Малка дилема относно това с какво да захраня

  • 1 621
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 344
Аз я захраних със зеленчуково пюре от картоф и морков.Може и ти за начало да й направиш пюре само от картоф.

# 16
  • Мнения: 214
  bouquetБлагодаря ви много мили момичета

# 17
  • Мнения: 107
Аз захраних с домашно пюре от картофи, след това ранни моркови на Хип, картоф и морков, тиква.Аз също много се колебаех с какво да захраня-оризова каша или зелен4уково пюре.избрах второто и мисля 4е постъпих правилно

# 18
  • Мнения: 2 159
Захраних с домашно пюре от картоф + кърма, но не го хареса, чак като добавих тиква яде Mr. Green
Иначе готови има на Хип ранни моркови, картоф+тиква и др.

# 19
  • Мнения: 13 809
Следя темата с интерес, защото сме на 5 месеца и след месец - месец и половина ни предстои захранване.
Извинете за глупавия въпрос , но повечето мами споменават захранване с тиква, но сега не е сезонът на тиквите - готови пюренца ли купувате или правите пюрето сами? Варена или от печена тиква пасирате?

# 20
  • Мнения: 4 242
Относно мнението на лекаря ви за кашите ще вметна, че в началото, а и първите месеци след захранването дори, не се дават количества за наяждане, а само за опитване, така че няма опасност от "надуване".

# 21
  • Мнения: 22 908
Здравейте моето педи каза че с кашите съдържали повече въглехидрати и само ще ни надуят а в зеленчуците имало повече минерали,от които в момента бебчо повече се нуждаел а и ние сме в горната граница на нормата за килограми последния път на 29.05.2007(т.е.на 5 месеца и 9 дена бяхме 7800гр)и предполагам че на следващата консултация ще сме около 8400гр но ми каза че ако много настоявам кашата може да е второто което да въведа а не както повечето плодово пюре
На 6м. моето бебе е било 10 кг.,така че това с килограмите е много относително.Има бебета,които наддават много,други по-малко.Не се впечатлявй толкова от килограмите.Все пак,ако прецениш захрани със зеленчуци,щом и педиатърът те съветва.Успех. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 473
моята педиатърка ме посъветва да захраня с картоф, но размесен с АМ, не с кърма.

# 23
  • Мнения: 208
[
Здравейте моето педи каза че с кашите съдържали повече въглехидрати и само ще ни надуят а в зеленчуците имало повече минерали,от които в момента бебчо повече се нуждаел а и ние сме в горната граница на нормата за килограми последния път на 29.05.2007(т.е.на 5 месеца и 9 дена бяхме 7800гр)и предполагам че на следващата консултация ще сме около 8400гр но ми каза че ако много настоявам кашата може да е второто което да въведа а не както повечето плодово пюре
[/quote
нашето педи е на същото мнение , а и ние на 4м и половина бяхме 7,600 кг. И аз съм купила около 10 зеленчукови пюрета и не мога да реша с кое да започна . За тиква не се бях сетила , сега и такова ще купя.Мислите ли , че като съм взела пюрета от различни марки това не е добре./от Ганчев до Хип/

# 24
  • Мнения: 153
Ади 11, чувала съм, че на каквато марка свикне бебчо, такава ще яде! Другите има опасност да ги откаже! Не съм проверила обаче тази информация лично! За сега давам пюрета само на ХИП, но скоро ще пробвам и с други марки - за разнообразие, тъй като съдържат зеленчузи различни от тези в пюретата на ХИП.

Рониета, ако кърмиш бебчето си и педиатърката ти те е посъветвала да слагаш в пюрето АМ вместо кърма, я застреляй!  #2gunfire Такава глупост не може да се препоръча! Naughty

По повод на кашите, ако ще захранвате с безмлечна оризова - добре сте решили! И няма опасност от напълняване повярвайте! Аз захраних сина си точно с такава - на шест месеца без една седмица, а той милия тежеше десет килограма Shocked
Първо вие няма да замествате хранене с нея, така че опасността от напълняване отпада.
Второ - след нея няма да давате други видове каши, а ще преминете към зеленчуците. И става лесно - морков с оризова каша - комбинация страхотна!  Laughing /Тук става ясно, че дори и да сте решили да заместите хранене, веднага след като го направите с кашата, на следващ обяд ще дадете зеленчуковото пюре. Бебчо пак няма да яде много каша - само докато въведете зеленчука. /
Накрая - най-важното предимство - почти всички други пюрета, които ще давате съдържат оризово нишесте за сгъстяване! Е, тук вече няма да има опасност нали сте въвели първо ориза!  Grinning
Така, че сами решете!
Успех на всички!  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 23:26 от Grafi_81

# 25
  • Мнения: 463
Аз я захраних със зеленчуково пюре от картоф и морков.Може и ти за начало да й направиш пюре само от картоф.
Сякаш, оаче ни се сгъсти акото. Ще видим дали ще има запичане, дано да няма.
Иначе на мен лекарката ми каза докато я захранвам да купувам пюрета и чак след това да започна да ги приготвям.

