Професия - домакиня

  • 3 318
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Днес много ми хареса.

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На мен ми харесва, ама само веднъж или, при добро стечение на обстоятелствата, два пъти в седмицата.

# 2
  • Мнения: 4 806
м-не, мерси ...  Stop

харесва ми веднъж на три-четери месеца

и на близките ми

ако е по-често и за повече от един ден - на всички ни ни става много сгъбено

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Егати професията!
Ако длъжностната х-ка включва домашна помощница и готвачка, а от мен се иска само харч и шляене, може. Иначе - не.

# 4
  • Мнения: 27 524

И от мен  Laughing

Но познавам жени, на които е приятно, това искат, това харесват. И в това няма нищо лошо. И да ви кажа, спокойно и простичко си живеят, щастливи са. По-лесно е  Peace Бих се радвала и при мен да беше така.

# 5
  • Мнения: 3 423
Почва леко да ми писва.
Предпочитам принцеса.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аааа, за принцеси местата са ограничени.

# 7
  • Мнения: 1 364
Не бих избрала такава професия:)))

# 8
  • Мнения: 4 371
Не е за мен, само мога да готвя. Имам други по-важни занимания Wink
Мразя всички домашни задължения, за това ги избягвам.

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мадам, ама кажи какви ги свърши днес, че си така доволна от себе си?

# 10
  • Мнения: 120
Домакинствам само защото обичам всичко вкъщи да си има място и да ми е чистичко, не защото ми е приятно. Приятното чувство идва след това от резултата.

На такава професия - не, мерси!

# 11
  • Майничка
  • Мнения: 12 609
Ш`ъ мъ уволнят на първия месец, та хич не си правя устата. Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 38 613
Свекървата е назначена на позицията. Аз нещо се заседях вкъщи тоя месец и вече полудявам. Не е за мен тая работа. Laughing

# 13
  • Мнения: 4 770
Мерси и от мен!   hahaha  Не съм по тая част. Така де, случва се, ама от време на време само и пак ме дразни.  Wink Пък и то това професия ли е? Въпросът е риторичен.

# 14
  • Мнения: 4 965
 Rolling Eyes
Домакинка - да.
Домакиня - не.

А може ли доминиканка?

# 15
  • Мнения: 990
Хич не я  долюбвам тая професия  Stop

# 16
  • Мнения: 4 371
Много съм зле, светнах се, Ваня Simple Smile

# 17
  • Мнения: 920
Мадам, ама кажи какви ги свърши днес, че си така доволна от себе си?

Зелева салата
Картофена салата
Риба за скара - довечера ша пичем
Яйца с шапки - нещо като мухоморки
Пъпеш - май със сладолед.
Домакинствам само защото обичам всичко вкъщи да си има място и да ми е чистичко, не защото ми е приятно. Приятното чувство идва след това от резултата.

На такава професия - не, мерси!

И аз обичам да ми е чисто. Ама не обичам да чистя.

# 18
  • Мнения: 25 685
Никаква домакиня не си ти, ами сал една проста готвачка!  Naughty
Виж, ако беше изчистила и изтупала килимите, да врътнеш 2-3 перални, да ги изгладиш, да пуснеш прахосмукачка навсякъде и да измиеш прозорците - бих те признала за домакиня.  Peace

# 19
  • Мнения: 6 996
Хем не ми се работи, хем не ми се стои вкъщи домакиня.
Ще уча до откат, нищо, че не ми дават изпитите  Joy

# 20
  • в Низината
  • Мнения: 705
Не бива в тази професия!!!

# 21
  • Мнения: 920
Никаква домакиня не си ти, ами сал една проста готвачка!  Naughty
Виж, ако беше изчистила и изтупала килимите, да врътнеш 2-3 перални, да ги изгладиш, да пуснеш прахосмукачка навсякъде и да измиеш прозорците - бих те признала за домакиня.  Peace

Ти ма утрепа. А пък най-мразя да мия прозорци. Нали се вижда още.

# 22
  • Мнения: 6 996
о, аз прозорци обичам да мия Party

# 23
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Ш`ъ мъ уволнят на първия месец, та хич не си правя устата. Laughing
Joy Joy hahaha Joy Joy

а по темата - докато бях бременна , това ми беше професията, щото не ходех на работа, и ми беше АД!!! В началото ми беше гот , че си почивам ...но след първия месец, ми стана адски тъпо - всички ходят на работа, няма с кого да излизам... сапунки не гледам Mr. Green...тъпотия от всякъде...
не е това за мен!!!

