Професия - домакиня

  • 3 324
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Домакиня съм. Не ще и дума.
Само дето понякога това от 18 до 18,30 не ми се случва.

# 31
  • Мнения: 293
Защо когато аз бях домакиня, нямаше форуми, а Mr. Green

Обичам да домакинствам, но вече не правя грешката да се издам Grinning

# 32
  • Мнения: 7 000
Не обърквайте "домакиня" със "слугиня".
Предлагам Примерен режим на домакинята:
от 8 до 11,30 Изпращане на децата на училище и съпруга на работа
                  лениво кафе, душ, тоалет, зяй-пазар и кафе с приятелки
12,30- 13,30 Обед с други приятелки или с децата, ако не са достатъчно големи
 14 до 18   Почивка и свободни занимания /книги, хоби, творчество.../
                  Забавления и игри с децата
18 до 18.30 Героично приготвяне на вечеря
18,30 до 19,30 душ, тоалет, грим
19,30 Отпочинала, доволна и сияеща се срещате със съпруга
Мъжът и колко взима и къде работи на таз госпожа? Да пратя и моя там Mr. Green

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Явно аз съм най-прецаканата.  Mr. Green
Хем работя, хем върша домакинската работа (в това число и детегледането).
П.П. Баба ми беше домакиня. Беше завършила такава гимназия. Беше невероятна готвачка, къщата й светеше от чистота, умееше да шие, да плете фини дантели. И т.н.
Сестра й беше доцент по медицина. За разлика от нея, баба ми беше щастлива и нямаше амбиции да прави кариера.
Аз уважавам такива жени. Защото на собствен гръб знам, че тази професия е най-трудната.

# 34
  • Мнения: 25 762
О, не така, бабче, не така!   Naughty
Личи си, че нищо не разбираш що е то съвременна домакиня.
Значи, първо сутрин, когато мадам се излюпи от леглото, пуска компа, слага кафето и чак тогава се почва деня с баня и тоалет. После се пие кафе във форума, да се изчете всичко, което онези кукумявки са писали през нощта.
После малко шопинг, срещи с приятелки, дъра-бъра, ама малко, да не изтърве някоя клюка в Клюто. Ако срещата е със съфорумки - може повечко да продължи. Следобед се пие пак кафе във форума. Проверка какво се е случило през обедната почивка. После се прибира домочадието и наглеците му с наглеци, отнемат още от скъпоценното форумско време. Вечеря, сериалчета, туй-онуй, ако милото е прекалено досадно и най-после всички са по леглата и в дома настават мир и тишина. И ето я накрая ТЯ - насаме с чаша питие и любимия форум. Докато очите й не окапят от умора. Малко сън, в който се сънуват форумските интриги, естествено и... новият ден с новите клюки.
Има ли някой, който ще посмее да оплюе такъв прекрасен живот?  bowuu

# 35
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Има ли някой, който ще посмее да оплюе такъв прекрасен живот?  bowuu
ТръТки ме побиха. Звучи ужасно.  Naughty

# 36
  • Мнения: 293
Съвсем сериозно искам да питам: как майките ни са се справяли??

Начи, деца: 2 броя. Ходи на работа. Прибира се - започва да готви на мъж, свекър и свекърва (децата не ги знам кой ги е хранил Mr. Green).
Чисти. Допускам - и на татко фнимание обръща.

Казвала ми е, че къщата й била перфектно подредена (тва по повод моето мрънкане за сегашната й къща Grinning).  Но болна жената, де, няма какво да й придирям.

Ник'ви форуми: помощ, детето ми се закашля, помощ, дали не раждам, помощ, петно на мокета.. Никакви бири с приятелки след работа.
То резултатът на стари години е ясен, но все пак се чудя как са успявали..

Тръгвам - на бира с приятелка Grinning

# 37
  • Мнения: 25 762

Да, бе, да, ужасно!  Mr. Green
ССФ е винаги във форОма, даже и когато спи!  Naughty

# 38
  • Мнения: 5 462
Не е за мен, само мога да готвя. Имам други по-важни занимания Wink
Мразя всички домашни задължения, за това ги избягвам.
Това се отнася и до мене .
Домашните задължения и аз ги избягвам ...има си начини за тази работа Wink.Обаче готвенето не си го давам на други хора,  едвам си го поделям с мъжа ми че и той е фен на черпака.... Joy Joy hahaha hahaha

# 39
  • Майничка
  • Мнения: 12 630
Съвсем сериозно искам да питам: как майките ни са се справяли??

Начи, деца: 2 броя. Ходи на работа. Прибира се - започва да готви на мъж, свекър и свекърва (децата не ги знам кой ги е хранил Mr. Green).
Чисти. Допускам - и на татко фнимание обръща.

Казвала ми е, че къщата й била перфектно подредена ...

Абе и мойта се залисва със спомени златни, ама аз й припомням, че навремето в 8,15 служебният им рейс спираше пред нас, в 17,45 я докарваше обратно пред нас, с канче храна от стола за обед на децата на другия ден. Вечеряхме салата, айрян и филия с лютеница/фалшив заек или ходехме семейно на скара в бомбарната на Тримонциум. В събота рано сутрин баща ми ходеше на пазар и после приготвяше закуска, ние бършехме праха и пускахме прахосмукачка, докато тя готвеше обяда, остатъците от който обирахме в понеделник. В неделя - разходка и късен обяд в кръчма. Бельо, чорапи и тениски си перяхме сами от първи клас, баща ми си гладеше ризите + панталоните на всички + плисираните ни поли.  Е, чаршафите тя ги гладеше, аз сега и това не правя, като се замисля. Laughing

# 40
  • Мнения: 120
Та и аз по темата - как аджеба са се справяли майките ни... newsm64 newsm75 wash 1dishes

Присетих се един спомен от преди доста години.

Питам аз майка ми защо и е толкова изпъкнало кокалчето на китката, гледам мойто не е същото newsm78 Жената се майтапи с мен и ми вика "От много работа" , аз естествено поглъщам всичко за чиста монета и моят детски наивен акъл така се впечатли от тая реплика, че и досега понякога без да искам се присещам hahaha

Поклон на майчето   bouquet

# 41
  • Мнения: 920
Чудих се къде да се похваля и си викам - в мойта си темичка.

Рекорд - 2 от 10. Пликчета за лед става дума. Само 2 читави, всички други пробити.

# 42
  • Мнения: 804
Мъжът и колко взима и къде работи на таз госпожа? Да пратя и моя там Mr. Green
Миличка, ако знаех първо моя щях да изпратя там.

# 43
  • Мнения: X



Мъжът и колко взима и къде работи на таз госпожа? Да пратя и моя там Mr. Green

Аз знам.Ама не казвам. Mr. Green

# 44
  • Мнения: 804



Мъжът и колко взима и къде работи на таз госпожа? Да пратя и моя там Mr. Green

Аз знам.Ама не казвам. Mr. Green
Моля те, моля те, моля те!!!

Общи условия

Активация на акаунт