Като ям - много, като не ям - малко.
Може да пробвам да се насилвам с водата, щом казваш.А и всички тук много го препоръчват.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 840
Мис каприз, подсети ме, че имам един пъпеш в хладилника.Поне на 4 дена е, щото все се канех да направя 1-2 плодови дни Mr. Green
Така че, ще рискувам - моите плодове ще са ягоди и пъпеш.Ябълки и банани.....хъм....ако не подействат ягодите и пупеша.
За сухарите - О.К.А мога и да ги избегна.
Относно упрежненият - никакъв шанс - просто мразя Twisted Evil

# 69
  • Мнения: 2 897
Определно, съдейки по себе си, препоръчвам насилването  Laughing, но да е по малко на 1 път. Аз какви глупости правех - не съм пила вода цял ден и решавам за 1 час да наваксам с 2 литра, резултат - гадене, главоболие, безумна тежест. Препоръката е 250-300 мл на час, но редовно.

За капацитета аз пък съм чела, че са бабини деветини.

А за целулита - той се образува точно ако НЕ пиеш вода. Колкото по-малко вода, толкова повече целулит. И е логично - цялата сол и всякакви химии, които поглъщаме с храната без вода се разтикват адски бавно. Това е другата мисъл, която ме крепи "пия вода - няма целулит, не пия вода - има целулит" (е не точно, но някак си ""пия вода - има малкоцелулит, не пия вода - има много целулит"  не звучи много привлекателно).

# 70
  • Мнения: 1 254
И аз пия по много вода. минимум 2л ден. Имам си едно шишенце 1/2л пред мен и си пийвам като се сетя. Трябва да се пие вода! Човешкото тяло съдържа около 70% вода и точно от това има нужда. И наистина май намалява целулита, ама в комбинация със спорт Twisted Evil
хайде отивам да се насиля да направя някоя коремна преса, ако ме остави малкия Simple Smile

# 71
  • В друго измерение
  • Мнения: 155
Добър ден!  bouquet
Скоро не съм си давала мерки, а имам промяна #Crazy Ама нямам време да се измеря Whistling
Не спазвам вече никаква диета, покрай работата каквото и да подхвана не успявам да го спазвам..
Наблягам на зеленчуци и месце и пия много течности Hug
Ще тръгвам на фитнес, че покрай отслабването започнах да не си харесвам фигурата #Cussing out
Другата седмица ще си дам мерките  bouquet

Успех на слабеещите newsm51

# 72
  • София
  • Мнения: 10 858
Абе оптималното количество на ден са около 2-3 л. Минимумът е 1,5 л. Над 3 л. вече е много, не че е вредно, но се натоварват бъбреците.
Другата полза на водата /освен многото и по-малкото целулит и метаболизма/, е че изкарва освен солта, и разградените мазнини, които циркулират в кръвта. Начи - да кажем успяли сме някакви мастни клетки да ги разградим и сме ги отделили в кръвната плазма. Пиейки вода те се изкарват извън тялото с потта и урината. Ако не пием достатъчно - циркулират в ктялото и накрая отново се лепват някъде. И така до безкрай. Затова при диети всякакви се препоръчва нормалното пиене на вода /не прекаленото/.

Да се похваля сега, че сама си оправих асансьора тъп и успях да изляза с количката Mr. Green

# 73
  • Мнения: 6 910
Клонка, много се радвам. Можеш да замениш препеченият хляб със сухари /продават се по магазините/
Аха, аз напълно заместих хляба със сухари. Хем са по-диетични (две сухарчета са 58 калории), хем са ми по-безвкусни ми не ми се ядат много Laughing

А относно водата, на мен нямам чувството да ми помага особено. Но си я пия де, обикновено поне към 2 л. ми се събират. Ако не друго поне като се наливам не огладнявам толкова много.

# 74
  • Мнения: 2 099
Абе оптималното количество на ден са около 2-3 л. Минимумът е 1,5 л. Над 3 л. вече е много, не че е вредно, но се натоварват бъбреците.
Другата полза на водата /освен многото и по-малкото целулит и метаболизма/, е че изкарва освен солта, и разградените мазнини, които циркулират в кръвта. Начи - да кажем успяли сме някакви мастни клетки да ги разградим и сме ги отделили в кръвната плазма. Пиейки вода те се изкарват извън тялото с потта и урината. Ако не пием достатъчно - циркулират в ктялото и накрая отново се лепват някъде. И така до безкрай. Затова при диети всякакви се препоръчва нормалното пиене на вода /не прекаленото/.

Да се похваля сега, че сама си оправих асансьора тъп и успях да изляза с количката Mr. Green
smile3501

Общи условия

Активация на акаунт