# 24
  • Мнения: 7 837
Аз в момента се подвизавам в тая професия.
График:
готвене - 2 пъти седмично
чистене - 1 път седмично
пазаруване в хранителен магазин - 1-2 пъти седмично
детето е на градина
уплътняване на домакинството ми през останало време - шопинг, кино, плаж, градинарстване, разходки с колата, книги, кафе в любимата ми книжарница, форумстване, козметик  и много други интересни неща всеки ден...
Не ми се работи. Съжалявайте ме  Grinning

# 25
  • Мнения: 526
В момента съм на тази длъжност Mr. Green Била съм и много активно работеща,с много малко свободно време.И в двата случая се чувствам в мир и хармония със себе си.Рецептата за мен е да се опитваш да извличаш положителните неща и в двете ситуации.

А иначе в подкрепа на домакините,цитат от песен:
"И нека,нека,нека работят маймуните-
не се става така лесно човек..."
(група Уикеда, "А ние двамата с Боби пием кафе")

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 18:19 от zai4e1977

# 26
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Никаква домакиня не си ти, ами сал една проста готвачка!  Naughty
Виж, ако беше изчистила и изтупала килимите, да врътнеш 2-3 перални, да ги изгладиш, да пуснеш прахосмукачка навсякъде и да измиеш прозорците - бих те признала за домакиня.  Peace

Това не е домакиня - това е робот ! И аз чистя и след мен постоянно разхвърлят и пак чистя, ама вече се и дразня и ще бия, но пак ще чистя  Wink

# 27
  • Мнения: 1 180
И аз спадам към тази категория - засега се чувствам чудесно! Засега!

# 28
  • Мнения: X
Аз от седем години упражнявам тази професия.
Готвене-когат` ми е кеф!
Чистене -когат` ми е кеф!
Децата- на градина , ако ми е кеф да ги заведа!
Шляене и харчлък -винаги ми е кеф!
Свободно време  бол!И за хоби, и за козметик, и за форОма.
Ей, ме на! Горката аз! Mr. Green


Ама ми се работи.   Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 12 юни 2007, 18:22 от Анонимен

# 29
  • Мнения: 804
Не обърквайте "домакиня" със "слугиня".
Предлагам Примерен режим на домакинята:
от 8 до 11,30 Изпращане на децата на училище и съпруга на работа
                  лениво кафе, душ, тоалет, зяй-пазар и кафе с приятелки
12,30- 13,30 Обед с други приятелки или с децата, ако не са достатъчно големи
 14 до 18   Почивка и свободни занимания /книги, хоби, творчество.../
                  Забавления и игри с децата
18 до 18.30 Героично приготвяне на вечеря
18,30 до 19,30 душ, тоалет, грим
19,30 Отпочинала, доволна и сияеща се срещате със съпруга

# 30
  • Мнения: X
Домакиня съм. Не ще и дума.
Само дето понякога това от 18 до 18,30 не ми се случва.

# 31
  • Мнения: 293
Защо когато аз бях домакиня, нямаше форуми, а Mr. Green

Обичам да домакинствам, но вече не правя грешката да се издам Grinning

# 32
  • Мнения: 6 996
Не обърквайте "домакиня" със "слугиня".
Предлагам Примерен режим на домакинята:
от 8 до 11,30 Изпращане на децата на училище и съпруга на работа
                  лениво кафе, душ, тоалет, зяй-пазар и кафе с приятелки
12,30- 13,30 Обед с други приятелки или с децата, ако не са достатъчно големи
 14 до 18   Почивка и свободни занимания /книги, хоби, творчество.../
                  Забавления и игри с децата
18 до 18.30 Героично приготвяне на вечеря
18,30 до 19,30 душ, тоалет, грим
19,30 Отпочинала, доволна и сияеща се срещате със съпруга
Мъжът и колко взима и къде работи на таз госпожа? Да пратя и моя там Mr. Green

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Явно аз съм най-прецаканата.  Mr. Green
Хем работя, хем върша домакинската работа (в това число и детегледането).
П.П. Баба ми беше домакиня. Беше завършила такава гимназия. Беше невероятна готвачка, къщата й светеше от чистота, умееше да шие, да плете фини дантели. И т.н.
Сестра й беше доцент по медицина. За разлика от нея, баба ми беше щастлива и нямаше амбиции да прави кариера.
Аз уважавам такива жени. Защото на собствен гръб знам, че тази професия е най-трудната.

# 34
  • Мнения: 25 685
О, не така, бабче, не така!   Naughty
Личи си, че нищо не разбираш що е то съвременна домакиня.
Значи, първо сутрин, когато мадам се излюпи от леглото, пуска компа, слага кафето и чак тогава се почва деня с баня и тоалет. После се пие кафе във форума, да се изчете всичко, което онези кукумявки са писали през нощта.
После малко шопинг, срещи с приятелки, дъра-бъра, ама малко, да не изтърве някоя клюка в Клюто. Ако срещата е със съфорумки - може повечко да продължи. Следобед се пие пак кафе във форума. Проверка какво се е случило през обедната почивка. После се прибира домочадието и наглеците му с наглеци, отнемат още от скъпоценното форумско време. Вечеря, сериалчета, туй-онуй, ако милото е прекалено досадно и най-после всички са по леглата и в дома настават мир и тишина. И ето я накрая ТЯ - насаме с чаша питие и любимия форум. Докато очите й не окапят от умора. Малко сън, в който се сънуват форумските интриги, естествено и... новият ден с новите клюки.
Има ли някой, който ще посмее да оплюе такъв прекрасен живот?  bowuu

# 35
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Има ли някой, който ще посмее да оплюе такъв прекрасен живот?  bowuu
ТръТки ме побиха. Звучи ужасно.  Naughty

# 36
  • Мнения: 293
Съвсем сериозно искам да питам: как майките ни са се справяли??

Начи, деца: 2 броя. Ходи на работа. Прибира се - започва да готви на мъж, свекър и свекърва (децата не ги знам кой ги е хранил Mr. Green).
Чисти. Допускам - и на татко фнимание обръща.

Казвала ми е, че къщата й била перфектно подредена (тва по повод моето мрънкане за сегашната й къща Grinning).  Но болна жената, де, няма какво да й придирям.

Ник'ви форуми: помощ, детето ми се закашля, помощ, дали не раждам, помощ, петно на мокета.. Никакви бири с приятелки след работа.
То резултатът на стари години е ясен, но все пак се чудя как са успявали..

Тръгвам - на бира с приятелка Grinning

# 37
  • Мнения: 25 685

Да, бе, да, ужасно!  Mr. Green
ССФ е винаги във форОма, даже и когато спи!  Naughty

# 38
  • Мнения: 5 462
Не е за мен, само мога да готвя. Имам други по-важни занимания Wink
Мразя всички домашни задължения, за това ги избягвам.
Това се отнася и до мене .
Домашните задължения и аз ги избягвам ...има си начини за тази работа Wink.Обаче готвенето не си го давам на други хора,  едвам си го поделям с мъжа ми че и той е фен на черпака.... Joy Joy hahaha hahaha

# 39
  • Майничка
  • Мнения: 12 609
Съвсем сериозно искам да питам: как майките ни са се справяли??

Начи, деца: 2 броя. Ходи на работа. Прибира се - започва да готви на мъж, свекър и свекърва (децата не ги знам кой ги е хранил Mr. Green).
Чисти. Допускам - и на татко фнимание обръща.

Казвала ми е, че къщата й била перфектно подредена ...

Абе и мойта се залисва със спомени златни, ама аз й припомням, че навремето в 8,15 служебният им рейс спираше пред нас, в 17,45 я докарваше обратно пред нас, с канче храна от стола за обед на децата на другия ден. Вечеряхме салата, айрян и филия с лютеница/фалшив заек или ходехме семейно на скара в бомбарната на Тримонциум. В събота рано сутрин баща ми ходеше на пазар и после приготвяше закуска, ние бършехме праха и пускахме прахосмукачка, докато тя готвеше обяда, остатъците от който обирахме в понеделник. В неделя - разходка и късен обяд в кръчма. Бельо, чорапи и тениски си перяхме сами от първи клас, баща ми си гладеше ризите + панталоните на всички + плисираните ни поли.  Е, чаршафите тя ги гладеше, аз сега и това не правя, като се замисля. Laughing

# 40
  • Мнения: 120
Та и аз по темата - как аджеба са се справяли майките ни... newsm64 newsm75 wash 1dishes

Присетих се един спомен от преди доста години.

