Разширени вени- кой, как се бори с проблема?

  • 534 099
  • 1 111
  •   1
Отговори
# 1 050
# 1 051
  • Мнения: 7 281
Да, съдов хирург ми обясни, че ефекта е козметичен и изчезва за две години
Как точно ще изчезне ефектът, след като вената е склерозирала и е спряла да функционира? Няма начин ефектът от т.нар."химическа ампутация" да изчезне. Може ефектът да е козметичен, ако се прави само на повърхностните капиляри.
Може би докторът е казал, че ще се появят други разширени вени. Peace

# 1 052
  • Мнения: 48 273
Възможно е да е говорел за нови, да, а и моите слава Богу са повърхностни вени и капиляри, да
На майка ми преди 30на години и отстраниха вена сафена. Познайте дали след много кратко време не се надуха и другите. От тогава се поддържа с лекарства, но не маха вени по никакви методи...
На мен, след като ми казаха че медицински проблем нямам, колкото и да са грозни- не ми пука  Grinning
Проверявам ги от време на време, взимам стандартните добавки, студена водица, колело...понякога кремче и това е. Грозни не грозни...

# 1 053
  • в центъра
  • Мнения: 445
Да, съдов хирург ми обясни, че ефекта е козметичен и изчезва за две години

Извинете, но това са врели-некипели, явно всеки доктор защитава собствената си методология.
Моя приятелка си направи склеротерапия преди 7-8 години и ден-днешен няма ниакви проблеми с третираната вена.

# 1 054
  • Мнения: 1 136
Аз също мисля, че не може да се правят общи заключения, всеки човек е индивидуален проблем и най-трудното е да се избере най-подходящата терапия Peace

# 1 055
  • Мнения: 4 871
Здравейте! Simple Smile
Почти всички и от бащина, и от майчина страна в рода ни са с разширени вени и аз просто си знам, че е неизбежно и при мен да се проявят тези проблеми.
Лошото е, че тази зима се изпуснах и напълнях, а вената на бедрото ми изпъкна. Въпросът ми е само с отслабване ще се прибере ли?

Последна редакция: пт, 28 апр 2017, 08:40 от Spring is my season

# 1 056
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 318
Страдам от горещи крака в коя тема мога да пиша и да получа помощ? Иначе имам много бледа мрежа от капиляри само на левия крак Simple Smile
Каква храна ползвате за да не се разширяват вените? Simple Smile
Моите крака парят дори през зимата иначе спортувам и се старая да се храня правилно не пия но пуша за съжаление Simple Smile
Във вторник бях на театър и се наложи да си събуя обувките защото краката ми се сгорещиха и подуха и така се излагам не мога културно да седя без да търся къде да си вдигна краката вече ме е срам от себе си Sad

# 1 057
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 174
Здравейте! Simple Smile
Почти всички и от бащина, и от майчина страна в рода ни са с разширени вени и аз просто си знам, че е неизбежно и при мен да се проявят тези проблеми.
Лошото е, че тази зима се изпуснах и напълнях, а вената на бедрото ми изпъкна. Въпросът ми е само с отслабване ще се прибере ли?

Според съдовия хирург, с който аз се консултирах аз - не. Също така каза, че не  е добре рязко отслабване.

# 1 058
  • Мнения: 4 871
Здравейте! Simple Smile
Почти всички и от бащина, и от майчина страна в рода ни са с разширени вени и аз просто си знам, че е неизбежно и при мен да се проявят тези проблеми.
Лошото е, че тази зима се изпуснах и напълнях, а вената на бедрото ми изпъкна. Въпросът ми е само с отслабване ще се прибере ли?

Според съдовия хирург, с който аз се консултирах аз - не. Също така каза, че не  е добре рязко отслабване.
Ясно, значи белята е станала вече  Cry

# 1 059
  • Sofia
  • Мнения: 26 705
И моят хигург каза,че нямало значение теглото,но аз съм на друго мнение Naughty
По-конфортно ми е и леко като сваля кг,не ми отичат краката...сваляла съм и 20кг за месец и вените ми се бяха свили също и бях ок.Сега като пак се ошишках никак не ми е леко,тежат ми,отичат Cry
Днес по бнт в Здравето отблизо беше доц.Марио Станкев от 3-та гр б-ца.Спомена за някакъв нов метод с вкарване на някакво лепило във вената....не разбрах много как става,но бил ефектен

# 1 060
  • Мнения: 1 078
Страдам от горещи крака в коя тема мога да пиша и да получа помощ? Иначе имам много бледа мрежа от капиляри само на левия крак Simple Smile
Каква храна ползвате за да не се разширяват вените? Simple Smile
Моите крака парят дори през зимата иначе спортувам и се старая да се храня правилно не пия но пуша за съжаление Simple Smile
Във вторник бях на театър и се наложи да си събуя обувките защото краката ми се сгорещиха и подуха и така се излагам не мога културно да седя без да търся къде да си вдигна краката вече ме е срам от себе си Sad
И аз така, краката ми "горят", особено сега, след като се затопли времето. През нощта завивам само горната част на тялото. Така съм от около 3 години.

# 1 061
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 318
Didi smile Ох мислех че съм единствена всички около мен им е студено на краката а на мен все ми е топло точно тази вечер е доста топло и не мога да стъпя  на тях направо не знам от какво е това чудо Sad

# 1 062
  • Мнения: 1 078

pvacheva , това, което описваш е и при мен. Горещи са и през зимата. Също търся къде да ги кача, лятото под бюрото в офиса събувам обувките, сложила съм си едно приспособление, за да не висят от стола надолу. Мажа се лятото с охлаждащи кремове, поливам се със студена вода. При мен това състояние го отдавам на разширените вени, от които страдам и на двата крака. Направи преглед при специалист, може би при теб се касае за разширени по-дълбоки вени, които не се виждат на повърхността.

# 1 063
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 318
Благодаря ама аз почти съм на село и не знам дали личната лекарка може да ми помогне те тук лекуват само с висока температура и спешни случай Simple Smile Забелязала съм че морската вода много облекчава състоянието ми и всяка година като ходим на море си донасям едно шише морска вода да си имам у дома да ги мокря Simple Smile Мислех че е от наднормено тегло но не е отслабнах и пак имам горещи болящи крака Simple Smile

# 1 064
  • Sofia
  • Мнения: 26 705
Солени бани може да си правиш и у дома с морска сол

Общи условия

Активация на акаунт