Кърмата ми спря - помощ

  • 1 903
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
Момичета,откъде купувате българския чай?,аз питах най-малко в 10 аптеки-няма го,затова ползвам на HIPP.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Българският чай го намерих само в билкова аптека, като преди това питах в почти всички обикновени аптеки. Там даже не бяха чували за такъв чай, представяте ли си. Поне във Велико Търново е така.

# 17
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Използвам основно Медела - електрическа помпа, тъй като с нея става най-бързо, а аз нямам време на работа- просто нямам почивки и аз крада от времето затоалетна и т.н. Сега започнах да се цедя два пъти като гледам да е горе-долу на 3 часа. Имам и Авент - ръчна и ги редувам за да си отпочиват малко зърната. Сега от всичкото дърпане и цедене обаче пак започнаха да ме болят, но това не ме притеснява особено. Не знам колко пишка, но ми се струва че не се е променил в това отношение. Толкова ми е добричък, че изобщо не плаче - стои си на гърдата дори и да не пуска, така че не изглежда като лактационна криза - не се оплаква от недостига на кърма. Забелязвам го единствено по изцеденото количество - преди изцеждах по 100-120мл от гърда а сега стигнах до 40-50мл. Знам че стресът е определящ и се опитвам да запазя спокойствие, но знаете как е когато не можете да осигурите необходимото за детето си. Наскоро смених работата си и новата е свързана с доста стрес също - по-отговорна е и се занимавам с глупости само. Така че факторите са много наистина. Ще се опитам да се преборя обаче. Вече трети ден продължава тази криза - дано скоро да приключи Praynig

# 18
  • Мнения: 217
Стискам палци да се оправиш Peace
И според мен проблемът е по-скоро в стреса, при мен също е така, кърма имам даже в излишък, но ако съм нервна не мога да изцедя и капка - имането на кърма е свързано с хормона пролактин, а изтичането и - с окситоцина. А окситоцинът се отделя само когато си отпусната и спокойна, затова направи всичко възможно когато се цедиш в работа, може да са 10 мин, но да си спокойна, дишай дълбоко, брой до 1000, мисли си за бебето, за секс, за хубави неща, но не и да се взираш в помпата и да се измъчваш, че не тече, това е особено важно. Аз също почти нищо не изцеждам, а в началото - по 10 мл след хранене и забелязах, че може да си цедя 100 часа и нищо да не изтече, а после за 10 секунди - наведнъж по 30 мл, така че всичко е условно.
А ако ще ти помогне да се чувстваш по-спокойна - започни да даваш добавка за няколко дни- на бебчо нищо няма да му стане, а ти като си спокойна, че детето не гладува ще започнеш пак да изцеждаш по повече.
Ние в началото преживяхме такава голяма криза - през първия месец дохранвах бебето с по 90 мл на всяко хранене, толкова нямах кърма, а сега сме само на кърма вече повече от месец. Единственото важно е спокойствието. А допълнително може да ти помогнат чайовете - за мен този на Хип имаше по-голям ефект и хомеопатията - рицинуса, който е споменат по-горе не ми подейства особено, но сега взимам фитулака декандра 5 СН - с нея наистина съм като дойна  крава. дозата е от 1 до 5 перлички, 3-4 пъти на ден, колкото имаш нужда, ти сама ще си прецениш по резултата.

# 19
  • България
  • Мнения: 3 621
Момичета,откъде купувате българския чай?,аз питах най-малко в 10 аптеки-няма го,затова ползвам на HIPP.
От билкова аптека  Peace Мисля, че има ефект

# 20
  • Мнения: 2 614
По-горе момичетата са ти дали доста ценни съвети, относно почивката, цеденето, храненето и поемането на течности!
Единственото, което искам да вметна е по повод препоръчването на хомеопатия! Както знаете всички, които я ползвате, тя се предписва строго индивидално след дълго интервю с хомеопата  Peace и това, което действа при вас, може да не подейства при другите, говоря най-вече за Рицинуса, който обикновено се предписва, като пенкелер за всички кърмачески неволи!
Преди време Бу беше пуснала тема по въпроса, надявам се да успея да я намеря и да я пусна!  Peace
Поздрави и лек ден!  bouquet
П.С. Не искам да звучи като укор към всички, които се опитват да помогнат на човек в нужда, но хомеопатията може да не помага, когато не е предписана от специалист  Hug Peace

# 21
  • Мнения: 2 614
Ето я темата  Peace
За самолечението и "предписването" на лекарства

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 21:02 от правда_z

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Между другото това за добавката е вярно. От момента в който дадох АМ като добавка се успокоих и кърмата ми се увеличи. После успях да си компенсирам и спрях АМ, давала съм общо 3 пъти.

# 23
  • Мнения: 217
Съгласна съм напълно с Правда за това,че по принцип хомеопатията се предписва индивуално. И не настоявам, а само допълвам мисълта си, всеки сам си решава естествено. Ако няма възможност за такова интервю нищо не пречи да се опита поне. Това все пак не са антибиотици, а нещо разредено незнам колко милиона пъти. Освен това ефектът е почти "внезапен". Или ти действа или не, проличава до два-три  дни. на мен пенкилерът рицинус не ми подейства, а ми беше даден от хомеопат. Фитулаката я взимам по препоръка от мама, кърмеща вече годинка.

# 24
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Момичета, имам малко време и реших да си изровя старата тема за да ви благодаря за подкрепата. Вече сме на 6 месеца и 3 седмици  и успешно само се кърмим. Захранила съм го от месец, но той не е голям привърженик на друга храна освен на кърмата:)
Наистина забелязах, че всичките ми проблеми идват от стреса - след като се успокоих, че детето няма да умре от глад всичко си дойде на мястото. Сега наддаваме по-малко, но това е нормално и сме в златната среда на таблиците на растежа. Все още се цедя на работа и мисля да продължаваме така и занапред. Освен това забелязах, че количеството на кърмата се влия пряко и от цикъла ми - малко преди да ми дойде започва да намалява и тогава започвам да пия веднага лактогенния чай, за да не се стига до ексцесии отново.
 
Благодаря ви още веднъж Hug страхотни сте  bouquet   

# 25
  • Мнения: 2 614
Момичета, имам малко време и реших да си изровя старата тема за да ви благодаря за подкрепата. Вече сме на 6 месеца и 3 седмици  и успешно само се кърмим. ...... 
Благодаря ви още веднъж Hug страхотни сте  bouquet   

Много, ама много се радвам, като чета такива постинги!  Peace Hug
Радвам се, че съветите ни поискани навреме помагат!  Hug
Още дълго, дълго да се кърмите!   bouquet

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Браво Сипируми, кураж и всичко ще си дойде на мястото. Сигурно ти е много трудно и ти се възхищавам

Общи условия

Активация на акаунт