От коя седмица започнахте да повръщате

  • 11 383
  • 190
  •   1
Отговори
# 15
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Май от втората започнах да повръщам  newsm78

# 16
  • Мнения: 27 524
Има. Нито гадене, нито површъщане. Нито веднъж.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 244
Аз започнах да повръщам от 5-6 седмица Sick.Беше ужасно,продължи до средата на третия месец от сутрин до към 14-15 часа не можех да правя нищо освен да лежа или повръщам.

# 18
  • Мнения: 620
Аз не съм повръщала и с двете си бремености, въобще. Гадеше ми се в началото, ако се кача в маршрутка без да съм закусила, но то и без да съм бременна ми се гади, ако не съм яла сутрин.

Киселините са друго нещо и нямат нищо общо нито с косата  Joy нито с повръщането.
Повръщането е симптом на токсикоз - цялостното нагаждане на организма към бремеността (та нали едно чуждо тяло се е появило в организма, с което трябва да се свикне).

Но киселините имат съвсем друг произход, те са резултат на законите на физиката Simple Smile Корема расте, стомахът е притиснат и като му дадеш повечко храна, отколкото може да поеме, той почва да връща от съдържанието си в хранопровода за да освободи място. Понеже е по-трудно да изхвърля храна, той изхвърля стомашните сокове, които са си киселина, към която в стомашната лигавица има защита, но хранопроводната лигавица такава защита няма и оттам идва неприятното усещане за парене.

Помага (понякога и при някои) ядене на малки порции, но по-често, както и да не се ляга след хранене - защото пак заради пустата физика - соковете изтичат по-лесно.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 244
Да, и впрочем киселините обикновено идват по-късно, след гаденето, ако има такова. Когато матката нарастне достатъчно, за да ти притиска стомахчето. Не е задължително така, но по принцип.

# 20
  • Мнения: 11 004
Никога не ми е ставало лошо и не съм повръщала. Първите 3 месеца понякога имах киселини, но само от определени храни.
Гаденето не означава, че бебето е добре, както и обратното.

# 21
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
От 6г.с чак до 5м  Sick.....беше нещо ужасно

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Не съм повръщала.

# 23
  • Мнения: 526
При всеки е различно.Повръщах неудържимо два месеца,от които 1 бях на системи в Майчин дом,що инжекции ми биха,що лекарства пробвах,включително и такива за болни на химиотерапия,уж много добри (10 таблетки-90лв #Cussing out),ефект никакъв.Просто трябваше този период да премине от само себе си.Повръщането не е задължително.Радвам се,че при повечето жени то е поносимо или го няма.Аз имам прекъсвани бременности заради това Sad
И май в 5-6 с. започваха все мъките...

# 24
  • София
  • Мнения: 1 423
През цялата ми бременност нито съм повръщала,нито ми се е гадило. При всеки е различно.

# 25
  • Мнения: 1 925
От 4 г.с. почнах да повръщам та до 25 г.с. Sick

# 26
  • Русе
  • Мнения: 2 354
в края на 1 месец започна да ми се гаси, та до края на 3  Tired

# 27
  • Мнения: 195
Различно е- с първата бременност нито ми се гадеше, нито повръщах.
Сега обаче започна да ми е лошо и да повръщам още от 6-7г.с. до средата на 3-ия месец някъде  Sick Гадничко си беше. Не мисля обаче, че има нещо общо с това, доколко бебето се развива добре или зле.  #Crazy

# 28
  • Мнения: 476

...А в края имах и киселини ( бебо се роди с 2 см коса) и те ме побъркваха.

Какво общо има косата с киселините?

Обикновено при бременности с киселини бебетата са с коса.

Ami da - vqrno e! A povrashtaneto - kam petata sedmica i prodalji 2-3 sedmitzi. Mirizmata na luk me pobarkvashe...

Ами не е вярно. Съжалявам, че ще те разочаровам, но просто не е вярно. Дала съм линк и там е обяснено. Много литература има по въпроса.
Аз също имах киселини, а детето ми се роди без коса. Сега да не ми кажеш, че съм изключение Grinning

# 29
  • Мнения: 1 701
Въобще не ми е ставало лошо, пък с детето всичко си беше ОК!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт