Колко мило, колко сладко е на МАРТенчето при мама и при татко!

  • 12 278
  • 291
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 467
Сетих се, че някой беше питал за закаляването- ние нищо не правим.

в какъв смисъл закаляване?

# 286
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
morgause, столчето за кола доста запарва, на всичкото отгоре бебето не може да си шава спокойно, да рита, да се протяга... като гипсирано е вътре. А за самото пътуване със столчето, в самолета знам, че дават при излитане и кацане допълнителен колан на майката, за да е прикрепено бебето към нея. През другото време май си има отделна седалка и си стои в столчето.

За бучката, аз директно преди кърмене обливах бучката с топла вода, колкото мога да търпя. Иначе съм чувала компрес с напоен с топла вода памперс, че по-дълго задържа топлината, отколкото кърпи например. Отделно масажче, може да е с малко вода и сапун, за да се плъзгат по-лесно пръстите. Даже мисля препоръчват да се дава по-често на бебето да суче от тази гърда с бучката.

# 287
  • Мнения: 1 172
Сетих се, че някой беше питал за закаляването- ние нищо не правим.

в какъв смисъл закаляване?

Аз питах. Процедури за закаляване на бебето,демек да е калено и да не е болнаво като порастне.Най-елементарните такива процедури са извеждането на разходка,на слънце,но има и по-специфични - въздушни бани,водни бани и разни други,които съм ги чела,ама вече не ги помня.Трябва пак да поровя,щот ми се струва важно, знам че в някакви стари броеве на сп."9 месеца" е имало хубави статии по темата,но не знам подробности.

# 288
  • Мнения: 221
Здравейте мацки Hug
Дано бебчетата бързо да оздравяват! Миличките, не стига тая жега дето ги мъчи, пък на всичкото отгоре и температури и кашлици Tired Забранявам на всички дребосъци да боледуват повече Naughty Не приемам възражения Crossing Arms
А на нас не стига цялата патаклама с това захранване с педиатърката, а пък и пентаксима са му го били явно много повърхностно #2gunfireСега му е зачервено и има буца #Cussing out #Cussing out #Cussing out И правая едни превръзки с реванол... ooooh!
Леле, тия жеги не се издържа вече #CrazyДребния не може да спи нормално, а съм го оставила само по едно боди. Sad На вратленцето са му излезнали обриви от жегата ooooh!
Относно запушените каналчета - и на мен ме се случи два пъти (първият път още в болницата, докато ми донесат помпата). Аз се оправих с компреси, които нагрявах с ютията Peace
Само да вметна, че маааалките сладури с голеееемите коси са невероятни Heart EyesВсички всъщност са прекрасни, но на дългокосите не мога да им се нарадвам - не съм вярвала, че може да има бебета с такива косички Joy
Аз сядам да зубкам, че утре ми е поредния изпит ooooh! Денем малкия не е навит мама да си учи Crossing Armsзатова наваксвам вечер Whistling
Целувки за всички   bouquet

# 289
  • Мнения: 251
 Здравейте, момичета.
 Направо да започвам по темите, но преди това пожалавам на всички болни майки и бебчета бързо оздравяване. Hug
 Фелиздад, успех на изпита.
 Моргауз и нашия се изпотява много в столчето за кола, а и Манго правилно е казала, че нямат пространство вътре и се ядосват. Така че съвет за пътуването не мога да дам. Ние заради това се отказахме да пътуваме за България, че нашето пътуване е супер дълго, а и часовата разлика е 10 часа.
 Amelly, аз имам едни лекции за закаляването, дадоха ни ги на уроците за бременни. Ще напиша каквото  сиспомням.  Правят се тези въздушни бани- тоест оставяш детето голичко поне по веднъж на ден за около 10 мин, да го полъха въздуха. Особено вечер преди баня, когато е по-хладно. Освен това да не навличаш детето с много дрехи. Както  си облечена ти, така обличаш бебето, когато е на възрастта на нашите бебета, а когато започне да пълзи или да ходи го обличаш с един кат дрехи по-леко от теб, защото то непрекъснато се движи. Другото беше за водата за къпане - мисля, че се намаляваха градусите на водата с по половин градус всяка седмица, докато се достигне температура за къпане 36 - 35,5 градуса. Обаче най-важното е редовното извеждане навън и обличането на бебето нормално, без да е навлечено и завито с одеалце непрекъснато. Ако има още нещо ще проверя, че сега това си спомням.
 Мери Джейн, моята бучка бебчо я оправи. Слагах го все на тази гърда да суче поне на всеки час и за половин ден отпуши каналчето, а аз правех масажи с пръстите по посока на зърното, докато бебето суче. Както викаше тогава баща му "браво, тате, и ти свърши една полезна работа за семейството" Mr. Green
 Да Ви кажа, че вчера постригахме Генчо. Той не се роди с много коса, която на всичкото отгоре започна и да опада и беше като оплешивяващ чичка, имаше косичка само покрай ушите. Та вчера с баща му го постригахме с машинката и сега е пич голям Heart Eyes
 Пожелавм Ви приятен ден.

# 290
  • Мнения: 304
Мерси на всички,

ще се оправим!

# 291
  • Мнения: 264
Струва ми се, че някоя от кърмещите майки беше споменала за кремче при запушени каналчета. Какво кремче сте ползвали? Аз с топло се оправях досега, обаче от 3 дни една бучка се е образувала и нито топло, нито масажи я разкарват. Ту намалее, ту пак до следващото къмене се надуе. Почнах с компреси от зеле, но ако някой знае по-бързо решение, моля кажете ми спешно!!!

Днес ходих и на доктор и каза, че е препълване с мляко и само да се цедя, ама то нищо не излиза след бебока.

Между кърменията си прави компрес със суров картоф. Режеш картофа с белачка на тънки резени нареждаш го по гърдата в околовръз и най-много на бучката, отгоре слагаш найлон. Оставяш зърното открито, защото гъбясва и после те боли при кърмене ако го завиеш с найлона. Компресите са много ефикасни, разбиват буците и бебчо изсмуква всичкото застояло мляко. на мен много ми помогнаха, като имаш предвид, че и аз много трудно се цедя и след бебо не изкарвам нищо нито с помпа нито на ръка.

Кравешкото мазило е антифлегмин, но не е много пречистено и не знам как се отразява на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт