ЕЛЕКТРОННА ПРОТЕСТНА КАРТИЧКА

  • 2 352
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Направили сме, търсим и намираме.
Тези с основното образование са друг контигент и имат по много деца. На тях им осигуряваме презервативи и образователни лекции.
40- годишните са млади хора по нашите критерии.
Аз съм над 40 години. Laughing

Чрез този протест се надяваме да бъдем включени в  дългосрочна Национална програма, както и да участваме в разпределението на финасови средства от Еврофондове за България, точно защото сме бедна страна.
Защото в момента пари от Европа влизат, но потъват незнайно къде.
Ние искаме прозрачност, ред  и възможност за участие в разпределението.

П.П. Аз имам дете и знам как звучи думичката  "мамо", но има 270 хиляди двойки = 540 хиляди мъже и жени, които не могат да чут "мамо" и "тати".

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 10:52 от Lali

# 16
Направили сме, търсим и намираме.
Тези с основното образование са друг контигент и имат по много деца. На тях им осигуряваме презервативи и образователни лекции.40- годишните са млади хора по нашите критерии.
Аз съм над 40 години. Laughing

Това е расизъм и дискриминация, нали знаеШ?

# 17
  • Мнения: 7 716
Няма расизъм, няма дискриминация.
Това е истината. Laughing
Официално Министерството  на Здравеопазването осигурява  на тази  етническа група презервативи и ограмотяване.
Ако това не ти харесва, пиши на министерството.
Това не е свързано с темата и идеите на Зачатие.

Протестът е по желание, за тези, които го разбират така, както организаторите.
Всеки има право на своя позиция и мнение. Laughing

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 11:01 от Lali

# 18
OK, протестирайте, но работете по аргументацията  Peace

# 19
  • Мнения: 7 716
Благодаря за съвета, наистина ще го взема на сериозно.
Gioia, ти като живееща в чужбина и далечна на проблемите със стерилитета, както и познавайки нравите на страната, тоест като един държавен служител, например, каква аргументация би ми предложила?
Ако имаш идея, подготви я на файл и ми я прати, да не разводняваме темата.
Основната идея на потеста е държавните служители да чуят за нас, след това наистина ще имаме нужда от аргументация за срещите.
Благодаря ти предварително.

# 20
Благодаря за съвета, наистина ще го взема на сериозно.
Gioia, ти като живееща в чужбина и далечна на проблемите със стерилитета, както и познавайки нравите на страната, тоест като един държавен служител, например, каква аргументация би ми предложила?
Ако имаш идея, подготви я на файл и ми я прати, да не разводняваме темата.
Основната идея на потеста е държавните служители да чуят за нас, след това наистина ще имаме нужда от аргументация за срещите.
Благодаря ти предварително.



а сега де ... първо, нравите на страната са ми все по_4ужди, но Ще пробвам:
мисля, 4е не е правилно да наблягате на искам, искам, искам пък, длъжни сте ми
прекалено много емоции влагате .... става въпрос за пари в слу4ая, а те от някъде трябва да дойдат, дайте конкретни реШения и обяснете заЩо имате предимство пред другите (аз не знам)
образованието в слу4ая няма ниЩо обЩо, както и това 4е обикновено се раждат близнаци, да не говорим за данъкоплатци: моля помогнете ми да си родя данъкоплатец ???
съЩо така не влизайте в капана на расизма
ако се сетя неЩо друго Ще пиШа, интересно ми да про4ета и другите какво мислят

# 21
  • Мнения: 2 032
Лали, всеки трябва да лобира за интересите си, и това е похвално.

Но, разбира се, човек трябва и да е запознат с контра-аргументите от другата страна. На мен ми се струва, че получателят на тези искания по-горе няма да разбере точно какво се иска от него, ще чуе декларацията, но няма да види какво кокретно може да направи, защото липсва конкретност.

Например: кое перо от еврофондовете е нарочено точно за лечение със стерилитета? Ако има такова, назовете го, кажете колко средства са преведени точно за тази цел, питайте как са употребени. И обратно, ако няма толкова кокретно "спускане на европейски пари", това обезмисля искането.

Дебатът за положението е Англия е добре изложен в този сайт

http://www.bbc.co.uk/health/fertility/bigissues_access1.shtml

Ако трябва нещо да преведа, кажи.

Успех.

# 22
  • Мнения: 7 716
Алиса, бих те помолила същото, както и Gioia. Помогнете ми за аргументацията  като отсрещна страна.
Ние имахме среща с представители на Министерството на Здравеопазването и Министерството на Труда и Социалната политика.
Те обещаха да ни влючат в работна група заедно с една лекарска организация на водещи специалисти от ин витро клиники, ние сме пациентска организация, но оттогава минаха месеци и никаква реакция.
Затова целта на протеста е да ни чуят и да ни дадат възможност да участваме в тази работна група.
Миналата година имаше подобен протест, обаче с цветя през Здравната каса, имаше ефект, вече ни приемат сериозно и се вслушват в нас.
Явно в България това е ефективно като първа крачка.
Но имаме нужда от помощ с идеи точно за аргументация и точно от независими хора, като вас.
Целта на тази работна група, в която ни обещаха да се включим е точно такава, да видим къде, как, защо.
Обаче ни послъгват и затова искаме да видят, че не сме само двама-трима представители на нещо имагинерно, а че имаме потенциал.
Това е целта на тази картичка, както и на протеста с балоните.
Благодаря предварително.
Алиса, ориентирай ме от линка какво точно смяташ, че е добре да се преведе, аз лично знам слабо английски  и не се наемам с превод /френскоговоряща съм/, но имаме съмишленици, които ще преведат, само ме ориентирай, кое смяташ за важно от този сайт.

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 12:10 от Lali

# 23
Lali, не мога да ти помогна. Много са ми нестандарни ли4ните разбирания по въпроса и не са в синхрон с ваШите.
За аргументацията .... би ми било интересно от вас да я 4уя ... 4етох и в сайта, но не намерих ниЩо конкретно.
Успех

# 24
  • Мнения: 2 032
Лали,

Може да са полезни връзките за:

справедливостта към достъпа до IVF http://www.bbc.co.uk/health/fertility/bigissues_access1.shtml

за котрола над IVF услугите http://www.bbc.co.uk/health/fertility/bigissues_control1.shtml#w … _controls_needed?

списанието http://www.ivfworld.com/ има статистики за различни страни

тука има връзки към интервюта с експертите:http://www.bbc.co.uk/health/fertility/experts_index.shtml


тука има дълъг лист на организации в UK http://www.bbc.co.uk/health/fertility/usefulcontacts_index.shtml

Ще помисля за аргументация, но нямам представа каква е конкретната ситуация в България, и по-точно: до каква степен има и реалистично може да има  заделени средства за лечение.


Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 13:34 от Алиса

# 25
  • Мнения: 907
Аз намирам инициативата за добра що се отнася до просвета и обръщане внимание в/у този проблем (сензибилизация) на обществото. Но не се ли забравя, че има много деца за осиновяване, които лежат на обществото. Тук напр. няма сиропиталища или поне не са стотици както са в БГ.

За Швейцария не знам, но в Германия се плаща от здр. застраховка до 3 опита ин витро. Ако не стане, следващите опити си плащаш сам, а това е доста повече от 5-6000лв, мисля от порядъка на 6-15000Евро.

# 26
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Но не се ли забравя, че има много деца за осиновяване, които лежат на обществото. Тук напр. няма сиропиталища или поне не са стотици както са в БГ.
Лично мнение - ако имам проблем ще се опитвам да го реша за да имам свое дете - може би чак сега след като имам свое дете бих осиновила. Освен това в БГ много от децата са изоставени без да има съгласие от родителите за да бъде осиновено това дете.
Лали още в неделя пратих картичката дано да има нужния ефект и най-малкото да заделят някой и друг лев за по-качествена квалификация на лекарите в БГ за да не осакатяват поне като не могат да лекуват. С която и част на медицинското обслужване да се сблъскам налитам на невероятна некомпетентност и нежелание да се осъвременяват познанията на докторите - не отричам че има и много добри доктори, но сякаш се губят на общия фон.

# 27
  • Мнения: 907
Лично мнение - ако имам проблем ще се опитвам да го реша за да имам свое дете

Ако имаш средства за това - защо не. Но дали трябва да искаш от държавата когато ги нямаш, а деца за осиновяване повтарям има.

# 28
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Лично мнение - ако имам проблем ще се опитвам да го реша за да имам свое дете

Ако имаш средства за това - защо не. Но дали трябва да искаш от държавата когато ги нямаш, а деца за осиновяване повтарям има.
Интересно ми е ти дали би осиновила и дали би зачертала с лека ръка възможността да родиш собствено дете? Още повече че не всеки проблем опира до ин-витро и 5-10-15 хиляди лева или долари - понякога е въпрос на компетентно докторско решение и малко медикаменти. Така че и да нямаш средства - търсиш - това правят и тези семейства - търсят средства и начин за да имат дете.

# 29
  • Мнения: 545
Лично мнение - ако имам проблем ще се опитвам да го реша за да имам свое дете

Ако имаш средства за това - защо не. Но дали трябва да искаш от държавата когато ги нямаш, а деца за осиновяване повтарям има.

 Shocked Shocked Shocked

Тук нещо започна да се говори като за всеобща търговия...
MegiX, ти защо си си направила твое дете, "като деца толкова деца за осиновяване има"?? Можеше да проявиш малко солидарност и да осиновиш едно, не мислиш ли?  ooooh! (миниатюрна нотка на сарказъм)

Не говорете за децата като за продукт. Става грубо. Най-вече за хората, които са лишени от това чудо на природата да създават.




Общи условия

Активация на акаунт