продължително главоболие

  • 12 432
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
tais, няма болка без причина. Понякога е по-трудно да се открие и се тръгва по метода на изключването докато стане ясно от какво се поражда болката.

# 16
Мен ме въртяха 4 години докато ми поставят някаква диагноза... В  началото когато отидох на лекар и си споделих проблемите, а именно в даден момент главата започва да ме боли отзад в ляво до степен в която едва мога да мисля и след това започва изтръпване от дясната страна - качва се от крака, после на ръката и след това сепридвижвакъм лицето ( това вече е ужасно понеже ми блокира абсолютно всички сетива - не реагирам адекватно, не мога да говоря, не помня абсолютно нищо, даже и името си ) В началото ми казаха, че било заради високо кръвно и затлъстяване - отслабнах, вакарах кръвно и захар и холестерол и всичко в норма и пак ги получавах - отвратителни пристъпи, когато те си пожелаят.. Пратиха ме да ми направят енцефалограма - заключение - мигрена. Понеже никой нищо не ми обясни за това аз се порових сама.. и ето какво се случва.. От спазъм в  недрата  на мозъка се получава свиване на кръвоносните съдове. От това следва по-слабо кръвоснабдяване на мозъка, от където идва болката и ненадеждната му работа. Някъде прочетох за обливане с топла вода Simple Smile тя разширява кръвоносните съдове и за това спира да боли. За мен специално си забелязах, че получавам пристъпи при комбинация на 3 фактора - храна  без витамини, стрес, преумора. Някъде на скоро гледах че по последни проучвания мигрената е родственик на епилепсията.  Истината е в качествената почивка Simple Smile Ако работиш на компютър -  най-добре почивните дни бъди далече от него Simple Smile . Посъветваха ме също да избягвам алкохол, шум и разни храни като шоколад:)

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз също имам съдови спазми- хипертония, мигрена и това, което се нарича "аура"- проблеми със зрението- тъмни петна и трептящи цветни начупени линии. Днес си купих Упсарин (аспиринът нали е съдоразширяващ) и се чувствам супер- болката почти изчезна Grinning Ама си пия и Сибелиум.

# 18
  • Мнения: 455
Имаш нужда от почивка.
И ако свекърва ти живее у вас-изгони я! Joy
На мен така ми мина главоболието.

Общи условия

Активация на акаунт