Питам аз майка ми защо и е толкова изпъкнало кокалчето на китката, гледам мойто не е същото newsm78 Жената се майтапи с мен и ми вика "От много работа" , аз естествено поглъщам всичко за чиста монета и моят детски наивен акъл така се впечатли от тая реплика, че и досега понякога без да искам се присещам hahaha

Поклон на майчето   bouquet

# 41
  • Мнения: 920
Чудих се къде да се похваля и си викам - в мойта си темичка.

Рекорд - 2 от 10. Пликчета за лед става дума. Само 2 читави, всички други пробити.

# 42
  • Мнения: 804
Мъжът и колко взима и къде работи на таз госпожа? Да пратя и моя там Mr. Green
Миличка, ако знаех първо моя щях да изпратя там.

# 43
  • Мнения: X



Мъжът и колко взима и къде работи на таз госпожа? Да пратя и моя там Mr. Green

Аз знам.Ама не казвам. Mr. Green

# 44
  • Мнения: 804



Мъжът и колко взима и къде работи на таз госпожа? Да пратя и моя там Mr. Green

Аз знам.Ама не казвам. Mr. Green
Моля те, моля те, моля те!!!

# 45
  • Мнения: 15 619
Предпочитам професия - шеф на домашните, домакиня ми навява асоциации с прислужница.
"Дай ми това!... Прибери онова! ...Къде ми са гащите? ...Имам ли изгладена риза?..." и так далее може само да ме вбеси, но не и да ме накара да се чувствам добре.

# 46
  • Мнения: 583
Да се запиша и аз - домакиня от 6 години (по принуда - заради сина че е от кротките и хрисимите), и всеки ден е едно и също до припадък добре, че е форума, че да има какво да чета и с кого да си пиша  newsm64 newsm28 wash hang 1ironing 1dishes newsm79 и най накрая kaffeetrmker_2а в следобедните часове и  superuu от сина. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 6 996
Мъжът и колко взима и къде работи на таз госпожа? Да пратя и моя там Mr. Green

Аз знам.Ама не казвам. Mr. Green
Моля те, моля те, моля те!!!
И аз моля Crazy

# 48
  • Мнения: 804
Да се запиша и аз - домакиня от 6 години (по принуда - заради сина че е от кротките и хрисимите),
Да ти е жив и здрав! И моят беше такава виелица, ама не можеш да си представиш какво свястно същество стана като премина тази фаза. Търпение му е майката, после ще се кефиш.

# 49
  • Мнения: 2 829
Аз от седем години упражнявам тази професия.
Готвене-когат` ми е кеф!
Чистене -когат` ми е кеф!
Децата- на градина , ако ми е кеф да ги заведа!
Шляене и харчлък -винаги ми е кеф!
Свободно време  бол!И за хоби, и за козметик, и за форОма.
Ей, ме на! Горката аз! Mr. Green


Ама ми се работи.   Rolling Eyes




ето това,  се отнася и за мен!!! Wink

# 50
  • Мнения: 1 432
Да се запиша кум ''професорките'' и аз! На мен си ми харесва ,Caprari много добре ни е описала  Mr. Green

# 51
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аз съм домакиня от 3 години.
Преди се натисках да работя, сега свикнах да си мързелувам и така ми е кеф.
Чакам още малко детето да порасне и му взимам детегледачка, поне почасово, за да мога аз да ходя на курсове, танци, козметик, масаж...нака ми е зле  Sunglasses

# 52
  • Мнения: 1 715
Не обърквайте "домакиня" със "слугиня".
PeaceУпражнявам я вече повече от 10 години тая ''професия'' и се чуствам страхотно

# 53
  • Мнения: 985
И аз нося две дини под една мишница. И работя, и домакинствам. Не че съм много работна. Напротив. Даже съм мързелива, защото все бързам да си свърша бързо работата, че да ми остане време за мързелуване. Още не съм доживяла такова де.

# 54
  • Мнения: 3 622
Аз работя, но не това което искам, а аз искам да работя професия "домакиня". Мечтая за къщичка с градинка /обожавам цветята/, да имам повече време за сина ми, за домакинството /обичам да готвя и да правя сладкиши/, за моите хобита, за моите приятелки.  Sad Някой мечтаят за кариера, но аз не съм от тях  Naughty

# 55
  • Мнения: 5 877
Не искам да го работя това!
И не заради самата работа, не ми е неприятна в никакъв случай, даже е благодарна сама по себе си.
Но не искам да се затварям в семейството, клаустрофобично ми е.
Искам поне илюзията за по-широк диапазон на действие, а и за някаква полезност извън семейството.
Може да съм много старомодна.

# 56
  • Мнения: 3 091
Мирси, ни ща! Naughty

# 57
  • Мнения: 2 550
мне, мерси
не е за мен

# 58
  • Мнения: 4 770
  И на мен ми е чудно някои жени как смогват - любима, майка, приятелка, работник, домакиня - много роли, коя от коя по-трудни.  newsm78

# 59
  • София
  • Мнения: 3 433
И аз не обичам да се бърка домакиня със слугиня.
Домакиня е всяка жена, която поддържа семейството си, дома и изобщо социалния и светски живот, атмосферата и да не забравяме- сама си възпитава децата.
В днешно време услугите като домашна помошница не са някакъв лукс и много семейства си ги позволяват и съвсем правилно, ако аз реша да остана в къщи, това не значи, че ще летя с парцали по цял ден, има си хора за всичко.
Истинската дама е на първо място прекрасна домакиня, което означава дома и да свети, децата и- мили, възпитани и спретнати, мъжа и щастлив, а най-вече атмосферата около нея -особена, ако мога да я оприлича метафорично- мека, пастелна и уютна.
Познавам такива жени- работещи и неработещи, но добрата домакиня не е обидна дума, а доста рядко срещано качество напоследък и аз искрено се възхищавам на такива жени.

# 60
  • Мнения: 2 829
Azzy---  bouquet
добре го каза

# 61
  • Мнения: 5 877
E как да не е лукс?
Очевидно е лукс, на първо място за самите домашни помощници. Или те вземат толкова много, че да си позволят да наемат други да чистят техните пък къщи?

# 62
  • Мнения: 5 103
И аз съм от домакините.
Гледам си детето, седя си в къщи, ходя си по кафета магазини, фризьори и маникюристи, имам си чистачка и детегледачка и ми остава време за мене си Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 3 433
E как да не е лукс?
Очевидно е лукс, на първо място за самите домашни помощници. Или те вземат толкова много, че да си позволят да наемат други да чистят техните пък къщи?
Не, не е лукс. Когато заплащането стане по 500Е на месец, тогава ще стане лукс. Но още е около 20-тина лева на посещение и за много хора, ама адски много хора това е стойността на кафе с фреш.
Как домашната ми помощница организира собственото си домакинство, честно да ти кажа не ме интересува.
Работата и е да поддържа моето в ред.

# 64
  • Мнения: 2 386
Хем не ми се работи, хем не ми се стои вкъщи домакиня.
Ще уча до откат...Joy


И аз, и аз, и аааааз!  Laughing

# 65
 BlushНе, това не е професия,това е вид наказание!Когато е професия се води Домашна помощничка  с работно време и заплащане! Money  bouquet

# 66
  • Мнения: 14 497
И аз съм от домакините.
Гледам си детето, седя си в къщи, ходя си по кафета магазини, фризьори и маникюристи, имам си чистачка и детегледачка и ми остава време за мене си Peace

е това значи да си построил комунизма  smile3501

# 67
  • Мнения: 5 370
Не е зле да пробвам от време на време и от тази професия. Колкото да ми омръзне-и пак на работа. Може и от годините ми да е вече, знам ли.

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Някои гледат много сапунени сериали!!!!!! Спокойно, онова там е само сценарий.
Чета тук разни изказвания - черно настояще и розово бъдеще.
Защо розовата представа нещо ми намирисва на  професия-любовница (едно време са им казвали държанки).
Говори се или за слугуване или за шопинги и козметици. То, затова май има и название "тъпа домакиня" - защото не се сеща за нищо друго, освен да харчи и да клюкарства или е затворена между мивката и телевизора. А децата за по-лесно по ясли и градини (че взели да пречат).
Не е в това номера. А защо никой нищо не казва за грижите за децата? На много от домакините времето им е заето с водене и прибиране на децата от училище и някакви занимания, и много важно - възпитание на децата. Четене на книжки, разговори за живота, споделяне на радости и проблеми.
А и кой казва, че животът спира? Има и много жени, които са с етикета домакини само защото не ходят на работа. Много от тях също намират начин да печелят пари и да правят кариера. Кариера само с фирмите и ходене по 12 часа на работа ли се прави? Живеем в информационната ера - интернетът е измислен и работа да се върши. Не го подценявайте. Ако иска да се образова - университетите и курсовете са направени за хора.

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 16:24 от RadostinaHZ

Общи условия

Активация на акаунт