# 26
  • Мнения: 208
Графи 81, благодаря ти за съвета, но така или иначе съм ги ги купила е пробвам и ще "доложа".Но не ми е много ясно как точно става с кашата? Embarassed
С пюрето ми се струва по-лесно, започва се с няколко лъжички преди обедното хранене, докато до 20 дни се стигне пълното количество и се замести кърменето с пюре, нали правилно съм разбрала?С кашата , ако започна по същата схема ли е ?

# 27
  • Мнения: 147
Аз захраних с домашно приготвено пюре от картоф (по съвет на педиатърката), после добавих морков..., тиква... и нямаше проблем нито с яденето, нито с акането  Joy. Успех!

# 28
  • Мнения: 153
Графи 81, благодаря ти за съвета, но така или иначе съм ги ги купила е пробвам и ще "доложа".Но не ми е много ясно как точно става с кашата? Embarassed
С пюрето ми се струва по-лесно, започва се с няколко лъжички преди обедното хранене, докато до 20 дни се стигне пълното количество и се замести кърменето с пюре, нали правилно съм разбрала?С кашата , ако започна по същата схема ли е ?

Да, с кашате е по абсолютно същия начин! Даже, при положение, че кърмиш я приготвяш с кърма! Много е лесно, няма да притопляш, нищо няма да правиш. Сипваш от кашата, църкаш кърмата, бъркаш и даваш на бебчо! Даже е по лесно от колкото с пюрето. Него трябва да притопляш!
Само да кажа, че ако ти е възможно до годинка, казват да не се замества хранене. Е аз, когато бебчо стане на 10 м. ще трябва да се върна на работа, така че ще замествам, няма къде да ходя.
Как става заместването - ако си решила да заместиш още в началото, даваш първо лъжичка от кашата /или каквото си решила/, после две, после четири, осем и така докато достигнеш нужното количество. Мисля че 20 дни са много. Лично аз въведох кашата за 10 дни, стигнах до 80гр. Хранене замених едва след около месец и половина, т.е онзи ден. Поне така си мисля, давам едно пюре на ХИП от 125 и приключвам. Но мисля,че ако има още би ял! Така, че май не съм заместила още. Ти можеш да заместиш хранене още с първия продукт. Но моят съвет е да не бързаш. Просто бебчо се нуждае повече от мляко, от колкото от други храни.
После, когато въведеш зеленчука е по същия начин. Лъжичка, две пюре, останалото каша /до количеството което си решила да даваш/. Като го достигнеш, започваш другото пюре по същия начин, само дето няма да добавяш каша, а ще сложиш от първото. Така, бебчо ще възприеме и всички пюрета. Някой мами не смесват. Просто дават на бебчетата да опитват от всички вкусове. Аз не съм съгласна много с това. Последното означава, да давам всеки ден различно количество храна. Не мисля че е здравословно, особено ако бебчо иска още.
Само да кажа, че когато почваш с лъжичките, след тях трябва да докърмяш. След това, когато заместиш хранене е добре да размесваш пюрето с кърма, или адаптирано мляко. Ако път не искаш можеш да даваш млечно-зеленчукови, но пък млякото е алерген, не знам, както си решиш...
Ох, пак се разпрострях!  ooooh! Ако имаш още въпроси пиши ми лично съобщение! Ще ти отговоря без да се замислям!  Grinning

# 29
  • Мнения: 22 908
Графи 81, благодаря ти за съвета, но така или иначе съм ги ги купила е пробвам и ще "доложа".Но не ми е много ясно как точно става с кашата? Embarassed
С пюрето ми се струва по-лесно, започва се с няколко лъжички преди обедното хранене, докато до 20 дни се стигне пълното количество и се замести кърменето с пюре, нали правилно съм разбрала?С кашата , ако започна по същата схема ли е ?
20  дни е много дълъг период.А ти искаш да заместиш едно хранене ли?Не бързай,но ако все пак си решила,слагай му кърма или АМ в кашата или пюрето,до годинка нека детето има повече млечни хранения. Peace

Общи условия

Активация на акаунт